Awantura o Sewerzyńskiego. Agent: „Bandycka propozycja Korony”. Prezes: „Obecnie Oskar nie ma żadnych szans na grę w Ekstraklasie”

08-02-2019 12:22,
Marcin Długosz

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu wydawało się, że Oskar Sewerzyński ma olbrzymie szanse, aby zadebiutować w niedzielę w LOTTO Ekstraklasie. Obecnie sytuacja 17-letniego pomocnika wygląda już jednak zgoła odmiennie. Korona Kielce odesłała go z powrotem do drużyny juniorów, a powodem tego stanu rzeczy jest brak podpisania nowego kontraktu, co do którego klub nie doszedł do porozumienia z agentem zawodnika, Grzegorzem Rasiakiem. Skontaktowaliśmy się zarówno z menedżerem młodego piłkarza, jak i prezesem klubu, Krzysztofem Zającem. Obie strony przedstawiają nam swój punkt widzenia.

- Czy Sewerzyński ma obecnie szanse na grę w Ekstraklasie? Żadnych. Niech o tym zapomni. Nawet jeśli mielibyśmy dokończyć półtora roku obecnej umowy, to będzie sobie trenował z juniorami – nie pozostawia złudzeń sternik Korony.

REKLAMA

- O co chodzi? Na pewno nie o żadne prowizje czy jakiekolwiek pieniądze dla agenta. Oskar otrzymał bandycką propozycję finansową w porównaniu do tego, co zarabiają inni młodzi zawodnicy w Koronie w jego wieku – mówi z kolei Grzegorz Rasiak.

Zapraszamy do zapoznania się z punktem widzenia obu stron:


Prezes Korony Kielce, Krzysztof Zając:

Oskar ma z nami jeszcze półtora roku ważnego kontraktu – tego, który podpisał jeszcze jako junior. Znajduje się już jednak w kręgu zainteresowań pierwszej drużyny i sztab szkoleniowy złożył wniosek, że mamy przygotowywać tego zawodnika pod Ekstraklasę. Chcieliśmy więc z Oskarem zawrzeć profesjonalną umowę, która dawałaby mu większe możliwości finansowe.

Przedstawiliśmy mu ofertę trzyletniego kontraktu. I w tym momencie okazało się, że zawodnik ma menedżera i musi to z nim przedyskutować. Było to dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo gdy rozmawiałem z nim na obozie w Turcji, to nie podał mi żadnej informacji na ten temat. Okazało się, że związał się z agentem w październiku i do dzisiaj nie ma nawet u siebie podbitej umowy.

Wspólnie z trenerem chcieliśmy przekonać Oskara, że teraz najważniejsze dla niego jest granie i trenowanie, bez oglądania się na menedżera. Po dwóch trzech-rozmowach z rodzicami dostałem wczoraj [w czwartek - przyp. red.] od mamy jasny przekaz, że zawodnik zostaje po stronie agenta.

My nie możemy zaakceptować tego, co wysłał mi menedżer Oskara. Według tych warunków, musielibyśmy wypłacić znaczną prowizję agentowi za sam fakt, że zawodnik skończy osiemnaście lat, a dojdzie do tego w sierpniu. Pytam: za co? Za to, że wysłał do niego dwa SMS? Dodatkowe pieniądze za kilka występów w Ekstraklasie…

My kształciliśmy tego zawodnika jedenaście lat, pomagaliśmy mu w szkole. A teraz ma się odwrócić od klubu i wybrać menedżera…

Czy Sewerzyński ma obecnie szanse na grę w Ekstraklasie? Żadnych. Niech o tym zapomni. Nawet jeśli mielibyśmy dokończyć półtora roku obecnej umowy, to będzie sobie trenował z juniorami.

Podkreślam: póki co sytuacja wygląda tak, że Oskar Sewerzyński ma półtora roku kontraktu w Koronie.


Agent Oskara Sewerzyńskiego, Grzegorz Rasiak:

Rozmawiałem z panem prezesem i umówiliśmy się na spotkanie pod koniec przyszłego tygodnia. Klub postąpił jednak inaczej i wytwarzał presję na zawodniku oraz rodzicach twierdząc, że bez nowego kontraktu nie może być zgłoszony do Ekstraklasy, bo jego obecny jest nieprawny, mimo że był podpisany przez prezesa Zająca. Po naszej konsultacji z PZPN okazało się, że Oskar mógł być normalnie zarejestrowany i tak też się stało.

O takiej sprawie jak przedłużenie kontraktu nie trzeba decydować w jeden dzień, tylko można to zrobić w przeciągu tygodnia czy dwóch tygodni.

O co chodzi? Na pewno nie o żadne prowizje czy jakiekolwiek pieniądze dla agenta. Oskar otrzymał bandycką propozycję finansową w porównaniu do tego, co zarabiają inni młodzi zawodnicy w Koronie w jego wieku w pierwszym zespole.

Jeśli klub stawia sprawę tak, że albo podpis pod umową, albo zsyłka do juniorów, to nie szanuje piłkarza.

Po zgrupowaniu w Turcji klub poinformował Oskara, że nie pojedzie na kadrę Polski, bo będzie w kadrze na mecz Ekstraklasy z Arką Gdynia. Następnie klub zmienił stanowisko, że jeśli zawodnik nie podpisze 3-letniego kontraktu to zostanie zesłany do juniorów. Oskar swoją dyspozycją sobie na to nie zasłużył. Uniemożliwia się przez to zawodnikowi pokazanie pełni jego możliwości.

Nam zależy na rozwoju Oskara, a przecież negocjacje kontraktowe tak naprawdę rozpoczęły się wczoraj. Jesteśmy otwarci, by porozmawiać z panem prezesem i dziwi mnie, że ktoś do czegoś zawodnika zmusza.

Nie rozumiem, czemu Oskar jest teraz z powrotem w juniorach. Koncentruje się jednak na treningu, podchodzi do tego bardzo profesjonalnie. Ma świetny charakter nie tylko na boisku, ale i poza nim.

fot. Paweł Jańczyk (korona-kielce.pl)

