Brown Forbes i Górski poprowadzili Koronę do kolejnej wygranej. Kielczanie lepsi od Węgrów!

20-01-2019 16:52,
Marcin Długosz

Po okazałej wygranej 3:0 z rumuńską Politehnicą Iasi, w niedzielę drużyna Korony Kielce rozegrała drugi sparing podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Tym razem jej rywalem był wicelider węgierskiej ekstraklasy, Ferencvárosi TC. Spotkanie ponownie zakończyło się triumfem kielczan – tym razem 3:2 (0:0). Dwukrotnie dla żółto-czerwonych trafił Felicio Brown Forbes, w tym razem w wyjątkowy sposób, bo krzyżakiem, zaś decydujący cios zadał Węgrom Maciej Górski.

Początkowe fragmenty spotkania nie przyniosły zbyt dużych emocji. Jako pierwsza bramkę mogła zdobyć jednak Korona. W 18. minucie kielczanie wyprowadzili kontratak po przechwyceniu piłki po rzucie rożnym dla Węgrów. Sam na sam z golkiperem rywali stanął Michael Gardawski, ale przegrał z nim pojedynek, a dodatkowo bramkarz okazał się lepszy także wobec dobitki lewego obrońcy żółto-czerwonych.

W kolejnych minutach kielczanie starali się zagrozić przeciwnikom m.in. za sprawą strzałów Elii Soriano i Wato Arweladze, ale albo na drodze stawał golkiper, albo uderzenie okazywało się nieprecyzyjne. Michał Miśkiewicz natomiast po raz pierwszy został zmuszony do poważniejszego wysiłku w 29. minucie, kiedy dobrze interweniował po strzale pomocnika Ferencvárosi, Amadou Moutariego.

Pod sam koniec pierwszej połowy, bramkarz Korony raz jeszcze wykazał się czujnością i do przerwy nie ujrzeliśmy ani jednej bramki.

Po zmianie stron boiska zdecydowanie lepiej rozpoczęli Węgrzy. W 50. minucie spotkania do bramki strzeżonej przez wprowadzonego na drugą odsłonę Pawła Sokoła trafił Moutari i wicelider węgierskiej ekstraklasy objął prowadzenie. Kielczanie od razu spróbowali odpowiedzieć strzałem Arweladze, ale Gruzinowi zabrakło odrobinę celności.

Wraz z upływem kolejnych fragmentów spotkania, trener Gino Lettieri posyłał na boisko kolejnych rezerwowych. W 60. minucie na murawie zameldował się autor dwóch bramek w sparingu z rumuńską Politehnicą Iasi, Felicio Brown Forbes. I niewiele trzeba było poczekać, aby Kostarykanin znów wysłał sygnał, że w drugiej rundzie LOTTO Ekstraklasy może powetować sobie niepowodzenia z tej pierwszej.

W 66. minucie centrę z lewego skrzydła posłał Gardawski – futbolówka trafiła do Browna Forbesa, a ten strzałem głową uczynił z tego wymierną korzyść dla kielczan. W ten sposób, po nieco ponad kwadransie od gola dla Węgrów, żółto-czerwoni doprowadzili do wyrównania.

Ale to nie był koniec strzelania. W 75. minucie dośrodkowanie z lewego skrzydła wykorzystał napastnik węgierskiego zespołu, Balázs Lovrencsics. To jednak ponownie nie załamało Korony. Już 120 sekund później kielczanie cieszyli się bowiem z trafienia na 2:2, a jego autorem ponownie okazał się Brown Forbes. Czwarta bramka Kostarykanina podczas tureckiego zgrupowania była zdecydowanie najładniejszej urody – napastnik kieleckiej drużyny otrzymał podanie z bocznego sektora boiska i zapakował piłkę do siatki strzałem… krzyżakiem.

Już w pierwszej połowie w miejscowości, w której rozgrywany był węgiersko-polski pojedynek, zaczęła się psuć pogoda. Pod koniec spotkania piłkarze walczyli już z naprawdę trudnym warunkami atmosferycznymi i prawdziwym oberwaniem chmury. Nie przeszkodziło to jednak kielczanom sięgnąć po zwycięstwo – na 5 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego mocny strzał sprzed pola karnego oddał Maciej Górski, a piłka wylądowała w siatce i ustaliła wynik spotkania.

