Ustabilizowanie składu to kwestia lat. Prezes Lecha zadzwonił do mnie i powiedział: „Zrobię tak jak wy”. „Wasz Wywiad” z Krzysztofem Zającem, cz. III

16-08-2018 18:15,
Mateusz Kaleta, Marcin Długosz

Oddajemy w ręce naszych czytelników trzecią, już ostatnią część „Waszego Wywiadu” z prezesem Korony Kielce, Krzysztofem Zającem. W poniższej rozmowie sternik żółto-czerwonych odniósł się m.in. do kwestii relacji kielczan z Werder Brema, właściciela klubu Dietera Burdenskiego, wiceprezesa Marka Paprockiego czy spraw finansowych. Tym razem bez przedłużonego wstępu zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi wypowiedziami prezesa kieleckiego klubu!

Na jakich zasadach funkcjonuje obiecana przez pana współpraca na linii Korona –Werder? [h.kasperek]

- Przeze mnie nigdy nie była obiecywana współpraca z Werderem Brema. Przypisują mi coś, o czym nie było mowy.

REKLAMA

Mówił o niej właściciel Burdenski. [red]

- To bardziej szło z przekazu niemieckiego. Frank Baumann (dyrektor sportowy Werderu - przyp. red.) wypowiedział się kiedyś, że to oni byliby zainteresowani współpracą z nami. Z mojej strony nigdy nie padła deklaracja o współpracy z Werderem. Osobiście nie chciałbym być w stosunku do tego klubu ubogim krewnym i  musieć na te czy inne rzeczy się zgadzać. Jeśli mielibyśmy być partnerami, to na pewno na równym poziomie. Ponieważ tej współpracy nie ma, to się do niej nie odniosę.

Czy z perspektywy czasu może potwierdzić pan doniesienia sprzed roku, że Korona chciała pozyskać Patryka Lipskiego? Piłkarz miał wówczas podpisać kontrakt z Werderem i od razu zostać wypożyczonym do Korony, a do Bundesligi trafiłby dopiero za rok, czyli teraz. [red]

- Tak, potwierdzam.

Piłkarz nie chciał się zdecydować na taki ruch? [red]

- Tak. I w sumie to sobie strzelił w kolano. Pół roku nie grał w piłkę. A jak już grał, to wszyscy widzieliśmy.

Jak ocenia pan swoją współpracę z Markiem Paprockim?  [Czarnowski73]

- Pozytywnie.

Jaka jest obecnie rola prezesa Paprockiego? Czy jego praca sprowadza się jedynie do zajmowania się sprawami finansowymi, czy też ma on głos w innych kwestiach? [sobol1803]

- Mamy ściśle określone obszary działań. To, za co odpowiadamy, przedstawiliśmy też Radzie Nadzorczej. W klubie jest zarząd dwuosobowy: ja jestem prezesem i odpowiadam za cały pion sportowy, zaś prezes Paprocki odpowiedzialny jest za finanse. W wielu kwestiach jednak rozmawiamy i decyzje podejmujemy wspólnie. Nad nami jest Rada Nadzorcza, która posiada kontrolę nad zarządem. Tak to wygląda w każdej spółce akcyjnej.

Czy klub jest zadłużony? [Krzysiek]

Prezes przez chwilę milczy - przyp. red.

-  Nawet jakby był zadłużony, to tego nie powiem, bo to są sprawy, które nie powinny wychodzić. Wiadomo, że przejęliśmy klub już z długami. W ostatnim roku nastąpiły w każdym pionie inwestycje. Są zmiany, ale to wszystko łączy się z wydatkami finansowymi. W zeszłym roku otrzymaliśmy licencję na normalnych warunkach. Mogę powiedzieć, że klub funkcjonuje na dobrych zasadach.

Po meczu z Górnikiem Łęczna trener Gino Lettieri zdradził, że wraz z panem - prezesem klubu - zgłosił właścicielowi Burdenskiemu potrzebę sprowadzenia trzech, czterech piłkarzy dobrej jakości. Czy to właśnie Niemiec odpowiedzialny jest za przeprowadzanie transferów?  [red]

- To zostało trochę źle zrozumiane. Wypowiedź szła bardziej w kierunku tego, że to nie Dieter Burdenski ma za zadanie przeprowadzać transfery, a że ma być świadomy tego, że jeśli w pewnym momencie będzie potrzeba pieniędzy na transfery, to one muszą się znaleźć. O to chodziło.

W tym momencie negocjacje z zawodnikami to rola moja oraz prezesa Paprockiego. Do naszych zadań należy przygotowywanie umów i wszystkich spraw związanych z podpisywaniem kontraktów. Pan Burdenski się tym nie zajmuje. Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej oraz współwłaścicielem firmy, która jest właścicielem Korony. Na tym skupia się jego funkcja.

