Prezes Korony nie udziela wywiadu, ale przedstawia swoje stanowisko: - Nie ma mowy o rozstaniu z Lettierim

10-04-2019 17:10,
Marcin Długosz

Runda zasadnicza LOTTO Ekstraklasy dobiega końca. Nie jest to z pewnością łatwy czas dla Korony Kielce, która – wyłączając scenariusz rodem z filmów science-fiction – nie osiągnie swojego celu i nie zagra w grupie mistrzowskiej. Wobec wszystkich istotnych pytań, które nagromadziły się wokół klubu w ostatnim czasie, jak również z racji licznych próśb czytelników, postanowiliśmy poprosić prezesa Krzysztofa Zająca o udzielenie wywiadu. Do tego niestety nie doszło, ale otrzymaliśmy stanowisko sternika żółto-czerwonych w nieco innej formie.

Prezes poinformował nas, że do zakończenia sezonu 2018/2019 nie zamierza udzielić jakimkolwiek mediom żadnego wywiadu. Jednocześnie zaznaczył, że po ostatniej kolejce będzie do naszej dyspozycji i wówczas zabierze głos na nurtujące nas kwestie.

REKLAMA

Sternik kieleckiej ekipy nie chciał wziąć udziału w normalnym wywiadzie, ale udzielił odpowiedzi na kilka przedstawionych mu zagadnień, które z pewnością interesują kieleckich kibiców.

Nie mieliśmy możliwości odniesienia się do żadnej odpowiedzi Krzysztofa Zająca. Po usłyszeniu każdego zagadnienia, prezes udzielał wyłącznie swojego komentarza w tej sprawie, po czym przechodził do kolejnego wątku. Jak wspomnieliśmy powyżej, poinformowano nas, że wywiad będzie mógł zostać przeprowadzony najwcześniej po zakończeniu obecnego sezonu.

Przedstawiamy zatem stanowisko prezesa Korony Kielce na kilka tematów interesujących kieleckich kibiców, sami pozostając w nadziei, że wkrótce otrzymamy szansę przeprowadzenia rozmowy z prawdziwego zdarzenia.


Niewypełnienie celu na obecny sezon.

 - Oczywiście, że nikt nie jest zadowolony z niewypełnienia celu – właściciele, zarząd, trenerzy i drużyna. Zakładaliśmy sobie awans do górnej części tabeli, niestety zabrakło nam naprawdę niewiele. Musimy sobie z tym poradzić i działać tak, aby w przyszłości nie popełniać takich błędów.

Wiemy, jak to jest – gdy przytrafia się porażka, szuka się ofiar. Zwłaszcza w sporcie, gdzie ludzie kierują się głównie emocjami. My – jako klub – musimy wszystko przeanalizować i działać racjonalnie. Dlatego nie zamierzam przeprowadzać rewolucji w sztabie szkoleniowym.

Mówi się teraz o tym, że obiecywaliśmy grę w pucharach. Być może w mediach były takie oczekiwania, jednak z moich ust te słowa nigdy nie padły. Nie obiecywaliśmy awansu do pucharów. Celem był przede wszystkim awans do górnej ósemki.

I widzimy, że zabrakło nam bardzo niewiele. Po 29. kolejce mamy 40 punktów. Przed nami jeszcze jeden mecz. To nie jest tak, że jesteśmy w strefie spadkowej. Walczyliśmy do samego końca, ale taka jest piłka. Nie zawsze udaje się zrealizować nasz plan. Musimy sobie teraz z tym poradzić.

Pamiętajmy też, że Korona Kielce to również drużyny młodzieżowe oraz drużyna rezerw. Nad tym wszystkim sprawujemy pieczę jako klub. I to należy podkreślić, że zarówno drużyna U-18, jak i U-17 oraz druga drużyna, zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Trener Lettieri bacznie przygląda się ich poczynaniom i dostrzega duży postęp. Musimy pamiętać o tym, że to integralna część Korony, z którą wiążemy duże nadzieje na przyszłość.

Przyszłość Gino Lettieriego w kontekście niewypełnienia celu na obecny sezon.

- Ten temat w ostatnim czasie jest dość mocno rozdmuchiwany w mediach oraz wśród kibiców, ale muszę podkreślić, że nie ma żadnej dyskusji o zwolnieniu trenera. Lettieri ma ważny kontrakt i pełne zaufanie zarządu. Jesteśmy zadowoleni ze stabilizacji drużyny. Widzimy, jak wielu zawodników rozwinęło się pod wodzą Lettieriego. Najłatwiej zwalniać trenera, ale czy tędy droga?

Arweladze jest naszym zawodnikiem od początku sezonu. Pół roku trenował ciężko z Lettierim, a teraz spisuje się bardzo dobrze i ma już oferty z trzech zagranicznych klubów. Cebula zaliczył wielką pozytywną metamorfozę i także pojawiają się oferty zza granicy. Diaw - dzięki ogromnemu rozwojowi - został sprzedany do Angers, gdzie zadebiutował już w Ligue 1. Żubrowski i Rymaniak - dzięki wyróżniającej postawie - byli przed rokiem w kręgu zainteresowań reprezentacji Polski. Pucko, Gardawski, czy przed rokiem Kaczarawa, także prezentowali się naprawdę dobrze i rozwinęli swój wachlarz umiejętności.

