Piotr Pierzchała nie trafi do Warty Poznań. Zainteresowane są inne kluby z I ligi

13-01-2019 12:54,
Mateusz Kaleta

Piotr Pierzchała nie trafi nie trafi na wypożyczenie do Warty Poznań i wróci do Kielc - zdradził Michał Kwieciński, dziennikarz portalu MłodzieżowyFutbol.pl. Sztab szkoleniowy poznańskiego klubu zrezygnował z 19-latka, po tym jak ten wziął udział w trzydniowych testach.

Pierzchała przebywał w Poznaniu od czwartku, gdzie brał udział w treningach z całą drużyną Warty. Defensorowi przyglądał się sztab szkoleniowy poznańskiego klubu, na czele z trenerem Petrem Nemecem. Młody obrońca wziął udział także w sparingu poznaniaków z Wartą Gorzów Wielkopolski, w którym drużyna pierwszoligowca wygrała wysoko i efektownie - 5:0. Pierzchała zagrał w meczu 65. minut, ale jak mówi Michał Kwieciński, który obserwował spotkanie - nie zachwycił.

REKLAMA

Pierzchałę przyćmił inny z testowanych zawodników, Michał Kozjada, dotychczasowy piłkarz trzecioligowego Sokoła Kleczew. 19-latek zdobył w tym meczu dwie bramki i to on wygrał z wychowankiem Korony rywalizację o miejsce w drużynie Warty.

Tym samym 19-letni obrońca Korony w najbliższych godzinach znów pojawi się w Kielcach. Korona będzie nadal zabiegać o wypożyczenie Pierzchały do innego klubu, w którym mógłby zdobywać doświadczenie. W grze są inne pierwszoligowe zespoły, m. in. Puszcza Niepołomice, co potwierdził w rozmowie z naszym portalem Krzysztof Zając, prezes Korony.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

ck182019-01-13 19:24:53
Rezerwy Zrywu Skroniów chcą go na ławkę, są w stanie zapłacic ćwiortke świni i sześciopak z biedry
Weteran2019-01-13 23:16:14
Nic nie piszecie o transferze Kante do Korony.
Do tych co narzekają2019-01-14 09:10:04
że młodzież nie gra. Okazuje się że Pierzchała jest za slaby nawet na I ligę.

Projekt i wykonanie: CK Media Group