Bogusław Leśnodorski chciał ściągnąć Diawa do Legii. Jego zdaniem Wisła Kraków jest lepsza od Korony

11-02-2019 08:40,
Mateusz Kaleta

Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii Warszawa zaangażowany obecnie w proces ratowania Wisły Kraków był gościem niedzielnej Ligi+Extra emitowanej w Canal+. W studio sportowego programu zasiadł obok Rafała Wisłockiego, obecnego prezesa krakowskiego klubu. Przy okazji dyskusji na różnorodne tematy nie zabrakło też wątku Korony Kielce. Chodziło o to, w jaki sposób właściciele klubów Ekstraklasy zarabiają na swoich inwestycjach w piłkę.

- Kluby zarządzane przez miasto to jest pewna katastrofa. To wydawanie nieswoich pieniędzy. Życie w środowisku, w którym zawsze ktoś ci da, ktoś ci dołoży. To traci sens - przekonywał Bogusław Leśnodorski.

REKLAMA

- To jest prostsze niż się wszystkim wydaje, żeby dobrze funkcjonować – kontynuował. - Dobrym przykładem jest Korona Kielce. Przed chwilą oglądaliśmy skrót ich niedzielnego meczu, ale szczerze mówiąc nie znam żadnego ich zawodnika. A proszę bardzo, oni są na czwartymi miejscu w lidze - dodał.

- Nie no, zna pan przecież, interesuje się pan ligą – odparł zaskoczony Andrzej Twarowski, gospodarz programu.

- Oczywiście, kojarzę nazwiska, ale gdybym prowadził klub Ekstraklasy, to nie przyszłoby mi do głowy, aby zainteresować się którymś z tych chłopaków – odpowiedział Leśnodorski.

- A taki Diaw? Niedawno poszedł do Francji - zapytał Twarowski.

- Trzy lata go oglądaliśmy, ale ciągle coś sobie robił, jakąś kontuzję miał. Jak byliśmy przekonani, że to jest ten moment, to zawsze go coś bolało. Teraz już go nie ma w polskiej lidze – przyznał były szef Legii.

- Korona zajmuje dziś czwarte miejsce. A przecież Kielce to nie jest jakieś duże miasto, stadion też nie jest jakiś supernowoczesny,  bo był zbudowany jako pierwszy z tych nowych obiektów. Powiedzmy sobie szczerze, Kielce to nie jest idealne środowisko, aby to działało, tak jak w Wiśle, Lechu, czy Legii – dodał.

Wątek kieleckiego klubu został poruszony raz jeszcze, podczas późniejszej dyskusji o Wiśle Kraków. - Jeśli Korona jest dzisiaj czwarta, to Wisła jest moim zdaniem lepsza - szybko uciął temat Leśnodorski.

fot: Liga+Extra / Canal+

 

