Trener Ekstraklasy wskazuje: Mistrz Polski? Korona jest silna

10-02-2018 17:22,
Redakcja

Jak przed startem każdej rundy Lotto Ekstraklasy, kibice wraz z piątkowym „Przeglądzie Sportowym” otrzymali specjalny dodatek „Skarb Kibica”. Znaleźli w nim nie tylko pełne składy drużyn, ale też m.in. sondę przeprowadzoną wśród trenerów 16 zespołów ligi.

Każdy z nich musiał odpowiedzieć na trzy pytania. Pierwsze z nich brzmiało: „Który zespół zostanie mistrzem Polski”?

REKLAMA

Ciekawie zareagował Adam Owen, trener Lechii Gdańsk. – Jest kilka mocnych drużyn. Silna jest Korona, imponował mi Górnik. No i Legia, która ma taki budżet, że powinna zostawić daleko w tyle inne ekipy – stwierdził opiekun lechistów.

Można przypuszczać, że Walijczyk wciąż ma w pamięci jesienny mecz swojej drużyny z żółto-czerwonymi w Gdańsku, który zakończył się wstydliwą porażką gospodarzy 0:5.

Pozostali trenerzy ekstraklasy w gronie kandydatów do mistrzostwa nie wymienili Korony. A jak odpowiedział jej szkoleniowec, Gino Lettieri? – Do końca sezonu zostało jeszcze wiele meczów, więc dużo się może wydarzyć. Moim zdaniem, o tytuł powalczą trzy zespoły: Legia, Jagiellonia i Górnik – stwierdził Włoch.

Kolejne pytanie dotyczyło celu, jak opiekun stawia przed swoją drużyną. Tu niespodzianki nie ma. – Chcemy awansować do pierwszej ósemki. Taki był nasz cel od początku sezonu, nic się nie zmieniło – skwitował Lettieri.

Trzecie i ostatnie – co będzie atutem drużyny, a co budzi obawy? – Nie chcę ułatwiać nikomu zadania. Wiem, jakie są nasze mocne i słabe strony, ale nie będę o nich mówić publicznie – podkreślił trener Korony.

Więcej w „Skarbie Kibica”, piątkowym dodatku „Przeglądu Sportowego”.

fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group