Korona zaczęła i już w tym tygodniu w Kielcach rozegra dwa sparingi. Kto jeszcze dołączy?

17-06-2018 20:00,
Mateusz Kaleta

W niedzielę przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła drużyna Korony Kielce. To był ważny dzień, w którym poznaliśmy raczej już kompletny skład sztabu szkoleniowego oraz częściowy kształt zespołu na nadchodzący sezon. W pierwszym, pourlopowym spotkaniu udział wzięło 22 zawodników, w tym trzech testowanych. Ekipa Korony wciąż nie jest jednak kompletna i potrzebuje wzmocnień. Mało prawdopodobne jednak, aby budowa drużyny zakończyła się przed wyjazdem Korony na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.

Kielczanie dzień rozpoczęli od porannych badań krwi w jednym z miejscowych szpitali. A potem? Bieganie. Tak jak to jest w zwyczaju, zanim kielczanie ruszą na pierwszy trening, musieli przejść testy wydolnościowe, który dały wiedzę trenerowi, w jakiej formie fizycznej zawodnicy wrócili z wakacji.

REKLAMA

Piłkarze pojawiali się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza w trzech grupach. Jako pierwsi na obiekt przyjechali zawodnicy, którzy występowali w drużynie Korony już w ubiegłych rozgrywkach. Były też jednak nowe twarze: 18-letni bramkarz Paweł Sokół oraz gruziński napastnik, Vato Arveladze, będący pierwszymi letnimi nabytkami Korony. Pojawił się też inny bramkarz - Jakub Osobiński, który ostatnio występował w Koronie w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

Co istotne, zmiany zaszły nie tylko wśród piłkarzy, ale także w sztabie szkoleniowym Gino Lettieriego. Z pierwszą drużyną nie będzie już pracował Sławomir Grzesik, który został przesunięty do grup młodzieżowych. Nowym asystentem Włocha został Czech, Milos Jankovski. Będzie on pomagał nie tylko Lettieriemu, ale także Michałowi Dutkiewiczowi, który na co dzień odpowiedzialny jest za przygotowanie fizyczne zawodników. Jankovski dobrze zna się z pierwszym szkoleniowcem kieleckiego klubu – wspólnie pracowali już wcześniej, w Niemczech.

Istotny był także przekaz trenera Gino Lettieriego, który nakreślił kształt drużyny na nowy sezon: - Wszyscy zawodnicy, którzy dziś trenują, dalej będą piłkarzami Korony Kielce w przyszłym sezonie. Jedynym piłkarzem Korony, który może opuścić zespół, jest Możdżeń – stwierdził Lettieri, wykluczając tym samym możliwy transfer Marcina Cebuli, o którego mocno zabiega Jagiellonia. Nawet jeżeli piłkarz byłby zainteresowany tą propozycją, nie dostanie zgody klubu. - Jeżeli Jagiellonia zapłaci 1 mln euro, będziemy rozmawiać – uciął krótko Lettieri.

W trzeciej grupie zawodników na obiekcie pojawili się Ken Kallaste oraz Elia Soriano – ci zawodnicy na dniach mają przedłużyć wygasające 30 czerwca kontrakty z klubem. Są bardzo blisko porozumienia, a przekaz trenera jest jednoznaczny – chce, aby ci piłkarze byli dalej częścią zespołu. Na testach zabrakło Gorana Cvijanovicia oraz Akosa Kecskesa. Wiele zatem wskazuje na to, że Słoweniec oraz Węgier opuszczą Koronę. Ponieważ ich kontrakty ważne są tylko do 30 czerwca, muszą stawić się w klubie, ale nie będą ćwiczyć z drużyną. Czekają ich zajęcia indywidualne.

W zajęciach nie wziął udziału również Djibril Diaw, ale wyłącznie dlatego, że z powodów logistycznych jego przyjazd do Kielc się opóźnił. Senegalczyk ma dalej bronić żółto-czerwonych barw. Na testach wydolnościowych pojawiło się trzech nowych, testowanych graczy. To Gambijczyk Yaffa Yusupha, 21-letni pomocnik Oktawian Skrzecz oraz dwa lata starszy Maik Lukowicz. Więcej na ich temat napisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Co ciekawe, na liście zawodników do testów wpisany był także Kacper Przybylko, ale jego na stadionie jednak zabrakło. Prawdopodobnie dlatego, że wciąż nie podpisał kontraktu, co ma uczynić w najbliższych dniach.

Do niedzieli kielczanie będą trenować na swoich obiektach. W tym tygodniu rozegrają dwa sparingi - ze Spartakusem Daleszyce (środa) oraz Rakowem Częstochowa (sobota) - oba na stadionie przy ul. Szczepaniaka. Na koniec weekendu piłkarze Lettieriego wyjadą na pierwszy obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego.

Kadra Korony na testach wydolnościowych:

Bramkarze: Matthias Hamrol, Paweł Sokół, Jakub Osobiński

Obrońcy: Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Piotr Malarczyk, Ken Kallaste

Pomocnicy: Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour, Marcin Cebula, Łukasz Kosakiewicz, Zlatko Janić, Ivan Jukić, Michal Gardawski, Wiktor Długosz, Oliver Petrak oraz testowany Oktawian Skrzecz

Napastnicy: Elia Soriano, Wato Arweładze oraz testowani Yaffa Yusupha i Maik Lukowicz

Plan przygotowań:

20.06 – Sparing ze Spartakusem Daleszyce - stadion przy ul. Szczepaniaka

23.06. – Sparing Raków Częstochowa - stadion przy ul. Szczepaniaka

24.06. – 30.06 - Obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim

27.06. – Sparing z Hapoelem Beer Sheva (mistrz Izreala) w Opalenicy

30.06. - 06.07. – Obóz przygotowawczy w Opalenicy

30.06. – Sparing z Miedzią Legnica w Opalenicy

05.07. – Sparing Wisła Płock w Opalenicy lub Grodzisku Wlkp.

14.07. – Sparing Zagłębie Sosonowiec - Kolporter Arena

Wasze komentarze

Dario..2018-06-17 20:26:28
Kadra nie wygląda źle, 4-5 wzmocnień i będzie dobrze!
Do redakcji \"cześć \"2018-06-17 20:40:36
Podawaliście info, że ma przyjść Grzelak.
Czy coś wiecie więcej?
Jarek2018-06-17 21:07:34
Z gwiazdorami to korona nie podpisała ciekawe czy ta młodzież da radę utrzymać nas w E !
no stety2018-06-18 08:56:44
Niepokoi brak doswiadczonego bramkarza... A bylo dwóch...
ALEKS552018-06-18 12:20:57
I znow wzmacniamy sie Gorskim w ataku, to jakies chore!!!

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group