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

znalazł się2019-02-11 08:52:47
ekspert
s_k2019-02-11 09:02:54
Ekspert od siedmiu boleści się znalazł.. Wisła to niech ureguluje pieniądze bo jeszcze niedawno miała grać w d.. A nie ekstraklasie..
Rafał2019-02-11 09:11:38
wg tego specjalisty najlepsze drużyny są na dole tabeli
B812019-02-11 09:13:55
Może Wisła ma lepsze nazwiska, co wcale nie oznacza że jest lepsza, nazwiska nie grają...
KSS2019-02-11 09:35:27
Leśny przypomnij sobie jak się pucowałeś do kiboli gdy byłeś w CSKA W-wa. Jaką masz frekwencję w prawie dwumilionowym mieście gdzie gracie o mistrza? Ile razy zapełniliście stadion w komplecie a przecież Camp Nou to nie jest. Jesteś zwykłym cwaniaczkiem który teraz lansuje się na GTS jak były zomowiec przy każdej głośnej sprawie kryminalnej w Polsce.
A tak w ogóle to:
Polonia Warszawa - ludzkie oblicze stolicy!
arczi2019-02-11 09:40:48
Dzięki takim zadufanym w sobie ludziom Polska dzieli się na gorszą i lepszą. Jego tekst "Kielce,to nie jest idealne środowisko" świadczy tylko i wyłącznie jakim ten pan jest osobnikiem.
loop2019-02-11 09:51:52
To jest typowe myślenie "establishmentu" w polskiej piłce. Nam się należy nie wam, my jesteśmy lepsi bo jesteśmy z Warszawy, Krakowa czy Poznania. To my rozdajemy tu karty. Przykre ale jakże prawdziwe, tak jak kiedyś pisałem gdyby sparaw długów dotyczyła Korony, Płocka, Gliwic nikt by palcem nie kiwnął a jeszcze pseudo media sportowe maiły by używkę a tak ratujmy wszyscy łącznie z Bońkiem, ESą i innymi decyzyjnymi
Scyzor2019-02-11 10:19:47
A na którym miejscu jest Zagłębie Sosnowiec
CK2019-02-11 10:27:26
Leśny to pajac na poziomie Vukovicia
EricB2019-02-11 10:30:07
Kolejny ekspert naszej krajowej pilki. Zwykły pajac nic więcej.
cozaDZBAN2019-02-11 10:32:47
ten "wielkomiejski pan" chyba zapomniał, że Korona nie jest już własnością miasta.
Jagerek2019-02-11 10:38:46
Warszawa dwumilionowe miasto, najbogatszy klub, walczy o mistrza co rok. Frekwencja 12 tysięcy. Warszawa to nie jest idealne środowisko, nie oszukujmy się.
@2019-02-11 10:38:52
„Powiedzmy sobie szczerze, Kielce to nie jest idealne środowisko, aby to działało, tak jak w Wiśle, Lechu, czy Legii” – dodał Leśnodorski.

No to przypomnijmy:
18.10.2016 Prezes Legii przynosi wstyd w Madrycie? Internauci komentują.
Przed potyczką Realu z Legią właściciele stołecznego klubu spotkali się z prezydentem Królewskich Florentino Perezem. Internauci wytknęli brak klasy Bogusławowi Leśnodorskiemu.
Użytkownicy Twittera szybko zwrócili jednak uwagę na ubiór Leśnodorskiego, który wyróżnia się na tle reszty. Skupiono się na fakcie, że prezes Wojskowych zaprezentował się nieodpowiednio, zakładając mniej formalny strój.

Internauci nie oszczędzają Bogusława Leśnodorskiego... Oto kilka komentarzy do zdjęcia:
„w trampkach na salony, co za wieś... ",
„Prezes BL mógł ubrać garnitur...",
„później partyjka w Futsal, że prezes przebral buty do grania?"
„@BL_1916 w tym outficie dobrego wrażenia raczej nie zrobi..",
„Leśnodorski w tych jeansach i trampkach wygląda zabłąkany turysta a nie prezes",
„wszyscy wystrojeni jak do kościoła, a prezes w adidaskach”,
„wpuść chłopa do biura to atrament wypije”,
„@BL_1916 prezes jak ostatni wieśniak. Rozumiem styl, choć do tej konwencji nie pasuje, ale żeby BRUDNE BUTY?”,
„i tylko "Burak" w adidasach. Porażka”,
„Pajac Leśniodorski ma komórkę w ręku. Ale ćwok i prostak. Szkoda Legii i gratulacje dla Cafe Fudbol z lansowanie tego młota”,
„patrząc na zdjęcia świty Legii można wprost powiedzieć chłop ze wsi wyjdzie wieś z chłopa nie żenua”,
„Tylko Polacy ,,luzacy" bez krawatów. Krawat i garnitur jest oznaką szacunku dla gospodarza , który cię zaprosił”,
„K……a w adidasach do takich ludzi. Ja p..….e. Nie dość że wasi "kibice" wstyd robią to jeszcze teraz właściciele Legii”.
MKS2019-02-11 10:48:14
Haha, gosciu jest niemozliwy, 30mln dlugu wisly a on cos gada o finansowaniu :D warsiafka typowa
S2019-02-11 10:52:12
I właśnie dlatego życzę w tym roku mistrzostwa Jagiellonii. Żeby utrzeć nosa tym wszystkim "wielkim" ha ha ośrodkom.
Prima1112019-02-11 11:00:28
Od lat zawodowo codziennie obcuję z ludźmi z większych miast polskich i europejskich, niestety poziom wyniosłości/zadufania wśród wielkopańskich mieszczan jest znacznie wyższy u Polaków niż u przedstawicieli innych nacji wywodzących się z tych samych klas społecznych. Dotyczy to w szczególności polskiej stolicy. Niestety ciężko jest to zmienić, bo czy tego chcemy czy nie przedstawiciele Warszawy będą uważać się za lepszych (nawiasem mówiąc za jeszcze lepszych od nich uważają się często ci, którym udało się w tej stolicy zrobić mniejszą lub większą karierę - tzw. "słoiki").

