„Młyn” głośno domaga się zwolnienia Lettieriego. „To pierwszy tak nielubiany trener w historii klubu”

23-04-2019 17:20,
Marcin Długosz

Trener Korony Kielce, Gino Lettieri, wylądował na celowniku kibiców odpowiadających za zorganizowany doping na meczach żółto-czerwonych. W ostatnich tygodniach w każdym spotkaniu fani w bardziej i mniej cenzuralnych przyśpiewkach domagają się rozstania ze szkoleniowcem, a najczęściej powtarzaną frazą jest: „Auf Wiedersehen, Gino”. Sytuacja ta do końca obecnego sezonu raczej nie ulegnie zmianie. Kielecki „Młyn” chce, aby latem w klubie doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca.

O wyjaśnienie punktu widzenia najbardziej zagorzałych kibiców poprosiliśmy jednego z członków Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce, który jednak nie chce ujawniać swojego nazwiska. – Gino to trener, który w naszym przekonaniu nie pasuje do Korony – zaczyna nasz rozmówca.

REKLAMA

I kontynuuje: - Kibice przyzwyczaili się do gry z charakterem jak za czasów Bartoszka czy Ojrzyńskiego. Wtedy mieliśmy rodzinę, której zazdrościła nam cała Polska. Teraz mamy zbieraninę, a nie drużynę. Trener nie spełnił planu minimum, jakim była pierwsza ósemka. Wprowadza do klubu niemieckie zasady, które w ogóle się nie sprawdzają. Jest to pierwszy tak nielubiany trener w historii klubu. Kibice mówią wprost: „Do widzenia”. I to nawet w jego języku.

- Widzimy chaos panujący w klubie, dezorganizację w szatni i kompletny brak perspektyw na przyszłość pod wodzą Lettieriego. Żądamy zwolnienia go z roli trenera Korony, wprowadzenia świeżości i odbudowy wizerunku, o który tak długo walczyliśmy – przedstawia zdanie kibiców jeden z członków Stowarzyszenia.

Dodaje również: - Co to za trener, który na początku sezonu mówi wprost o braku zaangażowania w grę o puchary? Traktujemy to jako odbieranie nam walki o marzenia! Przecież to działa nie tylko na samo podejście piłkarzy, ale świadczy również o braku szacunku do kibiców.

- Trener wyczerpał nasz kredyt zaufania i nie wyobrażamy sobie jego dalszej pracy w Koronie. Widzimy w tym też drugie dno, bo każdy inny szkoleniowiec już dawno byłby zwolniony. Mamy dużo większe ambicje niż gra w grupie spadkowej. Nie chcemy mydlenia oczu, że wszystko idzie w dobrym kierunku – kończy jeden z przedstawicieli kieleckiego „Młyna”.