Wasze komentarze

bongoro2019-02-08 12:42:54
chyba bardziej wierze menago bo prezes pokazal az nadto swoje fanabelie w stosunku do zawodnikow z ktorymi chce podpisywac kontrakty. Nie widzi zadnych problemow z balkanczykami czy szrotem niemieckim i to jest caly problem Korony ze nikt tu nie chce przyjsc grac a kaxdy stara sie uciekac jak najdalej,
Prima1112019-02-08 12:47:43
Czapki z głów przed WP Prezesem Krzysztofem Zającem, który po raz kolejny pokazał wielką klasę jako człowiek i włodarz Korony Kielce. WP Prezes Krzysztof Zając mówi jak jest, wskazując właściwe miejsce dla młodego piłkarza Korony. Takie podejście i słowa pełne kurtuazji i wiary w możliwości piłkarza są z pewnością motywujące dla Oskara Sewerzyńskiego. Budująca jest też konsekwencja w budowaniu dobrego PRu i atmosfery wokół drużyny przed rozpoczęciem rundy wiosennej Ekstraklasy.
Nikt Ci tyle nie da co prezes obieca2019-02-08 12:48:05
Prezesie ja juz panu w nic nie wierzę. wiecznie wina wszystkich wiecznie wszyscy zli a pan niby cacy. Sorry ale za duzo tego nie wierze panu.
Ck fan2019-02-08 12:49:35
A gdzie Pan menadzer by jak mial chlopak 11 lat, kto placil za szkolenie mlodego zawodnika inwesrowal w obozy etc. Decyzja zrozumiala moze forma przekazu nie jest delikatna. Szkoda tylko samego zawodnika ktory powinien grac.
Jano2019-02-08 12:54:21
Jeżeli dostał propozycję taką jak ten 18 latek Bośniak / Chorwat to klub postąpił uczciwie. Chłopak miał w pewspektywie grę w extraklasie. No ale włączyli się mamusia i menago i po temacie...
Drewniak2019-02-08 12:58:21
Nie chodzi o pieniądze, a dostał bandycką propozycję finanswoą. To w końcu chodzi o te pieniądze czy nie, panie Rasiak?
Ck fan2019-02-08 12:59:17
Ale jestem idiota. Dalej się z siebie śmieje przecież 11 latkowie nie mają menadzerow. Przepraszam jeszcze raz że jestem takim dzbanem
Ja2019-02-08 13:01:32
Czyli kolejny raz pozbywamy się utalentowanego POLSKIEGO zawodnika? Szkoda. Z miesiąca na miesiąc coraz mniej mi się to podoba
Prima1112019-02-08 13:06:51
Hipotetycznie: prowizja dla managera pochodzącego z kraju byłej Jugosławii, który reprezentuje młodego piłkarza z Bałkanów - Zvonimira Petrovicia jest jak najbardziej dopuszczalna, zaś prowizja dla polskiego managera Grzegorza Rasiaka, reprezentującego interesy piłkarza z regionu świętokrzyskiego już niekoniecznie.

Prawdopodobne powody takiego stanu rzeczy przedstawił WP Prezes Krzysztof Zając:

"My nie możemy zaakceptować tego, co wysłał mi menedżer Oskara. Według tych warunków, musielibyśmy wypłacić znaczną prowizję agentowi za sam fakt, że zawodnik skończy osiemnaście lat, a dojdzie do tego w sierpniu. Pytam: za co? Za to, że wysłał do niego dwa SMS? Dodatkowe pieniądze za kilka występów w Ekstraklasie…"