Niemniej ja interpretuję wypowiedzi Leśnodorskiego raczej jako komplement, podał on Koronę jako przykład zdrowo funkcjonującego klubu, który jest dobrze zarządzany. Bez wielkich pieniędzy i ryzyka. Kielce rzeczywiście nie są dużym, ale średnim już tak.

I tutaj widzę pole do polemiki z Panem Leśnodorskim. Potencjał kibicowski w mieście i regionie też mamy całkiem spory, skoro na pierwszą ligę na mecze z drużynami pokroju GKSu Jastrzębie czy Dolcanu Ząbki potrafiło przychodzić po 9-10 tysięcy widzów. Stadion nie jest supernowoczesny, ale był pierwszym nowoczesnym obiektem w kraju, miasto Kielce i Pan Krzysztof Klicki byli pionierami w całej Polsce. Do Kielc co tydzień zjeżdżały tuzy polskiego futbolu i gremialnie zachwycano się stadionem. A pod pewnym względem Kielce to wręcz lepsze środowisko niż inne "wielkie" miasta takie jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Poznań. Tym aspektem jest wpływ grup przestępczych wywodzących się ze środowiska kibicowskiego na bieżące funkcjonowanie danego klubu.

Pan Leśnodorski w tym względzie powinien dobrze wiedzieć, o czym mówię.
Pap2019-02-11 11:03:03
Nie można tak osmieszac korony panie zająć zrób cos z tą wypowiedzia zachowuje się pan jak prostak i nie ocenia pan obiektywnie
@S2019-02-11 11:03:25
A dlaczego by nie życzyć mistrzostwa Koronie?
ck2019-02-11 11:04:14
Lepszy w opinii tego "eksperta" oznacza, że wydaje więcej kasy na niepotrzebne transfery, jest lepszy przepłacaniu niepotrzebnych i nieznanych nikomu zawodników i lepiej się zadłuża od pozostałych? Wisła, Lech czy Legia w wydawaniu kasy - faktycznie są w niekwestionowanej czołówce. Rzecz jednak w tym aby przekładało sie to na wyniki sportowe (bez przyjaznego podgwizdywania) i rzecz w tym by jeszcze te gwizdki miały takie chęci do gry jak wspomniany Diaw czy inni nieznani panu ekspertowi zawodnicy Korony, na którą za karę i za takie wypowiedzi będzie pan patrzył z dołu tabeli...
david2019-02-11 11:15:16
W tym roku korona zamknie gęby wszystkim . Kielce to bardzo dobre miejsce
VanBastek2019-02-11 11:20:34
Ja tylko powtorze po raz kolejny!
Ciesze sie, ze Korona tak boli takich kmiotow jak m.in. lesnodorski!!!
KORONA ma was dziady boleć!!!
kibic2019-02-11 11:28:22
Ogólnopolska akcja pomocy GTS Wisła. Nie da się już tego słuchać. Dziś rano w Polsacie jakaś znawczyni sportu, podobno dziennikarka, nawołuje aby cała Polska trzymała kciuki za Wisłę w dzisiejszym meczu. Masakra... Pewnie nawet kibice Górnika będą za Wisełką.
david2019-02-11 11:38:35
dp pap naucz się pisać, bo z tego twojego bełkotu, nic nie wynika
Tomek2019-02-11 11:44:57
Lesniodoeski to pajac i mysli ze Legie beda caly czas ciagnac za uszy.
Wisla Krakow to zadluzony bankrut i nawet ich niestac na pilki do treningow.
Za dlugi powinni byc zdegradowani z ekstraklasy.
S2019-02-11 11:51:17
