Cebula asystuje, Soriano strzela, Korona wygrywa! Kolejne trzy punkty kielczan na Suzuki Arenie

11-11-2018 17:20,
Mateusz Kaleta

Wyjątkowy mecz, fantastyczna biało-czerwona oprawa i pewne zwycięstwo Korony Kielce! W niedzielne popołudnie kielczanie rozegrali niezły mecz i w przekonującym stylu pokonali Piasta Gliwice 1:0. W pierwszej połowie obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, ale po przerwie na boisku istaniała tylko jedna drużyna - Korona Kielce. Żółto-czerwoni mądrze kontrolowali przebieg spotkania i dobrym stylul odnieśli przekonujące zwycięstwo, które sprawia, że kielczanie tracą tylko jeden punkt do podium LOTTO Ekstraklasy!

Dwóch zmian wyjściowym składzie Korony Kielce dokonał trener Gino Lettieri. Od początku spotkania zagrał bohater spotkania w Lubinie, Marcin Cebula, który zastąpił w "jedenastce" Zlatko Janjicia. Roszada zaszła także na lewej obronie, gdzie tym razem Włoch postawił na Łukasza Kosakiewicza. Michała Gardawskiego zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Nie minęły nawet dwie minuty, a Matthias Hamrol... już musiał wyjmować piłkę z siatki. Na szczęście Koroniarzy gol nie został uznany, ponieważ Jakub Czerwiński w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej.

Początek spotkania to jednak dominacja Piasta, który znacznie zepchnął Koronę do defensywy. Piłkarze Waldemara Fornalika atakowali coraz groźniej, aż w końcu w 19. minucie po raz pierwszy zatrudnili do pracy bramkarza Korony. Matthias Hamrol zdołał jednak obronić strzał Joela Valencii z kilku metrów.

Swoją próbą odpowiedziała także Korona. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Rymaniak, a piłka o mały włos nie zaskoczyła golkipera Piasta, który w ostatniej chwili wybił ją poza bramkę.

Im bliżej przerwy, tym mecz nabierał na jakości. Niebezpiecznie było w 31. minucie, kiedy w ostatniej chwili piłkę z piątego metra wybił Djibril Diaw. Dobra interwencja Senegalczyka pozwoliła Koronie wyjść z kontrą. Elia Soriano uruchomił z przodu Mateja Pučko, który z piłką  przy nodze przebiegł ponad 40 metrów, ale... przegrał pojedynek sam na sam z Plachem. Słoweniec chciał dryblować i w ostatniej chwili zmienił decyzję na podcięcie piłki nad bramkarzem. To mu się jednak nie udało.

Z odpowiedzią ruszył Piast. Tym razem groźnie zrobiło się w szesnastce Korony, gdzie oko w oko z Hamrolem stanął Valencia. Ekwadorczyk nie dał rady jednak pokonać golkipera Korony, co dało następną szansę żółto-czerwonym. Kolejny strzał i kolejna dobra interwencja - tym razem obrońcy, który zablokował w ostatniej chwili uderzenie Marcina Cebuli. Na Suzuki Arenie działo się dużo i to zwiastowało tylko jedno - emocje w kolejnych fragmentach meczu.

Otwarty mecz w końcu doczekał się także bramek. W 39. minucie na prowadzenie wyszła Korona, która uczyniła to za sprawą trafienia Elii Soriano. Włoch wykorzystał świetne podanie Cebuli i pewnym strzałem pokonał Frantiska Placha. Tuż przed przerwą snajper Korony miał jeszcze jedną świetną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale tym razem uderzył niecelnie.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Korony, choć niewiele zabrakło, aby było ono wyższe tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony. Po kombinacyjnej akcji żółto-czerwonych do strzału doszedł Bartosz Rymaniak, ale z jego uderzeniem poradził sobie golkiper Piasta.

