Znany trener kibicuje w Kielcach swojej córce. Został zaproszony na mecz Korony

10-08-2018 10:46,
Redakcja

Turnieje rangi mistrzowskiej wiążą się z obecnością na trybunach znanych osobistości. Nie inaczej jest w Kielcach przy okazji mundialu U-18 w kobiecą piłkę ręczną. Reprezentację Holandii i występującą w niej swoją córkę, Beau, na żywo postanowił wspierać znany trener i były piłkarz, Franck de Boer. W poniedziałek szkoleniowiec może pojawić się natomiast na trybunach Kolporter Areny, by obejrzeć na żywo mecz LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Śląskiem Wrocław.

Holender jest bardzo utytułowanym sportowcem. Karierę piłkarską spędził przede wszystkim w Ajaxie Amsterdam i Barcelonie, w barwach których sięgał po najbardziej istotne trofea. Jest on także ponad 100-krotnym reprezentantem swojego kraju.

REKLAMA

Samodzielna kariera trenerska De Boera w seniorskiej piłce to 6 lat spędzonych w Ajaxie, a następnie krótkie przygody we Włoszech i w Anglii, odpowiednio w Interze Mediolan i Crystal Palace.

Holandia, w barwach której występuje córka trenera, póki co rozprawiła się z Japonią, ale musiała uznać wyższość Norwegii. Przed zespołem Oranje wciąż starcia z Argentyną, Chinami i Rosją.

O fakcie zaproszenia trenera na mecz Korona – Śląsk poinformował na Twitterze rzecznik prasowy kieleckiego klubu, Paweł Jańczyk.

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 13 sierpnia o godzinie 18:00 na Kolporter Arenie.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

śjw2018-08-10 11:50:59
jeśli przyjdzie to ciekawe w której minucie zacznie powtarzać
"godverdomme"
Czesio Czesław2018-08-10 13:55:21
...żeby tylko nie dali ciała jak ze słabą Legią! Nawet kelnerzy z Luksemburga pchnęli papierowego mistrza w Warszawie ,a Korona jest jedyną drużyną która z papierzakami warszawskimi przegrała i to u siebie! Jak taki pseudomistrz przegrywa z mistrzem Luksemburga to jaki poziom prezentują pozostałe drużyny tej Bryndza-ekstraklasy!?
Mam pytanie2018-08-10 15:32:20
Dlaczego to nie kluby płacą kibicom żeby chcieli przyjść na stadion , tracić czas i oglądać tą mizerię? Nie chodzi mi tylko o bryndzę Korony, ale i całej tej zbieraniny zwanej nie wiedzieć czemu "ekstraklasą"? Przyjść na stadion zobaczyć jak mistrz Luksemburga leje mistrza Polski, jak drużyna z ligi Andory leje ósmą drużynę naszej ligi. Dostać od klubu 30zł i wydać je na zakup książki albo karmy do schroniska dla zwierząt...
CKm2018-08-10 18:06:21
jak widać cebula znów się udziela
CK2018-08-10 18:30:37
Widzę że dział marketingu działa bardzo prężnie ;)
Prima1112018-08-11 11:47:45
Przy okazji kryzysu finansowego Vive Kielce wielu malkonentów podkreślało, że piłka ręczna na wysokim poziomie w naszym mieście nie jest wartością dodaną dla miasta i lokalnej społeczności. Istnienie takiej drużyny to zbyt wysoki koszt dla społeczeństwa i miasta, przynosi to nam podatnikom więcej strat niż zysków.

Nie przynosi nam żadnych korzyści marketingowych, ani ekonomicznych fakt, że do Kielc przyjedzie rocznie kilka tysięcy gości z całej Europy z powodu istnienia piłki ręcznej na wysokim poziomie. Jeżeli ktokolwiek zaś odnosi z tego tytułu jakiekolwiek korzyści to hermetyczna elita biznesmenów, skoncentrowana wokół pewnego przebiegłego Holendra.

Na pewno nasza branża hotelarska i gastronomiczna byłaby tak rozwinięta, gdyby nie te okoliczności. Z pewnością też ta branża dałaby wiele miejsc pracy i źródeł dochodu dla Kielczan, gdyby nie sport i targi Kielce. Dwie dyscypliny, które de facto trzymają europejski poziom w tym mieście.

Tutaj mamy świetny przykład - legenda futbolu, były kapitan i rekordzista w liczbie występów w reprezentacji Holandii, człowiek, który w klubowej piłce nożnej wygrał wszystko mówi, że to dla niego wspaniała sprawa przyjechać do jednej ze stolic światowego szczypiorniaka. Mówi o naszym mieście z uznaniem i szacunkiem. Najpewniej jest to też kwestia wysokiej kultury osobistej Franka De Boera, ale czy naprawdę sądzicie, że gdyby nie szczypiorniak ten Pan przyjechałby do Kielc i wypowiadał się o nich w samych superlatywach?

Uważam, że nie powinniśmy mieć kompleksów w stosunku do innych europejskich miast, o czym świadczą fakty czy opinie nt. Kielc takich postaci jak De Boer. Jednak mamy wciąż wiele do zrobienia, aby utrzymać ten poziom, który nasze miasto obecnie reprezentuje. I zwyczajnie to docenić. Mogło być gorzej i niestety może być, jeśli damy zwyciężyć frustracji i postawie, która notorycznie polega na szukaniu dziury w całym.
@Prima1112018-08-11 15:13:21
Dla dalszego rozwoju województwa niestety brakuje lotniska z prawdziwego zdarzenia (Targi Kielce, uzdrowiska, turystyka, biznes) i porządnej hali dla widowisk sportowych, koncertów, wystawców itp.

Projekt i wykonanie: CK Media Group