Korona ze zgodą na grę w Kielcach w europejskich pucharach! Wszystko w nogach piłkarzy

14-04-2018 15:27,
Marcin Długosz

Obecny sezon wszedł dopiero w decydującą fazę, ale na niektórych płaszczyznach trzeba już myśleć o kolejnym. I właśnie pod tym kątem odbyła się weryfikacja stadionów wśród zespołów, które mają szansę na awans do europejskich pucharów. W gronie tym jest również Korona Kielce, która naturalnie zgłosiła obiekt przy ulicy Ściegiennego – Kolporter Arenę.

Decyzja jest w stu procentach zadowalająca: żółto-czerwoni, w przypadku awansu do europejskich pucharów, mogą występować w Kielcach zarówno w eliminacjach, jak i nawet w fazie grupowej.

REKLAMA

Nie wszystkie drużyny cieszą się takim komfortem jak kielczanie. Wisła Płock – dla przykładu – zgłosiła swój stadion tylko na eliminacje, a w razie awansu do fazy grupowej, rozgrywałaby mecze na obiekcie Widzewa Łódź, co przyznał jej prezes na antenie radia Weszło FM.

Korona jest w grze o Ligę Europy na dwóch frontach. Może się do niej zakwalifikować wygrywając finał Pucharu Polski, albo kończąc rozgrywki ligowe na podium.

W zależności od obsady spotkania na PGE Narodowym i pozycji poszczególnych drużyn w LOTTO Ekstraklasie, niewykluczone, że osiągnięcie tego celu zapewni również 4. miejsce w tabeli. Stałoby się tak wówczas, gdyby zdobywca Pucharu Polski był także mistrzem kraju bądź zakwalifikowałby się do europejskich pucharów ścieżką ligową.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

As2018-04-14 16:28:48
Mam pytanko!
Czy będzie wyjazd na Legię 27?
I jak zrobić by siedzieć z Kibicami Korony!
Matoły podniosły mi cenę na VIP-ach na 600 PLN! A siedzieć z bydłem ...nie teges! A w barwach...strach!
POMOŻECIE???
@as2018-04-15 10:35:32
Wyjazd powinien być, zakazu nie mamy, więc informacji na ten temat szukaj na stronie mks-korona-kielce .pl Najlepiej zarejestruj się tam na forum.
Piotr 592018-04-15 13:20:06
Czy w przypadku awansu do finału, Klub zapewni zakup biletów posiadaczom karnetów? Może jakieś info w tym temacie.
@Piotr 592018-04-15 15:10:17
Może najpierw awansujmy, a dopiero potem takie pytania?

Projekt i wykonanie: CK Media Group