Już po raz 9! Charytatywny Turniej w piłkę nożną pamięci Izy Domagały w Kielcach

05-02-2018 08:10,
top

Już w najbliższą niedzielę, 11 lutego  w godz. 08:30 - 18:00 w Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK w Kielcach rozegrany zostanie IX Charytatywny Turniej w piłkę nożną "Jesteśmy, by zmieniać życie - pamięci Izy Domagały". Jedno z najpiękniejszych, cyklicznych wydarzeń, jakie co roku odbywa się w stolicy województwa świętokrzyskiego!

W turnieju zagrają m.in. reprezentacje adwokatów, kleryków, dziennikarzy, studentów, czy działaczy społecznych. Podczas imprezy odbędą się również aukcje, pokazy oraz konkursy dla kibiców. Całkowity dochód zostanie przekazany dla 25-letniego Daniela Żuławy, który pół roku temu dołączył do grona absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

REKLAMA

- Daniel od 18 roku życia choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba utrudnia mu codzienne funkcjonowanie, ma problemy z czuciem, poruszaniem się, ostatnio też zaatakowała nerw wzrokowy, uniemożliwiając mu podjęcie jakiejkolwiek pracy czy prowadzenie samochodu. Nadzieją dla Daniela jest przeszczep komórek macierzystych (mezenchymalnych), dając szansę na regenerację uszkodzonego układu nerwowego, jednak jest to koszt, który przekracza możliwości Daniela oraz jego najbliższych, stąd też ważna jest każda zebrana złotówka - wyjaśnia Daniel Liwocha, jeden z organizatorów.

Idea Turnieju narodziła się wraz z chęci pomocy w leczeniu Izy Domagały, która była uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sawickiej w Kielcach. 23 marca 2010 r. przegrała walkę z nowotworem kości. - Organizując wydarzenie pragniemy uczcić pamięć Izy, a także całkowity dochód z imprezy przekazać na leczenie beneficjentów. Dziękując Wszystkim Przyjaciołom Turnieju za dotychczasową współpracę i okazane serce, podobnie jak co roku pragniemy zaprosić wszystkich ludzi o wielkich sercach na to wyjątkowe wydarzenie. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli pomóc Danielowi oraz uczcić pamięć Izy - mówi Patryk Zieliński, drugi z organizatorów.

Do tej pory udało się pomóc:

- w 2011 roku - dzieciom z chorobami onkologicznymi 

- w 2012 roku - 1,5 rocznemu Julkowi, choremu na raka siatkówki oka 

- w 2013 roku - 8-letniej Julii, która urodziła się z przepukliną oponowo - rdzeniową. 

- w 2014 roku - 10-letniemu Wiktorowi, choremu na Mózgowe Porażenie Dziecięce 

- w 2015 roku - 9-letniemu Kacprowi, choremu na deficyt AADC. 

- w 2016 roku - 15-letniemu Szymonowi, który urodził się z zespołem wad wrodzonych (rozszczep wargi, zanik stawów paliczkowych obu rąk, oraz zniekształcenie stóp).

- w 2017 roku - 11-letniej Marysi, która urodziła się jako wcześniak.Rozpoznano u niej m.in. krwawienie do ośrodkowego układu nerwowego III i IV stopnia, wodogłowie pokrwotoczne, niedotlenienie, zespół zaburzeń oddychania III stopnia

Ważne dla kibiców sportu!

W trakcie turnieju będzie można wylicytować m.in. koszulki Korony Kielce, PGE VIVE Kielce, Dafi Społem Kielce i Korony Handball. Za wszystkie dary i wspaniałą życzliwość dziękujemy przedstawicielom wszystkich tych klubów!

Fanpage Turnieju: https://www.facebook.com/TurniejCharytatywny/

Strona internetowa Turnieju: http://www.ck-turniej.pl/

O głównym Bohaterze wydarzenia

Nazywam się Daniel Żuława, mam 25 lat i moje życie to chwiejny i bardzo rozmyty obraz otoczenia - choruje na stwardnienie rozsiane. Pierwsze objawy choroby wystąpiły pod koniec kwietnia 2010r., tuż po moich 18 urodzinach... Początkowo drętwienie kończyn, problemy z czuciem, równowagą. Ostateczną diagnozę, lub wyrok jak kto woli, postawiono jesienią 2010 roku. Do tego czasu łudziłem się, że to coś innego, coś uleczalnego, coś co można pokonać... Niestety, czarny scenariusz się spełnił, a mój świat, moje plany na przyszłość legły w gruzach już na samym starcie.

Każdy kolejny rok to kolejne pogorszenia, po których wracałem szybciej bądź wolniej do siebie, ale byłem coraz słabszy. Codzienna walka ze zmęczeniem, zawrotami głowy, bólami mięśni, spastycznością stała się sednem mojego życia. Dwa lata temu do objawów motorycznych i czuciowych dołączyły początkowo ubytki w polu widzenia, a następnie utrata ostrości, barw widzenia.

W czerwcu 2017 roku, przygotowując się do obrony pracy magisterskiej, notatki przyjęły formę kilku pudeł papieru A3 zadrukowanego notatkami czcionką 30... Mimo to udało się, dzięki nieocenionej pomocy przyjaciół i wykładowców. Dziś nie mogę prowadzić auta, znaleźć autobusu, nie jestem w stanie rozpoznać twarzy mijających mnie ludzi, znajomych, przyjaciół...

Od samego początku walczyłem i walczę nadal. Leki, rehabilitacja, leki, programy eksperymentalne, rehabilitacja i tak wkoło. Mimo trudu choroba postępuje. Pojawiła się jednak nadzieja. Nadzieja w postaci przeszczepu komórek macierzystych (mezenchymalnych). Obiecująca terapia, która daje ogromne szanse na regenerację uszkodzonego układu nerwowego, w tym nerwu wzrokowego. Jedno podanie komórek to koszt ok. 20 000 zł. Standardowo terapia składa się z od 3 do 4 dawek komórek. Mam cel, o pomoc w osiągnięciu którego zwracam się z prośbą do wszystkich osób dobrej woli. Świat jest piękny i marzę, aby znów zobaczyć go w pełnej okazałości.

Inicjatywa "Moc serca dla Daniela": https://www.facebook.com/Moc-Serca-Dla-Daniela-387204365056259/

Wasze komentarze

pomagac2018-02-05 15:45:51
wrzucajcie do puszek, kazda złotówka to już ogromna pomoc!!!

Projekt i wykonanie: CK Media Group