Już tłumaczę. Oczywiście, że Koronie życzę wszystkiego co najlepsze. Ale myślę, że to nie jest jeszcze ten sezon w którym Kielce mogą walczyć o najwyższe cele. Zauważcie, że malutkimi krokami pniemy się w górę. Organizacyjnie i sportowo. Dołożyć do tego lepszą frekwencję i jest na prawdę nieźle. Ale w tej chwili widzę Koronę na miejscach 4-7. Jagiellonia to klub podobny do nas, tylko z większym doświadczeniem. Niespecjalnie duże miasto, klub nie należący do tych najbardziej medialnych, ale pracą u podstaw wywalczyli sobie miejsce, w którym są teraz. Kolejny sezon realnie walczą o mistrzostwo. Może teraz się uda. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 2-3 lat Korona dołączy do tej stawki. Są ku temu warunki i potencjał. Kluby regionalne to jest sól tego sportu. Sam chętnie zobaczyłbym w ESA Motor Lublin czy Odrę Opole zamiast beznadziejnego na każdej płaszczyźnie i nieciekawego Śląska Wrocław.
scianka2019-02-11 12:23:54
Dziś ta jego "lepsza" wisła przyjmie 3-kę od Górnika.
Ckkd2019-02-11 12:40:39
To jest typowe podejście lemingów do sportu,polityki, gospodarki cała Polska ma pracować za ochłapy dla mości panów z Warszawy czy Krakowa i siedzieć cicho bo to ciemnogród
ck2019-02-11 13:30:06
Rozumiem, że wypowiedź "warszafiaka" uderza w patriotyzm lokalny, dlatego tak zabolało i odezwała się chęć obrony tożsamości.
Niestety jak 10 lat temu razem z woj. warmińsko-mazurskim, lubuskim byliśmy na ostatnich miejscach w rankingach dobrobytu regionów, tak teraz też tam jesteśmy: jedna z najniższych średnia płaca, województwo wyludnia się najszybciej, większość ludzi utrzymuje się z produkcji rolnej, brak nowych inwestycji, słaby przemysł i usługi. Nawet politycy nie mają pomysłu i siedzimy w tym marazmie od lat. Inne regiony "biegną do przodu" a my dostojnym krokiem idziemy.
Co tam należy wyrzucić kilka wyrazów z siebie typu: "leming", " warszafka", "establishment" itd i od razu na duszy lżej.
Kielce kiedyś ponad 200.000 miasto, teraz tylko wspomnienie, miasto będzie się starzeć, młodzi wyjeżdżają a ich więź to miejsce zameldowania i rodzina.
rumiane chłopczyki2019-02-11 13:54:01
Korona powinna zaczynać od C-klasy za przekręty i kupowanie meczy,podobnie sracovia czy czerwone zagłebie z Lubina.Komu potrzebne taki wioski w ESA?Widać po frekwencji jakie mają zainteresowanie w swoich grajdołkach.GTS już nie istnieje,żyjecie czymś co było wieki.Jak wam brakuje tego,wypałujcie się sami pałkami po ZOMO.Zresztą,co śpiki możecie wiedzieć o komunie,chyba tylko tyle co z opowieści swoich znajomków co się za piecem chowali,bohaterowie.
Balon nabzdyczony2019-02-11 13:55:48
Kupili Legie bez pieniędzy w ratach od ITI i spłacali raty z przyszłych pieniędzy Legii. Tak jak typowy ruski oligarcha co bierze 10 pociągów benzyny bez pieniędzy jak sprzeda to dopiero spłaca.
Potem się popsztykali z Miodziem i Miodzio mu wypłacił chyba 19 mln i nagle gołodupiec stał się milionerem.
I teraz już taki ważny że tylko lans i do wiosny na nartach.
Pozer jeden
I jeszcze będzie mówił że uratował Wisłę, a bez pieniędzy i działania Królewskiego by nic nie było, dał pożyczkę żeby zawodnicy nie uciekli, zrobił zbiörkę wśröd biznesu,zrobił emisję obligacji na 4 mln, zrobił promocję sprzedaży karnetów,nawet sam sprzedawał w kasie taki chwyt marketingowy. I uzbierali 18 mln.
:)2019-02-11 14:00:09
No to pogłębiamy podział na lepszych i gorszych tego świata <3 EJMEN!
Przemek2019-02-11 14:19:18
Jakoś tak już jest, że media ciągle hołubią legiunię, a wywyższanie się warszafskich słoiczków nad resztę populacji to już stałe zjawisko w naszym kraju.

