PGE VIVE - EHF: wciąż brak porozumienia. Klub przedstawia stanowisko

04-10-2018 10:41,
Redakcja

PGE VIVE Kielce wydało oświadczenie na temat sporu w sprawie reklam sponsorskich w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w dalszym ciągu poszukują porozumienia z EHF w kwestii eksponowania logotypów PGE i Nord Stream 2. Europejska federacja ponownie wszczęła postępowanie w sprawie kieleckiego klubu i dalej nie wiadomo, jak cała sprawa się zakończy.

Przypomnijmy – ekipa z Kielc nie zamierza promować na swoich koszulkach Nord Stream 2, gdyż jest to podmiot konkurencyjny wobec sponsora tytularnego klubu, firmy PGE. W oświadczeniu VIVE podkreśla, iż informację o nowym sponsorze Ligi Mistrzów otrzymało po terminie wyznaczonym przez regulamin.

REKLAMA

Z podobnym problemem boryka się inny polski klub występujący w Champions League, Orlen Wisła Płock.

Oto treść oświadczenia:

„OŚWIADCZENIE KS VIVE HANDBALL KIELCE S.A. W SPRAWIE REKLAM SPONSORA ROZGRYWEK LIGI MISTRZÓW

KS VIVE Handball Kielce S.A. przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 podpisał bardzo ważną umowę z firmą PGE S.A, na mocy której firma ta została sponsorem tytularnym drużyny PGE VIVE Kielce i ma strategiczne znaczenie dla Klubu. W efekcie tego zdecydowaliśmy o nieeksponowaniu logotypu innego sponsora wskazanego przez EHF na koszulkach naszych zawodników.

Istotnym faktem w zaistniałej sytuacji jest to, iż otrzymaliśmy informację o sponsorze premium Ligi Mistrzów w postaci Nord Stream 2 we wrześniu, a zgodnie z regulaminem rozgrywek VELUX EHF Champions League informacja o sponsorach i partnerach EHF/EHF Marketing powinna być przekazana do 15 sierpnia 2018. Już w sierpniu, po otrzymaniu informacji o wyłącznościach branżowych na sezon (nie wiedząc jeszcze, że Nord Stream 2 zostanie sponsorem Ligi Mistrzów), informowaliśmy EHF Marketing o naszej umowie z głównym sponsorem i kolizji branżowej.

KS VIVE Handball Kielce S.A. jest zobligowany do ochrony interesów swojego Sponsora Tytularnego, jakim jest PGE S.A. Tymczasem, Nord Stream 2 jest postrzegany w Polsce jako projekt stanowiący zagrożenie dla takich wartości jak solidarność i bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Przypominamy, iż nasz sponsor tytularny PGE S.A. jest jedną z największych firm z sektora energetycznego w Polsce.

Nasz Klub akceptuje kompromisowe rozwiązanie, jakim jest umieszczenie na rękawkach zawodników reklamy zastępczej – tj. partnera charytatywnego PLAN International we wszystkich meczach Ligi Mistrzów.

KS VIVE Handball Kielce S.A. jest gotowy kontynuować dialog w celu uzyskania kompromisu zarówno z EHF jak i EHF Marketing”.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

