Najpierw Gwardia Opole, potem „Dziki Mecz”. PGE VIVE kończy 2018 rok w Hali Legionów

07-12-2018 08:40,
Marcin Długosz

Po trzech miesiącach bardzo intensywnej gry na dwóch frontach, teraz PGE VIVE Kielce zakończy pierwszą część sezonu 2018/2019. Ostatnim rywalem mistrzów Polski w tym roku kalendarzowym jest Gwardia Opole, z którą kielczanie zmierzą się w Hali Legionów. Sam pojedynek ligowy to jednak nie wszystko – po jego zakończeniu zaplanowana jest wielka atrakcja dla najmłodszych, a więc „Dziki Mecz”.

Starcie na linii Kielce – Opole to jednocześnie start rundy rewanżowej fazy zasadniczej PGNiG Superligi. W ostatnim dniu sierpnia żółto-biało-niebiescy odnieśli pewne wyjazdowe zwycięstwo 36:26, a teraz będą chcieli powtórzyć spokojny triumf nad ekipą rywali.

REKLAMA

Opolanie zajmują 5. miejsce w tabeli, a w poprzednim miesiącu ulegli wyłącznie Górnikowi Zabrze. Podopieczni trenera Rafała Kuptela z pewnością są jednym z kandydatów do zajęcia czołowych lokat na koniec sezonu. W zeszłym sezonie walczyli o brązowy medal, ale ostatecznie zajęli pozycję tuż za podium.

Kielczanie natomiast swoim zwyczajem kroczą w Polsce od zwycięstwa do zwycięstwa. W pierwszej rundzie zebrali komplet 39 punktów, a teraz zamierzają w dobrym stylu pożegnać się z kibicami przed niespełna dwumiesięczną przerwą w rozgrywkach.

Kiedy starcie zawodowców już się rozstrzygnie, parkiet opanują najmłodsi. Rozegrają oni tradycyjne spotkanie kończące rok kalendarzowy w piłce ręcznej – „Dziki Mecz”. Na tym wydarzeniu pojawi się również m.in. Karol Bielecki, który będzie rozdawał autografy na swojej książce pt. „Wojownik”.

Mecz 14. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy PGE VIVE Kielce a Gwardią Opole rozpocznie się w piątek, 7 grudnia o godzinie 18:30 w Hali Legionów. Zapraszamy na portal CKsport.pl, gdzie przeprowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group