Czy klub zamierza zatrudnić dyrektora sportowego? Czy plotki o angażu w tej roli Tomasza Hajty były jedynie plotkami? [Czarnowski73]

- Zarząd nie widzi potrzeby, aby taka osoba była nam potrzebna. Plotki o Tomaszu Hajcie? Całkowicie wymyślone. Z Tomkiem parę razy się spotkałem, ale nie w temacie dyrektora sportowego.

Ma pan wpływ na budowę i prowadzenie klubu, czy wykonuje pan jedynie wolę właściciela? Czy jest pan zobowiązany do konsultowania wszystkich decyzji dotyczących klubu z panem Burdenskim? [kam.szm, sobol1803]

- Absolutnie. Ja oraz cały zarząd mamy wielki wpływ na budowę i prowadzenie klubu, ale musimy respektować wolę Rady Nadzorczej. Tutaj nie chodzi tylko o właściciela, bo Rada Nadzorcza składa się z przedstawicieli miasta - które ma 28% udziałów w klubie - oraz dwóch właścicieli - w tym także Burdenskiego, który jest tutaj wraz ze swoim partnerem. Oni mają wpływ na nas, my natomiast musimy z nimi konsultować nasze decyzje, które podejmujemy. Wszystkie inne sprawy, jakie pojawiają się w życiu codziennym, w 100% podejmuje sam zarząd.

Jak bardzo w codzienne życie klubu angażuje się Dieter Burdenski? [alvarosoler]

- Rozmawiamy telefonicznie, a ponadto co parę tygodni jest tutaj na meczu. Tak jak wspomniałem - jest przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Miasto wykłada 2,5 mln złotych na funkcjonowanie klubu. Ile na sezon 2017/18 wyłożył Dieter Burdenski? [mexic]

- Na ten temat nie będę się wypowiadał, bo to jest tajemnica handlowa. Powiem tak - spółka właścicielska wyłożyła tyle, żeby klub mógł mieć płynność finansową.

Kiedy w Koronie nastąpi normalność? Podejście do zawodników, okienka transferowe, które nie kompromitują klubu? [Mateusz Kowalczyk]

- Co to znaczy normalność? Czy było nienormalne, że Korona grała dobrą piłkę? Czy było nienormalne, że kilku nieznanych zawodników zostało reprezentantami swoich krajów? Czy było nienormalne, że co ligową kolejkę nasz zawodnik był w jedenastce tygodnia? Czy było nienormalne, że nasza drużyna doszła do półfinału Pucharu Polski? Czy było nienormalne, że spotykając się z różnymi ludźmi po całej Polsce, cały czas przyjmowałem ciepłe słowa w związku z naszą dobrą postawą i grą na boisku? Nie wiem, czy to jest nienormalne.

 Podejście do zawodników, okienka, które nie kompromitują klubu? Proszę mi powiedzieć, kto lub co i w którym momencie ten klub skompromitował. Za mojej kadencji - przez rok - nie mogę sobie przypomnieć takiej sytuacji.

REKLAMA

Kibice tęsknią za wizją, w której latem z klubu odchodzi dwóch-trzech zawodników, a ich miejsce zastępuje dwóch-trzech innych. W ostatnich latach wyglądało to znacznie inaczej. [red]

- Oczywiście, ale to jest kwestia lat! Tego nie da się zrobić za rok, półtora, dwa lata. Ustabilizowanie składu to kwestia lat. Lech Poznań miał szeroką kadrę. I co? Prezes Karol Klimczak dzwoni do mnie pewnego dnia i mówi: „Zrobię tak jak wy. Muszę przewietrzyć szatnię”. Pożegnał się z dziewięcioma zawodnikami, nawet z Majewskim. Mówi, że oni nie pójdą dalej, jeśli tego nie zrobi.

Jeśli osoba, która zadała to pytanie da mi gwarancję, że tym składem, który mamy, będziemy grali o jak największe cele, to proszę bardzo. Tylko niech mi on da tę gwarancję. Każdy jest mądry. Każdy umie coś napisać i wysłać. Gdybym mu powiedział: „Proszę - przyjdź do klubu, daj mi tę gwarancję”, to nie widzę przeszkód - gramy tym składem przez kolejne trzy lata. Wtedy będzie stabilizacja i wymiana po dwóch zawodników. Sam jednak po trzech-czterech meczach powie: „Dobra, ja się już nie wtrącam się, bo jednak nie miałem racji”.  Dużo jest też takich ludzi, którzy piszą, że nie chodzą na mecze. On gdzieś coś usłyszy, przeczyta. A potem napisze swoje pytanie. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Dlaczego właściciel klubu, mający przecież renomę w swojej ojczyźnie, nie sprowadził do Kielc jakiegoś klubu Bundesligi na sparing zorganizowany chociażby podczas przerwy reprezentacyjnej? Czy taki pomysł w ogóle się pojawił? [Czarnowski73]

- To trzeba rozpatrywać w takim wymiarze „chcieć i móc”. Musimy wiedzieć, że kluby Bundesligi to kluby zorganizowane na absolutnym topie. Tego typu mecze to są zaplanowane na trzy, cztery lata do przodu. Oni mają już teraz dokładnie wypełniony grafik sparingów na najbliższe sezony.

