Wyeliminowali Orlen Wisłę. Teraz staną na drodze po Puchar Polski drużynie PGE VIVE Kielce

15-03-2018 15:13,
Redakcja

W czwartek poznaliśmy pary półfinału Pucharu Polski. Losowanie tego szczebla rozgrywek odbyło się w Warszawie. Do półfinału weszły: PGE VIVE Kielce, Gwardia Opole, Azoty Puławy oraz NMC Górnik Zabrze. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zmierzą się w nim z tym ostatnim zespołem, który wczoraj sprawił dużą niespodziankę, eliminując z rozgrywek Orlen Wisłę Płock.

Do tej pory o awansie decydował jeden mecz. Teraz rozegrane zostaną dwa pojedynki, które zaplanowano na 28 marca i 11 kwietnia (jednak wszystko wskazuje na to, że terminy meczów mogą ulec zmianie). Zwycięzcy awansują do finału, który zostanie rozegrany 12 lub 13 maja. 

REKLAMA

Klub PGE VIVE Kielce chciałby zagrać w innych terminach, po przerwie reprezentacyjnej, w ramach której 5 kwietnia Polska zagra mecz sparingowy z Czechami w katowickim Spodku. Proponowane przez klub daty to 11 i 17 kwietnia.

Pary półfinałowe:

NMC Górnik Zabrze - PGE VIVE Kielce

Azoty Puławy - Gwardia Opole

Gospodarzami pierwszy meczów będą NMC Górnik i Azoty.

Tym razem do finałowego spotkania nie dojdzie jednak ani w warszawskim Torwarze, ani w Lublinie. W tym roku obchodzimy jubileusz - stulecia piłki ręcznej na ziemiach polskich. Nie może więc dziwić, że finał Pucharu Polski 2018 odbędzie się właśnie w Kaliszu. To w tym mieście narodziła się polska piłka ręczna, a dokładniej w Szczypiornie - obecnie dzielnicy Kalisza. Finał Pucharu Polski mężczyzn odbędzie 13 maja.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

kibic2018-03-15 16:24:26
Ostatni finał też nie był w Warszawie tylko w Lublinie.
Mac2018-03-16 08:04:09
A to my nie gramy już w finale ? Tak wynika z wczesniejszego artykułu.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group