Wszystko wskazuje na to, że już do samego końca obecnego sezonu trener Gino Lettieri będzie się musiał zatem liczyć z niepochlebnymi okrzykami ze strony najbardziej zagorzałych kibiców. A kolejne dwa mecze żółto-czerwonych rozegrane zostaną jeszcze w tym tygodniu – wyjazdowy z Wisłą Płock oraz domowy z Arką Gdynia.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Marian2019-04-23 17:58:00
Kibice nie zatrudniali, to niech nie zwalniają
miki2019-04-23 18:00:28
Młyn domaga się dymisji trenera , a Ja domagam się poważnej rozmowy z Kosakiewiczem , przecież to jest gamoń jakich mało w Koronie . Kiedy Słowik dwa razy interweniował to Kosa nawet nie trafił w bramkę z 11-tu metrów . Vato chyba już zaczyna gwiazdorzyć bo nie widzi kolegów na boisku lepiej ustawionych . Brawo za trzy pkt . , ale naprawdę gra boli .
Kibic2019-04-23 18:01:25
Młyn będzie decydował, kto ma grać, kto ma trenować, po ile mają być bilety i kto może zasiąść na trybunach. Przecież ich hasło głosi "Ch. j z wynikami...", a skoro tak, to co ich interesuje, które miejsce zajmie Korona w tabeli. Niby wielcy fanatycy, a ilu ich wczoraj było na stadionie? Jutro pojawi się artykuł Pan Heniek z Bocianka chce odejścia Gino. Darujcie sobie takie teksty jak ten powyżej. Później małymi krokami dochodzi to takich sytuacji jak w Wiśle i nie tylko. że patologia rządzi Polskimi klubami.
Scyzroyk2019-04-23 18:05:57
Ten słaby wczorajszy dziecinny młyn może sobie krzyczeć ile sił i tak nic to nie da. Aż wstyd co wy z tym młynem zrobiliście że już odechciewa się tam chodzić. Dzieci z aparatami non stop cudują.
dwd2019-04-23 18:06:18
"... Mieliśmy rodzinę, której cała Polska nam zazdrościła ... " walnij sobie barana chłopie i idź do psychologa jak Ci miłości brakuje . :))))). Zarządcy się znaleźli
kielec2019-04-23 18:07:28
jak na naszą ligę jakąś jakość mamy, nie mamy jednak zespołu i atmosfery. Młyn ma pretensje ale JEST na meczach. Sporo innych kibiców ma pretensje ale ich NIE MA na stadionie. Pytanie jak to powinno wyglądać?
Jano2019-04-23 18:15:06
A co za ważne zdanie przedstawiciela młyna .W Wiśle Kraków też przedstawiciele młyna chcieli rządzić . Zapytajcie innych kibiców . Mnie Letieri i obecnie 9 lokata , przy mizernym budżecie w porównaniu z górną ósemką nie przeszkadza.
Trudno się dziwić..2019-04-23 18:20:35
Co to za trener, który mówi, że Korona to mały klubik, że nie stać nas o walkę o czołowe miejsca w tej naszej słabej ekstraklasie itd. Jak takie podejście trenera ma motywować piłkarzy do gry, gryzienia każdego metra murawy i co wazne kibiców do przyjscia na stadion?.. Korona zawsze postrzegana była jako druzyna z charakterem, walcząca o zwycięstwo z każdym i choć nawet przegrywała zawsze mogła liczyć na pochwały za walkę, postawe i co ważne kielecki Koroniarski charakter. Niestety swymi wypowiedziami, opiniami na temat Korony to wszystko Lettieri pogrzebał w ostatnich miesiącach.. Ja powtarzam kolejny raz, ze obecny skład Korony stać było o walke o czołowe miejsca w naszej lidze.. ale swymi wypowiedziami-upokarzaniem, małostkowością Lettieri pogrzebał. To wszystko co przytoczyłem nie buduje charakteru druzyny, oddawania serca za klub i walke na 200 procent... Lettieriego czas minął w Koronie.
DL2019-04-23 18:37:33
Jak okrzyki nie działają na Królika, to może jakiś transparent żeby wielki Pan zobaczył o czym myślimy
Marek19732019-04-23 18:37:49
Ja nie rozumiem Młyna. Teraz jest stabilizacja, nie musimy drżeć o miejsce w lidze, o pieniądze. Nie będzie pucharów w Kielcach nigdy i wbijcie sobie to do głów !!!
s_k2019-04-23 18:40:20
Wszystko to co powiedział ten gość jest prawdą.. Kiedyś może nie było takich umiejętności, ale przynajmniej było zaangażowanie.. A teraz zawodnikom nie zależy.. Kasa sie i tak zgadza.. Trener robi złą atmosferę, a to jest przecież bardzo ważne. Wystarczy spojrzeć jak zachowuje się chociażby trener Klopp w Liverpoolu.. Mało że utożsamia się z zawodnikami to jeszcze jest lubiany w środowisku kibiców.. A tutaj tego nie ma. Jeśli trener ma chociaż trochę honoru to powinien sam odejść.. Jeśli trener jeszcze dodatkowo mówi że klub nie ma możliwości grać o puchary to jest to dodatkowo bardzo słabe.. Pozdrawiam
s_k2019-04-23 18:46:47
@Marek1973
Jeśli według ciebie to że nie będzie pucharów jest ok to współczuję Ci.. Klub z takim składem powinien walczyć minimum o pierwszą ósemkę, a z czasem o puchary.. No ale jak tak ci dobrze, to nie rób nic i oglądaj całe życie grę o pietruszkę..
No_remorse2019-04-23 18:48:19
Dobre :)
Młyn będzie decydował o posadzie trenera albo może zawodników będziecie kontraktować? Najlepiej żeby miał dziary, pucował się do kiboli i broń Boże nie był czarny, albo nawet mahoniowy :)) Ja pierdziu, chyba żeście się zapatrzyli na szarakanów którzy przez jakiś czas rządzili w rzece..
Jesteście jednymi z ostatnich na stadionie, którzy cokolwiek znają się na piłce, a wasza frekwencja, a raczej jej ubytek jest wprost proporcjonalny do ubytku pogardliwie nazywanych przez was Januszy. Tamci przynajmniej kupują karnety, droższe bilety i w ten sposób wspierają klub.
Zwykła psychologia tłumu, jacyś tam decyzyjni stwierdzili, że Gino jest be, a reszta jak stado baranów powtarza za zapiewajłą.
Uważam, że w tej sprawie powinniście ogłosić protest.
Postulaty:
Powrót L.O
Korzenia, Ryby, Gola, Zbycha i grać samymi Polakami, a najlepiej wychowankami.
Ideowo byłoby ok a przecież was piłka i wyniki nie interesują bo jakby tak było to byście zostali piłkarzami. Bardziej was interesuje licytowanie się na patriotyzm, jakieś pdw dla tych co za ten patriotyzm pewnie siedzą, walka z jakąś wyimaginowaną komuną, lewactwem wrzucanie komu się da itd
Protest czas ogłosić!
P.S. Gino mnie osobiście ani ziębi ani grzeje, na ten budżet spokojne utrzymanie zagwarantował choć fakt, celu jakim była 8 nie zrealizował.
Bardziej mi było szkoda Brosza, ale wtedy był u władzy ten klakier Lubawskiego i nie chciał go zatrzymać.
hase2019-04-23 19:06:31
a ja go lubię
Dario...2019-04-23 19:07:57
To jest kpina żeby banda dzieciaków rządziła kto ma być trenerem!! Płacą śmieszne pieniądze za bilety i jeszcze zachowują się jak bydło!! Prezes rządzi klubem i daje kasę! On zwalnia i zatrudnia! Trener powinien zostać bo zawodzą zawodnicy na boisku!! Za taką kasę to powinni gryźć trawę a nie człapać! Ilu jest tych z młyna względem liczby reszty kibiców?! Zespół pokazał że ma jaja a porażki zdarzają się najlepszym! Nie mamy dużego budżetu i trzeba gospodarować tym co mamy. Prawdziwy kibic jest z drużyną zawsze, kupuje gadżety, a nie tylko by chciał brać. Jak np zrzutki na doping i oprawę!
Kielczanin2019-04-23 19:13:38
Klakierzy już się odezwali. Przez 5 miesięcy nie potrafili wygrać meczu u siebie! Z czego tu się cieszyć? Wystarczyło w tym czasie wygrać chociaż co drugi czy trzeci mecz na swoim stadionie i teraz walczylibyśmy o czołowe miejsca w lidze. W tamtym sezonie górna ósemka, teraz już grupa spadkowa. Za rok spadek? Nawet wtedy klakierzy pisaliby, że wszystko jest OK.
kibic2019-04-23 19:13:48
Gino Go Home
lka2019-04-23 19:15:03
prawda jest taka mamy utrzymanie i nic więcej ! w klubie jak nie było pieniędzy tak nie ma nie ma drużyny nie ma kibiców 5 tys to żenada i pytanie co dalej od paru lat jakoś się utrzymujemy ale kiedyś ten fart się skończy in co wtedy.
Marcin2019-04-23 19:15:15
Ten zespół to zbieranina grajków, a nie kolektyw. Korona nie ma swojego stylu gry, a skoro trener pracuje w Kielcach już od dawna to jakiś styl Korona mieć powinna. No i te "maszyny losujące", wystawianie obrońców w pomocy i pomocników na obronie, mieszanie w składzie, jeden wielki bajzel na boisku, nietrafione transfery. Obecna Korona jest bardzo słaba.
Tomek2019-04-23 19:16:14
Tej Korony nie da się oglądać. Coraz niższa frekwencja na meczach w Kielcach pokazuje, że nie tylko ja mam takie odczucia.
@Marek19732019-04-23 19:22:07
"Nie będzie pucharów w Kielcach nigdy i wbijcie sobie to do głów"

