REKLAMA

Kiedyś gwiazda Effectora, dzisiaj mistrz świata w siatkówce. Ogromny sukces Mateusz Bieńka

01-10-2018 11:40,
Redakcja

Mateusz Bieniek z pewnością jest najbardziej znanym siatkarzem, jaki w ostatnich latach występował w Kielcach. Środkowy, który ma w swoim CV trzy sezony spędzone w stolicy województwa świętokrzyskiego, w niedzielny wieczór w Turynie zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej siatkówki – był częścią reprezentacji Polski, która obroniła tytuł mistrzów świata.

„Bieniu” trafił do ówczesnego Effectora Kielce w 2013 roku z Częstochowy. Wobec szybkiego rozwoju, już w 2015 roku zaczął otrzymywać pierwsze powołania do kadry. W sezonie 2015/2016, ostatnim w kieleckich barwach, był już istotną postacią reprezentacji. Po zakończeniu tych rozgrywek trafił do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w której występuje do dzisiaj.

REKLAMA

Jeszcze jako gracz Effectora, Bieniek wybrany został w 2016 roku najlepszym środkowym turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Teraz – wraz z kolegami stanowiącymi zwycięski zespół – może otrzymać nawet prezydenckie odznaczenie państwowe. Siatkarze wracają do kraju z Włoch w poniedziałek.

Triumf Polski w mistrzostwach świata rozgrywanych w Bułgarii i we Włoszech stanowi obronę tytułu z 2014 roku. Wówczas biało-czerwoni odnieśli triumf w turnieju we własnym kraju.

fot. Mateusz Kępiński

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group