Pozostaję pod wrażeniem przenikliwości, klasy osobistej i erudycji włodarza Korony Kielce, Czcigodnego Pana Prezesa Krzysztofa Zająca.
Najgorsze w polskiej piłce2019-02-08 13:08:05
I po raz kolejny mamy przykład, jak menadżerowie marnują karierę młodego zawodnika. Ogromna strata przez jeden zły wybór agenta. Oskar, jeśli to czytasz, zmień to póki możesz. Nie chcemy to za 3 lata oglądać Cię w Spartakusie Daleszyce.
smród2019-02-08 13:09:21
Kolejny raz smrod na caly kraj dobrego wizerunku klubu to Pan nie zbuduje Panie Zajac
DJWIELKI2019-02-08 13:10:11
PANIE PREZESIE Proszę przeprosić pana Oskara i jego menadżera Wielkiego Polaka Grzegorza R., a także przywrócić do pierwszej drużyny tego zawodnika ze skutkiem natychmiastowym!!!
Tomek2019-02-08 13:11:19
Mam wątpliwości czy brak zgody przez zawodnika na nowy kontrakt powinien skutkować odesłaniem go do rezerw lub juniorów...
fan2019-02-08 13:14:03
W przypadku Gostomskiego też tutejsze głąby uważały, że wszystkiemu winny Zając - później okazało się w Cracovii jaki to zawodnik. W tym przypadku wróże karierę na miarę Angielskiego - 5 klubów w 3 lata na patencie młody zdolny
henio2019-02-08 13:19:14
Prima111 czy gdzie był Rasiak kilka lat temu ?? On go szkolił,on ponosił koszty szkolenia ?? Wcisnął się na "krzysia" i teraz marudzi o bandycki warunkach finansowych. To cco jednak chodzi o kase czy nie o kasę ?? Niech sie sam zdecyduje.
Dolary2019-02-08 13:21:22
Menago i rodzice zobaczyli dolary się zrobił problem. Popieram Zająca. Dobrze robi.
@fan2019-02-08 13:21:55
sam jestes glabem troche szacunku do ludzi ktorzy maja odmienne zdanie
Ojciec2019-02-08 13:22:01
Dzieci proszone są o powrót do Football Mangera i nie wypowiadanie się w tematach o których nie mają zielonego pojęcia.
ART2019-02-08 13:22:29
Absurd. Gosc ma 17 lat, nie zagral na powaznie nawet 20 minut i juz ma menadzera z ktorym trzeba sie klocic o kontrakt. Niech gnije w juniorach.
Mac2019-02-08 13:27:52
Ale ze już juniorzy nie chcą podpisywać kontraktów z Koroną..... to ciekawe jak my proponujemy kontrakty. Swoją drogą ja wieże w to że menago nie zażądał prowizji od podpisania kontraktu ale w dziwne zapisy dot. Kwot uzależnionych od występów już tak, mimo to dziwią mnie te deklaracje o braku możliwości gry, po co głosić takie deklaracje... A menago niech nie gada bzdur, bo przecież nie pracuje za darmo.
Jano2019-02-08 13:34:08
To , że klub extraklasowy zaproponował juniorowi profesjonalny kontakt , to już wyróżnienie . Życie to sztuka wyborów . Ciekawe co wybierze menago i rodzina juniora ?
do klakierow prezesa2019-02-08 13:35:43
Mistrz negocjacji i dyplomatycznego języka znowu atakuje .Dziwne, że nikt tutaj nie chce przychodzić, jeśli ciągle wysyła się w świat takie sygnały, prawda?
Aro2019-02-08 13:37:21
Bardzo dobrze. Jeszcze nic nie pokazał, a wymagania finansowe olbrzymie.
Kibic2019-02-08 13:47:14
Ludzie Was juz calkowicie ...... nic Wam nie pasuje... jak macie tyle kasy jedzcie do klubu zapukajcie do prezesa i wykladajcie kase napewno sie ucieszy ..... za co Korona ma placic ze chlolak nawet mjnuty nie zagral w ekstraklasie.... samo to prowizja dla Rasiaka bo mlody skonczy 18 lat ..?? Smiech na sali.... niech pogra udowodni ze jest dobry to i kontrakt bedzie oj Rasiak jaki pilkarz taki MENAGO
W2019-02-08 13:48:39
Panie Rasiak, takie prowizje jakie Pan chce to tylko a Anglii, a nie w Polsce. Zejdź człowieku na ziemię.
Snickers2019-02-08 13:55:02
Oskar, zjedz snickersa, bo zaczynasz strasznie gwiazdorzyć
Korona kielce2019-02-08 13:55:29
Wielka gwiazda jeszcze nie tak dawno w czarnej dupie była ,A teraz kasiore by się chciało nie wiadomo jaką.Dużo lepsi są od niego grający za śmieszną kasy tylko dla tego żeby się pokazac
B812019-02-08 14:07:33
Ma rację prezes Zając. Chcieli dać szansę młodemu, ale pan Grzegorz namieszal w głowie mamie i Oskarowi, wystarczyło parę słów o wielkiej karierze, możliwościach i kontaktach Rasialdo... Pozytywne jest z kolei to że ma 1,5roku kontraktu, będzie mógł się chłopak zastanowić... Albo niech gra w rezerwach...
Sewerzyński2019-02-08 14:08:55
jest w Koronie jako junior od sezonu 2011/2012, to kto go szkolił Rasiak
Stachu2019-02-08 14:10:05
Podpisuje się pod postem Fan! Każdy menago myśli że skoro klub z ekstraklasy to łatwy hajsik za nic wpłynie na konto ... wystarczy postraszyc i sie postawić. W końcu mengao nie traci nic !! Jeśli Prezes się ugnie będzie kasa za darmoszke!! Jeśli nie to młody grał nie będzie a on na tym złotówki nie straci:D
Rasiak2019-02-08 14:13:51
go wypromuje
r2d22019-02-08 14:30:57
Jak znam życie to znów manago chciał przy okazji nachapac się czyimś kosztem. Szkoda chlopaka ale już nie raz Ci pseudomanagerowie niszczą karierę młodym chlopakom.
r2d22019-02-08 14:34:40
... A i jeszcze jedno. Najpierw niech udowodni swoją wartość w Eklasie A później żąda konkretów a nie jeszcze piłki w Eklasie nie kopnął a już Big wie jakie wymagania. Jak będzie dobry to Prezes sam w zębach umowę przyniesie.
Junior2019-02-08 14:36:06
Prezes Zając nawet fajną robotę wykonuje (lepszą od prezes Sarapaty) ale nie lubię u niego tej arogancji i pewności siebie, że to on ma zawsze rację. Nie wiemy jakie były oczekiwania piłkarza, ale można było poczekać i rozmawiać w późniejszym terminie a nie foch i jak nie to nie, do juniorów. Kim my chcemy w ogóle grać od przyszłego sezonu? Trzeba już o tym myśleć, bo będziemy potrzebować 4 młodych grajkow
kasa psuje sport2019-02-08 14:43:43
Błaszczykowski nie ma naśladowców w Kielcach... Szkoda.
F.G2019-02-08 14:56:22
Z tego co mi wiadomo to za to że dzieci trenują płacą rodzice za wyjazdy chyba też to ja sie pytam gdzie te inwestycje w zawodników...
mateusz2019-02-08 15:03:43
ci agenci to mafia zerujaca na nieswiadomych mlodzikach i ich rodzicach,kraza wokol nich jak sepy
przecież to jest2019-02-08 15:07:08
żałosne. Przeczytajcie to wszystko raz jeszcze ze zrozumieniem. Grzegorz Rasiak "Menedżer". Kurde. Bardzo dobrze Korona postąpiła. Ręce opadają na takich menedżerów, piłkarzyków i ich mamy...
Jarek2019-02-08 15:08:37
Zapewne pan menago obiecal mu wielka kariere i szmal rodzice coz pewnie tez by chcieli cos zeby im skaplo. Szkoda ze tak to poszlo mysle ze spokojnie powinien grac w koronie a jesli ma talent i charyzme kasa sama przyjdzie.do.niego.