@S. Ten "niespecjalnie duży" Białystok jest o ok. 100 tysięcy ludzi ludniejszy od Kielc i mając prawie 300 000 mieszkańców zrzucił Katowice z pozycji 10. najludniejszego miasta w PL. No ale mistrzostwa im nie życzę. Bo gdzie jak gdzie, ale tam mocno przesadzili z liczbą zagranicznych graczy i ciężko toto nazwać polską drużyną.
@rumiane chłopczyki2019-02-11 14:20:06
za to Legia co sezon gra w fazie grupowej LM, nie byłbym pewien że taka czysta jest
as2019-02-11 14:35:45
zrobił sobie reklamę na truchle Wisły i taki był cel.....teraz walka o fotel prezesa PZPN ......oto cały Leśnodorski
@ck2019-02-11 14:43:14
I co to jest za argument? Poznań kiedyś 590 tys. mieszkańców. Dzisiaj tylko wspomnienie. Łódź kiedyś 854 tys, wspomnienie, Katowice ponad 300 tys., dzisiaj wspomnienie. Wymienię Ci miasta podobnej lub mniejszej wielkości niż Kielce, które grają regularnie w europejskich pucharach. W przeciwieństwie do tych naszych \'potęg\' z wielkich ośrodków. Salzburg, Pilzno, Borysów, Split, Tiraspol, Eindhoven, Gelsenkirchen, Hoffenheim, Berno, Leverkusen, Razgrad, Trondheim, Bordeaux, Trnava, Żylina, Genk. To tak tylko z brzegu. Nie mówiąc już o Jadze z ociekającego złotem Podlasia. Zróbmy ligę tylko z warszawskich i krakowskich drużyn.
Paweł2019-02-11 14:44:59
Nie zna żadnych zawodników Korony?
Pozna ich w meczu z Legią w grupie mistrzowskiej.
Będą mu się śnić po nocy.
@2019-02-11 14:45:20
Leśnodorski zainwestował w Legię może kilka milionów złotych, a potem Mioduski wykupił jego akcie za 35-40 mln. To teraz cfaniakuje.
@@ck2019-02-11 14:54:26
AMEN, KURDE AMEN! No ale cóż. Nawet w Niemczech mamy instytucje rozsypane po całym kraju, a nie tylko w Berlinie. W PL oczywiście wszystko w Warszawie. Złote miasto dla złotych ludzi jak Pan Leśny, który w Polsce widzi tylko Wielką Legię, Wielkiego Lecha i Wielką Wisłę, które kopią się po głowach w naszej lidze, a w Europie tyle ich widzieli.
@rumiane chłopczyki2019-02-11 15:06:42
Niedziela cudów - potoczne określenie wydarzeń mających miejsce podczas ostatniej (34) kolejki sezonu 1992/1993 I ligi polskiej.

W sezonie 1992/1993 o mistrzostwo kraju walczyła Legia Warszawa, ŁKS Łódź oraz Lech Poznań. Przed ostatnią kolejką w tabeli prowadziła Legia przed ŁKS, mając tyle samo punktów, ale bilans bramkowy lepszy o trzy gole od łódzkiego klubu. W ostatniej kolejce ŁKS grał z Olimpią Poznań, a Legia – z Wisłą Kraków. Obie drużyny wysoko wygrały swoje mecze (ŁKS 7:1, Legia 6:0), co wzbudziło podejrzenia o korupcję. Chociaż nigdy nie udowodniono winy ani Legii, ani ŁKS, Polski Związek Piłki Nożnej postanowił anulować wyniki meczów obu drużyn i przyznać mistrzostwo Lechowi Poznań.