Można podać wiele przykładów świadczących o tym, że trener Lettieri wykonuje kawał dobrej pracy w Koronie.  Z Lettierim Korona zagrała naprawdę dobry poprzedni sezon zasadniczy. Podobnie było w tym sezonie, co pokazuje bardzo zbliżony dorobek punktowy. Jednak w piłce jest dokładnie tak samo jak w życiu. Nie zawsze sto procent naszych założeń się spełnia.

Sens kontynuowania projektu z trenerem Lettierim wobec trudnej atmosfery.

- Wiele w mediach lokalnych słychać o tym, że w klubie panuje zła atmosfera. Pewnie teraz, gdy powiem prawdę, ktoś zacytuje te słowa i zarzuci, że zakłamuję rzeczywistość. Natomiast nie mogę zgadzać się na te wszystkie zarzuty, które mijają się z prawdą. W klubie ciężko pracujemy i skupiamy na tym, aby końcówka sezonu wyglądała jak najlepiej.

Od miesiąca niektóre lokalne media bojkotują trenera Lettieriego. Jeśli dotyczy to jego, to również klubu. Od kilku tygodni trenerowi nie są zadawane pytania na konferencjach przedmeczowych i nie rozumiemy, czym wywołana jest taka sytuacja. Kibice chcą wiedzieć, jakie jest zdanie trenera. Dlatego nie chciałbym, aby ktokolwiek się teraz obrażał. Jeśli jest problem, wyjaśnijmy go.

Nie do przyjęcia jest również, że 11 marca po meczu z Wisłą miejscowi dziennikarze podczas audycji radiowej już niemal sami zwolnili trenera. Zasugerowali zwolnienie szkoleniowca przekonując do tego słuchaczy.

Lettier jako trener a Lettieri jako szef grupy ludzi.

- Nie mam zarzutów ani do jednej, ani do drugiej formy. Każdy ma świadomość, że Gino jest dobrym fachowcem z dużym doświadczeniem i odpowiednim warsztatem. Jeśli chodzi o dowodzenie grupą, ma swój styl, który akceptuje zarówno drużyna, jak i ja. Gdyby było inaczej, w ogóle byśmy nie podejmowali współpracy kilka lat temu.

Ewentualne rozstanie z Lettierim a konsekwencje finansowe.

- Nie ma mowy o rozstaniu. O kwestiach finansowych nie będę rozmawiał, to wewnętrzna sprawa klubu.

Ocena rundy – co zawiodło, skoro nie udało się osiągnąć celu.

- Faza zasadnicza po raz kolejny udowodniła, jak małe różnice punktowe decydują o tym, kto jest u góry, a kto na dole. Tym razem zabrakło nam bardzo niewiele, niestety taka jest piłka. Nie będę teraz wyliczał, czy zadecydował mecz z drużyną „x” lub „y”. To nie jest ważne. Na pewno nasze oczekiwania były inne, ale musimy wprowadzić w życie plan „B” – grę w dolnej części tabeli. Ten sezon jeszcze się nie skończył. Rozegramy w fazie dodatkowej siedem meczów i oczekuję dobrej gry naszej drużyny. Zawodnicy wiedzą, o co grają i wiem, że nikt nie ma jeszcze w głowie wakacji.

Planowanie drużyny pod kątem nowego sezonu.

- Ten sezon pokazuje, że potrzebujemy kilku wzmocnień. Na pewno z Koroną pożegna się kilka nazwisk. Z drugiej strony teraz równie ważne jest to, aby w Kielcach utrzymać zawodników, którzy pomogą w zdobywaniu punktów. Poczyniliśmy w tym kierunku pierwsze kroki, ale przed nami jeszcze wiele pracy. Nie chcę jednak teraz zdradzać, jak to wszystko się potoczy i mówić, że przykładowo odejdzie dwóch piłkarz, a przyjdzie pięciu, abym później w mediach nie był rozliczany z każdej kolejnej postaci.

Proszę być cierpliwym – kilku nowych graczy, którzy podniosą jakość, na pewno w przyszłym sezonie będzie biegało po boiskach Ekstraklasy w żółto-czerwonych koszulkach. Wyznacznikiem będzie nasza forma sportowa.

Zwolnienie Pawła Jańczyka i konsekwencje tej decyzji.

- Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Konsekwencji tej decyzji nie odczuwamy, ponieważ nie jest tak, że stanowisko rzecznika pozostaje niewypełnione. Dla mnie ten temat jest skończony i nie chcę do tego wracać. Zarząd miał swoje powody do podjęcia tej decyzji, ale nie chcę tego roztrząsać, ani do tego wracać. To wewnętrzna sprawa klubu i pana Pawła. Podsycanie całej sprawy jest niepotrzebne. Rozstaliśmy się z szacunkiem w dżentelmeńskich relacjach i niech tak zostanie. Panu Pawłowi życzymy powodzenia w dalszej karierze. To wszystko, co mam do powiedzenia w tej kwestii.

