PGE VIVE pozyskało tajemniczego zawodnika. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do Kielc

06-02-2019 10:10,
Mateusz Kaleta

PGE VIVE Kielce podpisało kontrakt z nowym zawodnikiem! Będzie ona obowiązywała od 2020 roku, ale włodarze kieleczan rozmawiają z jego klubem, aby pozyskać zawodnika wcześniej. O wszystkim na łamach "Radia Em Kielce" zdradził Bertus Servaas, prezes klubu.

Nazwisko zawodnika cały czas pozostaje tajemnicą. - Podpisaliśmy umowę z lewym rozgrywającym, która będzie obowiązywała od 1 lipca 2020 roku. Teraz prowadzimy rozmowy z jego obecnym klubem o ewentualnym wcześniejszym transferze, do którego może dojść latem. Negocjacje są bardzo trudne. Nie chcemy zdradzać nazwiska, bo to podbiłoby jego cenę - mówi w rozmowie z Radiem Em Kielce Bertus Servaas.

REKLAMA

Po sezonie w PGE VIVE czeka sporo zmian. Odejdą bramkarze Filip Ivić oraz Vladimir Cupara, a także Michał Jurecki i Mariusz Jurkiewicz. Na tę chwilę klub potwierdził tylko jeden transfer, golkipera Andreasa Wolffa. W kręgu zainteresowań jest też Mateusz Kornecki z Górnika Zabrze. 

– Rozmawiamy z Mateuszem oraz dwoma innymi zawodnikami. To gracze zagraniczni, którzy od lipca będą do wzięcia za darmo. Mateusz jest naszym lekkim faworytem, ale on ma jeszcze rok kontraktu w Zabrzu. Ma sumę odstępnego. Teraz musimy wszystko spokojnie przekalkulować – wyjaśnia w rozmowie z kieleckim "Radiem Em" Bertus Servaas.

W kręgu zainteresowań kieleckiego klubu pozostaje także 23-letni rozgrywający Orlen Wisły Płock, Tomasz Gębala, który jakiś czas temu zapowiedział już, że nie przedłuży wygasającej umowy z klubem. 

– Oczywiście, jakieś wstępne rozmowy były przeprowadzone. Na razie wątpię, że coś z nich wyjdzie – mówi Servaas. – Myślę, że jeśli Tomek będzie dobrze prowadzony, to może być wielkim zawodnikiem. U nas lewe rozegranie już teraz jest bardzo mocne. Musimy zobaczyć ile jego ewentualne przyjście będzie nas kosztować. Na końcu trzeba podjąć decyzję czy to jest gracz, który najlepiej pasuje do naszej koncepcji – przekonuje w rozmowie z "Radiem Em Kielce" sternik kieleckiego klubu.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Jego tesciowa2019-02-06 12:17:34
Ten tajemniczy zawodnik to Adam Wisniewski, ktöry postanowil wznowic kariere

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group