Z drugiej strony, jadąc gdzieś poza swoje miasto, wszyscy chcą za to kasę. Tego nie ma za darmo. Od razu jest faktura za przelot samolotem, wyżywienie oraz to, co dodatkowo życzy sobie klub za rozegranie meczu. Wszystko w tym samym dniu: przylot, rozegranie meczu, wylot o 10 na wieczór.

Owszem, był taki pomysł. Stricte sportowo - super. Ekonomicznie? Nie wiadomo, czy Koronę nie kosztowałoby to zbyt dużo.

Jedną z pierwszych pańskich decyzji było dojście do porozumienia z kibicami z Młyna. Czy jest pan zadowolony z tej współpracy? Czy klub dofinansowuje wyjazdy kibiców, tak jak pan wspominał po objęciu klubu? [sobol1803]

- Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z naszymi kibicami z Młyna. Cały czas powtarzam i zawsze będę to mówił: na stadionie piłkarskim potrzebna jest różnorodność kibiców. Ci, którzy utrzymują kulturę kibicowania - doping przez całe 90 minut meczu, a do tego prezentują różne oprawy - choć oczywiście bez rac - ci, którzy są spokojniejsi, ale emocjonują się w trakcie meczu, ale na trybunach potrzebne są także rodziny i dzieci. Po to jest sport. To ma być widowisko.

Jeśli natomiast chodzi o kibiców z Młyna, muszę powiedzieć, że współpraca układa się naprawdę super. Nie mam z tym żadnych problemów. Sprawy, które są do ustalenia, załatwiamy zawsze raz w miesiącu. Ich przedstawiciel zawsze się ze mną spotyka. Kibice są dofinansowywani, żeby klub był dopingowany na wyjeździe, gdyż tego potrzebuje też drużyna. Oby tak dalej.

Jakie działania mające zwiększyć frekwencję podjął klub w ostatnim roku? Czy pana zdaniem przeciętny mieszkaniec Kielc, który sportem interesuje się okazjonalnie, ma w ogóle szansę dowiedzieć się czegoś o nadchodzącym meczu? Czy osoba przyjezdna na dzień przed meczem zauważy jakiekolwiek oznaki, że w Kielcach odbędzie się spotkanie Ekstraklasy? Krótko mówiąc: dlaczego działania klubu są tak słabo widoczne? [Czarnowski73]

- Wspomniałem już o akcji z szalikami, które dodawaliśmy do karnetów. Sprzedaż stałych wejściówek wzrosła. Proponujemy zakup biletów on-line, dzięki czemu kibice oszczędzają czas, a wejściówka jest tańsza nawet o 7 złotych. Uważam, że Korona Kielce jest widoczna w mieście i jeśli tylko chce się ją dostrzec, to nie ma z tym problemów. Na okalających stadion ulicach, na kilka dni przed meczem pojawiają się klubowe flagi. Poza tym spoty wideo, punkty informacji, gdzie dzięki uprzejmości właścicieli możemy wieszać plakaty meczowe i informacyjne. Dbamy również o media społecznościowe czy spoty audio w radiu. Niebawem na ulice miasta wyjadą nowe żółto-czerwone autobusy.

Bardzo wiele zależy od ludzi i ich nastawienia. Może warto zaprosić na mecz osoby z naszego otoczenia, które nigdy na nim nie były, albo opowiedzieć o Koronie Kielce?

W jaki sposób klub próbuje zachęcić mieszkańców innych miast naszego województwa do kibicowania Koronie? [Czarnowski73]

- W wybranych salonikach Kolportera na terenie województwa istnieje możliwość kupowania biletów na nasze mecze. Chcemy też prowadzić więcej akcji skierowanych do osób spoza Kielc. Piłkarze często podróżują po okolicznych miejscowościach odwiedzając szkoły czy ośrodki skupiające młodzież. Grupy zorganizowane mogą liczyć na specjalne ceny biletów. Współpracujemy poza tym ze Stowarzyszeniem Kibiców i zachęcanie mieszkańców innych miast do kibicowania Koronie leży także po ich stronie.

Czy to prawda, że czyta pan komentarze kibiców w Internecie, a jeśli tak to w jakie miejsca najczęściej pan zagląda?  [alvarosoler]

- Osobiście nie czytam, bo jest w klubie rzecznik prasowy. On filtruje wszystkie rzeczy, które dotyczą drużyny, klubu, czy mojej osoby. Przez niego jestem zawsze o tym poinformowany. Powiem szczerze, że z jednej strony jestem z tego zadowolony, bo rzecznik zawsze przygotowuje wszystko to, co powinno być po każdym meczu, a z drugiej - nie widzę takiej potrzeby, abym ja miał czytać wszystkie komentarze pojawiające się w sieci.