Niby czemu nie? Napoleon Ci powiedział? W takich Gliwicach albo Gdyni mogą być puchary, a w Kielcach nie? Czym Korona różni się od takich klubów? Nawet Grodzisk Wielkopolski miał klub, który pokazał się w pucharach, a Kielce nie mogą? Przez takie myślenie Korona jest chyba jedyny klubem w ekstraklasie, który przez kilkadziesiąt lat swojej historii nic jeszcze nie osiągnął poza ligową przeciętnością i to się szybko nie zmieni.
KIELCE2019-04-23 19:23:19
"Widzimy chaos panujący w klubie, dezorganizację w szatni i kompletny brak perspektyw na przyszłość pod wodzą Lettieriego"

W 100% popieram!
CeKa2019-04-23 19:26:20
WALECZNE SERCE KORONA KIELCE... pamiętacie? A teraz przechodzenie obok meczów i trener bez ambicji.
Marcin2019-04-23 19:29:00
Korona to klub, który potrzebuje sukcesu jak tlenu. Niech to będzie nawet raz na 10 lat, ale niech taki sezon nam się w końcu przytrafi. Ta liga jest tak mało wymagająca, że naprawdę jest to w naszym zasięgu. Trzeba do tego jednak dobrego trenera i planu, którego wszyscy będą się trzymać.
St Pauli2019-04-23 19:38:04
Takim tekstem a przede wszystkim tytulem , osmieszacie s sie tylko - nie jestescie powaznym portalem.Przez swoja stronniczosc Siejecie tylko zamet. Uwazam , ze mimo wpadek GL jest najlepszym trenerem w dziejach Korony.
BHBD2019-04-23 19:43:45
Te komentarze to chyba jednego autora ;)
Bryx2019-04-23 19:45:41
Ja się domagam zwolnienia młynu. Niech dzieciaki idą pobiegać po podwórku .
xyz2019-04-23 20:03:46
Ktoś się nieźle bawi w komentarzach. Pewnie ten sam ktoś, który po porażkach krzyczał, że bojkotuje mecze, bo tego trenera tolerować nie zamierza :)
Gino do domu2019-04-23 20:17:09
Dobrze napisane!
Podpisuję się pod tekstem osob, widać że mają w sercu Korone
A jak go nie zwolnią?2019-04-23 20:17:24
To co? Obrazicie się i nie będziecie kibicować? Komu na złość zrobicie, na złość babci odmrozicie uszy
kkfan2019-04-23 20:21:51
zbyt częste zmiany taktyki (a juz na pewno te podczas meczu) źle wpływają na zespół - chyba każdy kto choć razbył na meczy to zauważył. I mówienie po każdym meczu "to nie ja to oni" ja jestem super taktyk ale piłkarze nie mają umiejętności - to do Realu albo Barcy:) A nie - bo nawet w tych wielkich klubach trener po meczu mówi "MY" zawidliśmy i nie daliśmy rady - MY jako cały zespół/klub a nie jak u nas... brak klasy i podcinanie skrzydeł swoimi wypowiedziami - tak nie mówi profesjonalista.
ck2019-04-23 20:41:54
prawda jest taka ze trener nie panuje nad zawodnikami skoro wymaga od nich zaangazowania a oni nic sobie z tego nie robia to chyba trzeba by bylo wymienic tez samych zawodnikow
Mac2019-04-23 20:54:26
A ja pamiętam, że jak Korona walczyła o puchary to młyn protestował.... to chyba był ten wizarunek o który walczyli
PS. Po co redakcja próbuje robić sztuczny ferment? dzisiaj gwizdają jutro klaskają i co w tym dziwnego? Jeśli zależy wam na dobru klubu to więcej pozytywnych treści a nie jakieś bzdety i wywiady z anonimami
stary z Koniewa2019-04-23 21:12:27
młyn to był na Szczepaniaka na 3 lidze no może 2,teraz pierw to trzeba się dogadać między dzielnicami zrobić dobry doping i wtedy zwalniać trenera...i tego wam życze koledzy
Robert2019-04-23 21:13:34
Mac 100% racji!
AS2019-04-23 21:15:56
A ja domagam się zwiększenia ceny biletów dla MŁYNA bo jak chcą decydować co z trenerem to niech chociaż się porządnie dołożą do kasy klubu. Gino kraje jak mu materiału staje a więc nie ma co się czepiać wyników bo i tak są ponad stan. A bezmózgi z MŁYNA to niech dopingują drużynę a nie czepiają się trenera.
Jarek2019-04-23 21:45:23
Puchary budzet razy dwa to mozemy cos sprobowac a tak to ligowa przecietnosc nie ma co narzekac.
Khan2019-04-23 21:46:03
Zapomniały płaczki jak wywieszano białe chusteczki Ryszardowi Wieczorkowi?
Korona Stok2019-04-23 22:04:16
A ja z innej beczki. Dla mnie jest to niewyobrażalne by trener języka polskiego się nie uczył. Zero szacunku do Polaków. Wyobraźcie sobie analogiczną sytuację gdy Polak zostaje trenerem np.niemieckiego klubu. Wstyd że nikt nie zwrócił na to uwagi. Trochę dumy ludzie.
Janek2019-04-23 22:13:13
Ojrzynski w 2 sezonie nie wygrał ŻADNEGO Z 15 meczów na wyjeździe i skończył 5 punktów nad spadkową.
Bartoszek zdobył 29 pkt w 22 meczach.

Ludzie, za czym wy tęsknicie? Nadal was trzyma faza po pijaństwie w święta?

Atmosferę rodzinną to macie mieć w domu, a nie w klubie. Piłkarz ma grać dobrze w piłkę, a nie krzyczeć najgłośniej w stronę młyna.
Fajnie jak się identyfikuje z klubem, ale to jest przede wszystkim ich praca, miłością do klubu nie strzeli gola ani nie zapłaci rachunku.

