Zmiany na kole nie będzie. Julen Aginagalde podpisze nowy kontrakt z PGE VIVE Kielce

14-12-2018 11:09,
Mateusz Kaleta

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie nie będzie zmiany na kole w zespole PGE VIVE Kielce. Nową, roczną umowę z klubem podpisze Julen Aginagalde - donosi Gazeta Wyborcza Kielce.

PGE VIVE ponad rok temu ogłosiło podpisanie umowy z Nicolasem Tournatem. Ma wejść ona w życie od sezonu 2020/2021, jednak istniała szansa, że Francuz przeniesie się do mistrzów Polski 12 miesięcy wcześniej. W takim wypadku kielczanie musieliby wykupić zawodnika z HBC Nantes. Takiej woli nie ma jednak w kieleckim klubie, o czym na łamach kieleckiej "Gazety Wyborczej" mówi Bertus Servaas, prezes klubu.

REKLAMA

 - Nie chcemy wykupić z Nantes ważnego kontraktu Tournata. Nie ma nawet chęci ze strony Francuzów, by puścić zawodnika wcześniej. Dlatego będzie naszym graczem od czerwca 2020 roku - przedstawia sternik PGE VIVE.

W takim wypadku nową, roczną umowę z kieleckim klubem podpisze Julen Aginagalde. Oprócz Hiszpana trener Talant Dujszeabjew będzie miał do swojej dyspozycji na tej pozycji także Artsema Karaleka oraz Bartłomieja Bisa.

źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Ich2018-12-14 17:39:33
Julen powinien się wsiąść za formę bo daleko mu do gry w pierwszym roku w Vive

Projekt i wykonanie: CK Media Group