Samoocena... Czy może pan ocenić pracę wykonaną przez pana w Klubie? Czy uczy się pan na błędach i czy są w pańskiej pracy rzeczy, które według pana należy poprawić? [kasper17]

- Moja osoba? Nie chcę jej oceniać. Niech to robią inni. Piłka nożna działa tak, że każdy jest trenerem, każdy jest sędzią, każdy jest prezesem, każdy by to zrobił lepiej, każdy by to przeprowadził inaczej. Podchodzę do tego z pokorą i przy tej ilości tematów i pracy, jaka jest do wykonania w klubie sportowym, nie ma ludzi idealnych. Każdy popełnia mniejsze lub większe błędy, ale do nich trzeba umieć się też przyznać. Z tym nie mam żadnego problemu. Mnie ocenia Rada Nadzorcza. Ona mówi czy jest dobrze, czy źle. Jeśli jest źle, to się żegnamy, jak dobrze to kontynuujemy to dalej. To jest dla mnie jedyna wymierna ocena mojej pracy w klubie.

REKLAMA

Dlaczego obraża się pan na dziennikarzy oraz kibiców i unika pan ich? [h.kasperek]

- Bardzo proszę, żeby ten pan mi napisał w którym momencie obraziłem się na dziennikarzy i kibiców. Nie wiem, czy którykolwiek z prezesów przede mną miał tak dobry kontakt z kibicami. Oni zapraszają mnie na swoje imprezy, ja natomiast staram się zawsze w nich uczestniczyć. Dla mnie kibic jest bardzo ważną częścią Korony Kielce. To zatem insynuacja.

A dziennikarze? Ja się nie obrażam. Owszem, nie mogę powiedzieć, że mam super kontakty z naszymi dziennikarzami, ale są one dobre, fajne. Mam prawo do wyrażania swojego zdania i zawsze jestem gotowy na uzasadnioną krytykę. W przeszłości - a szczególnie po naszej słabszej grze w grupie mistrzowskiej - było to bardzo nie fair. Nie chodziło tam o krytykę, ale o wyszydzanie i wyśmiewanie klubu, zawodników. To działo się w programach radiowych i innych mediach. Na nikogo się nie obrażam i uważam, że jeśli wspólnie chcemy dojść do jakiegoś celu, to wcale nie musimy się kochać czy szanować. Każdy może musi mieć swoje zdanie, ale nie obrażajmy i nie szydźmy z drugiego. To najważniejsze.

Takie podejście do kibiców wyniósł pan ze swojej kariery piłkarskiej? [red]

- No jasne! Na swojej skórze przeżyłem to, że kibic dla klubu jest taką częścią, bez której nie da się funkcjonować. Nie da się ich odsunąć i powiedzieć: „Damy sobie radę bez was”. Można sobie dać radę bez jednego sponsora, bez jednego dziennikarza, bez jednego prezesa, ale bez kibica to nie ma to sensu. Po to są stadiony, informacje medialne, po to przygotowuje się co tydzień ligową kolejkę i pełen przekaz telewizyjny - pod kibica.  Jeśli tego kibica miało by nie być, to po co w ogóle istniałby ten sport?

Zawodnicy - tak jak to było za moich czasów i tak jak jest teraz - czują się aktorami na boisku. Oczywiście moim marzeniem jest, żeby zapełnić tę arenę dziesięcioma, jedenastoma tysiącami ludzi co mecz. Może nam się to uda, pracujemy nad tym.

To kibic jest dla mnie jedną z najważniejszych części tego klubu.

Rozmowę spisali Mateusz Kaleta i Marcin Długosz

fot. korona-kielce.pl / Anna Benicewicz-Miazga


Opublikowaliśmy już wszystkie części „Waszego Wywiadu” z prezesem Korony Kielce, Krzysztofem Zającem. Raz jeszcze przypominamy o pierwszej i drugiej publikacji.

Za wszystkie nadesłane pytania i tak ochoczy udział w tej inicjatywie, serdecznie w imieniu redakcji CKsport.pl dziękujemy!