Ważną postacią w szeregach Korony był dzisiaj Elia Soriano, który mocno pracował na sukces swojej drużyny. Włoch cały czas pokazywał się do gry i rozpychał między defensorami gości. Strzelec bramki doszedł w drugiej połowie do kolejnej dogodnej sytuacji, dzięki której mógł podreperować swój strzelcki licznik. Tym razem uderzał po podaniu Rymaniaka, ale jego strzał minął bramkę.

W drugiej połowie Piast bladł coraz bardziej. O ile w pierwszych 45 minutach gliwiczanie byli groźnym przeciwnikiem, tak po przerwie zupełnie nie potrafili zagrozić bramce Korony. Goście próbowali rozciągać grę na skrzydła, ale wszystkie dośrodkowania padały łupem Matthiasa Hamrola. Kielczanie dominowalil na boisku, kontrolowali przebieg spotkania i w żaden sposób nie dawali się zaskoczyć przez przeciwników.

W końcówce Piast naciskał, ale nie znalazł sposobu na zdobycie wyrównującej bramki. Korona wygrała w pierwszym meczu na Suzuki Arenie 1:0!

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Teraz LOTTO Ekstraklasę czeka przerwa na mecze reprezentacji. Następny mecz Korona rozegra dopiero 24 listopada, kiedy zmierzy się na Suzuki Arenie z Górnikiem Zabrze. Początek o godz. 15:30.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramka: Soriano (39')

Korona: Hamrol - Rymaniak, Marquez, Diaw, Kosakiewicz - Pučko, Kovačević, Możdżeń, Petrak (70' Żubrowski), Cebula (81' Jukić) - Soriano (88' Janjić)

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Jagiełło (56' Gojko), Hateley, Dziczek, Valencia (46' Parzyszek), Felix (80' Ayong)- Papadopulos

Żółte kartki: Rymaniak - Papadopoulos, Czerwiński, Gojko, Sedlar, Kirkesov

Widzów: 6525

fot: Anna Benicewicz-Miazga

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Jarek2018-11-11 17:42:12
Stara dobra Korona aż miło. Moźdzu i Petrak brawo.
feliks2018-11-11 17:53:21
Taktyka Korony na ten sezon to chyba strzelić i murować :D
Janek2018-11-11 18:19:18
Kolejny bardzo dobry mecz taktyczny Korony, Marquez dlugo chyba nie pogra w naszym klubie.