REKLAMA

Na co klub liczy w końcówce obecnego sezonu?

- Chcemy jak najlepiej spisać się w rundzie dodatkowej. Przed nami siedem spotkań, gdzie drużyna będzie walczyła o jak najwyższe miejsce. Sezon się jeszcze nie skończył. To prawda, nie udało nam się zrealizować celu założonego przed sezonem, ale nie zamierzamy przez to się poddawać. Ekstraklasa to nie poligon doświadczalny, będą grali najlepsi. Jeśli Lettieri uzna, że ktoś z młodzieży jest przygotowany mentalnie i psychicznie, to będzie miał szansę udowodnić to na boisku.

Runda finałowa ponownie bez pozytywnych emocji.

- Liczymy na to, że drużyna zacznie grać na miarę swoich możliwości. Nie jest tak, że sezon się dla nas skończył i zaczynamy odcinać kupony. Każdy zawodnik wie, o co gra. Czy pozytywnych emocji będzie brak? Wierzymy w to, że nie. Zagramy cztery mecze na Suzuki Arenie i chcemy pokazać sobie oraz kibicom, że brak awansu do górnej ósemki był wypadkiem przy pracy. Dobrą grą będziemy w stanie odbudować zaufanie naszych fanów.

fot. Mateusz Kępiński

Wasze komentarze

Ckkd2019-04-10 17:36:26
Pycha i arogancja kroczy przed upadkiem . Prezes zapomniał że kibice są częścią klubu .każde niewygodne pytanie to unik lub słowa że to wewnętrzna sprawa klubu.tak na pewno nie odpisujesz zaufania kibiców do klubu.Frekwencja na stadionie będzie odpowiedzìą kibiców na arogancję prezesa
Czechrem2019-04-10 17:40:42
I tak trzymać panie Prezesie !!!
Zając szanuj kibics swego bo...2019-04-10 17:51:41
Zajac postepuj tak dalej to bedziesz niedlugo miec puste trybuny jestes arogancki a ta pycha Cie zgubi
Mario2019-04-10 17:53:10
Antypatyczny zadufany w sobie trener popadający w skrajność, raz jesteśmy małym klubem do dupy, a raz drużyną która pomimo serii przegranych i ledwo zremisowanych \'\'zadowala" trenera, by znów mówić że byliśmy skazywani na spadek , ale jesteśmy wysoko ..... bla bla bla. Cel minimum nie osiągnięty kibice mają mądrali trenera dość i coraz mniej chodzi zniechęconych również chimeryczną grą drużyny / gdzie jest dawna "twierdza Kielce ???", a prezes zadowolony i nie widzi problemu. Chyba ostatni raz kupiłem karnet na ten duet ....
Mks2019-04-10 18:08:09
druzyna gra fatalnie od listopada ale prezes nie widzi problemu co to.ma byc? skonczyc z tym towarzystwem wzajemnej adoracji
czy leci z nami pilot?2019-04-10 18:10:47
Najwazniejsze dla prezesa ze poleceni przez zaufanego menadzera zawodnicy zlapalu minuty na boisku np Petrak ale to ze trener niszczy pilkarzy zepsul atmosfere w szatni ze nikt szanujacy sie nie chce tu orzyjsc grac i przede wszystkim kibice odwaracaja sie od klubu bo maja dosc juz prezesa nie obchodzi
Zielenjok2019-04-10 18:12:13
Gdybys przyszefl do mnie do sklepu bym cie wyrzucil
abc2019-04-10 18:14:04
Prezes zapomniał że bez kibiców to już nie Korona, a jedynie organizacja sportowa. Unikanie trudnych tematów, arogancja, pycha, zero poczuwania się do jakiejkolwiek odpowiedzialności, oraz upewnilem się tylko że Pan Paweł Jonczyk był niewygodna dla prezesa osobą w klubie. Szkoda
puste trybuny2019-04-10 18:15:18
Towarzystwo wzajemnej adoracji ma nadal sie swietnie a Zajac znowu obiecuje transfery ha ha nikt Ci tyle nie da co prezes obieca
Dario...2019-04-10 18:16:08
Nie płaczcie bo to jest śmieszne!! Właściciel zarządza klubem jak chce! Porażki się w sporcie zdarzają i tyle. Trzeba dać szansę do końca sezonu jak będzie wyglądało to dalej?! Z klubem jest się na dobre i złe a nie tylko krytykować i robić zamieszanie! Też mnie wkurzają te porażki i brak formy ale najłatwiej zwolnić trenera jak przydarzył się dołek!
Kasa od radnych zapewne we wrzesniu2019-04-10 18:20:20
I co pol roku bedziesz wymieniac zabawki w piaskownicy Gino? bo arogancki trenerek nie potrafiący przyznac sie do bledu nie ma sobie nic do zarzucenia? wina pilkarzy wina kibicow tylko nie jego?Zajac uswiadom to sobie kibice piłkarze i dziennikarze maja dosc tego czlowieka on jest powodem fatalnych wynikow druzyny. Pokaz ze masz jaja prezesiku
Ola2019-04-10 18:26:16
