Gorąca końcówka i przestrzelony rzut karny. Korona bezbramkowo remisuje w pierwszym sparingu w Side

16-01-2018 17:00,
Mateusz Kaleta

Bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza zimowa towarzyska potyczka piłkarzy Korony Kielce w tureckim Side. Kielczanie zremisowali z beniaminkiem rumuńskiej ekstraklasy Sepsi OSK Sfantu Gheorghe mimo, że obie drużyny miały swoje okazje na objęcie prowadzenia. Po pierwszej połowie znacznie bardziej należało się ono Rumunom, ale po przerwie to już Korona grała lepiej. Niestety, podopieczni Gino Lettieriego nie wykorzystali swoich sytuacji, a najlepszą z nich w 78. minucie zmarnował Jacek Kiełb, który przestrzelił rzut karny.

Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, trener Gino Lettieri zestawił na to spotkanie mocno eksperymentalną "jedenastkę". Włoch zdecydował się desygnować do gry od pierwszej minuty sześciu piłkarzy podstawowego składu, a obok nich na murawę wybiegli również dotychczasowi rezerwowi, oraz nowi, testowani zawodnicy. Wśród nich znaleźli się grający dotychczas w Centralnej Lidze Juniorów: Wiktor Długosz oraz Marcin Dziubek, a także testowani obcokrajowcy: Bojan Najdenov i Sanel Kapidzić.

To jednak Rumuni zaatakowali jako pierwsi. Prawą stroną przedarł się nigeryjski napastnik Benjamin Kuku, ale w ostatniej chwili powstrzymali go defensorzy Korony. Po chwili żółto-czerwoni wyszli z opowiedzią - mocno z dystansu uderzył testowany Macedończyk, Najdenov, lecz i jego strzał został zablokowany.

Pierwsze minuty meczu toczyły się w naprawdę żywym tempie. Aktywny był 17-letni Długosz, który już w 9. minucie wywalczył rzut rożny. Po chwili ponownie z dystansu uderzył Najdenov, jednak ten strzał nie sprawił bramkarzowi rywali najmniejszych problemów.

Wyjątkowo niebezpiecznie pod bramką Korony zrobiło się już w 12. minucie spotkania, kiedy sam na sam z Hamrolem stanął Kuku. Nigeryjczyk przegrał jednak pojedynek z niemieckim bramkarzem Korony, który popisał się w tej sytuacji kapitaną interwencją i doskonałym wyczuciem. Dosłownie minutę później po niedokładnym podaniu Żubrowskiego w dogodnej sytuacji stanął lewoskrzydłowy István Fülöp, jednak nieznacznie się pomylił. Kielczanie mieli w tej sytuacji sporo szczęścia.

Rumuni nieznacznie dominowali na boisku, jednak tempo meczu spadło. Gra długimi momentami toczyła się w środkowej strefie boiska. W 27. minucie spotkania z dobrą akcją wyszli żółto-czerwoni. Sprytnym podaniem Kapidzić uruchomił Kena Kallaste, który przedarł się pod samą bramkę Sepsi. Szarża Estończyka została jednak w ostatniej chwili powstrzymana przez czujnych defensorów beniaminka rumuńskiej ekstraklasy.

Pięć minut później kolejną dobrą okazję wypracowali sobie Rumuni, który tym razem zaatakowali prawym skrzydłem. Dobrze w tej sytuacji zachował się Dejmek, który w ostatniej chwili uchronił Koronę od straty gola.  Pierwsza połowa spotkania, w której lepszym zespołem byli Rumuni, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie trener Gino Lettieri posłał do boju zupełnie inną jedenastkę niż ta, jaka wystąpiła w pierwszej odsłonie spotkania. Jedynym zawodnikiem, który ostał się na boisku był Radek Dejmek. Drużyna, jaka wystąpiła w drugiej części meczu składała się wyłącznie z piłkarzy znanych już kibicom z jesiennych meczów na ekstraklasowych boiskach. Jedynym nowym, testowanym zawodnikiem, jaki zagrał po przerwie, był chorwacki pomocnik Oliver Petrak.

Roszady personalne szybko przyniosły skutek w postaci zmiany obrazu gry kieleckiego zespołu. Pierwszą dogoną sytuację w drugiej połowie kielczanie, występujący dzisiaj w czarnych, wyjazdowych strojach, stowrzyli sobie już w 48. minucie. Dobry strzał z najbliższej odległości oddał Kaczarawa, jednak trafił wprost w interweniującego bramkarza. To powinno być 1:0 dla Korony!

Kielczanie od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę. Kolejny strzał dosłownie trzy minuty później oddał Aankour, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok bramki.

