Juniorzy Korony nowym liderem Centralnej Ligi Juniorów! Na horyzoncie mecz na szczycie

19-09-2018 14:29,
Mateusz Kaleta

Juniorzy Korony Kielce zostali nowym liderem Centralnej Ligi Juniorów! Na szczycie tabeli doszło do zamiany miejsc. Kielczanie wyprzedzili Pogoń Szczecin i spędzą na fotelu lidera przynajmniej trzy dni, bo już w weekend odbędzie się kolejna kolejka zmagań w CLJ.

W środę Korona wygrała w zaległym starciu z Jagiellonią Białystok 3:1 (czytaj więcej), a w tym samym czasie punkty straciła Pogoń Szczecin, dotychczasowy lider rozgrywek. "Portowcy" przegrali przed własną publicznością 4:5 ze Śląskiem Wrocław i tym samym zostali zepchnięci przez żółto-czerwonych na drugą pozycję w tabeli. 

REKLAMA

Obie drużyny różni zaledwie jeden punkt - kielczanie mają na swoim koncie 19 "oczek", a Pogoń - 18. Korona to także jedyna nadal niepokonana drużyna w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni trenera Marka Mierzwy i Krzysztofa Mądzika wygrali sześć meczów i zanotowali jeden remis - w ostatnią sobotę z ostatnią w tabeli Elaną Toruń.

Kolejny mecz Korona rozegra już w niedzielę, 23 września na wyjeździe z Motorem Lublin. To spotkanie zostanie rozegrane o godz. 12. W tym samym czasie wicelider - Pogoń będzie rywalizować u siebie z Górnikiem Zabrze.

Bezpośrednie starcie żółto-czerwonych z "Portowcami" to już kolejna kolejka - 9. Tydzień po pojedynku w Lublinie Korona zagra z Pogonią przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Szczepaniaka. To będzie duży test dla młodych Koroniarzy, ale też dobra weryfikacja ich umiejętności oraz formy. Spotkanie zapowiada się fantastycznie - niewykluczone, że obie ekipy przystąpią do niego w roli lidera i wicelidera rozgrywek.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

defensywny2018-09-19 16:49:17
Który młody defensywny pomocnik z tego składu może zastąpić w pierwszej drużynie Petraka?
ofensywny2018-09-19 16:50:00
Który zawodnik z CLJ może zastąpić Janjića?
boczny2018-09-19 16:50:31
A który boczny pomocnik jest najbliżej zastąpienia Gardawskiego?
pablo z płebla2018-09-20 08:18:02
Lettieri: - ŻODYN!!! hahahahaha a przepraszam przecież on nie mówi po naszemu więc Lettieri: -Keine!!!
Szkoda, że układy menadżerskie są ważniejsze od gry...

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group