Kuba2019-02-08 15:10:30
Brawo prezes. Dobra decyzja. Oskar pokazuje jak mu zależy na Koronie i karierze. Nic tylko kasa sie liczy...
Boże widzisz i nie grzmisz!2019-02-08 15:21:30
Cytat, który bez wątpienia pójdzie w świat: "Czy Sewerzyński ma obecnie szanse na grę w Ekstraklasie? Żadnych. Niech o tym zapomni."
Już abstrahuje od tego kto w tym sporze ma rację, bo tak naprawdę nie wiadomo ale nasz prezes nie ma za grosz dyplomacji w swoich wypowiedziach, a już to co przytoczyłem na pewno spowoduje, że juniorzy będą chcieli grać w Koronie bo gdy zapytają "panie prezesie co mam zrobić żeby zagrać w Ekstraklasie? Nic. I tak nie masz żadnych szans!
kris2019-02-08 15:30:40
to sa wlasnie polscy kopacze zagra pare meczy towazyskich wmiare dobrze i juz jest gwiazda zaraz manago namiesz jaki talet i woda sodowa bije do glowy jak korona grala w 3 lidze tez byl zawodnik junior co gral w reprezentacij niepamietam nazwizka cos na domar mniejsza ot tesz tata namieszal i poszedl wtedy do stomilu grajacego w ekstraklasie i kariery nie zrobil potem chcial wrucic ale pokazali mu fak up ku ka
BCN2019-02-08 15:32:01
Wow...! Moje pytanie jest jak to wplynie na innych zdolnych chlopcow w Koronie? Zacheta dla wszystkich... nie ma co. W dodatku chlopak z Kielc.
s_k2019-02-08 15:36:31
Oj, Oskar.. Sam jesteś sobie winny.. A raczej prezes i rodzice cię pokierowali jak pokierowali.. Prezesie.. Dobra decyzja...
Adi2019-02-08 15:41:43
Bardzo dobrze, jak głupi to niech gra w CLJ
B812019-02-08 15:52:07
problem by sie pojawil dopiero wtedy gdyby zagal kilka spotkan i pokazal sie z dobrej strony, wtedy ludzie by gadali ze prezes nie potrafi kontraktu podpisac i znowu ucieknie nam szansa na zarobienie godziwej kasy, wpadnie co najwyzej na czapke gruszek. I wstyd by byl. Dobra decyzja Zajaca...
@2019-02-08 15:58:23
Szkoda, że Klub Korona Kielce szkoląc Sewerzyńskiego od wielu lat w piłce nożnej, nie wyszkoliła (uodporniła) go na "takich" managerów jak Rasiak.
Mwro2019-02-08 16:17:25
Nie wiem kto ma rację, ale takich rzeczy na forum publicznym się nie powinno załatwiać. Na miejscu właścicieli zastanowiłbym się czy prezes to odpowiednia osoba na tym stanowisku, fatalnie to wygląda z punktu widzenia komunikacji....
Rasiak2019-02-08 16:21:51
zalatwi mu gre na wyspach bergamuta
Omc2019-02-08 16:29:34
"Menedzerzy" to sępy. Pojawia sie mozliwosc to sie zlatuja a Korona z chlopaka zrobila pilkarza. Dno dna i pazerni rodzice. Juz bylo kilku takich kozakow... Angielski, Bąk itd. zając podjął ryzyko bo chłopak moze "wystrzelic" w innym klubie ale przyklad Gostomskiego pokazuje ze nie ma się co cackac. Mam tylko nadzieje ze te warunki nie byly gorsze niz mlodziezowcow z zagranicy
Domingos2019-02-08 16:30:16
Oskar powinien pogadać z Cebulą co go czeka, gdy się nie ma własnego zdania tylko polega na wyborach menadżera. Prezes popełnił błąd skreślając Oskara i zamykając mu furtkę do Ekstraklasy. A Rasiak... ten chłop nie ma za grosz autorytetu, dziwię się, że pod swoimi skrzydłami ma choćby juniorów, nie mówiąc o seniorach. Menadżer jak to menadżer chciałby kasę za to, że przyprowadzi chłopaka na rozmowę w sprawie przedłużenia kontraktu? Cała trójka ale przede wszystkim Oskar jeśli nie pójdą do głowy, to nie będzie ani zawodnika, ani kariery, ani pieniędzy dla menago, pozostanie tylko smród ciągnący się miesiącami.
Zwykły kibic2019-02-08 16:31:37
Dlatego nikt tu nie chce przyjsc z polakow nawet za wieksze pieniądze tu sie polskiego zawodnika nie szanuje
Prima1112019-02-08 16:38:37
Vox populi, vox dei. Ave, Cezar.
CK2019-02-08 16:40:18
BRAWO PREZES !!!
Kibic2019-02-08 16:48:59
Tak goscia Rasiak wypromuje ze bedzie szukal pieniedzy w 3 lidze. Nie wiem co pierwsze wyplata czy praca. Moze w pilce jest inaczej. Tu sie najpierw placi a pozniej trzeba probowac pracowac. Brak slow. A wystarczylo sie pokazac a za 3 lata albo wczesniej liczyc kase za nastepny kontrakt.
gnom2019-02-08 16:59:50
W dupach się poprzewracało. Jeszcze 15-20 lat temu młody chłopak całowałby trenera i prezesa po rękach, że ma ZASZCZYT reprezentować klub i grać, albo nawet tylko trenować z zawodnikami pierwszej drużyny. A teraz wielkie gwiazdy z mlekiem pod nosem, bo w juniorach 2 razy prosto kopnął piłkę i ma "managera". Rodzice też już zobaczyli to morze kasy, którą zaraz zgarną. A chłopak nawet jeszcze solidnie nie ponosił piłek i bramek na treningach. Rasiak nie lepszy, jeszcze umowy nie podpisał z zawodnikiem a już kasę liczy, wielki "manager". Patologia normalnie! BRAWO PANIE PREZESIE! Niech gnije w juniorach jak taki hojrak!
Kasa2019-02-08 17:01:05
Dolary, złotówki, mamona! Dolary, złotówki, mamona!Dolary, złotówki, mamona!Dolary, złotówki, mamona!Dolary, złotówki, mamona!Dolary, złotówki, mamona!Dolary, złotówki, mamona! A chłopak zamiast grać w ekstraklasie będzie się marnować. Jedna i druga strona widzi tylko kasę. Na kasę przyjdzie czas dobry pilkarz zawsze się obroni tylko jak się nie będzie miał gdzie pokazać to skończy z ręką w nocniku. Panie Rasiak i rodzice pomyślcie. A Prezes też niech się nie unosi tylko dogada z chlopakiem bo szkoda talentu.
bongoro2019-02-08 17:05:03
a ja doloze jeszcze jedno gdzie byl prezesina jak zabieral mlodego na oboz i wiedzial ze bedzie ocieral sie o pierwszy sklad czy wtedy nie nalezalo usiasc z rodzicami z chlopakiem porozmawiac uzgodnic a nie samemu myslec jak spedze urlop na krzywke w Turcji jak Duda z solidarnosci w Kolobrzegu a ze Rasiak okazal sie cwaniakiem i podjal rozmowy mieszajac w glowach rodzinie to swiadczy o poziomie i fachowosci prezesa
arti2019-02-08 17:08:10
Panie Rasiak czy pan trenował tego młodego zawodnika przez ostatnie parę lat ,zaco pan już terazchce pieniądze, przecież to pan niszczy karierę tego chłopaka!!!
ck762019-02-08 17:21:58
Smutne kolejny młody zdolny chłopak któremu namieszał w bani pseudo menago Rasiak Oskar otrząśnij się i jak jesteś dobry to pokaż swoją wartość w seniorskiej piłce i wtedy wymagaj razem ze swoim Menago Rasialdo.
As2019-02-08 17:34:58
