REKLAMA

Siatkarze ruszają z przygotowaniami do gry w I lidze pod nazwą Świętokrzyska Siatkówka S.A.

06-08-2018 10:19,
Marcin Długosz

Od początku sierpnia, do startu sezonu I ligi przygotowuje się siatkarska drużyna mężczyzn z Kielc, która w poprzednim sezonie pod nazwą Dafi Społem zanotowała spadek z PlusLigi. Obecnie zespół występuje jako Świętokrzyska Siatkówka S.A. i ustala kadrę zawodniczą na nowe rozgrywki. A te zainauguruje w ostatni weekend września.

Oficjalna strona klubu informuje, że ze składu występującego w kieleckim zespole w poprzednim sezonie, pozostało tylko dwóch zawodników: przyjmujący Jakub Szymański i rozgrywający Piotr Adamski. Resztę pozycji obsadzą młodzi siatkarze, którzy występowali w drużynach juniorskich.

REKLAMA

- Patrzę bardzo optymistycznie w przyszłość. Mamy bardzo młodą drużynę. W zespole są siatkarze, którzy byli głównym ogniwem w drużynach juniorskich czy młodzieżowych reprezentacjach Polski. Przy doborze składu, poza aspektami sportowymi decydowały również predyspozycje mentalne, które według mnie są ogromnie istotne, jeśli nie najważniejsze. Będzie to zespół młodych, gniewnych wilków, którzy dostarczą kibicom wielu pozytywnych emocji – mówi dla siatkakielce.pl trener pierwszego zespołu, Mateusz Grabda.

Klub podkreśla, że wkrótce opublikuje pełen skład kadry zawodniczej oraz zaprezentuje siatkarzy, którzy w sezonie 2018/2019 będą występowali w kieleckim zespole w rozgrywkach I ligi.

A ta wystartuje 29 września. Świętokrzyska Siatkówka na start podejmie we własnej hali Gwardię Wrocław. Z pełnym terminarzem można zapoznać się TUTAJ.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group