Tradycyjne pozdrowienia dla frakcji "Lettieri do zwolnienia, Petrak do 4 ligi itp.". Wiem, ze wygrana Korony moze Was smucic, ale jakos musicie z tym zyc.
Brawo druzyna!
@janus2018-11-11 19:25:22
Jak widać ci co krytykowali mieli rację. Twoje drewno Janjic na ławce, na boisku grali ci co im się należy i od razu widać różnicę w ofensywie. Korona potrafi stwarzać sytuacje czy grać z kontry
Menago2018-11-11 19:26:38
Dobry wybiegany i wywalczony mecz, zwłaszcza było widać pracę Możdżenia i Petraka, właśnie na takim poziomie trzeba zasuwać a nie człapać jak taki jeden.
W pierwszej połowie Valencia robił robotę, krótko trzymał piłkę, przyspieszał i zepchnęli nas do panicznej obrony, było trochę chaosu, Kosa panikował na oślep. Ale odgryzaliśmy się, ładne przejęcie, rozrzucenie na bok, zgranie z pierwszej i bramkarz zawachał się a Elia z zimną krwią i czuciem zapunktował. Szkoda że Puciek nie poszedł na obieg bramkarza, było miejsce aby zdążyć zamknąć do pustaka.
Pierwsza akcja w 2 połowie i strzał Rymana fantastyczna, przy słupku i był by gol.
Zaskoczył mnie Fornalik że zdjął w przerwie najlepszego Valencie, pomógł nam bo Piast już nas nie zaskakiwał.
Podsumowując wszyscy zagrali dobrze, nik nie odstawał, wszyscy biegali, walczyli i tak trzymać nie kombinować.
kibic2018-11-11 20:08:50
Brawo Cebul, brawo Korona.
kibic2018-11-11 20:23:49
Wyszła właściwa 11-stka z Możdżeniem, Cebulą i Korona wreszcie pokazała grę w piłkę mimo skromnego zwycięstwa. A Piast był bardzo dobrze ustawiony i był trudny do ogrania. Widać rękę Fornalika. Tym bardziej cieszy to zwycięstwo. Jak się chce, to się da.
kecaj2018-11-11 20:49:50
Super mecz Możdżenia - najwięcej km, Marqueza , Soriano i nomen omen Petraka a obrona w polu karnym w drugiej połowie extra Brawo oby tak dalej. Gorzej dziś Kosa - ale będzie lepiej.
Nareszcie2018-11-11 21:22:05
Nareszcie zagrali Ci co powinni juz dawno zagrac czyli Mozdzen i Cebula a Zlatko na lawce i punkty zasluzone. Gino mniej kombinuj a bedzie jeszcze lepiej
Toldi2018-11-11 22:04:10
Brawo za 3 punkty i mądra grę
Marek2018-11-12 01:53:22
Brawa dla Korony za cenne 3 punkty, fajnie było pójść na stadion, zaśpiewać hymn i zobaczyć nasze zwycięstwo, Możdżeń wrócił oby! na stałe do 11, bo 2 mecz świetny, i wreszcie pełne 90 minut, nie popierdółki żadne, jak w Lubinie, Petrak jak zwykle dno, Soriano zdobył ładną bramkę po lobie, Rymaniak znów jak profesor, a gdyby nie Plach, to 3:0 byłoby, wreszcie poza 18 farbowany lisek Gardawski, ale Jajnić oczywiście kochanek trenera w 2 połowie wszedł i setkę zmarnowa, największa kaleka w lidze z niego, no i Cebula fajna asysta :).
Janek2018-11-12 02:38:36
Wedlug Instat bylo 7 lepszych zawodnikow Korony w tym meczu niz Mozdzen: Hamrol, Rymaniak, Marquez, Diaw, Kovacevic, Cebula, Soriano, ale nadal bijecie piane o tym samym. To nie jest Messi.
Wyleczcie sie z obsesji, prosba. Bedzie w formie, to bedzie gral. Janjic ostatnio gral slabiej, wyszedl Mozdzen. Ale dzisiaj wcale nie zagral mega meczu.
Cebula mial 40% dokladnych podan i 40% wygranych pojedynkow, plus 8 strat. Nie dzieki niemu "gralismy w pilke".

Slaby Pucko, slaby Kosa, sredni Petrak. Madra i skuteczna gra zespolu dala wygrana i fajny wyniki po polowie rundy zasadniczej. Dodatkowo mamy kontakt z czolowka i 4 miejsce.
kibic2018-11-12 08:15:25
Najlepsi w Koronie w tym meczu: Cebula (asysta przy bramce za 3 punkty i wiele akcji po których mogliśmy strzelić kolejne bramki plus za waleczność), Marquez, Soriano, Rymaniak.
@Janek2018-11-12 10:42:27
Jeśli cokolwiek piszesz, nie zaprzeczaj sobie. Jeśli uważasz, ze słaby był Możdżeń, Pućko, Kosa, średni Petrak to nie może być mądrej gry zespołu, bo zbyt wiele ma według ciebie słabych punktów. Czterech słabszych piłkarzy, to ponad 30% całego zespołu. Nie może zespól osłabiony w 30% grać mądrze, bo się nie da. Zjedz banana, przestaniesz pieprz yć.
Janek2018-11-12 12:42:09
@Janek
Po 1) wymysl sobie prosze jakis pseudonim, bedzie latwiej rozmawiac. Do kogo sie odnosisz wpisuj w tresci komentarza.
2) Jesli ktos tu "pieprz y", to niestety Ty, bo sam ustalasz jakies wydumane kryteria, od ilu % zespolu mozna grac madrze.
Korona grala madrze, bo odcinali Valencie, czyli glowne zrodlo zagrozenia ze strony Piasta i solidnie kontrowali, a takze dobrze przeszli do ataku po 20 mocnych minutach ze strony gosci.
Koroniarze mieli wiecej celnych strzalow, wiecej zagrozen bramki, a takze wiecej wygranych pojedynkow.
Slaba gra Pucko, Kosy i Petraka, a takze srednia Mozdzenia spowodowala to, ze mielismy mniej dokladnych podan, niz Piast i mniejsze posiadanie. Pucko mial 12 strat, Petrak 10, Mozdzen 8, Cebula 8. To nie sa dobre wyniki.
Madroscia jest to, jak w takiej sytuacji wygrac mecz.

