DAP Kielce górą w Ekstralidze Talentów. Wyprzedziła m.in. Wisłę Kraków i Ruch Chorzów

19-04-2019 11:26,
Redakcja

Wielki sukces odniosła grupa Top Talent z rocznika 2010 Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP Kielce pod wodzą trenera Dawida Kukły. Młodzi chłopcy wygrali swoją grupę eliminacyjną, pozostawiając za plecami m. in. znane akademie Wisły Kraków i Ruchu Chorzów. O triumfie kielczan przesądziła bramka dosłownie w ostatniej akcji meczu! 

Chłopcy z DAP Kielce mierzyli się ze znanymi firmami - Akademią Wisły Kraków, GKS Jastrzębie, Ruchu Chorzów, Unii Oświęcim, Progresu Andrychów, Wandy Kraków oraz Olkuskim KS "Słowik".  

%%ADQUESTO%%

REKLAMA

Zanim jednak pokazali pełnię swoich umiejętności, musieli przyjąć na twarz kubeł zimnej głowy. Zmagania rozpoczęli od remisu ze Słowikiem Olkusz, a następnie doznali wysokiej porażki z Wisłą Kraków.

Potem to już jednak kielczanie dyktowali warunki na boisku. Cztery efektowne zwycięstwa w wysokich rozmiarach oraz piąte - decydujące, wyszarpane w ostatnich minutach meczu. Kielczanie przegrywali, ale zdołali odwrócić losy spotkania z Wandą Kraków i tym samym sięgnęli po triumf w swojej grupie eliminacyjnej. Radość była ogromna!

- To był świetny turniej w naszym wydaniu - podsumowuje trener Dawid Kukła - Intensywność, z jaką graliśmy była ciężka do okiełznania przez naszych przeciwników. To był znakomity pokaz umiejętności indywidualnych, zespołowych i mentalnych. Zespół zdołał pozbierać się po niezbyt udanym początku i doprowadzić do meczu o zwycięstwo, w którym, mimo złego początku, również potrafił wyjść na swoje.

- Ciężka praca przynosi efekty. Chłopcy chętnie podejmowali udane próby gry 1 na 1 w bocznych sektorach, w środku boiska grając na jeden lub dwa kontakty. Znakomicie zagrali Tymek Mazur i Wiktor Klisik. Każdemu z moich zawodników należą się wielkie brama. Za upór, konsekwencję, wiarę. Brawo! - podkreśla trener drużyny.

Wyniki:

  • DAP Kielce 1:1 Słowik Olkusz (Kamizela)
  • DAP Kielce 0:3 Wisła Kraków
  • DAP Kielce 6:1 Ruch Chorzów (Zalewski 2, Kaleta P. 2, Smaruj, Kamizela)
  • DAP Kielce 5:1 Progress Andrychów (Kamizela 2, Smaruj, Kaleta J., Kaleta P.)
  • DAP Kielce 4-1 GKS Jastrzębie-Zdrój (Palka 2, Smaruj, Kamizela)
  • DAP Kielce 5-2 Unia Oświęcim (Palka 2, Smaruj, Kamizela, Kaleta P.)
  • DAP Kielce 3-2 Wanda Kraków (Kaleta P., Zalewski, Kamizela)

fot: DAP Kielce / Facebook

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group