Wisła Kraków z zawieszoną licencją na grę w Ekstraklasie. Czy może to wpłynąć na tabelę?

04-01-2019 09:54,
Marcin Długosz

W czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła Wiśle Kraków licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie. W krakowskim klubie trwa bardzo duże zamieszanie związane ze zmianą właściciela i brakiem pieniędzy potrzebnych na funkcjonowanie. Z tego też powodu istnieje ryzyko, że „Biała Gwiazda” nie przystąpi do drugiej części sezonu 2018/2019. Jak wpłynęłoby to na ligową tabelę?

Krakowianie rozegrali już 20 z 37 meczów ligowych w aktualnych rozgrywkach, a więc ponad połowę. W takim wypadku nawet jeśli zespół wycofa się z rozgrywek, to wyniki z boiska zostaną podtrzymane – w tym także zwycięstwo 1:0 Korony Kielce z końcówki września ubiegłego roku. A co z kolejnymi potyczkami?

REKLAMA

Wszyscy nadchodzący rywale Wisły wygraliby z nią w stosunku 3:0 w formie walkowera. Po trzech takich nieodbytych spotkaniach klub z Małopolski zostałby przesunięty automatycznie na ostatnie miejsce w tabeli i spotkałby się z karą degradacji o minimum dwie klasy rozgrywkowe.

Korona Kielce według terminarza ma zagrać z Wisłą Kraków na Suzuki Arenie w weekend 9-10 marca. Jeśli w życie wszedłby jednak opisany powyżej czarny scenariusz dla krakowian, wówczas ekipa Gino Lettieriego zainkasuje komplet punktów bez wychodzenia na boisko.

Sprawa „Białej Gwiazdy”, jej zmian właścicielskich i walki o przystąpienie do drugiej rundy rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, jest w toku. Na chwilę obecną nie można potwierdzić ze stuprocentową pewnością żadnego scenariusza.

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Kibic2019-01-04 10:50:29
Brawo wreszcie PZPN
Bryx2019-01-04 11:37:40
Wypad do 4 ligi!
kris2019-01-04 12:38:31
i bardzo dobrze niech spadaja mawet do b klasy klub najpierw milicyjny a teraz gcgsterskian
Koroniarz2019-01-04 14:09:03
Ale jak bedzie 3-0 to przepadnie mecz na karnecie
Prima1112019-01-04 14:17:14
A ja bardzo bym chciał, aby sytuacja w Wiśle Kraków była impulsem do walki z grupami przestępczymi, które mają w niej duże wpływy i niszczą kulturę życia miejskiego królewskiego miasta Kraków. Mordercy i barbarzyńcy kolonizują to miasto. Indoktrynują młodych ludzi z krakowskich osiedli, tworząc z nich mięso armatnie gotowe zabić i zginąć w imię chorej wersji miłości do barw swojego klubu. Przejmują wpływy w restauracjach, klubach muzycznych, pubach, prowadzą domy publiczne, handlują bronią, ludźmi, narkotykami i wymuszają haracze od uczciwych, mądrych, przedsiębiorczych, utalentowanych i porządnych ludzi. Uważam, że jedynie państwo wraz z całym swoim aparatem ma szanse aby skutecznie zwalczyć gangsterów z WSH i JG, dziwnym trafem jednak od lat w Krakowie i regionie utrzymywane jest status quo.
@Prima1112019-01-04 16:41:09
Mylisz trochę tematy, bo grupy przestępcze jak sama nazwa wskazuje, zajmują się stricte działalnością przestępczą. To, że jakaś grupa sama siebie nazywa "kibicami" tego klubu nie ma tutaj większego znaczenia. Nawet jeśli niektórzy z nich w wolnym czasie nie przychodziliby na stadion to i tak cały czas prowadziliby swoją kryminalną działalność. To są dwie osobne kwestie. Poza tym posiadanie "wpływów" to nie jest przestępstwo. Za to ich nie pozamykasz. Za handel bronią lub narkotykami owszem, ale musisz kogoś złapać za rękę, a o to nie jest tak łatwo. No i najważniejsze, nie należy mieszać i wrzucać do jednego worka kibiców organizujących doping, ultrasów przygotowujących oprawy, zwykłych chuliganów i typowych przestępców, bo każdy z tych terminów znaczy coś innego.
mm2019-01-04 16:55:02
Na pohybel!
Prima1112019-01-04 18:07:17
Mylę tematy, tak samo jak prawdą jest, że babcia miała wąsy.

Oczywiście, kodeks karny nie penalizuje faktu bycia kibicem danego klubu, ani nie zwiększa wymiaru kary w oparciu o tę przesłankę. W swoim poprzednim poście nigdzie tego nie sugerowałem, ani nie wrzucałem wszystkich do jednego worka.

Stwierdzam przede wszystkim, że osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwa o znacznej szkodliwości społecznej czynu, nie powinny mieć wpływu na zarządzanie czołowymi klubami piłkarskimi w cywilizowanym kraju. A za taki mogę uważać nasz kraj, choć są ku temu - jak widać - poważne wątpliwości.

