Tkaczyk, Bielecki, Szmal, Jurecki, Wenta raz jeszcze. Handball Legends zagrają w szczytnym celu

10-04-2019 08:00,
Mateusz Kaleta

To będzie wielkie święto handballa. W środę reprezentacja Polski zmierzy się w Gliwicach z Niemcami w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Bezpośrednio po tym spotkaniu odbędzie się mecz Handball Legends z zespołem Politechniki Śląskiej. Na parkiet znów wybiegną zawodnicy, którzy dziesięć lat temu sięgnęli po brązowy medal mistrzostw świata. A wszystko to w szczytnym celu - aby ratować życie 5-letniego Sebastiana, który od urodzenia zmaga się z krytyczną wadą serca.

Cały dochód ze spotkania zostanie przeznaczony dla chorego chłopca, który walczy o operację w Stanach Zjednoczonych. Tylko tam może zostać przeprowadzona operacja, która pozwoli mu dalej żyć. O Sebastianie pisaliśmy na łamach naszego portalu - KLIKNIJ TUTAJ.

REKLAMA

W zespole Handball Legends zagrają m. in.: Grzegorz Tkaczyk, Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Mariusz Jurasik, Bartosz Jurecki, Damian Wleklak, Bartosz Jurecki, Bartłomiej Jaszka oraz Adam Weiner. Na ławce trenerskiej zasiądzie Bogdan Wenta - obecny prezydent Kielc oraz twórca największych sukcesów polskiej drużyny narodowej w piłce ręcznej.

Mecz Polski z Niemcami rozpocznie się o godz. 18.00. Handball Legends zagrają od razu po zakończeniu tego spotkania.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group