Korona na szóstkę w sparingu! Hat-trick Górskiego, dwa gole Browna, strzelił też Jukić

11-07-2018 18:05,
Mateusz Kaleta

Piłkarze Korony Kielce nie dali najmniejszych szans drugoligowemu Górnikowi Łęczna w przedostatnim meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu ekstraklasy. Żółto-czerwoni wygrali 6:2 po trzech bramkach Macieja Górskiego oraz trafieniach Ivana Jukicia oraz testowanego Felicio Brown Forbesa. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie przy ulicy Szczepaniaka.

Trener Gino Lettieri nie wystawił od początku spotkania najsilniejszej jedenastki. Szkoleniowcy obu drużyn porozumieli się w sprawie formuły spotkania, które zostało rozegrane w systemie 4x30 minut.

Sparing z Górnikiem Łęczna był kolejną okazją dla trenera do sprawdzenia umiejętności testowanych zawodników. Od pierwszej minuty w barwach Korony zagrali także juniorzy: Piotr Pierzchała, Michał Dziubek oraz Artur Piróg.

Pierwsze trzydzieści minut to nie był obraz porywającej gry. Oba zespoły rozgrywały piłkę w środkowej strefie boiska, jednak w żaden sposób nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. W szeregach Korony najbardziej aktywni byli Vato Arveladze oraz Ivan Jukić, którzy wyróżniali się na tle pozostałych zawodników.

Pierwszą, dobrą sytuację kielczanie stworzyli sobie tuż przed pierwszą przerwą. Dośrodkowanie Kena Kallaste strzałem głową zamykał Skrzecz, jednak uderzył niecelnie.

Korona rozkręcała się z minuty na minutę. Po raz kolejny groźnie zaatakowała na początku drugiej kwarty, w 34. minucie. Tym razem główkę jednego z piłkarzy Korony wyłapał czujny w bramce Górnika Sergiusz Prusak.

Świetną okazję w 45. minucie wypracował duet Jukić-Arveladze. Akcję strzałem kończył Gruzin, jednak piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki. Po chwili kielczanie wyszli już jednak na prowadzenie. Bramkę zdobył Ivan Jukić, który mocnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza rywali.

Kielczanie od razu poszli za ciosem. Kolejne pięć minut to popis jednego zawodnika - Macieja Górskiego, który zdobył kolejne dwie bramki dla żółto-czerwonych. Najpierw "Góral" skutecznie wykorzystał akcję sam na sam z Prusakiem, a po chwili trafił po raz drugi pokonał bramkarza strzałem lewą nogą. Korona prowadziła z Górnikiem już 3:0.

Kielczanie byli o klasę lepsi od przeciwnika i po chwili stworzyli sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. W 60. minucie mocnym strzałem bramkarza próbował zaskoczyć Piotr Malarczyk, ale Prusak z problemami zdołał odbić piłkę lecącą w światło bramki.

Pięć minut po rozpoczęciu trzeciej części spotkania kielczanie podwyższyli prowadzenie na 4:0. Trzecie trafienie w meczu zanotował Maciej Górski, który tym razem pokonał bramkarza strzałem głową.

Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Już w kolejnej akcji goście zmniejszyli rozmiary porażki, odpowiadając trafieniem na 4:1.

W trakcie meczu trener Gino Lettieri dużo rotował składem. Na placu gry pojawili się z czasem kolejni testowani zawodnicy: Kornel Kordas oraz Felicio Brown Forbes. Szczególnie pozytywne wrażenie pozostawił po sobie Kostarykanin, który od pierwszych minut swojego pobytu na boisku stwarzał zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Najpierw w 95. minucie po jego podaniu Soriano przegrał pojedynek z bramkarzem, ale już kolejna okazja przyniosła Koronie piątą bramkę. W swoje ręce sprawy wziął Brown i pięknym strzałem z dystansu zdobył piątą bramkę dla żółto-czerwonych.