Sędzią meczu ŁKS Łódź – Olimpia Poznań (7:1) był Michał Listkiewicz.

Bramkarz Legii – Maciej Szczęsny – powiedział, że cieszy się, iż nie odebrał wówczas medalu za mistrzostwo Polski.

Tak, że tego…
S2019-02-11 15:08:39
A potem w sierpniu wielkie zdziwienie, że europejskie miasta i miasteczka nie mają za grosz bojaźni przed "wielką" Legią, Lechem, czy inną Wisłą. Bo ta wielkość to jest tylko balonik nadmuchany przez pożal się Boże ekspertów i nich samych.
@@@CK2019-02-11 15:13:06
Powoli, powoli ale następuje deglomeracja Warszawy. Przykład: wkrótce powstanie nowoczesny Kampus laboratoryjny Główny Urząd Miar i Wag w Kielcach.
@@@@CK2019-02-11 15:14:39
Tru story bro!
zsw2019-02-11 16:00:47
zanim coś się powie wypada się dwa razy zastanowić oj szkoda gadać po prostu no comments panie L
Likas2019-02-11 16:15:22
Ludzie chodźcie się zabierzemy w komplecie w sobotę cały stadion i pokażemy tym gejom z Warszawy że może nie jesteśmy stolica ale momy to coś
Czak2019-02-11 16:35:01
Wystarczy spojrzeć na facjatę tego antypatycznego typa. Bije z niej pycha, zarozumiałość i bufonowatość. Na takie miasto, piniondze i całą tą otoczkę madialną to ta Legia to kał i kiła...
kibic2019-02-11 16:59:37
Na szczęście o tym kto jest lepszy nie decyduje wielkość miasta czy opinia jakiegoś "eksperta" w studiu. Przykładowo gdyby wielkość miasta była decydująca to np. Sevilla miałaby słabsze kluby piłkarskie niż trzy razy większa Warszawa.
Kibic2019-02-11 17:12:25
Kielce to miasto dla dobrych inwestorów klubem nie rządzi mafia tylko normalni ludzie panie lesnodorski korona pokaże ze będzie walczyć o Europę
uha123932019-02-11 18:31:22
A kto jest ten Lesnodorski - taki chłopek roztropek legla jest najgorszym klubem w europie i nigdy nie osiagnie gry w pucharach a dlaczego ano cały czas sedziowie pomagaja w wygrywaniu meczow .W pucharach UEFA tam juz sedziowie nie pomagaja i efekty mamy
Kibic2019-02-11 19:42:01
Znalazł się menadżer od siedmiu boleści. Już prawie Legię, przy wielomilionowym budżecie, puścił z torbami, a potem spieprzył. Teraz wziął się za Wisłę bo znowu chce zaistnieć. Nie zna piłkarzy, stadion mu się nie podoba. Niech się za grę w palanta weźmie bo sam jest z niego niezły palanta.
Old fana2019-02-11 19:53:01
Ten obwieszony łańcuchami pseudo oligarcha zapomniał jako to za komuny kierownicza siła narodu na siłę zabierala najlepszych zawodników z całej Polski i wciela ich do jego legii Marzą mu się tamte złote czasy złodziejstwa .
ouiou2019-02-11 20:01:59
LEŚNIODORSKI TFU!
Sander2019-02-11 20:57:50
panie lesnodorski dlaczego nikt w Posce nie lubi ległej.... nie wie pan. Ja wiem.
Kontuzjowany BlaszczyKOSki2019-02-12 05:05:45
Wisla baty .... sialalalala
Prima1112019-02-12 07:34:02
Wróciłem o poranku do tego artykułu i mam kilka przemyśleń

Współcześnie określenie "nie wiem" często oznacza wyrażenie pogardy w stosunku do podmiotu, przedmiotu, tematu rozmowy, albo samego rozmówcy. Taki właśnie przypadek mamy tutaj, gdy Boguś mówi o Koronie, że nawet nie wie jacy zawodnicy w niej grają. Chodzi o podkreślenie, że ci zawodnicy obiektywnie nic nie znaczą, a klub w barwach którego grają nie jest istotną siłą, ani marką w lidze.