Brawo Pani Prezesie! Młodzian zagrał kilka sparingów i już się we łbie poprzewracało. Ty się chłopie zajmijnauką, treningami, a na kasę przyjdzie czas, bo przecież dopiero zacząłeś przygodę z piłką. Teraz kazdy glut w wieku kilkunastu lat, chce miec pensje dyrektorska. Ochłońcie dzbany!
CK-ten prawdziwy2019-02-08 17:56:01
Rasiak piłkarzem był słabym z menadżerem jeszcze gorszym. Niszczy chłopakowi karierę. Jak jest dobry to niech wchodzi do 1 drużyny, gra w 11 i za maksymalnie rok pójdzie na zachód i tam się dorobi.
Dario...2019-02-08 18:30:21
To jest śmieszne!! Koleś pokazał się w sparingach i teraz menadżer chce profesjonalny kontrakt na poziomie pierwszego składu!! Rodzice i menago robią krzywdę zawodnikowi! Teraz będzie grał w juniorach jak nie potrafi uszanować klubu!
krym2019-02-08 18:34:48
Słuszna decyzja panie Zając. Siedemnastolatek który w ekstraklasie nie zagrał ani jednej minuty stawia wygórowane warunki finansowe. Oskar, młody człowieku, nie tędy droga do ewentualnej przyszłej kariery sportowej. Podpisz umowę, pokaż w ekstraklasie na co Cię stać a wtedy wszystko wróci na proste tory. Będziesz błyszczał, będzie kasa i tyle na ten temat.
Old fana2019-02-08 19:07:15
Pan menadżer musiał całe lata szkolić tego młodego piłkarza wydawać masę pieniędzy na jego stroje obozy itd .Tzw menadżerowie kochają brać kasę za nic .
Najpierw2019-02-08 19:25:28
gra pozniej kasa
Kix2019-02-08 19:44:56
Oskar, obyś nie został takim drewnem jak twój menago, choć parę groszy( czyt. funciaków) zarobił i dlatego też cwaniakuje..
kibic2019-02-08 20:04:26
pan gr już do korony chciał dac zawodnika Wisły Kraków Grabowskiego chłopak odszedł.z Lecha teraz nie zagrał nic w Wiśle drogi oskarża ten gość nic nie pomaga zawodnikom może się myle
Adi2019-02-08 20:16:29
Nie dziwię się co powiedział Prezes Zając. Pierwsze podpisujemy nowy kontrakt a póżniej możesz grać. To norma. Wyjdzie mu pół roku a potem warunki z kosmosu. Przykład Denisa Suareza z Barcelony. Arsenal chciał go tylko wyporzyczyć. Barca na to! Przedłużysz kontrakt to możesz iść i się dogadali!
KORONiArz812019-02-08 20:37:03
Proponuje rasiaka nie wpuszczac na stadion. rasiak wielki MENAGO a jakich o wogole ma zawodnikow - i w jakich klubach i jakie kariery pod wodza pana menago zrobili kariery - Kawal łacha z tego rasiaka
Artur2019-02-08 20:39:54
Brawo Panie prezesie.
Minato2019-02-08 21:05:43
"Oskar otrzymał bandycką propozycję finansową w porównaniu do tego, co zarabiają inni młodzi zawodnicy w Koronie w jego wieku w pierwszym zespole." ktos kojarzy jakiegos zawodnika w Koronie w jego wieku w pierwszym zespole?
Kamil2019-02-08 21:06:15
Brawo Prezes Zajac! BEZ SZYDERY.
Korona inwestuje w chłopaka latami i szkoli go. Po udanym obozie klub chce dac mu szansę w pierwszym zespole. Proponuje nowy dłuższy kontrakt i szansę na rozwój a tu nagle wyskakuje menago Drewnialdo i mąci chłopakowi w głowie i gra na kasę.
Ja na miejscu Oscara gralbym nawet za frytki. Przecież dla niego po tylu latach w Koronie debiut w pierwszym zespole to powinno być najwieksze marzenie. A tu jeszcze dobrze raz pilki nie kopnal i juz staje po stronie menadzera bo może jakaś Cracovia czy Lech dadzą mu parę tysięcy więcej. Dramat
Wit2019-02-08 21:23:20
Szkoda mi Oskara, mógł rozwijać swój talent w extraklasie. Za zaistniałą sytuację winię managera i pośrednio niedoświadczonego życiowo piłkarza.
Prezes postąpił jak najbardziej rozsądnie i prawidłowo.
Kasa2019-02-08 21:49:25
To nie pierwszy agent, który miesza młodemu chłopakowi w głowie. 17 latek jeszcze NIC nie pokazał w meczach o punkty, a już menadżer chce wyrwać kasę. Najpierw gra, później kasa.
qolo2019-02-08 21:51:22
Pisałem, że korona nie będzie miała żadnego wychowanka? i kto miał rację? Ja tak samo bym z Koroną nie podpisał żadnego kontraktu za te wszystkie lata traktowania w grupach złotych i srebrnych, rodzice widzą że promujecie same plecaki więc jak przychodzi chwila decyzji to wolą zaufać menagerowi piłkarskiemu niż waszym pracownikom. Korona klub patologiczny od 6 latka do seniora.
KIELCE2019-02-08 21:53:39
Młody wzoruj się na takich piłkarzach jak Lewandowski, Piątek i tak dalej. Oni na początku swojej kariery nie mówili o pieniądzach. Koncentrowali się wyłącznie na ciężkiej pracy i walce na boisku. A pieniądze? Pieniądze (bardzo duże) przyszły same. Bierz przykład z tych zawodników, którzy do czegoś w tym sporcie doszli. Menadżerowie mieszają w głowach młodym zawodnikom. Im chodzi tylko o procent z podpisanej umowy. Karierę zawodnika mają w czterech literach.
qiqo2019-02-08 21:59:53
Korona mu nadawała... płatne członkostwo w klubie, płatne obozy, sam sobie kupuj odpowiednie jedzenie i suplementy, sam sobie rób badania krwi w przychodni sportowej... Dobrze, że nie trzeba za prąd i wodę na stadionie płacić.
Kibic2019-02-08 22:02:45
Panie Zając, proszę nie wymiękać. Od lat się trąbi o patologii agentów młodych zawodników. Gówniarz powinien nie tylko wrócić do juniorów, ale grzecznie odbębniać wszystkie treningi biegając wzdłuż boiska i patrząc jak koledzy grają w piłkę. Jak już mózg wróci do prawidłowego funkcjonowania to niech najpierw pokaże umowę z agentem, ale innym niż ten drewniak. Wtedy może myśleć o profesjonalnej umowie i ewentualnym debiucie w ekstraklasie.
Tomek2019-02-08 22:04:20
Młody ogarnij się, Korona cię trenowała przez 11 lat. Wszystko co potrafisz zawdzięczasz kieleckiemu klubowi. Teraz gdy chcą Ci dać szansę w ekstraklasie Ty trzymasz stronę tego Rasiaka, który patrzy wyłącznie na swój interes? Za co Korona ma mu teraz płacić? To nie jemu zawdzięczasz to, że teraz masz szansę gry w Ekstraklasie. Zamiast grać w ekstraklasie chcesz jeszcze przez prawie 2 sezony kopać się w lidze juniorów? Twój wybór.
Dryf2019-02-08 22:05:12
Prezesie może i dobra decyzja, ale wypowiadać się tak....... To nasz kielecki chłopak i szkoda go jak zdolny. Dogadać się jakoś i dać chłopakowi szansę. A Ty chłopie olej tego menago. Na zarabianie kasy masz jeszcze czas. Zacznij grać i pokaż swoją prawdziwą wartość. Ciesz się że zostałeś zauważony i zapraszony do gry w ekstraklasie!
Mikas2019-02-08 22:05:45
Jeśli posłucha menadżera to przegra swoją karierę. Było już takich wielu. Nie idź tą drogą Oskar.
Marcin2019-02-08 22:11:08
I po co brać tych młodych grajków na obozy zagraniczne? Po co ładować kasę w ich szkolenie?

