Korona wraca do treningów. Kto pojawi się w poniedziałek na Kolporter Arenie?

07-01-2018 20:03,
Redakcja

O godz. 8:30 rano spotkają się w poniedziałek, 8 stycznia w komplecie piłkarze Korony Kielce po raz pierwszy po zimowych urlopach. Złocisto-krwiści przejdą badania krwi, potem odbędzie się premierowy, noworoczny trening drużyny pod okiem trenera Gino Lettieriego. Wcześniej jednak piłkarze zjedzą wspólne śniadanie.

Pierwsze zajęcia z pewnością nie będą zbytnio intensywne. Kolejne – już zdecydowanie bardziej. Zawodnicy w Kielcach odbędą też testy motoryczno-szybkościowe. Prawdopodobnie będą trenować aż trzy razy dziennie, a ważnym elementem przygotowań będzie bieganie. Czyli tak, jak było w lipcu tego roku, przed startem rundy jesiennej ekstraklasy.

REKLAMA

Dla części zawodników nie będzie to jednak pierwsze tegoroczne zetknięcie z Kolporter Areną. Kilku z nich m.in. Jakub Żubrowski czy Marcin Cebula pojawiło się w klubie w ostatnim tygodniu, by indywidualnie – zgodnie z rozpiską otrzymaną od sztabu szkoleniowego przed świętami – przygotowywać się do wiosennych zmagań.

Już w sobotę, z samego rana, zespół wyleci na pierwsze i jedyne w tym okresie zgrupowanie. Korona przez dwa tygodnie będzie trenować w tureckim Side. Tam rozegra cztery sparingi z interesującymi zespołami.

Wykaz sparingów:

- z Grasshopper Zurich (6. miejsce w lidze szwajcarskiej) we wtorek, 16 stycznia

z CSMS Jassy (8. miejsce w lidze rumuńskiej) w piątek, 19 stycznia

- z Olimpikiem Donieck (7. miejsce w lidze ukraińskiej) w niedzielę, 21 stycznia

- z Amkarem Perm (13. miejsce w lidze rosyjskiej) w środę, 24 stycznia

27 stycznia żółto-czerwoni wrócą do Kielc, zaś tydzień później, 3 lutego, rozegrają ostatni sparing przed powrotem na boiska ligowe. Ich rywalem będzie pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała, a mecz zostanie rozegrany w Kielcach.

Wciąż nie wiadomo, w jakim składzie Korona zaprezentuje się na poniedziałkowych zajęciach. Przy Ściegiennego na pewno zabraknie Macieja Górskiego i Michała Smolarczyka, którym wygasły umowy z kieleckim klubem. Wszystko wskazuje jednak na to, że pojawią się Fabian Burdenski, Angelos Argyris i Shawn Barry, z którymi władze Korony chcą rozwiązać kontrakty oraz Piotr Poński. Młody napastnik ma trafić na wypożyczenie.

Serca kibiców drużyny rozpala jednak szczególnie mocno wątek nowych piłkarzy, którzy mają zasilić zespół w zimowym okienku transferowym. Niestety, dalej nie wiadomo, czy w ogóle i jacy zawodnicy pojawią się jutro w Kielcach. Klub do tej pory nie potwierdził nawet nazwiska Thanasisa Karagounisa. I to mimo że o testach Greka w Koronie oficjalnie poinformował jego obecny klub, PEC Zwolle.

fot. Łukasz Laskowski / PressFocus

Wasze komentarze

Ciasny Wiesiek2018-01-08 00:23:48
Do choroby przecież muszą kogoś zakontraktować bo popłyniemy.Ten tydzień dużo pokaże moim zdaniem bo dobrze byłoby zabrać nowych do Turcji.
czyli2018-01-08 10:27:37
nie ma informacji, ze ktoś poza Grekiem będzie na treningach przed wyjazdem?

Projekt i wykonanie: CK Media Group