Arogancka, zarozumiała i wyniosła poza, mająca podkreślić pozycję takiej osoby. W biznesie jako "strategia negocjacyjna" bywa ona skuteczna w krótkiej perspektywie, w długiej zaś już w ogóle. Na całe szczęście ludzie inteligentni lub względnie inteligentni potrafią rozgryźć takich delikwentów. Takie postawy charakteryzują parweniuszy, cwaniaków i absolwentów wyższych szkół zarządzania polem namiotowym, a nie osoby wysoko urodzone takie jak Pan Bogusław.

Coś zatem musiało pójść nie tak, sądzę, że zasłużony dla Polski i rodzimej nauki prawa dziadek tego Pana raczej nie byłby zadowolony, widząc jakie postawy reprezentuje jego wnuczek.

I jeszcze te konfabulacje na temat Diawa, które też mają połechtać ego tego Pana. Obserwowaliśmy go 3 lata, patrzcie jaki wspaniały z Żewłakiem robiliśmy skauting. Problem w tym, że od momentu przyjścia Diawa do Korony, do czasu odejścia Pana Bogusława z Legii z funkcji prezesa minął kalendarzowo rok i trzy miesiące. Dwie rundy, a właściwie nawet nie pełen sezon. Jakkolwiek na to patrzeć, to nie są 3 lata, no chyba, że rozłam z Mioduskim to maskarada, a Boguś jest szarą eminencją klubu z Łazienkowskiej. Pomijając to wszystko, my jako Legia jesteśmy wielcy, mogliśmy mieć każdego w tej lidze, a skończyło się na piątym sorcie nawet nie kubańskiej, a nigeryjskiej pomarańczy w postaci Chukwu.

A sam Chukwu jaki był, każdy widział. Miał być taki kozak, a kibice widząc go zaczęli żreć prozak.

Upraszczając to wszystko, można stwierdzić, że Boguś lub Pan Bogusław jako przedstawiciel establishmentu i tzw. "Warszafki" wpisuje się w typowe stereotypy i spektrum myślenia o klasie społecznej ludzi "ważnych".
S2019-02-12 08:42:01
Ale czy ten człowiek w ogóle urodził się w Warszawie?
Kiszkis2019-02-12 10:33:30
Za taką w


Ta wypowiedź świadczy o Nim samym.........
Jan2019-02-12 10:37:04
Kim Ty jesteś człowieku?! Kto Ci dał prawo do oceniania innych?!
rafal.urbi2019-02-12 11:22:53
przerost formy nad treścią ten pan Leśnodorski, to że Kielce są mniejszym miastem od Krakowa czy Warszawy to nie znaczy, że środowisko jest złe i nie sprzyjające piłce nożnej. Weźmy tu pierwszy lepszy przykład przywołany przez niego czyli Wisłę Kraków. Kraków duże miasto, super środowisko dla rozwoju piłki nożnej! To ja zadaję panu pomagierowi pytanie: "co się stało, że się... tak stało z białą gwiazdą"? Przecież super sprzyjające środowisko nie mówiąc o przecudnej urody stadionu po liftingu. Skąd ta patologia? Pan powie skąd? I jeszcze jedno co do stadionu w Kielcach boli was, że był pierwszy to po pierwsze a po drugie niech pan nie przyrównuje budżetu miasta Kielce do budżetu Warszawy. Zejdź pan na ziemię...
@rafal.urbi2019-02-12 12:38:25
Stadion w Kielcach, w przeciwieństwie do krakowskiego jest skrojony na miarę. Z punktu widzenia ekonomii, stadion Wisły to dramat w kilku aktach. Pojemność, architektura, fatalne wykonanie. Stadion Korony, z racji wieku potrzebuje delikatnej kosmetyki, to prawda. Ale w swojej formie jest idealny.
Prima1112019-02-12 14:30:11
Stadion Wisły to - cytując Jana Nowickiego - port, a nie stadion piłkarski. Zero gracji, finezji betonowy kloc. Zbudowany, a miejscami poddany renowacji stary obiekt przy Reymonta 22 za olbrzymie środki publiczne przez miasto Kraków z myślą o organizacji Euro 2012. Za mniejsze pieniądze można było zbudować stadion od zera, który byłby większy i nowocześniejszy. Najpewniej dano zarobić słono zaprzyjaźnionym firmom Andrzeja, Franka i Miśka.

