Kieleccy Estończycy bez występów w kadrze narodowej. Tamm wrócił do klubu już wcześniej

27-03-2019 08:22,
Mateusz Kaleta

Estonia bez Koroniarzy w składzie wygrała 1:0 w towarzyskiej potyczce z Gibraltarem. Gola na wagę zwycięstwa strzelił znany kibicom w LOTTO Ekstraklasie Konstantin Vassiljev, były piłkarz Piasta Gliwice. W spotkaniu nie wystąpił żaden z powołanych do kadry Koroniarzy - Ken Kallaste przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, natomiast Joonas Tamm na prośbę sztabu szkoleniowego wrócił do Kielc już wcześniej.

Kielecki klub porozumiał się z estońską federacją, aby defensor był jak najszybciej do dyspozycji trenera Gino Lettieriego. 27-latek zagrał 90 minut w pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Irlandią Północną i od razu po tym spotkaniu pojechał do Kielc. Trener Gino Lettieri chciał, aby piłkarz przygotowywał się z całą drużyną do ważnego spotkania z Lechem Poznań.

REKLAMA

Dla 27-latka są to pierwsze minuty na boisku po urazie dłoni. Estończyk miał założone na rękę kilka szwów, ale teraz jest już w pełni sił i do dyspozycji trenera na nadchodzące spotkanie. Korona zagra z "Kolejorzem" w sobotę o godz. 20:30.

fot: Paula Duda

Projekt i wykonanie: CK Media Group