Z tym obrażaniem, milczeniem i ignorowaniem ludzi prezes musi zacząć od siebie, a później jak zrozumie swoje błędne postępowanie może pouczać innych !
matty_m82019-04-10 18:29:11
Pełen profesjonalizm, dla tego nasza liga jest jaka jest za dużo do powiedzenia mają dziennikarze, trener dostał owych zawodników nikomu nieznanych i walczył o ósemka Prezes pełen profesjonalista nauczony zachowania w Niemczech gdzie wszytko jest poukładane.
Tak trzymać a kolejne sezony przyniosą zasłużone owoce cierpliwości i ciężkiej pracy
Co to za metody ?2019-04-10 18:54:14
Ten monolog to jak w Korei Półmocnej.
kielec2019-04-10 18:55:07
OK, czyli nie jest tak źle, jak to niektórzy krzyczą. No fajnie, tylko że nie widzę dość ważnego elementu tej całej zabawy czyli emocji (jeśli są to raczej te złe). Np. po co było wypominać Maćkowi Bartoszkowi "fartowny" awans - wtedy przynajmniej były emocje, teraz ciężko to wszystko wygląda. I tyle.
bongoro2019-04-10 18:58:41
przykro prezesino Zajacu ze lekcewwazysz ludzi z ktorych zyjesz funkcjonujesz i zarabiasz tak gdzie do tej pory nawet nie marzyles. Moesz byc peweien ze niedlugo bedziesz na stadionie ty i trenerzyna bo kibice juz nie pozwola sobie na opluwanie i niscenie dobrego imienia klubu. Znow rzucasz obiecanki a pozniej jak zwykle troche szrotu balkanskigo Czlowieku widc ze cierpisz na zanik pamieci bo to kibice redaktorzy wkladja w twoje usta slowa ktorych ponoc nie wypowiadales a rzeczywistosc jest zgola odmienna Szkoda rozmawiac nie may sztaby zarzadzajacego i trenera do pierwszej druzyny. Jakos druga druzyna i mlodziez szkolona przez polakow ma wyniki tylko ze wy tego nie potraficie zrozumiec i odejsc z twarza jak wam pluja to nie mowcie ze pada deszcz
Co tu komentować...2019-04-10 19:08:35
...atmosfera rozwalona.. Trener poniża marke Korony.. bez ambicji.. niezrozumiałe rotacje składem.. Czy to Korona czy juz tylko biznesowy folwark?...
A gdzie kibice i walka o najwyzsze cele?...
Slavko2019-04-10 19:29:21
Chwalenie się juniorami, gdy pada pytania o pierwszą drużynę jest co najmniej nie na miejscu. Jaki wpływ na rozwój i pozycję juniorów ma GL. Nawet nie korzysta z owoców pracy trenerów grup młodzieżowych. Ja karnetu już napewno nie kupię, z tegorocznego też już nie skorzystam, chodzę na drugą drużynę, tam przynajmniej pomimo małych umiejętności chłopaki się starają.
A mam jeszcze jedno pytanie do prezesa - ilu zawodników ma na treningach trener drugiej drużyny?
czy rzeczywiście polskich2019-04-10 19:33:19
zatrudniają w polskich klubach takich Sa Pintów , Lettierich a potem się dziwią ,że jest toksycznie i bez wyników...
kibic2019-04-10 19:34:02
Prędzej Lettieri pozbędzie się Zająca niż na odwrót.
: ((2019-04-10 19:34:03
Czy Własciciele i Prezes nie widza, ze brak
\'chemii" miedzy zawodnikami i trenerem prowadzi do kleski.
ggg2019-04-10 19:35:59
Puste trybuny będą rozwiązaniem
Kolo2019-04-10 19:55:29
Dobrze mówi utrzymanie mamy pewne a pseudo zawsze będą sapać
Prima1112019-04-10 20:14:17
WP Prezes Krzysztof Zając jest podobnym typem człowieka, co Wielce Czcigodny Pan trener Gino Lettieri. Myślę, że nikt już nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.
Marny prezesina2019-04-10 20:23:36
Zajac nie szanujesz kibicow jestes arogancki i bezczelny niedlugo sam bedziesz chodzic na mecze.Zero szacunku dla takich jak Ty i Lietteri
Muzyk2019-04-10 20:35:03
Zna ktoś tytuł muzyki przed meczem korony Kielce. Na ostatnim meczu z Zagłębiem trwała z 4 minuty. Jest to sama melodia
recepta2019-04-10 20:44:23
Służąc w armii mój pułk w którym służyłem, miał problemy z samowolkami. Jak sobie z nimi poradzono? Metodą "przez nogi do głowy". Co to jest? Częste alarmy z wyjściem w rejon alarmowy albo na drogi marszu w pełnym oporządzeniu i po drodze ćwiczenia taktyczne. I tak przez 20-30 km. Dość szybko jedni żołnierze przywrócili do porządku uciekinierów (nie będę opisywał, jak wyglądały stopy żołnierzy po takich marszobiegach i padach) nawet kadra nie musiała ingerować. I skończyły się samowolki.
