Felicio Brown Forbes nadzieją Korony Kielce na nowy sezon. "Chcę pomagać drużynie"

15-07-2018 09:55,
Mateusz Kaleta

Felicio Brown Forbes to jeden z siedmiu nowych piłkarzy w kadrze Korony Kielce na nowy sezon 2018/19. 26-letni Kostarykanin, który posiada także niemiecki paszport, w sobotę został oficjalnie zaprezentowany wraz z resztą drużyny na kieleckim Rynku, gdzie odebrał żółto-czerwoną koszulkę z rąk prezesa Krzysztofa Zająca. Teraz na jego barkach będzie spoczywać duża odpowiedzialność za wyniki kieleckiego zespołu.

- Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. To bardzo miłe uczucie móc przywitać się z kibicami przed sezonem. Cieszę się, że przyszło ich tak wielu - mówi piłkarz. 

REKLAMA

Skrzydłowy ma za sobą bogatą przeszłość i już teraz jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w kadrze kieleckiego zespołu. W Kielcach wiążą z nim duże nadzieje. - Spokojnie. Gwiazdą będzie, gdy w 10 meczach strzeli 20 bramek - uśmiecha się David Pietrzyk, asystent trenera Gino Lettieriego.

Jak natomiast sam zawodnik ocenia nowe otoczenie? - Koledzy z zespołu przyjęli mnie bardzo dobrze, wielu z nich porozumiewa się swobodnie po niemiecku czy angielsku, więc nie mam najmniejszych problemów z komunikacją. Dobrze wkomponowałem się w nowy zespół - nie ma wątpliwości Brown Forbes.

- Trenerzy są bardzo w porządku. Przedsezonowe przygotowania były ciężkie, ale nie przeszkadza mi to -  tak musi być. Jeśli chcesz być dobrze przygotowanym do rozgrywek, w letniej przerwie trzeba pracować na zwiększonych obrotach - uważa piłkarz.

- Jakie są moje cele na nowy sezon? Chcę pomagać drużynie. Zawsze chciałbym dawać zespołowi tyle, ile tylko mogę, zarówno na boisku, jak i na treningach. Będę do tego dążył - obiecuje 26-latek.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

Cześć2018-07-15 10:11:20
Witamy na żółto -czerwonym pokładzie.
A panowie redaktorzy, to jest dobry kierunek.
Pisanie o faktach, a nie spekulowanie.
Tak trzymać! ! .
casper2018-07-15 10:34:01
takich solidnych zawodnikow Korona potrzebuje. Teraz czekamy na bramkarza i srodkowego obrońce
Mic2018-07-15 23:52:14
No zobaczymy...
martwi mnie to , że co roku gra w innym klubie...
Jakby był gwiazdą to raczej ktoś by kontrakt przedłużył

Sprawdzi się to dobrxe
jajo2018-07-16 08:15:36
Szkoda,że odszedł taki cvijnovic, bo dokladajac do niego takiego zubrowskiego, mielibysmy jedną z najsilniejszych drugich linii w lidze.

Projekt i wykonanie: CK Media Group