Bij Mistrza czy Historia lubi się powtarzać? Ważne dni dla AZS UJK Społem Kielce

01-05-2019 16:12,
Łukasz Michalski

Sezon 2017/2018 zakończył się dla drużyny AZS UJK Kielce lepiej niż ktokolwiek spodziewałby się na jego początku. Kolejkę przed końcem zmagań ligowych, zapewniliśmy sobie końcowy triumf w II lidze, po tym, gdy na wyjeździe pokonaliśmy zespół SPR-u Orzeł Przeworsk. Ostatni mecz z MOSiR-em Bochnia był przypieczętowaniem całego sezonu i niespodziewanego awansu do I ligi. Niestety, pomimo wsparcia naszych sponsorów, nie udało się zebrać budżetu, który umożliwiłby nam start w tych rozgrywkach w sezonie 2018/2019. Tym samym podjęliśmy decyzję o ponownym starcie w rozgrywkach drugoligowych.

Okres pomiędzy sezonami był dla nas bardzo owocny w nowe umowy sponsorskie. Do nazwy klubu weszła znana kielecka marka PSS Społem, która w 2019 roku świętuje swoje stulecie i wsparła nas finansowo jeszcze mocniej niż w sezonie poprzednim.

Do grona sponsorów dołączyła również marka EXPERT Ubezpieczeń – firma prowadzona przez Edytę i Dominika Demiańczuk, działająca w Grupie INVEST FINANCE, która wspiera nas od lat. Umowy sponsorskie przedłużyli również nasi dotychczasowi partnerzy: SELVA TOUR Marcin Wzorek, TOPKLIMA Tomasz Sułowski, STEULER-KSH Polska Sp. z o.o., HIFLEX  i kielecki Hummel. Sezon 2018/2019 rozpoczęliśmy również ze wsparciem Miasta Kielce.

REKLAMA

Start sezonu był dla nas wielką niewiadomą. Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników: Krzysztof Bernacki, Jakub Bulski, Krzysztof Kość, Wojciech Kubicki, Kamil Stępnik czy Filip Jastrząb (powrót z wypożyczenia) ale kilku, którzy byli filarami zwycięstwa, odeszło – Mateusz Kumański (koniec kariery), Mikołaj Wójcik (kontuzja) oraz Ignacy Drozd (kontuzja).

Po przepracowaniu okresu przygotowawczego, nadszedł czas na początek rozgrywek i wyznaczenie sobie kolejnych celów sportowych, jakim stał się dla nas awans i start w rozgrywkach pierwszej ligi!

Plany i nastawienie to jedno, ale Mistrz musi zmierzyć się z podejściem oraz planami innych zespołów, walczących w myśl hasła: „bij mistrza”. Każdy mecz, od początku sezonu, był dla zawodników niesamowitym wyzwaniem, ale założenie, aby powtórzyć sukces, pozostawało głównym celem.

W grupie A zmierzyliśmy się z następującymi zespołami: AGH Kraków, SPR Grunwald Ruda Śląska, PGE VIVE II Kielce, HLB Buskowianka, SPR Orzeł Przeworsk, NLO SMS II ZPRP Kielce i SPR Stal Mielec II.

Po pierwszych dwóch wygranych kolejkach z zespołami SPR Stal Mielec i PGE VIVE II Kielce, przyszedł czas na wyjazd do Krakowa na mecz z tamtejszym AGH i zimny prysznic związany z przegraną 23:26 (12:13). W kolejnym spotkaniu z SPR Grunwald Ruda Śląska nasi zawodnicy chcieli pokazać, że wynik z Krakowa był tylko wypadkiem przy pracy. Udało się - zdobyliśmy kolejne 3 punkty. Hasło „bij mistrza” jednak w lidze nadal obowiązywało, bo już w kolejnym meczu AZS UJK Społem Kielce musiał uznać wyższość we własnej hali (po rzutach karnych) zespołu HLB Buskowianka Busko-Zdrój.

Jak się okazało później - było to ostatnie przegrane spotkanie w sezonie 2018/2019.

AZS UJK Społem Kielce awansował do Grupy Mistrzowskiej z pierwszego miejsca w Grupie A rozgrywek 4 grupy II Ligi Mężczyzn, gdzie do rozegrania czekały nas mecze z zespołami: SPR Wisła Sandomierz (która nie przegrała żadnego spotkania w Grupie B), VIRET CNC Zawiercie, MUKS Siódemka Mysłowice oraz MOSiR Bochnia.

Po trzech pierwszych kolejkach w Grupie Mistrzowskiej, przyszło nam zmierzyć się z SPR Wisłą Sandomierz – rewelacją rozgrywek, zespołem, który nie przegrał jeszcze żadnego spotkania w sezonie 2018/2019, ale który 2 ostatnie spotkania bezpośrednie z naszą drużyną (jeszcze w poprzednim sezonie) przegrał po rzutach karnych. Spotkanie od początku do końca trzymało w napięciu i skończyło się… rzutami karnymi, w których znów górą byli zawodnicy AZS UJK Społem Kielce!

Kolejne trzy spotkania z zespołami z Grupy Mistrzowskiej nasza drużyna wygrała, pokonując kolejno zespoły z Mysłowic, Zawiercia i Bochni. Niestety, zwycięstwa, jak i obciążenie sezonem, poskutkowały kontuzjami, które pojawiły się wśród naszych zawodników.

Ostatni mecz sezonu 2018/2019 mieliśmy rozegrać przeciwko SPR Wisła Sandomierz - stawką tego spotkania było wygranie całych rozgrywek i awans do pierwszej ligi.

W tym spotkaniu historia z trzech poprzednich spotkań między naszymi drużynami się nie powtórzyła i obyło się bez rzutów karnych. Pokonaliśmy zespół z Sandomierza w regulaminowym czasie 30:26 (16:13) i przypieczętowaliśmy zwycięstwo w II lidze oraz awans do wyższej klasy rozgrywek!

 

Jak będzie wyglądać przyszłość AZS UJK Społem Kielce? Wszystko okaże się w ciągu najbliższych dni. Rozmowy z dotychczasowymi sponsorami trwają. Jesteśmy umówieni także na spotkania z Prezydentem Kielc, Bogdanem Wentą, Rektorem UJK, Jackiem Semaniakiem oraz potencjalnymi nowymi partnerami, by porozmawiać o przyszłości klubu i starcie w rozgrywkach pierwszej ligi.

Przez ostatnich kilkanaście lat budowaliśmy ten klub z pasji i przy pomocy przyjaznych nam firm. Rok temu zderzyliśmy się ze ścianą finansową nie do przeskoczenia. Może w tym roku będzie inaczej…

Łukasz Michalski

 

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group