W końcówce spotkania swoje szanse miał jeszcze Górnik, który w 113. minucie zdobył drugą bramkę. Mocnym strzałem z daleka popisał się Jakub Chrzanowski, który nie dał najmniejszych szans Pawłowi Sokołowi. Piłka trafiła w samo okienko bramki 18-letniego golkipera i zatrzepotała w siatce.

Stracona w końcówce bramka podrażniła kielczan, który trzy minuty później trafili po raz kolejny do siatki Sergiusza Prusaka. Dobrą akcję przeprowadził Soriano, który wkręcił w ziemię obrońcę Górnika, a następnie wystawił piłkę Brownowi. Testowany przez Koronę piłkarz nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki.

Kielczanie nie dali swoim rywalom najmniejszych szans, gromiąc Górnika 6:2. To był ich przedostatni sprawdzian przed startem Ekstraklasy. Kolejny - już w najbliższą sobotę, kiedy Korona w zamkniętym dla kibiców oraz mediów sparingu zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.

Zapis relacji NA ŻYWO

Korona Kielce - Górnik Łęczna 6:2 (0:0, 3:0, 4:1)

Bramki: Jukić (46'), Górski (48', 52', 65'), Brown Forbes (95', 116') - Korczakowski (67'), Chrzanowski (113')

Korona Kielce:  Hamrol (31' Sokół, 114. Osobiński) - Kosakiewicz (75' Rymaniak), Malarczyk (75' Kovacević), Pierzchała (75' Diaw), Kallaste (46' Kordas, 75' Gardawski) - Skrzecz (51' Firlej, 75' Brown), Dziubek (75' Żubrowski), Piróg (75' Możdżeń), Arweladze (75' Petrak), Jukić (58' Długosz, 75' Janjić) - Górski (75' Soriano)

Górnik Łęczna: Prusak - Sasin, zawodnik testowany, Pajnowski, Zagórski - Tymosiak, Sosnowski, Łuszkiewicz, Zuber - Szysz, zawodnik testowany; Grali także: Damian Podleśny, Robert Pisarczuk, Bartosz Waleńcik, Aleks Aftyka, Hubert Przybycień, Igor Korczakowski, Jakub Chrzanowski, Bartłomiej Kukułowicz, zawodnicy testowani.

