Możdżeń w "11" kolejki. Żelazne płuca Kallaste i Kaczarawa, który najczęściej traci piłkę

06-03-2018 18:34,
Mateusz Kaleta

To nie był emocjonujący wieczór w Kielcach. Sobotnie spotkanie Korony z Pogonią Szczecin zakończyło się bezbramkowym remisem. Mimo to jeden z piłkarzy kieleckiego zespołu zasłużył na szczególne wyróżnienie.

Eksperci Ekstraklasa SA, Canal+ oraz Onetu docenili pomocnika Korony, Mateusza Możdżenia, który jako jedyny spośród Koroniarzy został nominowany do najlepszej jedenastki 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy. To pierwsza taka nominacja dla Możdżenia w tym sezonie.

REKLAMA

Jedenastka 26. kolejki:

Malarz (Legia) - Helik (Cracovia), Dvali (Pogoń), Mitrović (Jagiellonia) - Możdżeń (Korona), Remy (Legia), Frankowski (Jagiellonia), Majewski (Lech), Stlilić (Wisła P.), Radut (Lech) - Piątek (Cracovia)

Według raportów biegowych, dostępnych dzięki współpracy z ChyronHego, a pochodzących z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A., to właśnie Możdżeń przebiegł tego dnia najwięcej spośród Koroniarzy - 11,8 km (z Pogoni lepsi byli tylko Piotrowski oraz Hołota). "Możdżu" oddał także najwięcej strzałów na boisku (cztery, z czego dwa były celne) oraz był najczęściej faulowanym zawodnikiem (pięciokrotnie).

Niepokojąca może być celność podań, która w szeregach Korony stoi na dosyć niskim poziomie. Możdżeń zanotował 80-procentową skuteczność podań, a drugi z środkowych pomocników - Jakub Żubrowski - 74-procentową. Najdokładniej podawali za to Piotr Malarczyk oraz Nabil Aankour (po 89%). Marokańczyk z francuskim paszportem przebywał na boisku jedynie przez 20 minut drugiej połowy. To właśnie on "wykręcił" najmniejszą prędkość wśród Koroniarzy - 27,03 km/h. Lepszym wynikiem może pochwalić się nawet bramkarz, Zlatan Alomerović - 27,77 km/h. On w trakcie całego meczu przebiegł dosyć sporo jak na golkipera - 5,12 km.

Najszybszym sprintem z Koroniarzy mógł pochwalić się natomiast Łukasz Kosakiewicz - 32,47 km/h. Zawodnik żółto-czerwonych w tej rywalizacji przegrał jedynie ze Spasem Delevem, który w najszybszym momencie biegu zanotował prędkość 32,65 km/h.

Drugą największą szybkość biegu wśród piłkarzy Korony zanotował Ken Kallaste (31,98 km/h). To właśnie Estończyk wykonał również tego dnia najwięcej sprintów w szeregach Korony - 18, był także drugi w statystyce przebiegniętych kilometrów - 11,65 km.

Cały zespół Korony przebiegł na Kolporter Arenie 114,7 km. Mniej niż Pogoń - 117,20 km.

Ciekawostką jest statystyka, ile razy poszczególni piłkarze tracili piłkę. Niekwestionowanym liderem w tej rubryce jest Nika Kaczarawa (20). Wśród Koroniarzy futbolówkę najczęściej odzyskiwał Żubrowski (11), a rywalizację w tej kategorii wygrał stoper Pogoni, Lasza Dwali - 18. On także zasłużenie znalazł się w najlepszej jedenastce tej serii gier.

fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Wasze komentarze

maly2018-03-06 19:09:26
Jak Kaczarawa ma piłek nie tracić jak jest non stop faulowany nawet kiedy nie jest przy piłce
cxxus2018-03-07 10:35:26
Wiadomo, że Kaczarawa przy taktyce preferowanej w tej rundzie (długa piła na Kaczkę, może coś zrobi) będzie ich dużo tracił.. :)
Spec2018-03-08 17:00:16
Aankour to jest dno i nie potrzebnie nawet go mamy w kadrze

Projekt i wykonanie: CK Media Group