Po co dawać im szansę skoro oni nie potrafią być lojalni wobec klubu, który ich wyszkolił? Brak słów.

Tylko pieniądze się dla nich liczą, a to jest błąd. Na początku kariery liczy się GRA! Możliwość pokazania się w lidze. Wystarczy popatrzeć na karierę Krzysztofa Piątka. Pół roku temu grał w Cracovii, a dzisiaj strzela bramki w AC Milan i zarabia 2 mln euro na sezon.
CeKa2019-02-08 22:16:03
Zero szacunku dla klubu, który go wychował. Tyko kasa się liczy mimo, że jeszcze nic nie pokazał.
Rocky2019-02-08 22:22:58
Przypomniał mi się film Rocky 5. Tam też zdolny zawodnik zaprzepaścił swoją karierę po tym jak menadżer pomieszał mu w głowie. Żeby zrobić karierę na światowym poziomie potrzeba nie tylko odrobiny talentu i ciężkiej pracy, ale przede wszystkim pokory i jeszcze raz pokory. Jeśli piłkarz ma pomieszane w głowie to do niczego nie dojdzie. Błędne decyzje na początku kariery (tj. pieniądze zamiast regularnej gry) zniszczyły już niejednego dobrze zapowiadającego się gracza.
Rafał2019-02-08 22:31:43
Chce grać w ekstraklasie - musi podpisać profesjonalny kontrakt z klubem. A nie, że Korona mu teraz umożliwi grę w lidze, pokaże się z dobrej strony i później klub nic z tego nie będzie miał, bo zawodnik odejdzie z Korony za grosze albo za darmo.
as2019-02-08 23:53:40
chłopie Rasiak takich jak Ty to ma na pęczki,zagraj choć ze 3 razy w 1 składzie potem szukaj pseudo opiekunów,poczytaj czemu Lewy zrezygnował z niego
kibic2019-02-09 00:17:22
"Oskar otrzymał bandycką propozycję finansową w porównaniu do tego, co zarabiają inni młodzi zawodnicy w Koronie w jego wieku w pierwszym zespole"