Błażej bez rowera2018-07-11 18:41:34
Teraz czekam na dobry mecz w Zabrzu, skromne zwycięstwo lub remis po dobrym meczu zachęci mnie do przyjścia na mecz z (L) inaczej kompletu nie będzie...
Zatkało kakało2018-07-11 18:42:56
Brawo Maciej Górski!
n1ck2018-07-11 18:47:22
Brawo Górski ! Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale trzeba dać chłopakowi szansę niech się wykaże. Mimo, że do tej pory średnio szło strzelanie goli to walki i zaangażowania nie można było mu odmówić. Mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony w tym sezonie, a do tego potrzeba wsparcia, a nie ciągłego narzekania i hejtu ! To, ze rok czy dwa lata temu był slabszy, nie oznacza, że nie zrobił progeresu
No i fajnie2018-07-11 18:49:03
Maciej Górski x 3
do zatkalo kakalo2018-07-11 18:51:25
czlowieku czym sie podniecasz ze Górski strzelil z drugoligowym klubem 3 bramki? zobaczymy w lidze jak dostana baty w 4 meczach czy nadal bedziecie chwalic polityke transferowa bajkopisarza
lucas_ck2018-07-11 18:53:57
do wszystkich znawcoff, niech mi przypomna ile pan Gorski nastrzelal bramek w sezonie w lidze dla Korony podczas pobytu u nas???
do miękkich Wacków2018-07-11 18:57:08
Powtórzę , Górski wiadomo skuteczny nigdy nie był ,ale zawsze gryzł trawę ,walczył za dwóch i jak ktoś tego nie widział tzn., że na boisku nigdy nawet nie stał , takie miękkie wacki od fify go krytykowali zawsze...
zatkało kakało2018-07-11 19:00:37
do do zatkało kakało : ja się nie podniecam tylko stwierdzam fakt,że strzelił i dobrze. A może go to trochę odblokuje!? Ty się podniecasz Wacku ,że Górski gra... mnie się wydaje ,że niestety Korona najwyżej druga ósemka
M.O.2018-07-11 19:00:40
Łęczna to zespół z 3 poziomu rozgrywek. Do której minuty utrzymali czyste konto? Zabrze wszystko zweryfikuje.
@lucas_ck2018-07-11 19:02:19
Więcej niż Lewandowski w MŚ ha ha ha
znawca czyli2018-07-11 19:06:03
liczba pojedyncza od znawcooff. Górski strzelił 3 bramki w lidze i 2 w PP
prezesie gdzie te wzmocnienia2018-07-11 19:13:35
przypominam ze prezes srodkowego obrońcy szuka od stycznia a jakie sa efekty sami widzicie
Carpenter2018-07-11 19:22:11
Jak ten Patafian Górski potknął się o piłkę aż 3razy .!?!?
kris2018-07-11 19:26:12
ten brown bedzie lepszy niz cvijanovic i ten gruzin tez niczego sobie jeszcze tylko obronca no i bramkasz bo sokol nic nie zrobi jest cienki
Maćku z \"Klanu\"2018-07-11 19:28:55
W lidze tak strzelaj!
Kierowniczka szaletu z p. Tekli2018-07-11 19:39:14
W tym sezonie to Korona w trzeciej ósemce,
bo konkurencja nie spała i robiła korekty w składach, przynajmniej jeden beniaminek i z pieniędzmi i ze składem(Garguła, Łobodziński) a drugi pokaże nam miejsce w szeregu w sobotę. Tzn nam nie pokaże, Dżino zabronił oglądać. Jakaś tajemnicza taktyka będzie wdrażana czym mamy zaskoczyć Zabrze i Legię.
drąg2018-07-11 19:41:11
bardzo solidnie zaprezentował się Pierzchała zdecydowany i bez paniki. Diaw w dalszym ciągu kiksy. Górki skuteczny jak nigdy dotąd. Forbes ma potencjał.
mexic2018-07-11 19:50:00
Fajnie że Górski włożył 3, ten nowy Forbes 2. Tylko że rywale właśnie spadli do 2 ligi.
I taki rywal nam zapakował 2 gole.
@Macku2018-07-11 19:53:37
HAhhaah Maciek z Klanu hahaha.
Co się stalooo !?!? :)
lucas_ck2018-07-11 22:04:26
@lucas_ck tutaj trafiles jak kula w płot:p lewy strzelal w sparingach przed ms bramki a jk wypadl na ms to wszyscy widzieli, Gorski strzela z 3 ligowcami przed sezonem a jak wypadnie w lidze???

PS. nigdy nie pisalem ze to nie jest walczak, ale napastnik to powiniem w sezonie strzelic te przynajmnie j te 10 bramek, a tu klops.
aas2018-07-11 22:55:59
Jesteście jak chorągiewka
Cześć2018-07-12 08:36:27
Szacunek dla Górala za hattricka. Podejrzewam, że nawet jakby strzelał przynajmniej po jednym golu w każdym meczu, to i tak zawistne trolle typu ktoś, jaNo, Lucas ck czy carpantier będą Go krytykować.
Pozdrawiam Koroniarzy.
Brawo Maciej2018-07-12 08:53:41
Maciek pokaż ów lidze że jesteś dobry napastnikiem pokaż ty krytykom
Prima1112018-07-12 11:10:55
Brown-Forbes wygląda na kawał gracza. Oby nie wyjechał z Kielc, podobnie jak inni testowani i podpisał kontrakt.
lucas_ck2018-07-12 11:37:46
@Cześć, @Brawo Maciej, pogadamy po np 5 kolejkach ile to wasz idol pan Górski bramek nastrzela
Marek2018-07-12 20:50:15
Teraz to na ligę przełożyć, i będzie git.

Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!
W swoim trzecim sezonie w Lotto Superlidze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów znalazł się w czołówce, ale tym razem medalu nie zdobył. Suchedniowska drużynę czeka jeszcze finał rozgrywek o Drużynowy Puchar Polski.
W ubiegły weekend na boiskach 1. Ligi rozegrano 28. serię gier. Upłynęła ona pod znakiem świetnego powrotu z zaświatów Wisły Kraków oraz kolejnych triumfów Lechii i Arki, które zdecydowanie uciekły reszcie stawki i pewnie kroczą po Ekstraklasę.
Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.
W środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii – powiedział przed spotkaniem Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Przed nami wymagający mecz, ale taki mamy etap sezonu – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
Przed Industrią Kielce decydująca rywalizacja o awans do Final Four Ligi Mistrzów. – Magdeburg jest silniejszy niż rok temu – powiedział przed pierwszym spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kolejną kolejkę mają za sobą zawodnicy występujący w RS Active IV lidze. W 24. kolejce Korona II Kielce wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Rudki, a Orlęta zwyciężyły 6:0 z Arką Pawłów.
Po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią kibice Cracovii mogli złapać trochę pewności i uwierzyć, że spadek to bardzo odległa rzecz. Jednak po niedzielnej przegranej z Puszczą Niepołomice sytuacja w Krakowie jest bardzo niepewna, zwłaszcza jeśli spojrzymy na terminarz zespołu z Krakowa.
Za nami 19. kolejka grupy południowej I ligi TTCup.com, w której na co dzień gra Polonia Kielce. Ekipa ze stolicy naszego regionu pokonała w wyjazdowym starciu KTS MDC² Park Gliwice 6:4.
Miniony weekend przebiegł nam pod znakiem nie tylko piłkarskich i handballowych, ale również bilardowych emocji. Galeria Echo w Kielcach ponownie gościła najlepsze poolowe zespoły z całej Polski. Wśród nich gospodarz – Nosan.
SMS ZPRP Kielce wygrał dwa spotkania Ligi Centralnej, a Końskie wciąż pozostają niezdobyte. KSZO i Wisła z kolejnymi porażkami.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Zofia Staszewska, zdobywczyni ośmiu bramek.
Kto w weekend odwiedził halę przy ulicy Krakowskiej w Kielcach, ten nie żałował. Fani szczypiorniaka w piątek, sobotę oraz niedzielę doświadczyli świetnego widowiska z udziałem juniorek młodszych Korony Handball. Kieleckie zawodniczki wywalczyły awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski!
W piątkowe popołudnie doszło do starcia określanego „Świętą Wojną”. Żółto-czerwoni kolejny raz wyszli zwycięsko ze starcia z Radomiakiem, co nie spodobało się kibicom przyjezdnych. Stawili się więc oni pod stadionem i przekazali zawodnikom swoje niezadowolenie.
Za nami 26. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. KSZO wysoko przegrał w wyjazdowym starciu z Wieczystą Kraków, Czarni Połaniec musieli uznać wyższość Avii Świdnik, a Star Starachowice zremisował z Chełmianką.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. – Spotkały się dziś drużyny, które bardzo mocno i ambitnie walczyły – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Korona Kielce w efektownym stylu pokonuje Radomiak Radom 4:0 i daje jasno do zrozumienia, że w kontekście walki o ligowy byt nie powiedziała ostatniego słowa. Dziś wybieramy najlepszego Koroniarza piątkowej rywalizacji na Suzuki Arenie.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. Najwięcej bramek dla kielczan na Dolnym Śląsku, pięć, zdobył Szymon Wiaderny.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.