Wierchuszka WSH była wielokrotnie "łapana za rękę", zresztą większość z nich przebywa aktualnie w ZK ze statusem oskarżonych w oczekiwaniu na kolejne procesy za kierowanie zorganizowanymi grupami przestępczymi. Najbardziej znany z nich prowadził do poniedziałku działalność gospodarczą na terenie siedziby klubu Wisła Kraków. Wszystko fajnie, spoko, normalna sprawa. W wypadku Pana Pawła M. nie ma absolutnie żadnych przesłanek, aby władze klubu Wisła Kraków nie uznawały go za persona non grata na terenie siedziby swej organizacji. W Neapolu czy Marsylii też tak bywa, a to przecież miasta z państw starej UE, tak trzeba żyć. Brawo, kurwa.
Gangsterka \"żądzi\"2019-01-04 19:27:01
Przecież ta gangsterka w Krakowie ma źródło dochodów zgodnie z umową z Zarządem Wisły w postaci 1 zł od każdego biletu. Umowa jest miedzy Sharksami a Zarządem który został wybrany na Walnym Zgromadzeniu w którym przedstawiciele Sharksów zostali dopuszczeni do głosowania i ich głosami został wyłoniony ów zarząd. A dalej Zarząd wynajmuje "Miśkowi" siłownię Wisły za marne grosze a ten czerpie zyski z tej siłowni udostępniając ją komercyjnie mieszkańcom Krakowa. Jak do tego dodamy że prezesem Wisły była adwokat która broniła Miśka w/s rzucenia baterflayem w Dino Baggio, a wybrana głosami ludzi Miśka to sprawa zatacza zaklęty krąg. Do tego na obiektach Wisły wynajmowanych przez Sharksów był magazyn z narkotykami w ilościach hurtowych i ostatnie źródło (może nieostatnie) dochodów kibolskich to przewożenie imigrantów z Węgier i Słowacji do Niemiec (paradoks? co innego na sztandarach a co innego biznes).
A jeszcze wysyłanie "emisariuszy" do potencjalnych inwestorów z Krakowa że przy transakcji nabycia akcji Wisły będzie niezbędna prowizja dla kibolstwa no to ładny mamy tam burdelik.
A prokuratura daje komunikat że będzie się przyglądać sprawie Wisły, czyli jeszcze nie czas aby coś robiła.
Podsumowując,
tylko zaorać na lata bo to nie jest do uzdrowienia.
qolo2019-01-04 20:04:57
ale trzeba przyznać, że te sharksy miały fantazję, najpierw przysłały Meresińskiego do Kielc żeby nas zdegradował, Meresiński w knajpie opowiadał jak to chciał wydoić Koronę i tylko dzięki temu jesteśmy tu gdzie jesteśmy,
krym2019-01-05 21:33:48
Piszecie , piszecie zapominając o piłkarzach tego klubu. Dla nich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Poza tym patrząc z przestrzeni czasu, historia tego klubu jest jednak wspaniała. Brak takiego klubu w ekstraklasie napewno nie będzie dobrą wiadomością dla prawdziwych fanów piłki nożnej nie tylko w naszym kraju. Miejmy nadzieję że wszystko zakończy się pozytywnie, a winni obecnej sytuacji w klubie Wisła zostaną w odpowiedni sposób potraktowani.
Koronka2019-01-06 19:26:56
MISIEK na prezesa ha ha ha
Koroniarz2019-01-08 08:47:26
Sprawiedliwość nadeszła za MAŁPĘ!!!

