Wisła Kraków z zawieszoną licencją na grę w Ekstraklasie. Czy może to wpłynąć na tabelę?

04-01-2019 09:54,
Marcin Długosz

W czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła Wiśle Kraków licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie. W krakowskim klubie trwa bardzo duże zamieszanie związane ze zmianą właściciela i brakiem pieniędzy potrzebnych na funkcjonowanie. Z tego też powodu istnieje ryzyko, że „Biała Gwiazda” nie przystąpi do drugiej części sezonu 2018/2019. Jak wpłynęłoby to na ligową tabelę?

Krakowianie rozegrali już 20 z 37 meczów ligowych w aktualnych rozgrywkach, a więc ponad połowę. W takim wypadku nawet jeśli zespół wycofa się z rozgrywek, to wyniki z boiska zostaną podtrzymane – w tym także zwycięstwo 1:0 Korony Kielce z końcówki września ubiegłego roku. A co z kolejnymi potyczkami?

REKLAMA

Wszyscy nadchodzący rywale Wisły wygraliby z nią w stosunku 3:0 w formie walkowera. Po trzech takich nieodbytych spotkaniach klub z Małopolski zostałby przesunięty automatycznie na ostatnie miejsce w tabeli i spotkałby się z karą degradacji o minimum dwie klasy rozgrywkowe.

Korona Kielce według terminarza ma zagrać z Wisłą Kraków na Suzuki Arenie w weekend 9-10 marca. Jeśli w życie wszedłby jednak opisany powyżej czarny scenariusz dla krakowian, wówczas ekipa Gino Lettieriego zainkasuje komplet punktów bez wychodzenia na boisko.

Sprawa „Białej Gwiazdy”, jej zmian właścicielskich i walki o przystąpienie do drugiej rundy rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, jest w toku. Na chwilę obecną nie można potwierdzić ze stuprocentową pewnością żadnego scenariusza.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

Kibic2019-01-04 10:50:29
Brawo wreszcie PZPN
Bryx2019-01-04 11:37:40
Wypad do 4 ligi!
kris2019-01-04 12:38:31
i bardzo dobrze niech spadaja mawet do b klasy klub najpierw milicyjny a teraz gcgsterskian
Koroniarz2019-01-04 14:09:03
Ale jak bedzie 3-0 to przepadnie mecz na karnecie
Prima1112019-01-04 14:17:14
A ja bardzo bym chciał, aby sytuacja w Wiśle Kraków była impulsem do walki z grupami przestępczymi, które mają w niej duże wpływy i niszczą kulturę życia miejskiego królewskiego miasta Kraków. Mordercy i barbarzyńcy kolonizują to miasto. Indoktrynują młodych ludzi z krakowskich osiedli, tworząc z nich mięso armatnie gotowe zabić i zginąć w imię chorej wersji miłości do barw swojego klubu. Przejmują wpływy w restauracjach, klubach muzycznych, pubach, prowadzą domy publiczne, handlują bronią, ludźmi, narkotykami i wymuszają haracze od uczciwych, mądrych, przedsiębiorczych, utalentowanych i porządnych ludzi. Uważam, że jedynie państwo wraz z całym swoim aparatem ma szanse aby skutecznie zwalczyć gangsterów z WSH i JG, dziwnym trafem jednak od lat w Krakowie i regionie utrzymywane jest status quo.
@Prima1112019-01-04 16:41:09
Mylisz trochę tematy, bo grupy przestępcze jak sama nazwa wskazuje, zajmują się stricte działalnością przestępczą. To, że jakaś grupa sama siebie nazywa "kibicami" tego klubu nie ma tutaj większego znaczenia. Nawet jeśli niektórzy z nich w wolnym czasie nie przychodziliby na stadion to i tak cały czas prowadziliby swoją kryminalną działalność. To są dwie osobne kwestie. Poza tym posiadanie "wpływów" to nie jest przestępstwo. Za to ich nie pozamykasz. Za handel bronią lub narkotykami owszem, ale musisz kogoś złapać za rękę, a o to nie jest tak łatwo. No i najważniejsze, nie należy mieszać i wrzucać do jednego worka kibiców organizujących doping, ultrasów przygotowujących oprawy, zwykłych chuliganów i typowych przestępców, bo każdy z tych terminów znaczy coś innego.
mm2019-01-04 16:55:02
Na pohybel!
Prima1112019-01-04 18:07:17
Mylę tematy, tak samo jak prawdą jest, że babcia miała wąsy.