Podobnie ma się rzecz z poprawą jakości gry swojej drużyny, której się kibicuje i wymuszenie na władzach klubu, żeby kibiców traktowały poważnie. Jest tylko jedna metoda, żeby władze klubów przywrócić do pionu. PUSTE TRYBUNY. A puste trybuny to brak wpływów z biletów, wycofanie się sponsorów i brak zainteresowania klubem ze strony piłkarzy. Jak myślicie, co się stanie, jak telewizja transmitująca mecze np. w Kielcach będzie pokazywała puste trybuny, a w tle komentatorskiej relacji będzie słychać ciszę zamiast dopingu? Sami sobie odpowiedzcie.
Ustabilizował !! ha ha ha2019-04-10 20:48:31
Że co? " jesteśmy zadowoleni ze stabilizacji drużyny" ?
Przecież on nie miał z kogo sklecić składu na ostatni mecz, kilka meczy gramy drugoligowcem Kosakiewiczem , a po kontuzji Rymana musiał wejść Skrzecz, w Krakowie za zmęczonego Arweładze nie miał na dziesiątkę zmiennika bo Cebul jak zwykle chory, i wpuścił skrzydłowego Jukicia s wiemy jak się skończyło.
Nie ma wartościowej ławki, doważona jest zbędnymi stoperami, a ofensywnych robiących różnicę brak.
A ostatnie transfery prezesa to wzmocniły drużynę czy tylko obciążyły budżet. Bo ja nie widziałem dobrego meczu nowych.
Na Piasta jeszcze gorsza sytuacja kadrowa a ten mówi że skład ustabilizowany.
Ło matko i córko !!!
Zając kompromitujesz sie2019-04-10 20:48:34
Widzisz prezes jaki jestes cienki Bolek boisz sie krytyki a zasluzyles na nia.Karma wraca krytykowales Bartoszka a wystarczylo powoedziec ze masz inna wizje budowy klubu. Tetaz unikasz dziennikarzy udzielasz odpowiedzi tylko na pyrania ktore sam sobie zadajesz to jest oznaka Twojej slabosci.Pycha arogancja spowoduje ze nic nie osiagniesz a stracisz w oczach piljarzy i.kibicow
amen2019-04-10 20:50:25
"Dlatego nie zamierzam przeprowadzać rewolucji w sztabie szkoleniowym". Prędzej sztab szkoleniowy przeprowadzi rewolucję we władzach klubu.
I jeszcze jedno: jaki pan taki kram.
smieszny klub mistrza dyplomacji2019-04-10 20:51:32
skoro on nas nie szanuje puste trybuny szybko naucza go rozumu
i jeszcze się chwali2019-04-10 20:55:59
ty recepta to ty trepem byłeś i ludzi tempiłeś, metody spod celi,
I na co była ta twoja armia, żeby wyprodukawać takich degeneratów jak ty.
nie kupuje tego2019-04-10 21:08:33
w tym klubie o frze ni3 decyduje forma sportowa tylko uklady z zaprzyjaznionym menadzerem Zajac to slup a Lietteri ma ogrywac grajkow taka ta nasza Wielka Korona Zajaca
kecaj2019-04-10 21:09:26
Obrażony prezes pokazuje gdzie ma kibiców ,prasę ,opinię publiczną , potencjalnych sponsorów. Taką postawą chce odbudowac zaufanie kibiców.Jestem kibicem Korony ponad 30 lat a takiego upokorzenia jak w meczu z wisłą nie przeżyłem.Najwazniejszy mecz ubiegłego sezonu w Gdyni przez katastrofalną taktykę zaufanego trenera przegrany i wiele w tym sezonie. A wg prezesa jest ok , rozwój zawodników i tym podobne bzdury.Osoba publiczna ,prezes spółki z udziałem miasta obraża się na mieszkańców tego miasta płacących w tym mieście podatki.Nieprawdopodobne.I jak ktoś wyżej napisał -wcześniej Lettieri zwolni Zająca niz na odwrót.
Jednak błędy były !!!!2019-04-10 21:23:27
Pan prezes powiedział " aby w przyszłości nie popełniać takich błędów"
A jednak były jakieś błędy.
Jakie?
Kto popełnił ?
Jakie będą skutki dla klubu ?
Jakie będą konsekwencje dla winnych?
CKT2019-04-10 21:24:08
Proponuje przeczytać wywiad z Lettierim na weszlo. On gada jak mały Jasiu po dużym piwie, po prostu bredzi. Tutaj ta sama buta i pycha Zająca !!! Oni są po jednej q......
CKT2019-04-10 21:27:35
Panie Zając niech pan też przeczyta ten wywiad z Lettierim i zobaczy co on mówi o młodych piłkarzach. Coś z Wami jest nie tak.!!
czesio2019-04-10 21:36:04
W sobotę , panie prezesie Piast pokaże nam jak gra się w piłkę. Czy zada pan pytanie trenerowi dlaczego oni są w takim gazie i miejscu w tabeli , a nie my ? Podpowiem - nie z powodu budżetu.....
cm192019-04-10 21:36:09
Wprowadźcie na forum obok nicku IP komentatora. Podejrzewam, że połowa z tych negatywnych komentarzy jest autorstwa tej samej osoby. Tak to wygląda, wnioskując po stylu pisania.