Marokańczyk z francuskim paszportem, który pojawił się na boisku tuż po przerwie, był bardzo aktywny w środkowej strefie boiska. W 70. minucie meczu aktywnie powalczył o piłkę w polu karnym przeciwnika, odebrał ją, a następnie zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką bramki strzeżonej przez bramkarza Sepsi.

Na ostatnie trzynaście minut spotkania na boisko ponownie wybiegł Dziubek. 18-latek zastąpił kapitana żółto-czerwonych, Radka Dejmka.

Aż wreszcie nadeszła 78. minuta spotkania. To właśnie wtedy kielczanie byli najbliżej objęcia prowadzenia. Po dobrej, zespołowej akcji piłka ostatecznie trafiła do Marcina Cebuli, który został sfaulowany w polu karnym rywali. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Jacek Kiełb. Skrzydłowy kieleckiego zespołu niestety nie będzie mógł zaliczyć tego meczu do udanych. "Ryba" pomylił się, uderzył mocno nad bramką, a w konsekwencji wynik spotkania nie uległ zmianie.

Jeszcze jedną okazję przed końcem spotkania miał Cebula. Jego strzał z rzutu wolnego poszybował jednak wysoko nad poprzeczką.

Prawdziwe emocje miały miejsce dopiero w ostatnich minutach spotkania. W doliczonym czasie gry o jeszcze jedno uderzenie pokusił się Cebula. Mocny strzał pomocnika Korony zdołał jednak obronić bramkarz, a z groźnym kontratakiem ruszyli Rumuni. W ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił jednak Diaw, dzięki czemu uchronił Koronę od straty bramki w samej końcówce spotkania.

Bramki już nie padły. Korona zremisowała w pierwszym zimowym sparingu w tureckim Side z  Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0:0.

Następny towarzyski mecz kielczanie rozegrają już w najbliższy piątek. Rywalem żółto-czerownych będzie inny rumuński zespół, CSMS Jassy.

Korona Kielce - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0:0

Korona: Hamrol (46’ Alomerović) - Kosakiewicz (46’ Rymaniak), Dziubek (46’ Diaw), Dejmek (77’ Dziubek), Kallaste (46’ Miś) - Jukić (46’ Cebula), Cvijanović (46’ Petrak), Żubrowski (46’ Możdżeń), Długosz (46’ Kiełb), Najdenov (46’ Aankour) - Kapidzić (46’ Kaczarawa)

Sepsi OSK: (wyjściowy skład) Niczuly - Dalmau, Viera, Obsivac, Sato - Rodriguez. Gorrin, Ghinga - Oliveira, Fülöp, Petre - Kuku

------------

o co chodzi2018-01-16 17:38:05
z tymi przestrzelonymi karnymi? To juz jakas plaga w tym sezonie... Ile wykorzystali 2/10? Wezcie sie do roboty bo az wstyd !!!
Jarek2018-01-16 17:58:59
Może czas zmienić wykonawce bo głowę ma gorącą...i myśli o kontrakcie....
wapniak2018-01-16 18:18:01
I znów ten karny...
Lukas2018-01-16 18:25:01
Mamy narazie tylko dwóch napastników(w tym Kaczarawa do czerwca!).. Potrzeba nam Snajpera takiego, który potrafi z 10 200procentowych ojazji wykorzystać choć 9! Kadra powinna być skompletowana już 3tyg. przed rozpiczęciem rozgrywek!
Kibic2018-01-16 18:55:55
Ludziska czy Wy kiedys przestaniecie lamentowac ?? To sa sparingi !! 2 rozne sklady !! Ponto one sa zebybsie zgrywac probowac roznych rozwiazan !! Ale to chhba taka.mentalnosc polakow
Misiek2018-01-16 19:35:05
@Kibic, nie przestaną. Taka mentalność. Banda kanapowych frustratów... Nie wchodź i nie czytaj komentarzy szkoda nerwów
Jej2018-01-16 19:50:10
To tylko sparing..Strzelil czy nie jeden pieron ważne żeby wszyscy pograli.
@kibic2018-01-16 19:54:04
Zapomnij. Będą marudzić wszędzie i na każdy temat. Tak jak ktoś napisał wyżej. Oszczędź sobie komentarze, będziesz zdrowszy. Dla takich gamoni zawsze wszystko jest źle i lepiej jest tam, gdzie ich nie ma. :)
marcin2018-01-17 05:15:47
Jeden coś anonimowo napisze, a za chwilę pięciu mu odpowiada. Pytam się po co? Tylko pod informacjami o Koronie są takie rzeczy.
where is2018-01-17 10:57:44
stoperan.
@Konrad2018-01-18 22:07:03
Włącz sobie w zegarku

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.