greg2018-10-04 11:46:16
Hahaha, tak właśnie wyglądają te "ciężkie sankcje" nałożone na Rosję. Taki EHF chyba nie ma pojęcia, co promuje. Sport powinien być wolny od polityki, tymczasem dziś jest umoczony jak nigdy dotąd. Przypominam, że po 2019 roku Rosja zamierza zaprzestać przesyłania gazu na Zachód przez terytorium Ukrainy (my mamy jeszcze gazociągi przez Białoruś, ale i na nie przecież może przyjść czas). To ma być "Securing Energy For Europe"?! Kłamią nam w żywe oczy i jeszcze każą prezentować to na koszulkach!
Gazmajster2018-10-04 13:14:17
Co ma PGE wspólnego z gazem??
Gaz płynie ze wschodu, a teraz będzie z zachodu dla Polski to nie jest problem. Z Zachodu i tak bezpieczniej, a i tak chcemy się uniezależnić
Uff2018-10-04 14:41:03
EHF powinien zdyskwalifikować co najmniej na dwa lata kluby za takie decyzje, jedynym wytłumaczeniem może być ten termin. Ale odczekać do następnego sezonu i ukarać.
Pan Agaton2018-10-04 15:10:05
Wyrzucić z rozgrywek oba kluby i zawiesić na rok. Skończy się błazenada. A jeśli sponsorem rozgrywek byłyby Amer Airlines a sponsorem vive Lot, to też by protestowali? Bez pieniędzy nie ma dziś sportu zawodowego na wysokim poziomie. NS 2 dało najwięcej i podpisało kontrakt. Wszyscy mają przestrzegać jego zapisów. Jak się nie podoba, to z chęcią te dwa polskie "honorowe" kluby zastąpi ktoś inny. To może niech PGNiG przebije ofertę? Sport bez polityki.
polak2018-10-04 15:16:41
Nikt nikogo nie zmusza do gry w jakiejś lidze. Nie podobają się zasady to po co się pchać? Ktoś za to płaci i wymaga.
Ugjk2018-10-04 15:39:05
@Uff 100procent zgoda
@Gazmajster, @Uff2018-10-04 15:52:32
Zdyskwalifikować to można co najwyżej was, jako darmowych pożytecznych idiotów bądź płatnych ruskich trolli. Słyszeliście o czymś takim jak dywersyfikacja? Jak macie 100 milionów euro to trzymacie je w 1 banku, który ciągle zachowuje się nieuczciwie wobec klientów, czy może szukacie innych miejsc żeby trzymać swoje oszczędności?
Do powyzszego2018-10-04 19:41:51
A co to ma do piłki recznej
Prima1112018-10-04 20:21:11
Zielone ludziki atakują nawet forum cksportu. Co za ludzie, co za czasy.
Mate2018-10-04 22:06:21
Ruskie onuce spamują nawet na CK sporcie. Won kacapy.
Kielczanin2018-10-04 22:07:31
To jakiś jeden błazen wypisuje z multikonta. Ile jeszcze nicków sobie wymyślisz błaźnie? :)
Serwas2018-10-05 00:21:51
Dyskwalifikacja za takie zachowanie vive 2 lata
leszek 512018-10-05 07:07:17
Prima 111 ja to bym zrobił tak nie chcemy kasy od Ruskich podzielcie na pozostałych a my weżniemy z tej kupki gdzie niema kasy nord stream 2 i git
XXX2018-10-05 08:02:01
To nie zielone ludziki tylko niebieskie, z pewnego miasta powiatowego koło Łącka. Małe to ale bardzo złośliwe.
Przemek2018-10-05 15:27:22
Niestety takie są realia dzisiejszych sportowych federacji. Kosmopolityzm, komercja i polityka. EHF jak i UEFA to skorumpowane szmaty. W jednych pieniądze pcha nord stream 2, a w drugich gazprom. Szacun dla Vive i Wisły za walkę o polskie interesy.