Bartoszek i Ojrzynski to fajni ludzie, ale średni trenerzy, co pokazały ich losy po odejściu z Kielc.
Gino to średnio miły człowiek, ale lepszy trener. Widocznie młyn woli inne wartości niż normalni kibice, którzy cenią więcej punktów w tabeli.

Krzyczycie o te puchary, ale ja się pytam: jakie puchary? Skoro Legia 6 razy bogatsza nie umie do nich awansować, to jak niby Korona ma?
Wpier**l z Sheriffem Tiraspol tak wam imponuje? Jakie puchary, co najwyżej eliminacje i wstyd z tym, co prezentuje ta liga i kluby bogatsze od Korony.
Sander2019-04-23 22:14:06
Mało Polaków w KORONIE i pochodna tego słaba frekwencja na stadionie. Kiedyś się chodziło się na Niedzielana, Kapo, Kiełba, Kiełbasy a teraz na popisy... Złotka.....żenada ....
Ckst2019-04-23 22:25:12
A ja nie lubię ck sport... po co siać taki ferment! Ja nie jestem za zmianą trenera. Tyle się mówi że kluby się nie rozwijają bo co chwilę nowy trener i nowa koncepcja. Uważam że klub idzie w dobrym kierunku i tak trzymać. Juniorzy w każdych grupach wiekowych radzą sobie świetnie i to jest przyszłość Korony ale na to potrzeba jest czasu... Ale my chcemy tu i teraz i uważam że zmiana trenera na Michniewicza czy innego Wdowczyka nic nie da, a czy kogoś lubimy czy nie jest mniej ważne liczą się wyniki a puki co obecny trener niema się czego wstydzić!
Kuba2019-04-23 22:35:11
Żaden z piłkarzy pod wodzą Gino się nie rozwinął. Wręcz przeciwnie. Ten trener nic nie jest w stanie więcej zrobić. Jest za słaby.
Gino Go Home2019-04-23 23:15:23
Klakierzy z klubu już ujadają. Tak, wszystko jest super. W tamtym roku grupa mistrzowska, w tym już dolna połówka. Za rok spadek a do tego bałagan na boisku, Gino "maszyna losująca" Lettieri znów pokaże na co go stać przy ustalaniu składu na mecze itd. Dalej Korona będzie prezentować nijaką grę, bez stylu, zaangażowania i perspektyw na przyszłość. O jakimkolwiek sukcesie nawet nie wspominam. W końcu jesteśmy bardzo małym klubem. Piast Gliwice to dla porównania prawdziwa potęga finansowa i sportowa. Oni mogą walczyć o podium w lidze. My nie, bo jesteśmy małym klubem. Tak mówi nasz trenerzyna. Niech wraca tam skąd przyszedł!
kibic2019-04-23 23:21:05
Korona Kielce - rok założenia 1973.

Sukcesy: ZERO !

Z Lettierim nic się nie zmieni. Ostatnie dwa sezony dobitnie to pokazały. Miał czas, mógł się wykazać, zbudować zgrany zespół. Nie zrobił tego. Gdy już zaczynamy coś grać i zaczynamy łapać kontakt z czołówką, do akcji wkracza Gino ze swoją maszyną losującą i zaczyna swoje gierki ze składem, taktyką etc. To co Korona gra w rundzie rewanżowej to jest jedna wielka żenada (w tamtym sezonie było dokładnie to samo). Na to się nie da patrzeć.
kibic2019-04-23 23:21:05
Korona Kielce - rok założenia 1973.

Sukcesy: ZERO !

Z Lettierim nic się nie zmieni. Ostatnie dwa sezony dobitnie to pokazały. Miał czas, mógł się wykazać, zbudować zgrany zespół. Nie zrobił tego. Gdy już zaczynamy coś grać i zaczynamy łapać kontakt z czołówką, do akcji wkracza Gino ze swoją maszyną losującą i zaczyna swoje gierki ze składem, taktyką etc. To co Korona gra w rundzie rewanżowej to jest jedna wielka żenada (w tamtym sezonie było dokładnie to samo). Na to się nie da patrzeć.
kasjer2019-04-23 23:22:18
W następnym sezonie frekwencja na Suzuki Arenie będzie jeszcze niższa.
Janek2019-04-23 23:25:28
@Kuba
Tak, tak, klasyczne pierdzenie w stołek bez konkretów. WCALE nie rozwinęli się Rymaniak, Kovacevic, Diaw, Gardawski, Cebula, Soriano, Żubrowski i Petrak, Marquez, czy ARWEŁADZE.

Weź idź na forum wędkarzy, jak się nie znasz na piłce. Bo takich głupot się już nie da czytać. Rozumiem, że można kogoś nie lubić, ale to już przechodzi ludzkie pojęcie jak niektórym myślenie odcina. Byleby w kogoś walić, go że bez sensu.
Pamiętamy2019-04-23 23:38:12
2:6 u siebie z rzeką
sycyzor2019-04-23 23:39:42
-No , a jaki problem wziąłść taczki i wywieść "napoleona" na śmietnik ?
Obiektywnie2019-04-23 23:41:55
Obiektywnie... Oceńcie sobie grę Korony po niemal dwóch latach rządów Lettieriego. Podoba Wam się to co widzicie? Uważacie, że zespół z miesiąca na miesiąc czy z rundy na rundę się poprawia? Odpowiedzmy sobie szczerze na te pytania.
KK2019-04-23 23:45:57
Prezesie Zając, dlaczego Gino nie uczy się języka polskiego? Czas najwyższy wysłać go na korepetycje po dwóch latach pobytu w Polsce.
KK2019-04-23 23:55:41
Kosa zaniża poziom, nie bierze ciężaru na siebie, szybko pozbywa się piłki, to jest piłkarz 1-2 ligowy. Zając przedłużył mu kontrakt, ponieważ najmniej zarabia ze wszystkich zawodników Korony. Lepiej stawiać na wychowanków
a Ci swoje2019-04-24 07:36:13
co wam się us....ło z tym Bartoszkiem ???? Widział który jego CV ??? co on osiągnął jako trener ???? a teraz po tym waszym "wniebowzięciu" mógłby występować w programie "...ktokolwiek widział ktokolwiek wie..."