Zespół Korony nadal będzie trenował w Turcji przez nadchodzący tydzień. Przez ten czas rozegra jeszcze jeden sparing – w czwartek, 24 stycznia, ekipa trenera Lettieriego zmierzy się z czeskim Banikiem Ostrawa.

Ferencvárosi TC – Korona Kielce 2:3 (0:0)

Bramka: Moutari 50’, Lovrencsics 75’ – Brown Forbes 66’, 77’, Górski 85’

Żółta kartka: Rymaniak 31’

Korona: Miśkiewicz (46’ Sokół) – Rymaniak (68’ Kosakiewicz), Kovačević (81’ Skrzecz), Malarczyk (68’ Marquez), Gardawski (68’ Kallaste) – Arweladze (61’ Górski), Gnjatić (60’ Janjić), Petrak (46’ Jukić), Żubrowski (68’ Sewerzyński), Cebula (46’ Pučko) - Soriano (60’ Brown Forbes)

Źródło: Relacja na oficjalnym profilu Korony Kielce na Twitterze

------------

jasiu2019-01-20 17:07:53
Forbes napastnik czy pomocnik ?
Mrowa2019-01-20 17:08:13
I gitara w takim razie mamy w swoich szeregach kolejnego napastnika tylko trzeba to wystawiać na tej pozycji trenerze
Mks2019-01-20 17:37:49
z Littierego taki znawca wlasnie. Dosc eksperymentów tego figuranta.
koroniarz2019-01-20 17:50:55
Trenerze! Brown Forbes powinien grać w podstawowej jedenastce w nowej rundzie a nie marnować w rezerwach grając z Partyzantem Radoszyce
sasiad Tomka2019-01-20 17:53:07
co w tej druzynie robi Janjic ? brawo Forbs tak trzymaj Panie prezesie miala byc wspolpraca z klubem Werder Brema mial.byc piekny nowy autobus mialy byc transfery od Suzuki a co jest ? kazdy widzi
Do MKS2019-01-20 17:58:45
Lecz się człowieku!
To kto wystawił Go na tej pozycji.
Najwyraźniej jesteś trollem.
Świetna taktyka trenera i sztabu szkoleniowego.
Wynik idzie w Świat i coraz większy szacunek dla Korony.
Oglądałem powtórkę meczu Korony z Arką 2-12019-01-20 18:01:25
Według mnie najlepsi dzisiaj byli Zlatko Janjić, Elia Soriano i Adnan Kovacevič według mnie co mecz powinien grač Janjić, jesli trener dałby mu więcej okazji do gry strzeliłby więcej goli ÷)
Weteran2019-01-20 18:01:37
Sąsiad Tomka pisze w takim tonie, jakby Korona Kielce przegrała oba mecze sparingowe po 3 :0.
Brawa i to duże dla Koronki.
Jeśli Janjić odejdzie przestane chodzić na Korone2019-01-20 18:07:17
Prosze pana Prezesa i innych włodarzy klubu aby został Zlatko Janjić
A2019-01-20 18:32:22
Ależ ciężko się dzisiaj czegoś przyczepić, żeby zatruć atmosferę na forum...Teraz znowu ten Werder, ile razy już była mowa o tym, że współpraca sportowa z Werderem była nadinterpretacją sytuacji przez polskich dziennikarzy po przejęciu klubu przez Burdenskiego - on sam nigdy nie obiecywał takiej współpracy! Świetny wynik, ładne bramki, super atmosfera na zgrupowaniu! Gratulacje i tak trzymać!
aro2019-01-20 18:38:51
bravo Prezesie, bravo Trenerze , super robota w Koronce i najlepsze transfery w całej ekstraklasie. Dla mnie jeden błąd , nie wystąpił Firlej , powinien być sprawdzony choć 20 minut w ligowym meczu, a tylko się raz rozgrzewał:( szkoda bo ma chłopak smykałke jak Piechna czy Robak z 3 ligi brani
Kix2019-01-20 19:13:51
Niestety ale na tym forum harcują dzieci, które pojęcia o footballu nie za bardzo jeszcze mają a tym bardziej o jego kuluarach i sferze ekonomiczno marketingowej. Poszłyby lepiej na lodowisko i sanki, ferie są..
@Kix2019-01-20 19:49:36
Masz rację. A po lodowisku i saneczkach kolacja, paciorek, siusiu i spać.
19732019-01-20 19:52:49
Tego forum już od dłuższego czasu nie da się czytać, czasem mi się wydaje że ktoś poprosi tutaj nas trolluje bo to jest aż nie możliwe żeby ludzie byli tak zgorzkniali.
Carpenter2019-01-20 20:18:57
Napastnik Maciej Gorski !!! Hehaheh
Ahh to poczucie humoru !
miki2019-01-20 20:19:23
Pierwsza stracona bramka znowu na koncie drewnianego Malarczyka . Trenerze daj sobie spokój z tym lalusiem .
casper2019-01-20 20:31:02
cieszy wynik i dobra forma Browna. Mam nadzieje ze prezes przedluzy umowe z Miskiewiczem bo on powinien dac nam spokoj w bramce i uda pozyskac sie srodkowego obronce
Prima1112019-01-20 22:39:39
Na kanale youtube Ferencvarosi Torna Club można zobaczyć bramki z meczu. Jak donoszą moje źródła na obozie w Turcji, bardzo dobrą zmianę (poważnie) dał Zlatko Janjić. Przypominam, że Ferencvaros to lider węgierskiej ekstraklasy, a jego trenerem jest Pan Siergiej Rebrow.
Słabiaki zaniżają poziom2019-01-21 03:17:49
Pierwsza bramka na konto Malar-Ryman
Druga na konto Kallaste
leszek 512019-01-21 08:23:30
Prima 111-jak widzisz jednak ekxperci powyżej i poniżej twojego wpisu znalezli winowajców utraty bramek i nie ważne że wygrali liczy się to aby jakąś chałę wysmarowac na ludzi lub zawodników związanych z Koroną .
CKm2019-01-21 08:48:53
@1973 - przecież to ciągle jedna i ta sama osoba wypisuje, dziecko ma ferie to się nudzi. Ktoś wcześniej pisał o sankach, jakie sanki? Pokolenie smartfona i pejsbooka nawet nie wie co to są sanki.
Janek2019-01-21 09:32:02
Haha tydzien temu chcieli wywalenia Forbesa z klubu, dzisiaj to gwiazda i pewny pierwszy sklad dla znawcow.

