Korona II rozegra w niedzielę przy Szczepaniaka mecz na szczycie IV ligi

20-10-2018 08:40,
Marcin Długosz

Już ostatni miesiąc gry przed rezerwami kieleckiej Korony. W połowie listopada zapanuje bowiem przerwa w rozgrywkach, która potrwa aż do piłkarskiej wiosny. Przed liderującymi w IV lidze świętokrzyskiej podopiecznymi Sławomira Grzesika mecz na szczycie tabeli. Na własnym terenie kielczanie podejmą Olimpię Pogoń Staszów.

Korona II zgromadziła do tej pory na swoim koncie 31 punktów i legitymuje się okazałym bilansem bramkowym 40:7. Rozegrała 12 meczów i tylko 2 razy straciła punkty – remisem z Lubrzanką Kajetanów i porażką z Wierną Małogoszcz. Dwójkę pościgową stanowią zespoły Neptuna Końskie i właśnie Olimpii Pogoni Staszów, które mają obecnie na swoim koncie o 3 „oczka mniej” od żółto-czerwonych.

REKLAMA

Staszowianie posiadają w swoich szeregach najskuteczniejszego piłkarza rozgrywek. Patryk Kukiełka, bo o nim mowa, przewodzi klasyfikacji strzelców – zdobył do tej pory 10 bramek. Na samym szczycie tej statystyki plasuje się także dwóch graczy kieleckich rezerw. Mowa o Macieju Firleju (9 goli) i Macieju Górskim (8 trafień).

Mecz 13. kolejki IV ligi świętokrzyskiej pomiędzy Koroną II Kielce a Olimpią Pogonią Staszów rozpocznie się w niedzielę, 21 października o godzinie 14:30 na stadionie przy ulicy Szczepaniaka. Wstęp na trybuny obiektu jest dla kibiców darmowy.

fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group