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

R2018-08-16 18:59:07
W klamstwach gość jest biegły. Nie było żadnych długów bo za zajęcie 5 miejsca zarobili 5 mln więcej niż było planowane i pokrylo to zadłużenie. To że kasę przepuscili nazywa inwestycjami. Jakie konkretnie te inwestycje. I do tego stabilizacja składu to lata, a piłkarze grają 100 lat. Za 3 lata znowu nie będzie nikogo kto grał w ubiegłym roku, chyba że Janjic dostanie dożywotnio obowiązek kopania się po czole.
Kibic2018-08-16 19:01:54
Miasto daje 2.5mln a to ile Burdenski to tajemnica, buahaaaaaaaaaaaaaaaa znaczy wyciąga z klubu 2.5mln
Koroniarz822018-08-16 19:32:58
Panie Zając odejdź, wstydu oszczędź. Skompromitował się Pan tym wywiadem całkowicie. Cała Polska śmieje się z Pana i z Korony Kielce. Przeczytać sobie można m.in. artykuł na Sportowe fakty pt.,"Absurd w Koronie Kielce. Płacili piłkarzowi, który nawet nie trenował."; na Weszło, pt." Brutalne starcie prezesa Korony Kielce z logicznym myśleniem" Ja nie chcę takiego prezesa jak Pan i nie chcę, aby śmiano się, gdy mówię, że jestem kibicem Korony, a ludzie mówią "ale macie prezesa, w każdym wywiadzie się ośmiesza, a razem ze sobą cały klub". Wstyd na cały kraj.
jj2018-08-16 20:03:34
A propos tego, że Korona jest w mieście widoczna. Ja u siebie na osiedlu jeszcze afiszu przedmeczowego nie widziałem.
Cześć2018-08-16 20:13:41
Bardzo dobry wywiad.
Prezes pokazał klasę.
A, że zawsze znajdą się szczekające kundelki, to inna sprawa.
Są tylko marginesem.
cyrk Korona2018-08-16 20:16:48
takie kity to sobie w rodzinie prezesie opowiadaj.Jak dla mnie pogrążył się Pan tym wywiadem .Towarzystwo wzajemnej adoracji Litteri Zajac Petrak Janjic
Do Koroniarz 822018-08-16 21:06:47
No proszę Ty sobie nie życzysz takiego prezesa! .
To napisz na Berdyczów, tam znajdziesz zrozumienie.
A, najlepiej niech babcia kupi Ci blok rysunkowy i narysuj sobie prezesa swoich marzeń.
CK2018-08-16 21:22:18
Nie gadajcie ze prezes się skompromitował tym wywiadem bo to nie prawda. Po prostu wywiad wyglądał tak jak inne wywiady Pana Zająca. Na niektore pytania odpowiedział, na resztę nie, zmieniając temat albo wszystko negując i zarzucając autorom pytań że są głupi. Według niego wszystko jest super i koniec tematu.
Do Koroniarz 822018-08-16 21:31:00
Puknij się w pałę. Na Koronę chodziłem, jak ty jeszcze sr... pod stołem. Takiego cyrku, jak teraz to nie było nigdy.
@Do Koroniarz 822018-08-16 21:34:06
wystarczy jak chodzisz w różowych kapciach swojej babci
Nikt2018-08-16 21:36:16
Punkt 1: Prezes Zając ma zawsze rację.Punkt 2 : Jeśli prezes Zając nie ma racji , patrz punkt 1.
Andrzej2018-08-16 21:49:12
Dobry wywiad..i wkurzają mnie opinie \'znawców\' footballu, ze Zając tym wywiadem sie skompromitował.. Przestancie jyz szczekać i szkodzić Koronie!
gosciu2018-08-16 22:07:51
no coz GOSTOMSKI nie pomylil sie mowiac "co innego mowi i co innego robi". Towarzystwo wzajemnej adoracji Prezesino jestes tu by wyciagnac kase ale kibole tego nie zapomna Lubawskiemu ktory sprowadzil takiego sponsora. W ciagu jednego roku zniszczyles 20 ludzi i mowisz ze stabilizujesz sklad a lamiesz mu kregoslup w kilkunastu miejscach wstyd na caly swiat.
Cześć2018-08-16 22:14:32
Tak, tak cyrku nie było jak Korona grała w 3 lidze, wtedy było super.
Oj, trolle, trolle opamiętajcie się.
Wreszcie mamy normalność w klubie i z tego powodu kibice Korony są dumni i szczęśliwi.
polska mysl prezesowa2018-08-16 22:17:18
Moze i Zajac nie jest mistrzem intelektu ani oglady, ale chyba zapomnielismy jak nie jaki pan Ch. wywozil z klubu pieniadze w reklamowkach, takiego wolicie prezesine?
Nikt Ci tyle nie da co prezes obieca2018-08-16 23:02:37
posluchajcie klakierzy prezesa niech mi nie wciska kitu z Fabiankiem ze zrobil interes zycia albo ze nie da sie nauczyc w rok a obcego lub ze nie widzi nic zlego w sprawie Alomerovicia lub ze Cvijanovic to slaby grajek.Prawda jest taka ze trenerem jest znajomy wlasciciela i ogrywa sobie szrot pokroju Petrak
Do R2018-08-16 23:04:51
R 100%.
Podjecie oceny jakiej oceny którejkolwiek odpowiedzi „prezesa” jest stratą czasu. Kompletna żenua.
Ja ktoś w którymś komentarzu do innego artykułu napisał „pokaż mi Niemca który pomógł Polsce”
Wiemy że nic nie wiemy ale smrodek jest2018-08-16 23:22:30
O i dowiedzieliśmy się że 72 procent nie kupił Burdenski tylko spółka w której Burdenski ma partnera. A kto to taki???? Jaki biznes reprezentuje, jaki potencjał finansowy?
Tak myślałem że Burdenski firmuje ale to jest inwestycja jeszcze kilku innych ludzi.???