Jaki inny 17 latek gra w pierwszym zespole? Chyba coś kręcisz panie Rasiak.
Jagerek2019-02-09 00:20:35
Rasiak tak jak był drewnianym piłkarzem tak jest i drewnianym menago
azazel2019-02-09 01:26:41
Rasiak ksywa "Drewlando" wziął się za menadzerkę. Gratuluję rodzicom wyboru.
Blisko piłki2019-02-09 07:20:07
Już wielu rodziców widziało dla swoich dzieci Barcelonę, Manchester, Bayern zamiast Korony. Gdzie teraz grają ich gwiazdy? W Łagowie, Kajetanowie lub Końskich. Zejdźcie na ziemię.
leszeki 512019-02-09 07:39:53
bangoro- Ty to masz jakiś uraz na punkcie KORONY czy jestes z Ostrowca przeczytaj jeszcze raz i pomyśl.
kj2019-02-09 08:49:35
Przy okazji zapewne wychodzi efekt cudownej "reformy" o przymusowych młodzieżowcach w składzie... Pewnie sobie pomyśleli - Korona potrzebuje młodych na przyszły sezon to podbijemy stawkę. No i wuj...

Natomiast takie publiczne pranie brudów chluby nam nie przynosi, ale z drugiej strony daje sygnał- jak będziecie gwiazdorzyć to dostaniecie szansę albo NIE.

Ogólnie słaby temat...
obserwator2019-02-09 09:51:58
Też mi gwiazdka. To raczej meteoryt który tak postępując szybko spadnie na ziemię. Zastanów się poważnie Oskar, a pan panie Zając jeszcze raz podejmij z chłopakiem spokojną rozmowę.
urbi66@op.pl2019-02-09 10:09:44
żenująca postawa zawodnika i oczywiście menago. zwąchał parę zyli za darmola i kręci piłkarzem jak chce obiecując gruszki na wierzbie. skoro taki lojalny wobec klubu to dlaczego zataił fakt, że ma menago i to jakiego? brak słów...
Kris142019-02-09 10:18:05
Abstrahując od opisanej sytuacji skoro ma jeszcze 1,5 roku kontraktu to dlaczego nie dać chłopakowi szansy, a po czasie rozmawiać o kontrakcie??? Gdzie tu logika? Zaraz chłopaka ktoś podbierze ale cóż nikt o tym nie myśli... nie wiem czy to decyzja rodziców, menago, klubu ale może dla wspólnego dobra warto pomyśleć i schować dumę do kieszeni??! To tak tylko pod rozwagę.
Jano2019-02-09 10:35:40
Do obserwator...Jakie rozmowy z chłopakiem,
Zgodnie z prawem to jeszcze dziecko i nie decyduje sam o sobie. A profos nich młody podliczy cały wkład klubu w jego rozwój sportowy , w tym ostatnie 2 tygodnie na zgrupowaniu w Turcji i jak do jego dotychczasowego rozwoju przyczynił się Rasialdo. Wyjął go jak króliczka z kapelusza i już chce kasę. Jak zrobi na nim transfer z Korony do loginzagranicznej to będzie o czym rozmawiać. Teraz to czysty wyzysk..
Do prezesa2019-02-09 11:50:24
Zastraszać i kazać grać za czapkę gruszek to było w PRL panie Zając !
Do Oskara i Rasiaka2019-02-09 11:59:35
Oskar, nie daj się zastraszać przez Zająca !!!!!! Rasiak pomóż chłopcu !!!!
Do Jano2019-02-09 12:10:11
A co może Zając ma prawo decydować o wszystkich ? Zastraszać ???
Marcin2019-02-09 12:45:00
Zastraszyć? Klub z ekstraklasy chce dać szansę juniorowi żeby sobie pograł w ekstraklasie a ten na wstępie stawia żądania. Na razie nic jeszcze nie pokazał więc za co klub ma wypłacać mu takie pieniądze? On ma 17 lat i ani jednej minuty na boisku w ekstraklasie. Zamiast cieszyć się, że klub daje mu szansę żeby się pokazać to od razu chce pieniędzy. Cierpliwości, pieniądze przyjdą jeśli będziesz grał. Jeśli nie będziesz grał to nic nie zarobisz i skończysz w 2-4 lidze. Dla młodego piłkarza priorytetem powinna być gra (tym bardziej jeśli ktoś daje mu szansę gry w ekstraklasie). Tylko w ten sposób można zrobić karierę.
Tiruriru2019-02-09 13:05:39
Kiedy jako dzieciak, mimo ze nigdy nie gralem profesjonalnie w klubie, zakladalem na boisku koszulke Korony czulem jakbym dostawal skrzydła. Jeszcze kiedy Korona grala w III lidze marzylem zeby kiedykolwiek Korona zagrala w Ekstraklasie. Dzis niektorzy juz przyzwyczaili sie, ze jest tu Ekstraklasa i nie doceniaja tego jakie maja tu mozliwosci... Dla kazdego chlopaka z Kielc zalozenie koszulki Korony w meczu Ekstraklasy powinno byc wyroznienie, spelnienie marzen i szansa rozwoju, jak np. u Malarczyka...
Jaro2019-02-09 13:13:34
Wielkie brawa Panie prezesie, słuszna decyzja, nie jest to absolutnie żadna forma zastraszania, jak twierdzi jakiś mało wartościowy, a za czapkę gruszek w PRLu też się nie pracowało, chyba, że cały dzień piło się w barze piwnym.
Do Jaro niby małowartościowy2019-02-09 13:29:06
Jak znasz Zająca tylko ze zdjęcia to lepiej zamilcz !
105 komentarzy2019-02-09 14:38:36
Popularność artykułu przebija kultową książkę " Awantura o Basię"
Oj basia basia a mogłaś zostac piłkarką
lucas_ck2019-02-09 15:02:29
ale wysyp postow wspierjacych prezesa, pewnie wszystkie z tego same ip pisane haha, a tak pewnie to prawda lezy gdzies po srodku, pozdrawiam normalnych kibicow:)
Awantura o Basię2019-02-09 15:34:29
Twoją Basię to mamy na tym portalu sama wiesz gdzie :D
Scyzor2019-02-09 15:55:16
Namieszali rodzice i menadżer chłopakowi w głowie, dobrze mi to nie wróży. Jeśli w tym wieku myśli się już tylko o kasie, to znaczy, że nic z niego nie będzie. Dziecko , nie tacy jak Ty zmarnowali talenty, bo się o pieniądzach myślało zamiast o grze.
Kuba2019-02-09 15:56:34
Pozytywnie zadziwia ilosc pozytywnych komentarzy co do decyzji prezesa
Robi2019-02-09 15:56:52
Bravo panie prezesie. Drewno jako piłkarz, klocek jako agent
@Awantura o Basię2019-02-09 16:35:41
Ej nie wiem serio. Powiedz :)
Do Kuba2019-02-09 16:36:02
Ludzie są bardzo zazdrośni, że to nie ich syn jest na miejscu Oskara, dlatego nie życzą jemu dobrego kontraktu i poklaskują działaniom prezesa .Dlatego te pozytywne wpisy !
@Do Kuba2019-02-09 16:50:33
Życzymy mu bardzo dobrego kontraktu, ale... dopiero jak pokaże COKOLWIEK na boisku. Na razie nie zagrał nawet przez minutę. Polscy piłkarze już teraz są bardzo przepłaceni, wszyscy na to narzekają. Jeśli będziemy płacić duże pieniądze 17 latkom, którzy nie wyszli jeszcze nawet na boisko to do niczego to naszej piłki nie zaprowadzi. Niech zagra do końca sezonu, pokaże się z dobrej strony i wtedy można myśleć o podwyżce - nie mam nic przeciwko temu. Kluby muszą płacić pieniądze ZA COŚ, a nie tylko dlatego, że piłkarz jest młody.
Oooo2019-02-09 18:32:12
Czyli da się zablokować wpisy NIE PO LINII Cksport.pl
W poniedziałek nasza kancelaria wyśle Panu Prezesowi propozycję pozwu cywilnego przeciwko CKsport.pl
Serdecznie pozdrawiamy!
Gajdar2019-02-09 19:15:13
Nastepnego zawodnika wykancza glupi menadzer I. rodzinka.Pazernosc gubi
Koroniarz od40 lat2019-02-09 23:17:30
Wina obustronna,tak niezałatwia się kontraktów.Szkoda Kiełba, Możdżenia mieli charakter na boisku i szacun kibiców.Mlodzi Angielski,Sewerzynski z takimi należy rozmawiać to nic nie kosztuje a buduje atmosferę w drużynie.Dzis w ekstraklasie debiutowali 17 latkowie.Wychowankowie klubu to zaszczyt dla klubu a jeszcze większy dla młodego Walczące Serce Korona Kielce tak było i niech Wróćcie do rozmów w młodzieży przyszłość klubu i reprezentacji
leszek 512019-02-10 07:50:47
polak -a co to są pieniądze Zająca nasz wszystkich tych co kupują bilety masz nad wyżkę
to plać młodemu tu jeden mądry przedstawił stan finansów Korony zwalniał prezesa i nie obrażaj dlatego napisałem z małej litery nick a w odpowiedzi nie pisz że człowiek prezesa
Weteran2019-02-10 10:50:17
Pełna zgoda z Leszek 51.
Marcin2019-02-10 11:31:50
Kontrakt w 2 dni? Tak, bo tyle dni w tamtym momencie zostało do meczu z Arką. Nikt nie będzie promował zawodników bez podpisanego kontraktu. Każdy klub zrobiłby to samo. Chcą dać juniorowi szansę w rozgrywkach ekstraklasy, ale menago chce kasy więc nic z tego. Najpierw gra, później pieniądze.
Jaro2019-02-10 11:36:39
do Polak i małowartościowy - z ciebie taki polak jak z koziej du….y trąbka. Ty chyba jesteś wybrakowany a nie tylko małowartościowy.
Stary kibic2019-02-10 12:06:38
do Polaka opamiętaj się i nie obrażaj ludzi. Na tym portalu wymienia się opinie a nie obraża. Pamiętaj " piłka jest nadal w grze " Wyluzuj, swoje kompleksy zachowaj dla siebie. Czas do pracy.
stary kibic2019-02-10 13:02:17
do redakcji csk sport - dlaczego nie ma mojego komentarze skierowanego do polaka
złoty2019-02-10 15:33:11
Sprawa jest jasna. Złotówki świecą się rodzicom i menago. Dajcie chłopakowi się rozwijać. Jeśli jest tak dobry jak sądzicie, jeszcze zarobi po drodze.
kkfan2019-02-10 15:35:32
17 lat, junior bez JAKICHKOLWIEK sukcesów w piłce (choćby kilka ogonów w e-klasie) - ja się pytam za co ty chłopcze pieniądze wołasz? Dla Rasiaka menagera, którego jak z zarządem gadałeś w Turcji jeszcze nie było? W zadkach sie przewraca - bo w 3 sparingach zagrał, które nic nie zanczą. Takich jak ty w takiej wawie czy poznaniu to na peczki co roku po 4tych ligach sie rozchodzi. Za 2 lata w Daleszycach pokopiesz sie po czole na polu.
Do Leszek51 i innych2019-02-11 10:31:36
Jakie wasze pieniądze z biletów? :D Kupujecie bilety na mecze PRYWATNEGO klubu. Zaznaczam PRYWATNEGO! Władze klubu mogą sobie nim zarządzać jak chcą... Koroniarz pisze, że Kiełb i Możdżeń mieli charakter. Widać było ten charakter MM w meczu ze Śląskiem. Krycie na radar, na 10 m. Pozdro
Obiektyw2019-02-11 13:49:36
Marzą Ci się pieniądze, nie podoba się u siebie w mieście na warunkach takich o których każdy normalny człowiek może tylko pomarzyć przy zawieraniu pierwszej poważnej umowy o prace, z jasno określoną ścieżką rozwoju i wyższymi stawkami w zgodzie ze zwiększanym doświadczeniem. W perspektywie za 3 lata szansa na pokazanie się i dotarcie do większości klubów w Polsce, a może nawet w Europie, ale nie milenialsik woli grzecznie słuchać mamci i nowego menadżera, który tylko czeka z wężem w kieszeni żeby młody "dzban" się grzecznie słuchał... To jest wychowanek? To jest szacunek dla klubu w którym wyrastał? Dziękuje dobranoc. Do spartakusa albo do heko i kiedyś może zrozumie, gdzie popełnił błąd...