Naprawde jesli nie potrafisz zrozumiec tej pozornie prostej gry, albo nie chce Ci sie czytac statystyk i wyciagac z nich wnioskow, to przestan pouczac swiat. Jest wiele latwiejszych sportow, np. sprint na 100 metrow.
Polecam banany, maja duzo potasu, pomagaja myslec. Moze pozwola stlumic nieco frustracje.
Marek2018-11-12 12:54:24
@Janek

Jesteś piękny
Sąsiad Janka z przeciwka2018-11-12 14:17:35
Jasiu
ale piermandolisz i zamulasz że żal czytać, porównujesz Możdżenia do min. Hamrola i do innych pozycji. Porównuj Możdżenia do Janicia bo zagrał na jego pozycji.
Akurat jak był Valencia to nie mogliśmy się pozbierać w obronie był chaos tak nas mieszał. Potem go przyostrzyliśmy i mu odebrało ochotę.
I zrozum że są pozycje gdzie jest więcej strat bo grasz w zagęszczeniu przeciwnika, taki stoper ma mniej bo gra między swoimi i ew laga do przodu, a środkowy lub skrzydłowy ma wokół 5 przeciwników i jednego partnera jeszcze za plecami więc statystyki ma gorsze.

Ps.
Jasiu jak ci kilu ludzi möwi że jesteś pijany to się prześpij a nie pisz na forum.
I na poważnie, zauważyłem że przypiermandalasz się do internałtöw, pisz raczej o Koronie a nie o innych ludziach,.
Bez odbioru.
Janek pseudostatystyk2018-11-12 14:20:33
Jasiek razem z burkiem śmietnikowym macie statystycznie po trzy nogi.
Janek2018-11-12 19:47:38
Gratuluje poziomu panowie, jest bardzo wysoko. Prawie jak dyskusje u Trupka po 8 zlocistych.

Pisze o Koronie to macie problemy z tym, ze przywoluje statystyki. Pisze, ze wedlug instata 7 zawodnikow osiagnelo wyzszy wspolczynnik niz 266 Mozdzenia, to kolega twierdzi, ze nie mozna porownywac tych pozycji. Rozumiesz, ze dla kazdej pozycji jest liczony inaczej? Jak to jest sie wypowiadac o czyms, o czym sie nie ma pojecia?

Masz Ty czlowieku rozum i godnosc czlowieka? Jak mam sluchac takich srednio inteligentnych napinaczy, to wole miec inne zdanie. Trwajcie dalej w swoim genialnym "Mozdzen gra, wygrywamy".

Moze po prostu jestescie zbyt prostymi ludzmi, zeby to zrozumiec. Nie wymagajmy cudow.
Aktualna żona Janka2018-11-12 22:17:39
Janek popadasz w samozachwyt, a ludzie mówili prześpij się.

Janek2018-11-13 12:53:01
Po godzinach mozecie sobie zalozyc fanklub Panowie i dzielic sie z kolegami doswiadczeniami z komplementowaniem mezczyzn, smialo.
Spelniajcie marzenia, wyrazajcie swoje pragnienia bez krepacji nie tylko w internecie. Moze stworzycie razem jakis zwiazek, kto wie. Powodzonka.

Proponuje jednak tutaj dyskutowac o grze Korony. Mozecie oceniac mecze wedlug swojego "widzimisie", nikt wam nie broni, ale dopieprzanie sie do statystyk, ktore demaskuja Wasze "widzimisie" to juz oznaka lekkiej glupoty.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.