I jeszcze, czyli jednak długi nie spłacone.
Czy są zaległe zobowiązania wb US i ZUS, czy jest postępowanie ugodowe czyli płatność w ratach zaległości US/ZUS. To rzuca światło na zakaz umów z zawodnikami z działalnością gospodarczą, czyli samozatrudnienie zawodników i wystawianie faktur do klubu za usługi marketingowe itp. Jak ma się postępowanie przed US to on rządzi w finansach klubu i nie pozwoli na umowy pozorne obchodzące zobowiązania skarbowe i ubezpieczeniowe.
Czyli nadal nie wiemy czy po kupnie akcji inwestor zainwestował w spółkę jakieś pieniądze bo o podwyższeniu kapitału nie słyszałem, czy może tylko pożyczył, czy nic.
Weteran2018-08-17 06:46:07
Mnie się wydaje, że niektórzy krytykujący Prezesa Zająca tęsknią za dawnymi czasami.
Były relacje na żywo z przebiegu posiedzenia Rady Miasta na których przyznawano lub nie kroplówkę finansową dla klubu.
Kibice emocjonowali się, czy znajdzie się trener, który zechce zaryzykować karierę i będzie trenerem Korony Kielce.
A jak już się takowy trener , to czy zdoła skompletować drużynę, bo raczej zawodnicy odchodzili z klubu, a nie przychodzili.
Klub warunkowo grał w lidze i w każdej chwili licencja mogła być zawieszona.
To były czasy!
To była adrenalinka!
A teraz? !
Zwykła nuuuuuda.
Malkontenci cicho być2018-08-17 07:29:15
Chyba już całkiem zapomnieliście jak wyglądała Korona pod parasolem miasta. Jak wysłuchiwaliśmy bzdetów o sprzedaży klubu. Jak klub błagał o pieniądze z kasy miasta. Nigdy więcej takiej nerwówki, zobaczcie w jakimtym położeniu jest skisła i dopiero zacznijcie obiektywnie patrzeć na sytuację.
Cały Zając2018-08-17 07:46:23
Wszystkim mydli oczy , bo on chce być wszędzie najważniejszy , najmądrzejszy , najpiękniejszy , naj , naj , naj !!!
Nikt2018-08-17 08:00:16
Zakochana w sobie samochwała i tyle w temacie :(
Kłamie ?2018-08-17 08:30:35
Dziwne , mówi , że nie czyta komentarzy na swój temat ! A kto podał do prokuratury Juriusza ??
@wiemy że nic nie wiemy2018-08-17 08:32:52
Zobacz kto jest członkiem rady nadzorczej Korony to będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie ;)
leszek512018-08-17 09:27:02
Koroniarz 82 -co ty dzieciaku wiesz o Koronce ja pamiętam czasy ul. Koniew i Szczepaniaka ,wyciąganie lepszych zawodników z autokarów przed wyjazdem .Pamiętaji jak odejdzie sponsor miasto drugi raz nie wejdzie do tej samej wody/Kolporter/
kibic2018-08-17 09:27:46
Ludzie dlaczego za każdym razem jak Pan prezes coś powie wyciągacie mu że kłamie i powołujecie się na wypowiedzi grajków. Gostomski podpisał kontrakt za plecami klubu taka jest prawda a teraz opowiada że to Korona go skrzywdziła. Od dawna w Kielcach nie było profesjonalizmu w piłce, dziennikarze chodzili do Korony jak do urzędu łatwo im się wyciągało informacje teraz jak w końcu jest normalnie profesjonalnie to każdy biadoli że jest gorzej. Każda spółka ma swoje tajemnice. Dajmy tym ludziom pracować.
real2018-08-17 09:38:16
normalne wywiad,jak komus bardzo sie niepodoba to proponuej poraz kolejny zgromadzic fundusze i juz za rok bedzi mozna kupic Korone i cudownie zarzadzac na wzor Legi zostac krolem chorych ligowych rogrywek aby potem dac d.............bo taki jest poziom zarzadzenia i organziowania polskiej pilku,trzeba mocnych zmian w niej moze nawet podpatrujac zarzadzanie Korona........
Nie wierzę w żadne jego słowo2018-08-17 10:24:05
Ustabilizowanego składu w Koronie nigdy nie będzie. Co sezon jest za duża rotacja i ciągłe wietrzenie magazynów.
Mac2018-08-17 10:30:00
Jak nie wiesz jacy ludzie to wejdz na krs i bedziesz wiedział, o ile wiesz co to krs.... ale tu jest poziom dyskutantów szok, same dzieci i dziecięce problemy
troll2018-08-17 11:00:43
jak widać gimbaza komentuje. Dzieci zajmijcie się graniem w piłkę, jazdą na rowerze są wakacje a nie piszecie komentarze a nie macie zielonego pojęcia o prowadzeniu tego typu działalności.
@troll2018-08-17 11:05:51
Dobrze ze ty masz pojęcie. To czego prezesem jesteś? Realu czy może Bayernu? A może Coco Jabo Warszawa?
do troll2018-08-17 11:11:17
sam jestes gimbaza. na mecze chodze od roku 1990 nie bedzie mi tu prezes kitow wciskac ze jest tak pieknie jak rzeczywistosc inna
pytanie do jeczacych2018-08-17 12:48:53
zarzadzenie klubu przez Burdenskiego/Zajaca nie jest idealne ale zadajcie sobie pytanie czy wolelibyscie:
1) zeby dalej zarzadzali nim Lubawski i miasto, i kolejne zebranie o miejska kase co pol roku i awantury na sejsach rady?
Albo innych inwestorow proponowanych wczesniej
-pana w dzinsowej koszuli
-kriminaliste Meresinskiego