i jeszcze do tego "pan" Długosz pogadał sobie z 13stolatkiem z "młyna" wstawił artykuł bo za to ma kasę , a tu każdy "ujada jak pies"

pomyślcie o przyszłości klubu , na "rynku trenerskim" nie ma obecnie żadnego trenera który byłby w stanie przyjść i powiedzieć , że "....Korona zagra w przyszłym sezonie w pucharach...."

trzeba pewne rzeczy zrozumieć... tak jak Sandecja czy Stal Mielec nie mają kasy na "ekstraklape" tak Korony nie stać na puchary.
leszek 512019-04-24 07:39:22
A ja twierdzę że ck sport dostał po łapkach od Korony i wypuszcza co chwilę takie kwiatki albo trener ich olał ciepłym m.....ema dzieciakom proponuję przygotować się do matury a innym nadrabiać materiał Stary nie tylko TY chodziłeś na Koniewa i Szczepaniaka i pamięć Ci szwankuje bo wypisujesz pierdoły
Matty_m2019-04-24 07:43:51
Trener jest dobry i powinien zostać. Zobaczmy jak gra Rymaniak i Cebula
Lopez2019-04-24 08:03:23
Kuba masz rację..
Dopóki ten trener nie odejdzie, dopóty nie będę na meczu Korony Kielce.
Przykre ale prawdziwe.
hg2019-04-24 08:05:33
Jestem mu wdzięczny za to co zrobił przez te dwa sezony, ale prawda jest taka, że Korona z Gino doszła do ściany i z nim nie ruszy do przodu, Choć pewnie wielu klakierom taka wegetacja i nijakość będzie pasować
Stary2019-04-24 08:50:26
Panie Długosz te wypociny to nic innego jak prowokacja z pana strony!To bardzo przypomina zniszczenie kukły Judasza na Podkarpaciu!Kto za to płaci?
INTEL2019-04-24 08:58:13
Moim zdaniem Gino się wypalił i czas go pożegnać.Jak to Zając mówił dwa lata temu (o Bartoszku)że z tym trenerem już nic nie osiągniemy.Miał być progres a z sezonu na sezon jesteśmy coraz niżej.Ktoś wyżej pisał że po co nam puchary?Ano dla kasy,prestiżu,rozpoznawalności w kraju i za granicą i przede wszystkim dla nowych kibiców którzy będą identyfikować się z klubem.Następna rzecz to AMBICJA,bez niej sport nie ma sensu tak jak bez kibiców a wmawianie nam że Korona to mały klubik itd.to strzelanie sobie w stopę bo jak mamy zachęcić jakiś młodych,ambitnych zawodników do przyjścia do klubu skoro oni z góry wiedzą że będą grać o pietruszkę?Następna sprawa to wypowiedzi trenera na konferencjach prasowych po meczach,jak jest zwycięstwo to wygrał Napoleon ale w razie porażki to winny jest ten i tamten zawodnik, albo gadanie że zawodnicy po 70 min. nie mają siły biegać,a przepraszam bardzo kto tych zawodników do Korony sprowadził,kto trenuje ich na co dzień i ilu zawodników pod skrzydłami Gino się rozwinęło i zarobiliśmy na nich dobre pieniądze?Ano żaden!Ktoś powie że mamy mały budżet i nie stać nas na dobrych zawodników,więc popatrzmy na taki Piast który ma identyczny budżet jak my i gdzie są oni a gdzie my?Piast ma sprytnego prezesa który umie wykorzystać sytuację i pozyskiwać dobrych zawodników (Jodłowiec,Czerwiński,Konczkowski,Dziczek czy Parzyszek który miał przyjść do nas a poszedł do Piasta dziwne nie?)czyli sami POLACY!To właśnie pokazuje że nie zawsze pieniądze są najważniejsze a profesjonalne zarządzanie klubem i umiejętność wykorzystywania okazji na rynku transferowym.Na koniec chciałem jeszcze poruszyć wątek atmosfery w szatni bez której też jest trudno coś osiągnąć.Kiedyś zawodnicy przychodzili do Korony nie dla pieniędzy a właśnie dla atmosfery której zazdrościła nam cała Polska.A teraz mamy zjazd najemników z zagranicy którym NASZ UKOCHANY KLUB zwisa i powiewa byle kasa się zgadzała.I tu zachodzi pytanie z kim ci kibice mają się identyfikować?
Chan2019-04-24 08:59:10
Miasto pakowało w Koronę kupę kasy. Teraz ma ogromne długi. Ważniejsze były sowite pensyjki dla kopaczy niż rozsądne zarządzanie miastem.
Kuba2019-04-24 08:59:34
Jestem też Lopezem i fajnie sam siebie chwalić
Domingos2019-04-24 09:00:51
Od jakiegoś czasu tracę szacunek do tego portalu przez tego typu artykuły. Nie będę tu wchodził dopóki nie zmieni się stosunek dziennikarzy cksport do Korony Kielce.
Pierwszy tak nie lubiany trener w historii? Kto tak twierdzi? Wy i ten niby "kibic" z Młynu?
Kibic z Młynu to jeszcze nie cały Młyn. A redakcja CKsport to nie wszyscy kibice Korony Kielce, choć po takich artykułach ciężko w ogóle was nazwać kibicami...
kantor2019-04-24 09:08:29
Kolejny artykuł o niczym. Ten portal schodzi na psy, a redaktorek po raz kolejny się ośmiesza. Oj boli was ten Gino. Chwalony przez wielu obserwatorów, a tu w Kielcach jedna nagonka.
A gimbaza to co najwyżej może zwolnić się z lekcji, a nie trenera zwalniać.
mm2019-04-24 09:17:40
ja jestem za zwolnieniem młyna
Realista2019-04-24 10:07:42
Znowu przemawia przez was polski romantyzm - z szabelka na czolgi!
Gino realnie ocenia sytuacje i nie pozwala, zeby pilkarze rzadzili klubem.
Korona redukuje zadluzenie, spokojnie sie utrzymala. W tej chwili nie ma co sie odgrazac, ze chcemy puchary. A nawet gdyby, to co wtedy? Koljeny eurowpierdol? Po co nam to?

