Zaczęli świetnie, ale przegrali. KPS Kielce z kolejną porażką w I lidze

19-10-2018 10:59,
Redakcja

Siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce ponieśli czwartą porażkę w I lidze. W meczu otwierającym 5. kolejkę zmagań kielczanie przegrali na wyjeździe z APP Krispolem Września 1:3 (25:17, 21:25, 24:26, 19:25).  

Siatkarze z Kielc świetnie rozpoczęli spotkanie. Pomimo zaliczki gospodarzy, jaką ci wypracowali po pierwszych kilku atakach, KPS doprowadził do wyrównania, a następnie wygrał całą partię do 17.

REKLAMA

W drugim secie było równie dużo emocji, ale zakończył się on triumfem rywali. Na tablicy wyników długo utrzymywał się wynik remisowy, a decydująca była końcówka partii, w której Krispol odskoczył kielczanom. Gospodarze triumfowali 25:21 i tym samym doprowadzili do wyrównania 1:1 w całym spotkaniu.

Kolejna partia to znów dobra gra gospodarzy, którzy od samego początku zbudowali przewagę. Kielczanie włączyli się do gry i zdołali doprowadzić do remisu, ale w końcówce górę wzięło doświadczenie siatkarzy z Wrześni.

Swoją dominację gospodarze udowodnili także w ostatnim secie, którym bezproblemowo uporali się z kielczanami. APP Krispol wygrał ostatnią partię do 19 i tym samym triumfował w całym meczu 3:1. 

Kielczanie przegrali już czwarty mecz w tym sezonie I ligi, wygrali natomiast tylko jeden. 27 października zagrają we własnej hali z AZS AGH Kraków.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group