Finał był taki, że niekwestionowany ośrodek turystyczny numer 1 w Polsce - Kraków - obszedł się smakiem Euro 2012, które można było co najwyżej śledzić na wielkich telebimach ustawionych na Błoniach.

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce finałowy mecz sezonu. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego wyjedzie do Poznania na spotkanie z miejscowym Lechem. Z jakim „Kolejorzem” zagra?
Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.
W związku z nieprawidłowo zdobytą bramką w ostatniej akcji meczu Orlen Wisła Płock – Industria Kielce, goście złożyli protest. O ile jego odrzucenia można było się spodziewać, tak argumentacja jest zaskakująca. Komunikat Orlen Superligi skomentowali żółto-biało-niebiescy.
Przedostatnia seria gier na zapleczu przyniosła kilka ciekawych spotkań. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły derby Trójmiasta, w których punkt zdobyty przez Arkę oznaczałby zapewnienie sobie awansu. Gdynianie jednak przegrali, a o awans zagrają w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.
Już w najbliższą sobotę całej piłkarskiej Polsce towarzyszyć będą emocje związane z ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy. O życie w ostatniej serii gier walczyć będzie Korona Kielce, która zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.
Przed Industrią Kielce druga (i miejmy nadzieję nieostatnia) Święta Wojna w tym sezonie. Szczypiorniści podejmą w Hali Legionów drużynę Orlen Wisły Płock, która w pierwszym mistrzowskim starciu wygrała 24:23. – Jesteśmy pod ścianą – przyznaje Tomasz Gębala.
Protest Industrii Kielce został odrzucony – poinformowała Orlen Superliga. Trafienia Kiryla Samoili zostało uznane za prawidłowe z powodu... małej liczby kamer.
W sobotę pierwsza drużyna Korony Kielce pokonała Ruch Chorzów, dając sobie nadzieję na utrzymanie. W niedzielę zaś wygraną zanotowali gracze „dwójki”. Wygraną, która przypieczętowała awans zespołu do 3. ligi.
Ekstraklasa S.A. oraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikowali terminarz zmagań o tytuł mistrza Polski 2024/2025. Mecze inaugurującej sezon kolejki zaplanowane zostały na weekend 19-21 lipca – tydzień po zakończeniu EURO 2024.
Skrzydłowy Korony Kielce Jacek Podgórski został nominowany do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Stoły bilardowe nie są już tylko meblami widywanymi w klubach, hotelach czy na turniejach bilarda. Ostatnie lata przyniosły konstrukcyjne innowacje, które nadały stołom bilardowym zupełnie nowe funkcje i zastosowania. Obecnie stoły bilardowe mogą z powodzeniem stanąć w domowym salonie, na tarasie lub w ogrodzie. Krajowy producent mebli - firma Lissy od wielu lat specjalizuje się produkcji stołów bilardowych. Oferta firmy jest kompletna, dlatego warto poznać najważniejsze rodzaje stołów bilardowy
Marek Papszun został trenerem Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę.
Korona Kielce staje przed niezwykle trudnym zadaniem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Zwycięstwo z Lechem Poznań może sprawić, że stanie się to jednak możliwe.
Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy nadal nie znamy ostatniego spadkowicza z ligi oraz mistrza Polski. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej serii gier.
Przepis o młodzieżowcu zostaje na kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie, takie informacje przekazuje portal Meczyki.pl. Co oznacza to dla Korony Kielce?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group