Tak Zając zły, Gino zły, wszystko złe...
Nowy2019-04-10 21:39:11
Pyskówki to nasza moc kibica!!!!!Żal!!!!!
Lew2019-04-10 21:48:27
Wg.mnie trzeba zrobić jak nauczyciele. Jak ich wladza ignoruje to trzeba zrobic strajk. My kibice też mozemy zastrajkowac tylko w jeden sposób nie przychodzac na pozostałe mecze. Może wtedy ktoś w klubie coś zrozumie.
PS
Jak klub był przejmowany przez nowego inwestora obiecano nam kibicom, że co roku zespół będzie grał o wyższe cele "i co? I jajco" jak mówi staropolskie powiedzenie.
Zero ambicji i wizji. Szarość i przeciętność.
Krzysiu2019-04-10 21:53:33
Obiecywal pan progres a ja od listopada widze druzyne ktora nie wie co ma robić na boisku. Dumny jest Pan z takiej postawy druzyny pana ulubienca? bo ja jako kibic jestem zazenowany ym co ogladalem na stadionie w Kielcach placac przy tym za karnet
Gdzie ta wspolpraca z Werderem Panie Zajac2019-04-10 21:59:08
Pucko się pod Lettierim zwinął, a nie rozwinął. Im dalej w las tym większy zjazd. Zagraniczne kluby natomiast pewnie się o Cebulę zabijają, a za Diawa wciąż nie do końca (chyba) wiadomo, ile Korona przytuliła. Transparentność i szczerość, za to lubię prezesa
zsw2019-04-10 22:02:20
bez hejtu ale P.Prezesie -likwidacja 2-giej drużyny było błędem (poprawiono po czasie), w zależności od miejsca w drugiej ósemce jako Klub tracimy pieniądze np. na finansowanie U-18 i U-17 i kto do tego dołoży zapewne miasto Kielce a MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE rozumiem że budżet,że te czy inne sprawy ale ŻEBY WYJĄĆ TRZEBA NAJPIERW WŁOŻYĆ ( będąc mężczyznom powinien Pan o tym wiedzieć) pozdrawiam
U2019-04-10 22:20:02
Nie ma pasji, zaangażowania walki.
Jest jałowa, bezduszna gra.
Tak dalej być nie może.
Piłkarze, jak i kibice stracili wiarę w to, że z tym trenerem Korona może coś osiągnąć.
TOM2019-04-10 22:24:44
Nie da się czytać tych komentarzy, dużo tu trolli internetowych. Nie tędy droga drodzy administratorzy.
Johny2019-04-10 22:33:35
Żałosna, zakompleksiona hejteria jak zwykle ujada. Spać dzieci!!!!!
@Lew2019-04-10 22:34:43
Wracaj na Białoruś z komoruskim
CK2019-04-10 23:27:46
Po co tyle jadu, dawniej korona też była w dole tabeli, co pół roku żebranie o kasę i każdy się martwił czy klub będzie istniał, teraz jest jakaś stabilizacja, zespół jest cały czas w środku lub górnej części tabeli ale wam źle bo powinni grać w lidze mistrzów, ochłońcie trochę
Prima1112019-04-10 23:29:41
A ja mam pytanie - ile z komentarzy stanowiących peany na cześć Jaśnie Wielmożnego Pana Prezesa Zająca pochodzi z działu PR klubu lub powstało na zlecenie włodarzy Korony Kielce?

