Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Dani Dujshebaev w tym sezonie już nie zagra

25-01-2019 09:59,
Redakcja

Fatalnie zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej dla rozgrywającego PGE VIVE Kielce, Daniego Dujshebaeva. Hiszpan przeszedł wczoraj badania, które potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Zawodnik zerwał więzadła w kolanie i w tym sezonie już nie zagra.

Hiszpan może mówić o sporym pechu, ponieważ urazu doznał w samej końcówce spotkania. Boisko opuścił boisko przy pomocy kolegów, a następnego dnia przeszedł w Danii badanie rezonansem magnetycznym. 

REKLAMA

Jego wyniki nie są optymistyczne. Młody zawodnik uszkodził więzadła i łąkotkę w prawym kolanie. - Pierwsze 72 godziny będą kluczowe. Kolano musi odpocząć i trzeba czekać aż zejdzie opuchlizna. Wtedy trzeba będzie zacząć myśleć o zabiegu chirurgicznym - wyjaśnia Juan José Benito Muñoz, lekarz reprezentacji Hiszpanii.

To sprawia, że lista kontuzjowanych w PGE VIVE powiększa się. Jedynym zawodnikiem, który będzie mógł zagrać na środku rozegrania pod nieobecność kontuzjowanych Daniego Dujshebaeva i Luki Cindricia jest Mariusz Jurkiewicz.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Kielczanin2019-01-25 10:28:28
Co roku w styczniu są mistrzostwa świata albo europy. Tego jest za dużo. Kluby oddają zawodników w środku sezonu, a później w najważniejszych meczach nie mają kim grać. Kto zrekompensuje klubom poniesione straty? MŚ i ME powinny być co 4 lata i dzięki temu zawsze byłby rok przerwy po mistrzostwach.
kibic2019-01-25 10:34:06
Przystąpiliśmy do sezonu z samym tylko Cindriciem na środku rozegrania, a to była bardzo ryzykowna zagrywka. Teraz musimy sobie jakoś radzić. Jurkiewicz i Alex na środku, Lijewski na prawym i Jurecki, Kulesz, Mamić na lewym. Oby ich kontuzje omijały. Cindrić też przecież niedługo wróci.
Coś tu nie gra2019-01-25 11:28:47
Coś czuję że ma to związek również z poziomem fizjo w Vive.... co rusz kontuzja

Projekt i wykonanie: CK Media Group