-golodupcow z Senegalu (z panem przedstawicielem co gra w paradokumentach)
-Grajewskiego za ktorym smrod sie ciagnie od lat 90?
A moze zeby prezesina nadal byl pan Tomasz Ch. ?
@pytanie do jeczacych2018-08-17 13:05:56
Pewnie nie. Ale chodzi o to że miała być w klubie normalność a jej nie ma. Jest może lepiej, ale do normalności daleko.
@@pytanie do jeczacych2018-08-17 13:40:45
a w jakim klubie jest normalnie obecnie? W Legii? (Luksemburg, trenerzy, Mioduski), Lechu (wieczni przegrani, kibole), Wisle (bankrut, cud ze im pozwolili grac na stadionie)? Podalem tylko znane firmy...
Mateusz Kowalczyk2018-08-17 14:02:23
Pisząc o kolejnych kompromitujacych okienkach mialem na mysli to ze za każdym razem slysze, ze chcialibysmy aby nowi zawodnicy byli już z nami obozie a przychodza do klubu dopiero pod koniec sierpnia i w dodatku z forma nie koniecznie ekstraklasowa. Odnośnie zawodnikow mialem na mysli ich odejscia z klubu. Sytuacji z Dejmkiem i Kielbem do dnia dzisiejszego nie potrafnie pojąć.
bigos2018-08-17 14:07:37
bez kitu, może nie jestem fanatykiem władz klubu, ale te pytania to chyba jakieś dzieciaki wymyślały. Co to za stwierdzenie że kibice chcąaby tylko 2-3 zawodników było wymienianych co sezon. Ja teżjestem kibicem i zdecydowanie wolę wymianę taką jak jest teraz a nie trzymanie tych którzy się nie sprawdzają. W ogóle kilka pytań mega stronniczych i takich zwyczajnie hejterowskich. Jak już robicie wywiad, to z głową wybierajcie pytania
@@@pytanie do jeczacych2018-08-17 15:34:05
Podałeś przykłady negatywne, to teraz ja podam pozytywne: Jagiellonia, Wisła Płock, w pewnym stopniu Arka i Górnik Zabrze. Mało?
@bigos2018-08-17 15:36:14
Akurat kwestie wymiany 2-3 zawodników poruszyli redaktorzy, a nie czytelnicy. Czytaj że zrozumieniem, a jak masz z tym problem to może ty jesteś dzieciakiem z gimnazjum
Do krytyków2018-08-17 15:47:15
To są oceny ludzi-gówniarstwa, którym tęskni sie za czasami kiedy miasto dokładało duzo kasy kiedy kibice nonstop kłócili sie z Paprockim, kiedy nonstop były problemy i niepewne było granie Korony nawet w 2lidze..i wtedy dla was było super bo nie było nudy!
obserwator2018-08-17 16:05:43
Prawdą jest taka. Żeby zbudować mocny zespół i klub trzeba pieniędzy i czasu. Gdyby zdecydowali się na wygraną w pucharach to dziś byli by skompromitowani tak jak Legia, Lech i Jagiellonia. Mają racją co do spokojnego kilku letniego wartosciowego budowania zespołu i klubu. W każdym zawodzie są sukcesy ale i porażki. Dlatego trzeba powoli i mądrze dochodzić do sukcesów.
@@@pytanie do jeczacych2018-08-17 16:06:50
kazdy ma prawo popelniac bledy ale niech te prezesina przyzna sie do bledu wyciagnie wnioski i dziala abu bylo lepiej.Ciagle slysze jak to jest pieknie cudownie wspaniale normalnie misyrzostwo swiata takie zarzadzanie prezesa a prawda jest taka ze do normalnosci daleko. Panie Zajac naucz sie Pan rozmawiac z ludzmi wymagaj ale szanuj innych a sobie takze stawiaj poprzeczke wysoko. Troche pokory. nie tak powinno wygladac pożegnanie zasluzonych pilkarzy itp brak klasy wyszedl niestety
@obserwator2018-08-17 16:13:16
Legia się skompromitowała, zresztą nie pierwszy raz, ale Lech i przede wszystkim Jaga zagrali tak, że wstydu nie przynieśli. Pokonanie zespołów z Belgii było by niespodzianką. Jadze trzeba pogratulować, że w kilka lat z ligowego średniaka weszli na poziom, jakiego można im zazdrościć. I to bez wkładu pieniędzy z zewnątrz, tylko mądrym zarządzaniem. I to powinien być wzór dla Korony.
Nikt2018-08-17 17:11:43
Zając lubi tylko swoich klakierów i z nimi rozmawia !
Eee2018-08-17 18:03:48
Wszystko goowno za wyjątkiem moczu , będzie pierwsza ósemka będzie dobrze reszta się nie liczy.
do Mac2018-08-17 19:49:37
Kolego Prawo Gospodarcze zdawałem na 4 roku u prof. Pyzioła, nawet nie będziesz wiedział kto to o uniwersytecie nie wspomnę.
A KRS poda ci tylko nazwisko Andreas Hubdsdörfer i co o nim wiesz, moje pytanie było : jaki biznes reprezentuje ? jaki ma potencjał finansowy?
No ale ty bardzo płytko ogarniasz temat a właściwie nie ogarniasz boś płytki.
W moim pytaniu są dużo poważniejsze sprawy jak długi w US i ZUS oraz zakaz samozatrudnienia piłkarzy, to jest prawdziwy problem na który nie znamy odpowiedzi.
Do do Mac2018-08-17 20:22:06
Wejdź na niemicką stronę internetową tam pisze
Ktoś2018-08-17 21:19:15
Zając się nie obraża ?? Kazdy może mieć swoje zdanie ?? Jest gotów na uzasadnioną krytykę ?? Nie szydzi z drugiego ?? To jest HIPOKRYZJA! Ta wypowiedź !!!!
@ Do da Mac2018-08-17 22:29:27
Nie pisze, tylko jest napisane