Czy wymachiwanie szabelką, grożenie pozwami użytkownikom forum cksport.pl, tworzenie teorii spiskowych i listy dziennikarzy-persona non grata, a tym samym oblężonej twierdzy z klubu, który powinien być instytucją, z którą utożsamia się lokalna społeczność jest słuszne w dobie co raz większej samoświadomości społecznej i popularności mediów społecznościowych? Jaki jest cel takiej strategii? Zniechęcanie kibiców do zakupu biletów, aby zmniejszyć wpływy do budżetu klubu? Czy chodzi może o prywatę i próbę nakarmienia własnego ego Pana Prezesa Zająca i Pana trenera Lettieriego poprzez wyrażanie pogardy wobec otoczenia i dojmującą chęć pokazania swej dominacji i władzy?

Czy taka wyniosła, pełna pogardy wobec drugiego człowieka postawa służy tworzeniu kapitału społecznego i ekonomicznego w postaci zdobywania sponsorów? Rozumiem, że można te pytania odczytywać jako retoryczne, skoro najpewniej w odpowiedzi na nie WP Prezes Zając pęknąłby z dumy, twierdząc, że Korona Biznes Klub pozyskuje sukcesywnie nowe kontrakty sponsorskie. Na niewygodne pytania zaś nie odpowiedziałby, wszak on jako człowiek z wszech miar ważny i możny nie ma czasu i energii by na nie odpowiedzieć.

Na miejscu pracowników działu PR klubu Korona Kielce podarowałbym Wielce Czcigodnemu Panu Prezesowi Zającowi wielkie lustro i wstawiłbym do Jego gabinetu, aby mógł podziwiać swoją wspaniałość w całej okazałości.

Pycha, buta, arogancja, wyniosłość, pogarda, kompleksy i niska kultura osobista. Określenia można mnożyć wg własnej i wolnej interpretacji, ważne jest jednak, że włodarze wciąż mają dobre samopoczucie. Jak sądzę - do czasu.
Kibic2019-04-11 04:34:33
Trzeba wzmocnień 3 zawodników kto się nie na daje wyzucic6madre słowa prezesa
PeterPrezes2019-04-11 05:15:56
Prezes piwinien wplynac na.trenera aby zapomnial o graniu trzema obroncami.To nie Barcelona.
Jielen2019-04-11 05:17:41
NIE bedzie wynikow,nie bedzie kibicow.Rude dodatkowa przy pustych trybunach
drąg2019-04-11 07:23:52
Pieniacze od zwalniania trenerów zabolało, że trener zostaje.Jjak tam wasze kluby Nieciecza i Sosnowiec?
Mecze2019-04-11 07:26:03
Ja od dziś chodzę tylko na juniorów w CLJ i drugą drużynę.
MKS2019-04-11 08:06:25
Trener Lettier przygląda się poczynaniom rezerw, juniorów... Jestem na każdym meczu i widziałem go raz może dwa razy.
Stary2019-04-11 09:07:41
Kto wypisuje takie głupoty,o klubie,prezesie,trenerze?Ludzie opamiętajcie się,!Jeśli niemiecki właściciel machnie ręką i wycofa się w diabły to tzw kibice i prowokatorzy z kieleckich? mediów zrobią to co kibice Wisły Kraków?Ujadać można,ale co dalej?Patrze na to z dala i krew człowieka zalewa.Tego nie widać w żadnym mieście żadnym klubie.Hańba!Zajmijcie się rzeczywistymi problemami drodzy "klerykowianie"
@Zielenjok2019-04-11 09:48:56
Ale nie przyjdzie, bo prezes Zając dziury omija
Diamir2019-04-11 11:05:20
I wszystko jasne winni są kibice I dziennikarze!!! Panie prezesie Ci dziennikarze i kibice nie są najemnikami ni klakierami! są "STĄD"
I zależy im na Koronie!
Piłka nożna nie istnieje bez kibiców to dla nich przychodzą sponsorzy (Chcąc reklamować swój produkt jak najszerszej rzeszy potencjalnych klientów) jak Pan tego nie rozumie u chce bawić się w football bez kibiców to proponuje; Fife 2019 bądź football manager!!!
Jasiu2019-04-11 11:05:53
Sami specjaliści!! Zamiast marudzić, zawsze możecie wyłożyć kilkadziesiąt milionów i zostać sponsorem tytularnym. Wtedy będziecie decydować kto będzie prowadził drużynę i kto będzie grał. A tak to morda w kubeł - nie podoba się, to nie musicie chodzić na mecze - i tak pewnie większość siedzi wygodnie przed telewizorem ;p
jaNO2019-04-11 12:12:45
Prezes zdaje sobie sprawę że najbliższe 8 meczów Korony może być tragicznie słabych więc woli się wypowiedzieć po sezonie i ja to rozumiem. Jest ostrożny i urzędowo optymistyczny.
Obstawiam jednak, że jeśli kompromitacja będzie gonić kompromitację to prezes zatopi Lettieriego. Po sezonie
Prima1112019-04-11 12:22:21
Moim zdaniem ktokolwiek, kto pełni funkcje publiczne i nie potrafi poradzić sobie z merytoryczną krytyką (nie mylić z hejterskim obrzucaniem błotem i zwykłym chamstwem), traktując ją jako atak i przejaw wrogości... nie ma predyspozycji mentalnych i charakterologicznych do pełnienia eksponowanych stanowisk.

I nie morda w kubeł, bo to nie Albania sprzed 30 lat, tylko Polska A.D. 2019. W odróżnieniu od większości klubów Ekstraklasy, Korona nie jest w pełni prywatnym folwarkiem niemieckich właścicieli (zwierzchników Pana prezesa Zająca), a po części należy do każdego z mieszkańców Kielc, ponieważ miasto posiada udziały w klubie. Mniejszościowe, ale jednak. Takimi wywiadami i nadętą postawą Wielmożny Pan Prezes Zając nie stworzy żadnej wartości dodanej, a zarządzanie oparte na strachu to zjadanie własnego ogona.