Ostatnie wiadomości

W czwartek 6 października Łomża Industria Kielce podejmie we własnej hali jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłki ręcznej, THW Kiel. Przed nadchodzącym starciem obie drużyny mają identyczną liczbę punktów. - Nie lubię wskazywać faworyta. Dla nas najważniejszym faktem, że gramy u siebie. Tu zawsze chcemy wygrać. To nasz jedyny cel - zapowiada Talant Dujshebaev.
Około 900 osób wystartuje w zbliżającym się wielkimi krokami Biegu Niepodległości. Ruszyły zapisy online na to wydarzenie. Impreza w Kielcach odbędzie się 12 listopada.
Wielkimi krokami zbliżamy się do konfrontacji polsko-niemieckiej, gdzie w rolach głównych wystąpią Łomża Industria Kielce oraz THW Kiel. W czwartek o godzinie 20.45 rozpocznie się najciekawsze spotkanie 4. kolejki Ligi Mistrzów.
To będzie wielki mecz na szczycie Ligi Mistrzów. Już jutro w stolicy województwa świętokrzyskiego dojdzie do starcia między Łomżą Industria Kielce, a THW Kiel. – Znamy swoją wartość – przekonuje zawodnik Tałanta Dujszebajewa, Nedim Remili.
Wisła Kraków ponownie wraca na tarczy z ligowego meczu. Tym razem katem "Białej Gwiazdy" okazała się Chojniczanka. Po tej porażce z pracą w krakowskim klubie pożegnał się były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.
Praktycznie co roku rośnie grono legalnych bukmacherów, którzy oferują zakłady na terenie naszego kraju. Nie zmienia się jednak to, że najważniejsze dla kibiców są rozgrywki piłki nożnej, chociaż w ostatnich latach mocny boost i zainteresowanie otrzymały sporty walki. Główną tego przyczyną stało się wejście w ten świat organizacji freak fightowych. Jak obstawiać poszczególne federacje i co trzeba brać pod uwagę?
W Kielcach coraz więcej mówi się o kryzysie miejscowej Korony, która w czterech ostatnich meczach zdobyła tylko jeden punkt. Niektórzy w emocjach wzywają nawet do zmiany na stanowisku trenera żółto-czerwonych. Jaki jest punkt widzenia kieleckich mediów?
Za nami 11. seria gier na boiskach PKO Ekstraklasy. Ta nie przyniosła przełamania dla Korony Kielce, która przegrała 1:4 z Jagiellonią i w wyniku późniejszego zwycięstwa Warty Poznań spadła do strefy spadkowej.
W 11. kolejce PKO Ekstraklasy padł nowy frekwencyjny rekord bieżącego sezonu. Okrzyknięty hitem kolejki, mecz Lecha z Legią oglądało ponad 35 tysięcy widzów.
Obrotowy Łomży Industria Kielce, Artsem Karalek został najlepszym zawodnikiem września w rozgrywkach PGNiG Superligi. Białorusin triumfował w głosowaniu kibiców.
Ekstraklasa zostaje w Canal Plus. Rozgrywki najwyższego piłkarskiego szczebla w Polsce przez kolejne 4 lata będą pokazywane na antenach francuskiego nadawcy. Wszystko za sprawą nowego i rekordowego kontraktu.
Przeszło 600 młodych sportowców wzięło udział w drugiej edycji Olimpiady Świętokrzyskiej. To aż szesnaście dyscypliny sportowych, w tym siatkówka, boks, bilard, szachy, czy lekkoatletyka. Impreza odbyła się we wrześniu, a dziś Świętokrzyska Federacja Sportu opublikowała film podsumowujący to wydarzenie.
Drużyna Tałanta Dujszebajewa już w pierwszych minutach dobitnie pokazała, że będzie to mecz do jednej bramki. Kielczanie ostatecznie wygrali z Gwardią Opole 42:21, a wszystko to uwiecznił swoim aparatem fotograficznym Grzegorz Ksel.
21 bramek to przepaść i właśnie tyle dzieliło wczoraj Gwardię Opole od Łomży Industria Kielce. Mistrzowie Polski nie dali przyjezdnym rywalom najmniejszych szans na ugranie pozytywnego wyniku, choć można stwierdzić, że w pewnym momencie... chcieli im pomóc.
Szczypiorniści Łomży Industria Kielce ponownie wygrywają. Tym razem na tarczy ze stolicy województwa świętokrzyskiego wróciła do domu Gwardia Opole, która ograna została aż 42:21. – Dobrze nam się grało – kwituje Mateusz Kornecki.
Opolanie bez szans w 5. serii PGNiG Superligi. Szczypiorniści Gwardii przyznają, że przyjechali do Kielc po lekcję, ale chyba w najgorszych snach nie przeczuwali, że będzie ona aż tak dotkliwa. Goście w pierwszej połowie rzucili tylko 9 bramek.
Kielczanie w swojej hali pokazali klasę. Drużyna Łomży Industria Kielce ograła Gwardię Opole aż 42:21. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania, któremu na żywo z bliska przyglądało się ponad 2500 osób.
Korona Kielce przegrała boleśnie 1:4 z Jagiellonią Białystok. Żółto-czerwoni powtórzyli schemat z poprzednich spotkań, ponownie uwydatniając różnicę w poziomie dwóch połów. Tym razem o wyniku starcia zaważyły indywidualne błędy i dwie sprokurowane "jedenastki".
Konrad Forenc pierwszej październikowej niedzieli 2022 roku nie zaliczy do udanych. Choć w bramce Korony Kielce dwoił się i troił, musiał skapitulować aż cztery razy. – Mamy już cztery sprokurowane karne w tym sezonie – zwraca uwagę golkiper.
Białostocka Jagiellonia rozprawiła się z Koroną Kielce aż 4:1, z czego trzy gole wpadły w drugiej odsłonie spotkania. Kielczanie aż dwie bramki stracili po rzutach karnych.
– Tym razem pod względem piłkarskim odnotowaliśmy 20 strzałów, 10 rzutów rożnych, ale wolicjonalnie mogliśmy więcej – mówi tuż po meczu z Jagiellonią Białystok trener Korony, Leszek Ojrzyński. Kielczanie przegrali na wyjeździe 1:4.
O tej sytuacji będzie mówiło się dłużej niż o samym meczu Jagiellonii Białystok z Koroną Kielce (4:1). W 32. minucie doszło do niecodziennego zdarzenia. Najpierw Jaga zdobyła gola dalekiego od niepisanych zasad fair play, po czym zrekompensowała się oddając bramkę kielczanom.
Korona Kielce przegrała 1:4 z Jagiellonią Białystok. Złocisto-krwiści ponownie powtórzyli błędy z poprzednich spotkań i dobrą pierwszą połowę, przykryli fatalną oraz decydującą o losach meczu drugą częścią. W spotkaniu 11. kolejki nie zabrakło kontrowersji.
Łomża Industria Kielce nie dała złudzeń rywalom. Podopieczni Talanta Dujshebaeva wygrali z Gwardią Opole 42:21, czwarty raz w tym sezonie przebijając granicę 40 zdobytych bramek.
Ekstraklasa wraca do gry po przerwie reprezentacyjnej. O przełamanie i pierwszy komplet punktów od 4 spotkań powalczy Korona Kielce. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego spróbują swoich sił na tle Jagielloni Białystok - iformujemy, gdzie obejrzeć ten pojedynek w telewizji.
Dziś o godzinie 15.00 Korona Kielce przystąpi do 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Rywalem żółto-czerwonych będzie białostocka Jagiellonia. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania, która dostępna będzie na naszym portalu.
W niedzielę 2 października ekipa Łomży Industria Kielce zagra przed własną publicznością z Gwardią Opole. Faworyt meczu jest jeden. Czy kielczanie podtrzymają świetną, ofensywną passę?
W niedzielę 2 października dojdzie do czterdziestej szóstej konfrontacji Jagiellonii Białystok z Koroną Kielce. Na tę chwilę w żółto-czerwonych derbach zdecydowanie więcej zwycięstw stoi po stronie gospodarzy pojedynku 11. kolejki.
Piątkowy wieczór przyniósł nam rozstrzygnięcia kolejnej gali Suzuki Boxing Night, która tym razem odbyła się w Łomży. Podczas widowiska wystąpiło kilku sportowców związanych ze stolicą województwa świętokrzyskiego.
Kielecki bramkarz czarował na duńskim parkiecie podczas meczu Ligi Mistrzów, w którym Łomża Industria Kielce mierzyła się z Aalborgiem. Szczypiorniści Tałanta Dujszebajewa wygrali spotkanie 3. kolejki 30:28 i spory w tym udział miał Andreas Wolff.

Projekt i wykonanie: CK Media Group