Oczywiście, kodeks karny nie penalizuje faktu bycia kibicem danego klubu, ani nie zwiększa wymiaru kary w oparciu o tę przesłankę. W swoim poprzednim poście nigdzie tego nie sugerowałem, ani nie wrzucałem wszystkich do jednego worka.

Stwierdzam przede wszystkim, że osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwa o znacznej szkodliwości społecznej czynu, nie powinny mieć wpływu na zarządzanie czołowymi klubami piłkarskimi w cywilizowanym kraju. A za taki mogę uważać nasz kraj, choć są ku temu - jak widać - poważne wątpliwości.

Wierchuszka WSH była wielokrotnie "łapana za rękę", zresztą większość z nich przebywa aktualnie w ZK ze statusem oskarżonych w oczekiwaniu na kolejne procesy za kierowanie zorganizowanymi grupami przestępczymi. Najbardziej znany z nich prowadził do poniedziałku działalność gospodarczą na terenie siedziby klubu Wisła Kraków. Wszystko fajnie, spoko, normalna sprawa. W wypadku Pana Pawła M. nie ma absolutnie żadnych przesłanek, aby władze klubu Wisła Kraków nie uznawały go za persona non grata na terenie siedziby swej organizacji. W Neapolu czy Marsylii też tak bywa, a to przecież miasta z państw starej UE, tak trzeba żyć. Brawo, kurwa.
Gangsterka \"żądzi\"2019-01-04 19:27:01
Przecież ta gangsterka w Krakowie ma źródło dochodów zgodnie z umową z Zarządem Wisły w postaci 1 zł od każdego biletu. Umowa jest miedzy Sharksami a Zarządem który został wybrany na Walnym Zgromadzeniu w którym przedstawiciele Sharksów zostali dopuszczeni do głosowania i ich głosami został wyłoniony ów zarząd. A dalej Zarząd wynajmuje "Miśkowi" siłownię Wisły za marne grosze a ten czerpie zyski z tej siłowni udostępniając ją komercyjnie mieszkańcom Krakowa. Jak do tego dodamy że prezesem Wisły była adwokat która broniła Miśka w/s rzucenia baterflayem w Dino Baggio, a wybrana głosami ludzi Miśka to sprawa zatacza zaklęty krąg. Do tego na obiektach Wisły wynajmowanych przez Sharksów był magazyn z narkotykami w ilościach hurtowych i ostatnie źródło (może nieostatnie) dochodów kibolskich to przewożenie imigrantów z Węgier i Słowacji do Niemiec (paradoks? co innego na sztandarach a co innego biznes).
A jeszcze wysyłanie "emisariuszy" do potencjalnych inwestorów z Krakowa że przy transakcji nabycia akcji Wisły będzie niezbędna prowizja dla kibolstwa no to ładny mamy tam burdelik.
A prokuratura daje komunikat że będzie się przyglądać sprawie Wisły, czyli jeszcze nie czas aby coś robiła.
Podsumowując,
tylko zaorać na lata bo to nie jest do uzdrowienia.
qolo2019-01-04 20:04:57
ale trzeba przyznać, że te sharksy miały fantazję, najpierw przysłały Meresińskiego do Kielc żeby nas zdegradował, Meresiński w knajpie opowiadał jak to chciał wydoić Koronę i tylko dzięki temu jesteśmy tu gdzie jesteśmy,
krym2019-01-05 21:33:48
Piszecie , piszecie zapominając o piłkarzach tego klubu. Dla nich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Poza tym patrząc z przestrzeni czasu, historia tego klubu jest jednak wspaniała. Brak takiego klubu w ekstraklasie napewno nie będzie dobrą wiadomością dla prawdziwych fanów piłki nożnej nie tylko w naszym kraju. Miejmy nadzieję że wszystko zakończy się pozytywnie, a winni obecnej sytuacji w klubie Wisła zostaną w odpowiedni sposób potraktowani.
Koronka2019-01-06 19:26:56
MISIEK na prezesa ha ha ha
Koroniarz2019-01-08 08:47:26
Sprawiedliwość nadeszła za MAŁPĘ!!!

Projekt i wykonanie: CK Media Group