Jak zwykle stale, twardde opinie, prawie jak o Petraku.
Paweł2019-01-21 09:55:15
Przy drugiej bramce dla Węgrów Kosakiewicz pozwolił na dośrodkowanie.
@CKm2019-01-21 10:04:44
Też odnoszę takie wrażenie. Albo 8 postów o Pawle Janczyku z rzędu
@Prima1112019-01-21 11:23:50
Z tym Janjicie to trollujesz. Forbes wlasnie pokazal jakim znafca jest Lettieri. Gral Janjic a ten w rezerwach.
koronka2019-01-21 11:28:42
malkontenci z niczego nie potrafią się cieszyć
Jeśli Janjić odejdzie przestane chodzić na Korone2019-01-21 13:06:52
Felicio Brown Farbes to zawodnik z doświadczeniem gra dobrze dużo strzela więc może konkurować o pozycję napastnika
Fan Janka2019-01-21 14:41:06
Jesteś Janek hurrrrra, a już się bałem że coś z tobą poważnego a ty tylko na feriach w pierwszym tygodniu byłeś.
No to do roboty bo dużo zaległości masz, tak tu pod twoją nieobecność na prezia najeżdżali że a fuj, musisz przywazelinować
Yoko Ono2019-01-21 19:19:08
Do Fana Janka - facet puknij się w czoło, albo ostudź swoje hejterskie emocje. Dotyczy to również innych chorych z nienawiści. Więcej merytorycznych komentarzy mniej plugastwa.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.