Korona rozmawia z Angers w sprawie transferu Diawa. Francuzi chcą go pozyskać i wypożyczyć do Ligue 2

14-01-2019 08:20,
Mateusz Kaleta

Cały czas trwają negocjacje pomiędzy Koroną Kielce, a francuskim Angers w sprawie transferu Djibrila Diawa. Senegalczyk nie pojechał z drużyną na obóz przygotowawczy do Turcji, a jego odejście z Kielc wydaje się już przesądzone. Jak się jednak okazuje, w grze o Senegalczyka są także inne kluby - również z francuskiej Ligue 1.

Diaw odrzucił od Korony propozycję nowego kontraktu i zdecydowanie nastawił się na odejście z klubu. Najbliżej mu do Francji, gdzie mógłby liczyć na wsparcie wielu swoich rodaków i swobodnie porozumiewać się w ojczystym języku. Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, głównym kandydatem do pozyskania 24-letniego obrońcy jest piętnasta drużyna Ligue 1, SCO Angers. Zgodnie z doniesieniami francuskiego portalu ouest-france.fr pozyskaniem Diawa zainteresowane są także inne kluby z francuskiej ekstraklasy.

REKLAMA

Angers ma w swojej kadrze czterech środkowych obrońców, ale jest to drużyna, która najczęściej występuje w systemie z trzema stoperami. Klub z zachodniej części Francji mocno zabiega o pozyskanie Senegalczyka, jednak wciąż nie doszedł do porozumienia z kieleckim klubem w sprawie transferu obrońcy. - Prowadzimy zaawansowane rozmowy z Koroną - zdradza na łamach francuskiego portalu Olivier Pickeu, prezes klubu.

Jak donoszą francuskie media, Diaw nie wskoczyłby od razu do składu francuskiej ekipy. Jeśli SCO Angers uda się pozyskać Senegalczyka, zostanie on od razu wypożyczony do innego zespołu z Ligue 2 - zaplecza francuskiej ekstraklasy. 

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

Djibril2019-01-14 08:53:05
Mama będzie dumna z młodego Djibrila. Senegal to była kolonia Francji, a w Kielcach nie ma nawet jednego meczetu.

Pamiętam jego początki w Koronie. Te pomyłki, błędy, presję ze strony kibiców. Te żarciki, że Kiedy Dżibril gra to na pewno będą gole, itd. Tym bardziej się cieszę, że po tych 2 latach dostawania szans, kiedy wreszcie nauczył się grać, ograł się i ktoś zaczął dostrzegać jego umiejętności, to Dżibril chce jechać na zachód, by pokazać swoje umiejętności w ligue2 lub ligue3.

Powodzenia Dżibril. Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami.
José Kanté2019-01-14 10:16:23
piszą na transfermarkt że korona jest nim zainteresowana- jak dla mnie słaby transfery oby nie
azazel2019-01-14 11:47:29
Chcą Kante i bardzo dobrze, na naszą ligę świetny piłkarz. W Legii nie gra przez konflikt z trenerem zamordystą a nie przez brak umiejętności.
500 tyś euro2019-01-14 12:19:19
taka kwota transferu tak podaje wyborcza za francuskim portalem- oby
Kix2019-01-14 13:14:41
Diaw owszem jest odważny, bojowy ale jest za surowy technicznie na ligue 1, raczej nie przebije się do tej ligi, może jako rezerwowy.
Marek2019-01-14 21:16:16
Jak go mają do Ligue 2 wypożyczyć, to ma zostać, bo on ma potencjał na 11 Angers!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group