Ostatnie wiadomości

Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.
W związku z nieprawidłowo zdobytą bramką w ostatniej akcji meczu Orlen Wisła Płock – Industria Kielce, goście złożyli protest. O ile jego odrzucenia można było się spodziewać, tak argumentacja jest zaskakująca. Komunikat Orlen Superligi skomentowali żółto-biało-niebiescy.
Przedostatnia seria gier na zapleczu przyniosła kilka ciekawych spotkań. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły derby Trójmiasta, w których punkt zdobyty przez Arkę oznaczałby zapewnienie sobie awansu. Gdynianie jednak przegrali, a o awans zagrają w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.
Już w najbliższą sobotę całej piłkarskiej Polsce towarzyszyć będą emocje związane z ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy. O życie w ostatniej serii gier walczyć będzie Korona Kielce, która zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.
Przed Industrią Kielce druga (i miejmy nadzieję nieostatnia) Święta Wojna w tym sezonie. Szczypiorniści podejmą w Hali Legionów drużynę Orlen Wisły Płock, która w pierwszym mistrzowskim starciu wygrała 24:23. – Jesteśmy pod ścianą – przyznaje Tomasz Gębala.
Protest Industrii Kielce został odrzucony – poinformowała Orlen Superliga. Trafienia Kiryla Samoili zostało uznane za prawidłowe z powodu... małej liczby kamer.
W sobotę pierwsza drużyna Korony Kielce pokonała Ruch Chorzów, dając sobie nadzieję na utrzymanie. W niedzielę zaś wygraną zanotowali gracze „dwójki”. Wygraną, która przypieczętowała awans zespołu do 3. ligi.
Ekstraklasa S.A. oraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikowali terminarz zmagań o tytuł mistrza Polski 2024/2025. Mecze inaugurującej sezon kolejki zaplanowane zostały na weekend 19-21 lipca – tydzień po zakończeniu EURO 2024.
Skrzydłowy Korony Kielce Jacek Podgórski został nominowany do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Stoły bilardowe nie są już tylko meblami widywanymi w klubach, hotelach czy na turniejach bilarda. Ostatnie lata przyniosły konstrukcyjne innowacje, które nadały stołom bilardowym zupełnie nowe funkcje i zastosowania. Obecnie stoły bilardowe mogą z powodzeniem stanąć w domowym salonie, na tarasie lub w ogrodzie. Krajowy producent mebli - firma Lissy od wielu lat specjalizuje się produkcji stołów bilardowych. Oferta firmy jest kompletna, dlatego warto poznać najważniejsze rodzaje stołów bilardowy
Marek Papszun został trenerem Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę.
Korona Kielce staje przed niezwykle trudnym zadaniem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Zwycięstwo z Lechem Poznań może sprawić, że stanie się to jednak możliwe.
Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy nadal nie znamy ostatniego spadkowicza z ligi oraz mistrza Polski. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej serii gier.
Przepis o młodzieżowcu zostaje na kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie, takie informacje przekazuje portal Meczyki.pl. Co oznacza to dla Korony Kielce?
Ponad 182 tysiące osób oglądało mecze Korony Kielce z wysokości trybun Suzuki Areny. Jest to najlepsza frekwencja w historii kieleckiego obiektu.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group