Druga drużyna Korony szykuje się do sezonu. Na stałe będzie w niej około dwunastu zawodników

06-08-2018 12:21,
Marcin Długosz

W połowie sierpnia rozgrywki IV ligi świętokrzyskiej rozpocznie druga drużyna Korony Kielce. Jako trener poprowadzi ją Sławomir Grzesik, który w poprzednim sezonie był członkiem sztabu Gino Lettieriego. - Najważniejszy cel jest jeden: zachowanie rytmu meczowego przez zawodników pierwszej drużyny i juniorów. Będziemy chcieli powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli, ale każdy drugi zespół istnieje po to, żeby przede wszystkim ogrywać zawodników dla pierwszej drużyny – mówi szkoleniowiec zaplecza kieleckiego zespołu.

Jak ekipa rezerw będzie wygląda na co dzień? - Na stałe będzie trenować około 10 zawodników z pola i 2 bramkarzy. Resztę będziemy dobierać w dniu przedmeczowym w postaci graczy, którzy nie znajdą się w kadrze pierwszego zespołu i juniorów – wyjaśnia Grzesik.

REKLAMA

I dodaje: - Ewentualnie trener Lettieri może jeszcze zadecydować o zejściu zawodników, którzy mecz Ekstraklasy spędzili na ławce.

Trener wie już w dużej mierze, jaki skład będzie miał do dyspozycji w codziennych treningach. - Mniej-więcej ten kształt jest już określony. Kwestia jeszcze jednego nazwiska – przedstawia Grzesik.

- Wszystko będzie oparte przede wszystkim na juniorach z poprzedniego sezonu – wyjaśnia trener na pytanie o dobór zawodników do drugiej drużyny.

Praca w rezerwach i niewiadome w kwestii nazwisk, na jakie będzie można liczyć w dniu meczowym, utrudnia pracę w drugiej drużynie. - Na pewno, bo sprawy taktyczne trzeba rozwiązywać w ostatni dzień. Kiedyś już jednak pracowałem w rezerwach i wiem, jak to funkcjonuje. Jest trochę bałaganu organizacyjnego, ale da się to poukładać – kwituje Grzesik.

W poniedziałek o godzinie 16:00, kielczanie zmierzą się w sparingu w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką.

fot. Paula Duda

Projekt i wykonanie: CK Media Group