Cksport - cos was boli, tylko nie wiadomo co. Wyglada jakbyscie cos wiedzieli, ale nie mogli powiedziec. Lepiej siedzcie cicho, niz piszcie takie paszkwile, bo tylko na tym tracicie. Jak bedziecie mieli newsa, to wtedy badzcie odwazni!
sprawdźcie sobie2019-04-24 10:16:45
w "mordo ksiągu" kim jest ten długosz i dlaczego pisze takie pierd...oły !!!! ma z tego kasę i tyle , "bilbliotekoznawstwo" to nie dziennikarstwo , a "wywiad" z trzynastolatkiem który miał możliwość "po Qrwo....wać" na stadionie to nie wywiad . Tym bardziej , że naj prawdopodobnie pan długosz sam z sobą go przeprowadził
@Domingos i kantor2019-04-24 10:29:01
Co już wam portal się nie widzi. Tylko dla tego że piszą to co dzieje się w klubie. Widać że wam podobają się tylko wypowiedzi trenera i prezesa. Wniosek jest taki że chyba jesteście z tej samej sitwy.
hahaha2019-04-24 10:41:49
Gimbaza się bierze za zarządzanie...
do mŁYNU2019-04-24 10:48:18
Zacznijcie naprawianie od siebie... garstka gimbazy pod wodzą prezesów ... osoby, które prowadzą doping powinny być już dawno "odświeżone"... tacy z was fanatycy, na dobre i złe z klubem, a teraz nagle marzenia wam odbierają bo powiedziano prawdę, że nie stać nas na puchary taką kadrą i finansami, jakimi dysponujemy... mydlenie oczu ? Ludzie, żaden klub nie spowiada się ze swojej działalności kibicom... żaden prezes klubu nie powie prawdy.. a skoro młyn na to liczy to wracamy do początku komentarza (jakbyście nie załapali - zaczynamy naprawianie i odświeżanie od siebie).
s_k2019-04-24 11:23:03
@Janek
Głąbie jak według ciebie ci piłkarze się rozwinęli to ja ci współczuję.. Widać kto tu się nie zna na piłce..
najbardziej nielubiany2019-04-24 11:34:06
a ktory trener byl najbardziej lubiany przez mlyn? Wilman bo smieszne zagadki mowil i przygrywal po 0-6 ?
sowa2019-04-24 12:33:21
Od samego początku wygląda to tak: przeszedł trener który wprowadził dyscyplinę, rozbił grupę wzajemnej imprezowej adoracji, kazał biegać po lesie i nie pozwala pyskować i opitalać się na treningach. I zaczęły się płacze jaki to zły Niemiec nie szanuje nas i obraża. Klub do tego ukrócił zarobki z poziomu 50 -60 tys. na 20 - 30 tys miesięcznie to się zaczął płacz i wymuszanie zatrudnienia przez media. Jaki to niepolski mamy klub. W ubiegłym roku był płacz że prezes zły bo z klubu odeszło pół składu ( pytanie gdzie dziś graja te gwiazdy które od nas odeszły?). Niedawno opublikowano raport na temat wysokości prowizji wypłacanych managerom przez kluby - Korona w tym zestawieniu jest na końcu stawki, większe prowizje płacą niektóre kluby 1 ligi. To tez tłumaczy krytykę środowiska względem klubu i prezesa - tutaj nie zarabiają jak dawniej. Portal cksport stał się ostatnimi czasu głównym inspiratorem hejtu na klub i trenera. A gdy ich zaczepki i podjudzanie zyska poklask wśród gimbazy to piszą, że "środowisko kibicowskie" się domaga. Już to środowisko pokazało co potrafi w Krakowie gdzie szef stowarzyszenia kibiców został wiceprezesem klubu i tak go mocno kochał, że klub prawie upadł a on sam skrócił sobie nazwisko do 1 litery. A dla wszystkich miłośników starych czasów i trenera Bartoszka proszę prześledzić jego dalsze trenerskie losy i ostatnie wyniki w Choinicach. A i Leszek był najlepszym ale tylko motywatorem z trenerką to u niego różnie jest (taktycznie jego zespoły są proste do rozczytania, gra prostym schematem ma tylko dobre stałe fragmenty i tyle). @Janek 100 % racji. Zapomnieli wszyscy jak to przez wszystkie lata klub do ostatniej kolejki bił się o utrzymanie łapiąc 14 13 miejsce z przewagą 1 -2 pkt nad spadkiem już teraz 9 pozycja i pewne utrzymanie na 6 spotkań do końca jest złe i trzeba zwalniać trenera, Panie Długosz jako czytelnik też się domagam zwolnienia Naczelnego bo ten portal coraz mniej sobą reprezentuje i nic już pod tym szefem nie osiągnie.
@s_k2019-04-24 12:52:48
Haha, no jak dla Ciebie Rymaniak, Arweładze, Gardawski i Soriano się nie rozwinęli za kadencji GL, to może zacznij oglądać te mecze z komentarzem audiodeskryptywnym, bo wzrok kuleje mocno.

Publikowanie anonimowego wywiadu z osobą z młyna ma tyle sensu, co słuchanie hejterów z tego forum.

Cksport ostatnio mocno przesadza i słabo, że całkiem inteligentny M.Długosz idzie w tak niski poziom.
Przemek2019-04-24 13:16:10
Czasami zaczynam wierzyć, że naprawdę ludzie ze Ściegiennego 8 tutaj piszą ;) Jak to możliwe, że pod innymi artykułami niezadowolonych z obecnej Korony komentarzy jest gdzieś z 70%, a pod tym artykułem znalazła się cała armia obrońców zarządu?