Na marginesie dodam, że jak jednoznacznie mówią badania psychologiczne bycie upartym nie jest przejawem mądrości, a głupoty. Tyle na ten temat.
@jasiu2019-04-11 12:50:22
zamilcz oplacony klakierze kazdy na tym forum ma prawo wyrazic co mysli w kulturalny sposób.
bodzio2019-04-11 12:59:54
Krótko,nie byłoby tego nieprzyjemnego zamieszania,gdyby nie bezsensowne mieszanie składem w 2 lub 3 meczach.Kto tego dokonał,w jakim celu,co chciał przez to osiągnąć.
Przemek2019-04-11 13:26:29
No nie popisał się Prezes w tym "wywiadzie". Już w pierwszej odpowiedzi się błaźni. Przecież jeszcze niedawno w ogóle nie interesował się drużynami młodzieżowymi, a wymóg stworzenia czwartoligowej drużyny rezerw zarząd potraktował jak jakąś karę od PZPN, no bo rzekomo istnienie takiej drużyny nie ma sensu i nie jest opłacalne dla naszego super klubu..
A teraz jak nie idzie pierwszej drużynie, to odwraca kota ogonem i chwali się sukcesami drużyn młodzieżowych i drużyny rezerw.
KSS2019-04-11 14:15:41
Nie będzie wyników, będą kibice. Ci prawdziwi.
Wypad na Vive, tam są wyniki, ale nie zawsze kibice.
Jest utrzymanie, pechowo nie udało się wejść do pierwszej ósemki.
Następny sezon powinien już być może nawet najlepszy w historii.
Zobaczymy czy odszczekacie te swoje mądrości.
Przemek2019-04-11 14:17:28
Rezerwy śmiało atakują III ligę, będzie imprezka na Szczepaniaka.
Prezesie za duzo arogancji w Tobie2019-04-11 14:21:42
KZ zjedz snickersa bo jak jestes glodny zaczynasz gwiazdorzyc. Posluchaj prezesiku pilka nozna ma sens jak sa kibice a Ty wlasnie zaczynasz isc na wojne z nimi lekcewazysz ich i obrazasz sie za uzasadnioną krytyke jak male dziecko.
R2019-04-11 15:20:27
Nie chce mi się czytać całego, bo jak przeczytałem że Pucko zwiększył wachlarz umiejętności to szkoda czasu na czcze gadanie.
Ja tylko mam taki komentarz. Niemcy z roku na rok "wzmacniają" drużynę, Lettieri jest wspaniałym trenerem, tylko czemu rok po roku coraz niżej w tabeli. Gdzie tu logika w tym belkocie.
Przemek2019-04-11 15:30:48
Na grupę spadkową powinni zrobić tańsze wejściówki.
@Jasiu2019-04-11 16:49:52
Żeby mieć bogatego sponsora tytularnego, to najpierw trzeba sobie na niego zasłużyć. Władze Korony w ogóle o to nie dbają, ba, nawet zachowują się arogancko w stosunku do podstawowego sponsora jakim są kibice. Korona już wystarczająco długo gra w lidze, zeby wreszcie coś w niej osiągnąć wykorzystując marny poziom tej ligi. Taka Odra Wodzisław kiedyś grała w najwyższej lidze i zdobyła nawet Wicemistrza, taki Piast też był wicemistrzem, a przecież to nie są zespoły krezusów finansowych.Jak Korona weszła do I ligi zaraz po tym zajęła 5 miejsce jako beniaminek. Można było? Można. A wtedy jeszcze najmocniejsi nie odpadali z pucharów z ogórkami tak jak to jest obecnie.
Na bogatego sponsora i na pełne trybuny kibiców, trzeba sobie zasłużyć. Zapamiętaj to sobie...razem z twoją mordą.
Jeszcze jedno. ci co siedzą przed telewizorem też płacą za to wasze granie w formie abonamentu NC+.
@jaNO2019-04-11 16:52:26
Tylko nie wiadomo kto tam naprawdę rządzi i kto kogo może zwolnić. Czy prezes, czy trener. Wszystko na to wskazuje, ze jednak trener.
miki2019-04-11 17:32:46
Każdy prezes który nie spełnia pokładanych w nim nadziei zostaje natychmiast wywalony , a w Koronie ?. Czyżby ten gość nie miał nad sobą bata .Wstyd kolejny raz .
zsw2019-04-11 19:26:59
do @Prima 111-konkretnie,rzeczowo,po polsku,a także dosadnie i logicznie.Takie opinie są bez hejtu i napinki.POPIERAM. POZDRAWIAM
@zsw @Prima1112019-04-11 21:06:53
Prima111 zawsze spoko. Wysoki poziom wypowiedzi
Przemek2019-04-12 14:19:11
@@Jasiu. Drużyna Odry Wodzisław nie była wicemistrzem tylko była najwyżej trzecia.
Przemek2019-04-12 14:19:37
@@Jasiu. Drużyna Odry Wodzisław nie była wicemistrzem tylko była najwyżej trzecia.

Projekt i wykonanie: CK Media Group