Ostatnie wiadomości

Korona Kielce ma za sobą kolejny mecz kontrolny. Tym razem żółto-czerwoni przegrali z ekstraklasową Stalą Mielec 0:2. – Dostaliśmy lekcję poglądową z ekstraklasową drużyną, która gra w innym ustawieniu – komentuje Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec kieleckiego klubu.
Kieleckie Stowarzyszenie Dziecięcej Akademii Piłkarskiej dołączyło do grona partnerów Akademii Korona. To ósmy klub, który dołączył do struktur szkolenia Korony Kielce.
Szczypiorniści grający w Lidze Mistrzów już wiedzą, z kim zmierzą się w fazie grupowej. Łomża Industria Kielce trafiła między innymi na Barcelonę, co było zgodne z nadziejami zarówno kieleckich kibiców, jak i prezesa Bertusa Servaasa. Jak losowanie ocenia drugi trener, Krzysztof Lijewski?
Nie ma już wątpliwości, że wkrótce do Korony Kielce dołączy nowy sponsor. Jeszcze kilka dni temu prezes Łukasz Jabłoński deklarował, że podpisanie umowy jest bardzo blisko. Dziś okazuje się, że sprawa jest przesądzona.
Korona Kielce doznała drugiej porażki podczas letnich przygotowań. W rozgrywanym w Mielcu sparingu z ekstraklasową Stalą żółto-czerwoni przegrali 0:2, a wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. Spotkanie było zamknięte dla publiczności i dziennikarzy, ale Korona podzieliła się podstawowymi informacjami na swojej stronie internetowej.
Przed ekipą Łomży Industria Kielce kolejny sezon Ligi Mistrzów, w którym celem minimum podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie dostanie się do Final4. Jednak zanim to nastąpi, kielczanie rozegrają czternaście spotkań fazy grupowej. Poznaliśmy grupowych rywali mistrzów Polski.
Dziś po godzinie 11:00 poznamy wyniki losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której zagra zarówno Łomża Industria Kielce, jak i Orlen Wisła Płock.
Ta informacja ucieszy kieleckich sympatyków. Gruziński skrzydłowy, który od wiosny tego roku reprezentuje barwy kieleckiej drużyny, zostanie na dłużej w Koronie.
W piątek 1 lipca Korona Kielce zagra czwarty mecz towarzyski na drodze do rozpoczęcia sezonu w PKO Ekstraklasie. Żółto-czerwoni zagrają ze Stalą Mielec. Spotkanie będzie zamknięte dla kibiców i mediów.
Kielczanie odnotowują kolejny powrót. Szeregi sztabu szkoleniowego wzmacnia Grzegorz Opaliński, który będzie w stolicy województwa świętokrzyskiego trenerem koordynatorem współpracującym z pierwszym zespołem, drugą drużyną oraz Akademią.
To był pojedynek dwóch piłkarskich światów. Beniaminek 4. Ligi, Orlęta Kielce przegrały 0:12 z 4. zespołem ubiegłego sezonu rumuńskiej ekstraklasy - FC Voluntari.
Lada moment może się okazać, że Michał Koj to niejedyny piłkarz, który zdecydował się na grę w Puszczy Niepołomice. W meczu kontrolnym z Górnikiem Łęczna, Puszcza wypuściła na plac gry dwóch zawodników Korony Kielce.
Już 1 lipca poznamy układ fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której zagrają między innymi Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Jakiej grupy chcieliby dla swojej drużyny kieleccy kibice?
Wczoraj informowaliśmy, że umowa Michała Koja z Koroną Kielce została rozwiązana za porozumieniem stron. Piłkarz w połowie czerwca dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Dziś defensor został zaprezentowany w pierwszoligowym klubie.
Powolutku klaruje nam się kształt najnowszej odsłony Ligi Mistrzów, w której wezmą udział między innymi Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Zawodnicy "Iskry" trafili do drugiego koszyka.
Niemiecki beniaminek 2. Bundesligi, HC Rodertal, będzie nowym klubem Alicji Pękali. 23-letnia leworęczna rozgrywająca po sezonie opuściła szeregi Korony Handball.
Przed nami dwa festiwale wchodzące w ramach Geofestiwalu Kielce 2022. Już 2 lipca w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Magiczny Festiwal w Ogrodzie, zaś w niedzielę Centrum Geoedukacji zaprasza na Festiwal Małych Odkrywców.
Kielecki klub piłki ręcznej, AZS UJK Kielce, wycofuje się z rozgrywek. – Niestety ograniczone fundusze na 2022 rok z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Miasta Kielce nie pozwolą nam na start w rozgrywkach w kolejnym sezonie – czytamy w oświadczeniu.
Korona Kielce porządkuje swoje szeregi przed przystąpieniem do sezonu w PKO Ekstraklasie. Żółto-czerwoni są na etapie kompletowania składu oraz wietrzenia szatni. Dziś z kieleckim klubem żegna się Michał Koj.
Nie lada wyzwanie czeka zespół Orląt Kielce, który dopiero co wywalczył awans do IV Ligi. Kielczanie rozegrają towarzyskie spotkanie z FC Voluntari - klubem grającym w rumuńskiej ekstraklasie.
Poznaliśmy listę klubów, które wezmą udział w zbliżającej się wielkimi krokami Lidze Mistrzów. Wśród zespołów oczywiście nie zabraknie mistrzów Polski. Z kim w grupie powinni znaleźć się zawodnicy Łomży Industria Kielce?
Znamy pełny skład drużyn, które wezmą udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Co bardzo ważne dla polskiego handballa, w rozgrywkach wezmą udział aż dwa zespoły z naszego kraju.
Od wtorku 28 czerwca ruszyła otwarta sprzedaż karnetów na mecze Korony Kielce w rundzie jesiennej.
Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu kieleckich sympatyków. Bohater najważniejszej akcji w meczu z Chrobrym Głogów i legenda Korony pozostanie na dłużej w Kielcach.
Przestawić się będzie ciężko. Z nazwy drużyny mistrza Polski w piłce ręcznej znika bardzo ikoniczna i rozpoznawalna marka "Vive". Od tego momentu zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego to Łomża Industria Kielce.
Historyczny dzień dla kieleckiego szczypiorniaka. Z nazwy mistrza Polski zniknęła nazwa Vive, a klub zyskał nowego sponsora tytularnego - INDUSTRIA z rąk Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych.
Trwają przygotowania Korony Kielce do nowego sezonu. Drużyna prowadzona Leszka Ojrzyńskiego na swojej drodze ma sparing z ekstraklasową Stalą Mielec. Do meczu dojdzie 1 lipca i zgodnie z zastrzeżeniem mieleckiego klubu, odbędzie się on bez publiczności.
W nazwę drużyny grającej na co dzień w Lidze Mistrzów wejdzie nowy sponsor. Konferencja, podczas której klub zdradzi szczegóły, odbędzie się dziś!
Sezon 2021/2022 się skończył i przyszedł czas na podsumowanie dokonań szczypiornistów kieleckiego pierwszoligowca.
Pewną niewiadomą na początku przygotowań do nowego sezonu Korony Kielce była przyszłość Luki Zarandii. Gruzin dołączył do Korony pół roku temu i choć nie pokazał pełni swojego potencjału, z tygodnia na tydzień jego forma rosła. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca, ale niebawem obie strony powinny przedłużyć współpracę.

Projekt i wykonanie: CK Media Group