Gadanie wyznawców Gina, że ci co bojkotują obecną Koroną to kibice sukcesu jest żałosne. To właśnie nie kto inny, a wielbiciele Gina to kibice sukcesu. Prawdziwemu kibicowi Korony nie jest obojętne to kto w niej gra, nie jest obojętne to że prawie nie ma Polaków, nie jest obojętne że trener po 2 latach nie umie zdania po polsku. Dla prawdziwego kibica nie liczą się tylko bieżące wyniki, ale też takie pojęcia jak TRADYCJA, HISTORIA i TOŻSAMOŚĆ.
Prawdziwi kibice teraz chodzą na Szczepaniaka na rezerwy i na CLJ. Ba! W 2013 na czterdziestoleciu, jak był na Szczepaniaka mecz oldbojów Korony i Mielca, to spotkałem gościa, który twierdził że nie chodzi na pierwszą drużynę od wybuchu afery korupcyjnej w 2008 r. Bo wg niego Korona jest zhańbiona. to oczywiście przesada, ja aż takim hardkorem nie jestem, ani purystą. Każdy mainstreamowy klub w Polsce kiedyś był umoczony w korupcję. Podaję tego gościa jedynie jako przykład kogoś kto ma jakieś zasady.
A wśród piszących tutaj (o ile to nie pracownicy klubu) są ludzie, dla których to chyba obojętne jaką mamy Koronę dopóki gra w Ekstraklasie. Nie przeszkadzałoby im gdyby grali sami trzeciego sortu Brazylijczycy jak kiedyś w Piotrcovii przeniesionej do Szczecina i przemianowanej na Pogoń. Albo mają 15 lat i nie pamiętają tego przypadku. A może nie przeszkadzałoby im również przeniesienie innej drużyny do Kielc by grała jako Korona, tak jak kiedyś dla walorów większego miasta i potencjału frekwencyjnego przeniesiono Kujawiaka Włocławek do Bydgoszczy gdzie przemianowano go na Zawiszę, a prawdziwy Zawisza grał w IV lidze.

A już gościu powyżej co napisał, że Gino to najlepszy trener Korony w historii to nawet szkoda to komentować. Największe sukcesy MKS to jak wiadomo finał PP i trzy razy 5. miejsce. Z tego co pamiętam żaden z tych wyczynów nie był udziałem Gina. A to jego najdłuższe panowanie to żaden wyczyn, bo każdy inny trener musiał udowadniać swoją wartość, a Gino nie musi bo jest pupilkiem zarządu, gdyż praktycznie przyszedł razem z nim w pakiecie.

W VIVE wszyscy napieprzają po polsku albo chociaż próbują. Młode Dujszebajewy już po kilku tygodniach dukały po polsku w wywiadach. Może wytknąć, że Biegler tez za bardzo po polsku nie mówił, ale jego broni brąz na MŚ w 2015, a co broni Gina? 8. miejsce po żenującym odpuszczeniu rundy finałowej i jeszcze słabszy obecny sezon?

P.S. Nie wiecie co teraz porabia Jańczyk? Bo wiem, że był też spikerem na Narodowym i robił też fotki na rożnych sportowych eventach w CK (mecze Korony Handball, Buskowianki). Bo ten nowy młody widać, że jakiś taki służbista trochę, raczej nie z tych co się będą wychylać.
Przemek2019-04-24 14:09:18
Przywołam jeszcze na chwilę Bieglera. Potrafił on przyznać się do błędu i przeprosić za nieudane ME 2016, które zakończyły jego przygodę z polską kadrą. Nie udawał nieomylnego. Jak pamiętamy wtedy Polska straciła szansę na medal po wysokiej porażce z Chorwacją. Skończyło się na 7. miejscu po wygranej ze Szwecją. Wtedy to zostało uznane za porażkę gdyż turniej był w Polsce, ale z perspektywy tych kilku lat i tego jak wyblakła nasza kadra bo zmianie pokoleniowej, to był to niezły wynik i wzięlibyśmy go dziś w ciemno i to z chęcią.
Co do nadmiaru najemników obcokrajowców w Koronie, którzy mają gdzieś i klub i Kielce. Darujcie sobie niektórzy argumenty w rodzaju "w topowych ligach Europy to normalne", albo że np, "w takim Man City gra jeden Anglik". Bo to że na Zachodzie piłka nożna stała się takim skomercjalizowanym kosmopolitycznym korporacyjnym produktem to wcale nie znaczy, że to jest dobre i powinno uchodzić za wzór. A w naszej Środkowo-Wschodniej części Europy znacznie bardziej modne jest granie krajowym zawodnikami. Składy drużyn klubowych i reprezentacyjnych w Europie Zachodniej są odbiciem tego, że tam jest to odbiciem społeczeństwa. Tam państwa narodowe są w odwrocie i panuje multi kulti. Polska nie jest muti kulti, a już na pewno Kielce nie są multi kulti.
Janek2019-04-24 14:45:52
@Przemek
Jezu, jak mozna byc az tak nierozumnym i miec tak wiele do powiedzenia? Popelniles powyzej jakies 6 bledow logicznych, zmysliles 4 argumenty, tworzysz jakies subiektywne pojecia w stylu "prawdziwych kibicow"
Soriano jest najemnikiem i mial klub gdzies, czy jednak fajnie, ze 11 bramek strzelil? Hamrol tez ma gdzies, jak zostawal bramkarzem rundy jesiennej?

Kim Ty w ogole jestes, zeby takie rzeczy pisac? Najemnicy?
Prawdziwy kibic Korony stoi za tym klubem i ma go w sercu, a nie jest jakims durnym nacjonalista, jak starasz sie debilnie dowiesc.


Powiedz mi, jaka jest jakosc polskiego szkolenia? No jaka?
Beznadziejna.

Chcesz to sobie graj ta czysta etnicznie, polska druzyna w 3 lidze i ogladaj kopanine. Pamietam Korone z 3 ligi jak wielu kibicow i zdecydowanie nie chce powrotu tamtych czasow.
Obcokrajowcy sa lepiej wyszkoleni i tansi. Powiedz polskim pilkarzom, zeby mieli oczekiwania na miare swoich umiejetnosci, to bedzie ich gralo po 11 w kazdej druzynie ESA. Ale ze sa chetni, zeby im placic, to dalej bedzie tak jak jest. Widac jaki sprzeciw budzi regula o mlodziezowcu.


Czesi budowali NAJPIERW boiska i szkolenie, a nie stadiony za 600 milionow i teraz maja pewne miejsce w pucharach i sklady glownie krajowe. My mamy piekne stadiony, piekna lige w telewizji, kibicow okradajacych klub, zamkniete stadiony w pucharach i zenujaca infrastrukture do treningow.

