Pučko poza konkurencją. Był najlepszy w meczu z „Jagą”

09-10-2018 09:09,
Redakcja

Matej Pučko był bezkonkurencyjny w sondzie, w której zapytaliśmy o najlepszego piłkarza Korony Kielce w meczu z Jagiellonią  Białystok. Słoweniec, który zdobył jedyną bramkę dla kielczan w tym spotkaniu, zebrał aż 51% głosów.

Nasi czytelnicy docenili także Matthiasa Hamrola i Adnana Kovacevicia, którzy skompletowali podium. Bramkarz otrzymał 11% głosów, natomiast pomocnik – 9%.

REKLAMA

W całej sondzie oddano niespełna 750 głosów. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

fot. Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

Radek2018-10-09 10:13:05
Kiedy Koroniarze zrozumiecie, że Kovacević jest urodzonym defensywnym pomocnikiem? :)
Na stoperze gra świetnie, ale pełnię umiejętności pokazuje w środku boiska.
Porównajcie jego grę, a grę pana Jakuba Żubrowskiego. Kova w ostatnim meczu miał dwa celne (w okienko) strzały, które bramkarz wypluwał za boisko, kilka prostopadłych piłek, kilka udanych dryblingów oraz przede wszystkim - przechwyty i wygrane pojedynki główkowe. Co z tych rzeczy robi na boisku Żubrowski? Odpowiedzcie sobie sami :D

Podanie w bok, do Gardawskiego, uspokojenie gry, podanie w bok do najbliższego Rymaniaka, przyjecie, poprawienie piłki, podanie do Diawa, lekki trucht w bok boiska. To by było na tyle. A nie, przepraszam - czasem zrobi przerzut do skrzydłowego - przeważnie niecelny.
@Radek2018-10-09 11:41:52
Mam to samo odczucie ( Żuber ) choć mam nadzieje że chłopak mentalnie się obudzi ( pytanie jakie ma zadania od trenera bo tego nie wiemy ) tak jak pisałem najlepiej rozumie się z Hamrolem :D kółeczko i do stopera lub bramkaża.
Przy wyprowadzeniu piłki powinien wbiegać pomiedzy napastnika a pomocników drużyny przeciwnej aby dostać piłkę od diawa lub marqueza... niestety tego nie robi dlatego wiekszość rozegrań do DZIDA Diawa na prawe lub lewe skrzydło.
Szczerze mówiąc spróbowałbym Diawa na ataku - poważnie gośc umie się utrzymać przy piłce i dryblować- wchodzi miedzy dwóch przeciwników bez zadnych kompleksów.
Radek2018-10-09 12:02:27
No pomysł z Diawem niegłupi :D Myślę, że trener nie zdecyduje się na taki krok choć na pewno dałby drużynie w ataku więcej niż Janjic.
Co do Janjicia, to zdecydowanie wole gościa zamiast Możdzenia lub Góskiego.
Menago2018-10-09 13:19:08
Brawo Panowie za merytoryczne dywagacje.
Też uważam że Kova zagrał kolejny dobry mecz, z każdym następnym jest co raz pewniejszy na tej pozycji. Z Wisłą miał dużo odbiorów ale jeszcze niecelne podania, z Jagą było lepiej i przejęcia były, i celne podania do przodu i strzały w światło bramki. Oczywiście pamiętam ten mecz w Białymstoku ale od tamtego nastąpił progres, i mamy lepszą parę stoperów.
Inna sprawa że obok Kovy musi być dynamiczny pracuś np. Petrak ( z Petrakiem nie przegrywamy !!!) Ale gdyby był zawodnik bardziej techniczny to taka para zdominowałaby środek pola.
Najistotniejsze jest że Kova nie ma z kim grać bo Korona nie ma 10 czyli klasycznego rozgrywającego, Janić unika gry, chowa się między przeciwnikami zamiast wychodzić na pozycję, drepta sobie, nie presuje.Pierwszy raz widzę zawodnika który nie chce dostać piłki.
Gdyby była 10tka to taki Kova po odbiorze piłki grał by prostopadłą do przodu i było by przyspieszenie i zaskoczenie przeciwnika. A tak to szuka partnerów na boku i akcja zwalnia.
Zastanawiam się czy w środku postawić na Cebula z jego techniką i dryblingiem, umiejętnością krótkiej gry. Przecież jako młokos grał środkowego rozgrywającego.
R2018-10-09 18:09:09
Też zgadzam się z pow, Kovacevic lepiej zaczyna grać niż na środku obrony. W dodatku 2 środkowych obrońców bez paszportu komplikuje sytuację.
Radek2018-10-09 19:15:55
Trzeba spróbować Cebulę ustawić za Soriano. Wydaje mi się też, że wpływ na coraz lepszą grę Diawa ma postawa Marqueza i Kovy razem - nie chodzi mi o to, że Hiszpan oczami pomaga Diawowi nie popełniać błędów, lecz daje mu pewność siebie i odwagę, bo Diaw wie, że ma przy sobie i dwóch świetnych obrońców. Stąd te wypady z piłką, dryblingi i nawet jedno wbiegnięcie w pole karne Jagi za akcją.
Sorki za nadmierne używanie nazwiska Diaw. Bo napisałem Diaw to, Diaw tamto. Ale to z powodu, że gdybym użył z całym szacunkiem do kochanego Senegalczyka innego NORMALNEGO słowa to żyjąc w naszym kraju mógłbym mieć problemy :)
Kuba2018-10-10 00:15:17
@ R:
A to kovacevic grajacy w pomocy ma europejski paszport?

A co do Diawa ja bym go sprawdzil an lewej obronie a nie w ataku.
Cześć2018-10-10 07:17:58
Naprawdę, miło mi to stwierdzić, że z ciekawością przeczytałem bardzo fachowe komentarze.
Oby to była normalność.
Radek2018-10-10 09:57:15
;)
Fajnie jakby dało się tutaj częściej z normalnymi kibicami pogadać właśnie na takim poziomie.

Cksport - nie wydaje mi się to trudne abyście spróbowali wprowadzić stałe nicki dla zarejestrowanych użytkowników portalu. Komentarze bez logowania powinny zostać mimo to dozwolone - czasem fajnie jest poczytać wypociny desperatów i kretynów z innych klubów ekstraklasy, a także niestety i z naszego województwa...

Projekt i wykonanie: CK Media Group