PZPN ostrzega kluby: sparingi na zagranicznych zgrupowaniach mogą być ustawiane

04-12-2018 14:14,
Redakcja

Już w styczniu kluby LOTTO Ekstraklasy udadzą się na zagraniczne zgrupowania, gdzie będą pracowały nad formą w obliczu lutowego powrotu do gry w lidze. Korona Kielce spędzi ten okres najprawdopodobniej podobnie jak rok temu – w Turcji. Tymczasem rzecznik dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej zwraca uwagę klubów na proces ustawiania meczów sparingowych.

REKLAMA

W komunikacie zamieszczonym na portalu laczynaspilka.pl czytamy m.in.:

„Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski zwraca uwagę klubom piłkarskim, organizującym zimowe zgrupowania przygotowawcze poza granicami Polski, na bardzo niepokojący proceder match-fixingu (ustawiania wyników i przebiegu meczów piłkarskich), który w latach 2016-2018 dotyczył sparingów rozgrywanych podczas takich zgrupowań m.in. na Cyprze.

Mecze te były obiektem zainteresowania grup przestępczych z Azji Południowo-Wschodniej, które wykorzystywały wyniki oraz przebieg tych meczów w zakładach bukmacherskich.  Działania te często związane są z korupcją sędziów piłkarskich oraz ofertami szczególnych rabatów oraz zniżek za udział w takich zgrupowaniach dla klubów piłkarskich.

Z meczów sparingowych w każdym przypadku należy bezwzględnie sporządzać protokoły meczowe, sprawdzać uprawnienia sędziów piłkarskich, a w każdym przypadku, gdy pojawią się podejrzenia co do uczciwości prowadzenia zawodów, poinformować o tym Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN (e-mail: rzecznikdys@pzpn.pl), który o każdym takim przypadku ma obowiązek zawiadomić UEFA. Brak zawiadomienia o podejrzeniu match-fixingu stanowi delikt dyscyplinarny podlegający sankcjom określonym Regulaminem Dyscyplinarnym FIFA oraz PZPN”.

CAŁOŚĆ: KLIK!

fot. Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

obserwator2018-12-04 15:22:38
No to są ciekawostki . Widać wszyscy kochają kasę bez skrupułów. A ciekawe czy PZPN nie zna szczegółów kto na tamtym terenie miesza ??? Kluby powinny być bardziej szczegółowo informowane a nie ogólnikowo.
amber_wałki2018-12-04 15:29:00
rychu i zbychu od POmarańczowych?
janek2018-12-04 17:51:32
Rzecznik dyscyplinarny PZPN powinien zacząć od sędziego Musiała z Krakowa który cały mecz pilnował aby Legii nie stała się krzywda w meczu z Koroną .
@Janek2018-12-05 10:06:12
Szczera prawda. We własny gnieździe nie potrafią zrobić porządku a wytykają innym.
MIKOŁAJ R2018-12-05 13:37:25
Futbol to ogromne wrecz astronomiczne pieniadze. A tam gdzie taka wielka kas wypłacana czesto piłkarskim analfabetom za ich nieudolna parodie piłki noznej to wszechobecna patologia korupcja i mafijne układy na które nie chce mi sie juz patrzec i słuchac
miki +2018-12-05 14:16:16
Jak to dobrze, że u nas w Polsce nie ma drukowania meczów

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group