Musze obalic twoje glowne klamstwo, bo to jest zenujace, ze ktos opowiada takie glupoty:
"A w naszej Środkowo-Wschodniej części Europy znacznie bardziej modne jest granie krajowym zawodnikami"

% zawodnikow z zagranicy w najwyzszych ligach tego regionu:
Slowacja 40.8% (136/333)
Wegry 37.7% (123/326)
Polska 35,7% ( 170/476)

Lyso ci klamco?
Twoj zenujacy polityczny wywod jest powodem, dlaczego to forum schodzi na psy. Barany bez wyksztalcenia i wiedzy mysla, ze moga sie wypowiadac na kazdy temat, bo sobie poczytaja jakis glupi fanpage na facebooku i mysla, ze maja wiedze na temat geografii, demografii, biznesu i pilki noznej w malym palcu.

Pilka na zachodzie stala sie skomercjalizowana, bo normalni ludzie (90%) chca ogladac wysoki poziom i nadludzkie mozliwosci fizyczne i swietne przygotowanie taktyczne. Tylko u nas takie mloty jak Ty wola zawodnika, bo POLAK. Co, ze kopie jak lamaga. No to masz potem porownanie w pucharach, jakie kraje nas bija.


PS. Jak Twoi koledzy moga w koncu godnie zarabiac w Anglii albo Holandii, po tym co mieli w Kielcach, to tez tak nienawidzisz tego multi-kulti i otwartych granic? Wez sie czasem zastanow prosty czlowieku.
Paweł2019-04-24 16:06:40
Wy z tą „maszyną losującą” wymyśloną przez filozofa greckiego Możdżenia (gdzie On teraz jest?) to macie jakieś problemy natury osobistej.
@2019-04-24 16:17:02
Chcecie grać (wejść na farcie) w pucharach bez odpowiedniego zaplecza kadrowego i finansowego? Gratuluje pomysłu. Z hukiem spadlibyśmy z ligi!

Piłkarze grają nie za „pietruszkę” a za pieniądze. I to nie ważne, czy Korona wygra, czy przegra. Kasa na koncie piłkarzy musi się ostatecznie zgadzać, bo jak nie, to wiecie jak się to kończy? - Przegranymi meczami. Tylko że potem, gdy klub ureguluje zaległości, punktów straconych niestety już nikt nie zwróci…

„zawodnicy przychodzili do Korony nie dla pieniędzy a właśnie dla atmosfery której zazdrościła nam cała Polska” – tak, a świstak zawija sobie w sreberka… a z czego mają utrzymać piłkarze rodzinę i nieraz wystawne życie (drogie auta, ubrania itp.)? W jakim Ty świecie żyjesz? Bajecznym?

Kolejny artykuł CK Sport nastawiony na sensację, emocje i liczbę wyświetleń zamiast na rzetelność. Co się z Wami dzieje?
do @2019-04-24 17:39:59
Piłkarze grają nie za „pietruszkę” a za pieniądze.---A czy ja napisałem że grają ZA pietruszkę czy O pietruszkę bo to chyba co innego jest, a ja odnosiłem się do braku ambicji ze strony klubu.A jeśli chodzi o drugi cytat z twojego posta to to,że piłkarz dostaje wypłatę to oczywista oczywistość więc wyjaśnię ci to na prostym przykładzie:jeśli powiedzmy dwa kluby chcą zatrudnić tego samego piłkarza i oferują mu podobny kontrakt ale pierwszy klub jest w dużym uogólnieniu bez ambicji i atmosfery w szatni a drugi klub chce powalczyć o coś więcej i ta atmosfera pozytywna jest wyczuwalna to jak myślisz który klub wybierze?
z dystansu2019-04-24 20:52:09
Korona Kielce miała szansę zostać w krótkim czasie swego istnienia, klubem, o którym się mówi, ze to klub z charakterem do którego się zawsze wraca i z którym się kibic identyfikuje. W polskiej ekstraklasie są kluby, z którymi kibice się identyfikują i są takie kluby, które są bez wyrazu. Są, bo są. One stanowią tło. Do tych pierwszych zaliczam Górnika, Legię, Lecha, Wisłę, Widzew, nawet Jagiellonię do tych drugich Zagłębie L, Arkę, Pogoń, Cracovię, Lechię. Korona zbudowała w klubie coś, co usadawiało ją mimo braku sukcesów w tej pierwszej grupie. Niestety, od półtora roku, po przejęciu klubu przez nowego właściciela i przejęciu drużyny przez takiego trenera Korona zasiliła tę drugą grupę i robi w lidze za tło. A jak już pozbędą się wszystkich polskich piłkarzy z klubu, to będzie można zgasić światło, rozebrać stadion, a w jego miejscu zbudować centrum handlowe, albo jakieś magazyny. Bo chyba o to chodzi patrząc na to co się w Kielcach dzieje.
Marcin2019-04-25 05:12:32
Klakierzy i pracownicy klubu ostro pracują na forum :) Ta Korona nie ma swojego stylu gry i nic nie gra. Nie widać zaangażowania na tym poziomie co kiedyś. Do tego dochodzą dziwne decyzje trenera przy ustawianiu składu. Cel minimum nie został osiągnięty. Żaden klakier tego nie zakrzyczy na forum.
dziękuję za uwagę2019-04-25 07:58:45
Cel MINIMUM na ten sezon nie został spełniony.
@Paweł2019-04-25 08:01:34
100 razy bardziej wolę Możdżenia niż wynalazki sprowadzane przez Lettieriego.
Janek2019-04-25 10:17:22
@Pawel

To kup sobie karnet na 1 lige w Sosnowcu, bedziesz sobie spokojnie mogl ogladac owego wirtuoza srodka pola z niesamowicie celnym uderzeniem zza pola karnego (7/34 proby celne, 0 bramek), ktory przeciez strzelil cudowna bramke z Manchesterem City.
1 gol sprzed 9 lat jest wazniejszy niz jakies tam 190 miejsce w lidze pod wzgledem celnosci strzalow, kto by sie przejmowal takimi rzeczami.

Co z tego, ze zaliczy 2 spadek z ligi w 3,5 roku?
Przeciez to najlepszy srodkowy w Ekstraklasie, wirtuoz, dla niego przychodza na stadiony tlumy. Tylko ten Lettieri sie nie zna.
YARO2019-05-21 17:05:14
Brawo SOWA zgadzam się z Tobą.

Projekt i wykonanie: CK Media Group