Sroga Komisja Ligi. Zawodnik Śląska z ogromną karą za faul na piłkarzu Korony

19-12-2018 17:25,
Marcin Długosz

Obrońca Śląska Wrocław, Đorđe Čotra, na początku drugiej połowy meczu z Koroną Kielce otrzymał od sędziego Pawła Raczkowskiego bezpośrednią czerwoną kartkę. Decyzja została podjęta po analizie VAR – okazało się, że Serb uderzył łokciem w twarz skrzydłowego żółto-czerwonych, Mateja Pučkę. Teraz został za to bardzo srogo ukarany.

Komisja Ligi orzekła, że piłkarz Śląska zostaje zawieszony aż na 7 meczów. Tym samym zawodnik będzie mógł wystąpić w meczu Ekstraklasy dopiero w 27. kolejce, która rozegrana zostanie pod koniec marca.

Pučko w całej sytuacji nie ucierpiał w większym stopniu. Słoweniec kontynuował grę, a w sobotę będzie do dyspozycji trenera Gino Lettieriego na mecz z Miedzią Legnicą.

------------

Wreszcie2018-12-19 17:38:39
Komisja ligi stała się poważnym organem. Peszko 3msce ten Murzyn z Sosnowca 10, ten 7. Brawo, może na drugi raz się zastanowi jeden z drugim zanim kogoś zdzieli
Brawo2018-12-19 18:10:47
Słusznie!
gnom2018-12-19 18:26:20
Brawo, boiskowych brutali trzeba tępić!
Janek2018-12-19 20:08:19
Dobra decyzja, pilka to nie MMA, zeby atakowac lokciem szyje/twarz.

Niektorzy cos placza, ze nic sie nie stalo Pucko, ale co z tego? Jak zawodnik w wyniku faulu zrywa wiezadla, to agresor pauzuje z nim pol roku?
Kary maja odstraszac od brakow myslenia i wyobrazni na boisku, mogl mu wyrzadzic duza krzywde.
Adi z kropkom2018-12-19 20:26:13
Z łokcia w krtań. Adekwantna kara
MM2018-12-19 21:27:33
Dobra decyzja, ale pozostawia spory niesmak. Akurat w 7 kolejce Śląsk gra z Legia... ależ przypadek
kibic2018-12-19 21:45:33
Powinni dołożyć jeszcze karę finansową.
ALEKS 562018-12-19 21:52:37
Bardzo słuszna decyzja Komisji. Nasz zawodnik kontynuował gre i nicmu sie nie stało, ale rownie dobrze mogł mieć poważny uraz, lub wybite zęby przednie i wówczas nawet kara 7 meczy była by nie adekwatna do tego co mogło spotkać zawodnika poszkodowanego!!!
MM2018-12-20 00:21:43
Kara finansowa też jest 15 tys PLN.
Marjaan2018-12-20 08:51:55
A trenerzyna wksu coś piepszyła, że czerwona nie słuszna. Hahah dobrze im tak
Tomek2018-12-20 09:12:11
A trener Slaska muwil ze czerwonej nie powinno byc bo to nie bylo grozne zagranie.
@2018-12-20 09:46:54
Szkoda tylko, że to Korona nadal jest tak bardzo łatwo karana kartkami przez sędziów. Niestety cały czas mamy łatkę drużyny Ojrzyńskiego.
Kibic2018-12-20 12:43:39
Brawo komisjo dyscyplinarna TĘPIĆ tych chamów. Kara powinna być nie 15 tys tylko 150 tys moźe by co niektórych kopaczy coś nauczyło.
Janek2018-12-20 13:40:53
@
Nie sadze, Lechii nie prowadzil Ojrzynski, a maja o 5 kartek wiecej. Zajmujemy 2 miejsce w lidze pod wzgledem fauli - 322, tylko za Sosnowcem, a zdecydowanie przodujemy w liczbie fauli na swojej polowie - 165.

Mamy 6 zoltych kartek za granie na czas, 6 za dyskusje z sedzia (niestety sam Ryman 2 za gadki), a 37 za faule.

Srednia ligowa na klub w ZK za faule wynosi 33,75, takze nie ma tu wielkiego odstepstwa, a jak wiemy w naszej lidze czesto braki w umiejetnosciach sa zastepowane agresywna gra.
Kielon2018-12-20 17:32:23
Odnoszę wrażenie, że każde ostrzejsze stykowe starcie czy jest faul czy nie, gwizdane jest ochoczo przez sędziów przeciwko Koronie szczególnie na połowie Korony i w bliskości pola karnego a niejednokrotnie widać na powtórkach, że to piłkarz Korony był faulowany, coś jest z tym nie tak i coś trzeba z tym zrobić..
Janek2018-12-20 20:38:06
Stosowanie dowodow anegdotycznych w statystykach nie jest niczym dobrym.
@2018-12-21 08:55:42
Bardzo szybka kartka dla Żubrowskiego na Legii (już w 4 minucie). Kiedy wcale nie Musiał jej dostać.
Bardzo szybkie kartki dla Petraka, dyktowane chyba bardziej wcześniejszym hejtem w stosunku do tego zawodnika przez komentatorów w tv jak i co poniektórych kibiców (?) Korony. Przecież łatwiej się kartkuję osobę, wobec której jest nieustanna krytyka. Nieważne, słuszna czy nie. Ważne że jest.
@@2018-12-21 09:18:40
A stronniczy Pan Sławek Stempniewski jak zawsze przyzna w telewizji rację sędziom (czytaj: swoim kolegom).
Janek2018-12-21 12:04:39
@
A co to za wymowka? Mecz trwa od 10 minuty? Gole w pierwszych mintuach tez sie nie licza, ze nie mozna dac zoltej kartki? Trzeba dac ostrzezenie, ze nastepny gol to juz bedzie zaliczony? Przepisy sa takie same w 1 i 90 minucie.

Zubrowski ostro wykosil Szymanskiego, to dostal zoltko.
Zlap czasem perspektywe, ze za takie faule przeciwko nam bys pierwszy krzyczal do sedziego o kartke.

Petrak ma 4 zolte, wiec za duzo tego hejtu nie uzbieral chyba. Rymaniak ma 7, a komentatorzy C+ go wybieraja do 11-tki rundy.
To nie jest racjonalna teoria z Twojej strony.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.