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. Przed kieleckim hegemonem rozstrzygające starcia przeciwko Orlenowi Wiśle Płock.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – chcę pomagać drużynie i sprawić, żeby grała tak dobrze jak tylko to możliwe – powiedział po spotkaniu Fredrik Krogstad, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – Mieliśmy trochę szczęścia, ale myślę, że więcej miał go jednak Ruch, bo stworzyliśmy dużo sytuacji i ten wynik mógł być wyższy – powiedział po spotkaniu Jacek Podgórski, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Po porażce z Koroną Kielce (0:2) trener Ruchu Chorzów nie krył swojego niezadowolenia z postawy swojego zespołu.
Suzuki Arena ponownie była świadkiem triumfu swojej drużyny. Korona Kielce ograła Ruch 2:0 dzięki czemu złapała odrobinę tlenu w walce o utrzymanie. Kielczanie nadal są w fatalnym położeniu, jednak zachowali szansę i kwestia być albo nie być w ekstraklasie rozstrzygnie się podczas multiligi 34. kolejki. – Wielkie podziękowania dla kibiców. Nie spodziewałem się, że będą nas tak mocno wspierać i w takiej liczbie. Dziękuję za to, bo wiara jest niesamowita – mówi trener Kamil Kuzera.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Robert Dadok (samobójcza) oraz Jewgienij Szykawka.
Po raz ostatni w tym sezonie Korona rozgrywa mecz przed własną publicznością. Już po godzinie 17.00 okaże się, czy to była stypa, czy może jednak rywalizacja wlewająca w serca kibiców sporo nadziei. Wszak kielczanie rozpaczliwie walczą o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Dzisiejszym rywalem ekipy Kamila Kuzery jest Ruch Chorzów. Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
To przedostatni mecz Korony Kielce w tym sezonie. Jeśli żółto-czerwoni przegrają u siebie z Ruchem Chorzów, przekreślą marzenia o pozostaniu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Sprawdźcie ściągawkę, gdzie można obejrzeć sobotnie starcie.
Radomiak Radom prosi o dofinansowanie z miejskiej kasy, taką informację podaje serwis Weszlo.com.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra domowy mecz z Ruchem Chorzów. Ewentualna porażka będzie oznaczała spadek „żółto-czerwonych” z piłkarskiej elity.
Puszcza Niepołomice zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze. Taki rezultat jeszcze bardziej komplikuje sytuację Korony Kielce.
W czwartkowy wieczór Łukasz Jabłoński prezes Korony Kielce był gościem regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. W rozmowie zostały poruszone ważne tematy dotyczące funkcjonowania klubu.
Kielczanie przystępują do przedostatniego meczu PKO BP Ekstraklasy. Niestety, piłkarze Korony kwestię utrzymania klubu na najwyższym szczeblu rozgrywek oddali w ręce rywali. Mimo beznadziejnej sytuacji, trener nie traci wiary. – Musimy zrobić wszystko, by wypracować sobie możliwość gry naszego finału w Poznaniu – zaznacza Kamil Kuzera.
Po ostatnich wynikach zarówno Korony Kielce, jak i jej rywali walczących na utrzymanie, szansę na grę żółto-czerwonych w Ekstraklasie mocno spadły. Jak jednak wiemy, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Przechodzimy więc do analizy kolejnego rywala, jakim jest Ruch Chorzów.
W rozgrywanej w środę (15 maja) 30. kolejce trzeciej ligi Czarni Połaniec pokonali w derbach regionu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a Star Starachowice okazał się lepszy od Orląt Spomlek Radzyń Podlaski.
– O tytule zdecyduje to, w którym momencie sezonu jest dany zespół. Play-off jest teraz najważniejszy, ale rok temu mieliśmy cały sezon i dwa mecze z Płockiem w odstępie 4-5 miesięcy, a teraz 2-3 mecze są w ciągu dwóch tygodni – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock, Dani Dujszebajew rozgrywający Industrii Kielce.
– Jak zawsze mecz z Płockiem to nie jest niestety piłka ręczna, z ich strony jest to tylko walka – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock Igor Karacić rozgrywający Industrii Kielce.
Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. – Ty jak pojedziesz do Płocka i tam wygrasz jest okej, ale jak nie zwyciężysz, to jesteś pod ścianą i przewaga mentalna jest po ich stronie – powiedział przed pierwszym spotkaniem finałowym Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec „żółto-biało-niebieskich”.
Paweł Malec poprowadzi sobotnie (18 maja) spotkanie Korony Kielce z Ruchem Chorzów. Dla 39-letniego arbitra będzie to trzeci pojedynek z udziałem „żółto-czerwonych” w karierze.
W sobotę, 22 czerwca w Kostomłotach Pierwszych odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w biegach na nartorolkach. Impreza będzie podzielona na kilka kategorii wiekowych.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. – Gramy o przyszłość nasza i klubu to jest w tej chwili najważniejsze – powiedział przed spotkaniem Adrian Dalmau, napastnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w najbliższą sobotę (18 maja) w przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy podejmie na własnym stadionie zdegradowany Ruch Chorzów. Kamil Kuzera wskazał dwójkę zawodników, którzy prawdopodobnie nie zagrają do końca sezonu.
Jewgienij Szykawka znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
23-letni bramkarz Industrii Kielce Miłosz Wałach przedłużył kontrakt z mistrzami Polski! To kolejny gracz, który w ostatnich tygodniach podpisał nową umowę z „żółto-biało-niebieskim” zespołem.
Po zdobyciu srebrnego medalu w Europe Trophy i Lotto Superlidze w 2023 roku, Global Pharma Orlicz 1924 wywalczył srebro w Pucharze Polski w 2024 roku. Finałowy turniej odbył się w sobotę w Suchedniowie.
Dwie kolejki przed końcem rozgrywek poznaliśmy pierwszą ekipę, która od nowego sezonu zagra w PKO BP Ekstraklasie. Po zaledwie rocznej przerwie do elity wraca bowiem Lechia Gdańsk. Punkt od awansu dzieli też inny klub z Trójmiasta, Arkę Gdynię.
Aleksandar Vuković oraz Niels Frederiksen poprowadzą ekstraklasowe zespoły w sezonie 2024/2025.
Przed szczypiornistami SMS-u Kielce kolejna edycja turnieju SMS Cup. Rywalizacja w Orlen Arenie odbędzie się już w najbliższy weekend.
Prawie 50 osób w minioną niedzielę zameldowało się w progach Kieleckiego Centrum Bilarda i Darta, by upamiętnić zmarłego kilka lat temu Mirosława Piróga, a więc przyjaciela i propagatora sportów bilardowych.
Właśnie dobiegła końca 32. kolejka w PKO BP Ekstraklasie. Czas więc na podsumowanie frekwencji na stadionach w tej serii gier.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group