Prezes Servaas potwierdza: gwiazda PGE VIVE odchodzi z klubu! Transfer Cindricia będzie dopięty w Kolonii

29-05-2019 12:53,
Mateusz Kaleta

To już ostatnie dni Luki Cindricia w PGE VIVE Kielce. Bertus Servaas, prezes klubu potwierdza oficjalnie, że Chorwat zamieni latem Kielce na Barcelonę. Do dopięcia transakcji ma dojść podczas rozgrywanego w Kolonii Final Four. - Luka odejdzie z Kielc, brakuje tylko podpisów. Nie chcę w swoim klubie zawodnika, który nie chce grać dla Kielc - mówi na łamach niemieckiego portalu stregspiller.com. 

Spekulacje w sprawie odejścia gwiazdy kieleckiego klubu trwają już od dawna, a kością niezgody była kwota odstępnego, jaką Barca Lassa miałaby zapłacić za rozgrywającego. - Gdyby ktoś zaproponował mi za niego 4 mln euro, Luka siedziałby następnego dnia w samolocie - odnosi się prezes PGE VIVE zaznaczając, że 1,5-2 mln euro to w piłce ręcznej absolutny limit.

REKLAMA

Według "Przeglądu Sportowego", PGE VIVE dostanie za Cindricia pół milona euro. "Gazeta Wybrocza Kielce" podaje natomiast, że kwota transferu wyniesie 700 tys. euro. Wcześniej w mediach pojawiały się też znacznie wyższe kwoty, które wydają się jednak mało prawdopodobne.

Prezes Servaas zaznacza także, że PGE VIVE nie grozi podzielenie losu Vardaru Skopje, który zmaga się z problemami finansowymi. Włodarze klubu porozumieli się bowiem z nowymi sponsorami.  - Jednego z nich podpisaliśmy już dzisiaj, kolejne porozumienie będzie prawdopodobnie 15 czerwca. Dzięki nim będziemy mogli funkcjonować bez stresu przez najbliższe trzy lata - zdradza.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Gregor...2019-05-29 13:27:37
Brawo Bertus za prowadzeni odpowiedzialnej polityki kadrowej i finansowej. Jak że to wygląda inaczej w Płocku, gdzie jeśli Orlen by się wycofał, to klub praktycznie przestaje istnieć. Nie mają pojęcia jak zdobywać pieniądze
Slawek2019-05-29 17:46:23
Brawo Bertus jestes wielki Zajac z Korony moze Ci buty czyscic

Projekt i wykonanie: CK Media Group