Mistrzostwa Polski w Bilard – Kielce 2017 - Ogromny sukces organizacyjny i sportowy!

04-12-2017 12:52,
Redakcja

Zakończyły się najważniejsze krajowe zawody bilardowe w Polsce – Mistrzostwa Polski w Bilard Kielce 2017. Impreza, rozegrana w dniach 26.11 – 01.12.207 w hotelu Binkowski, której organizatorem był Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe zgromadziła na stracie najlepsze zawodniczki i zawodników z kraju na czele z medalistami mistrzostw świata i Europy.

To było wielkie święto sportowe zakończone ogromnym sukcesem organizacyjnym, a dodatkowo dla gospodarzy wspaniałym wynikiem sportowym. Goście i uczestnicy podkreślali świetne przygotowani sali, w której rozgrywane były zawody, profesjonalne prowadzenie oraz ogromną promocje medialną. Zawody można było obserwować na żywo na całym świecie po raz pierwszy ze wszystkich stołów przez pięć dni zmagań (łącznie nadano prawie 450 godzin transmisji live!) na antenie TVSPORTS.pl. Stacja TVP Kielce emitowała codziennie kilkuminutową specjalna Kronikę Mistrzostw Polski (5 odcinków), o zawodach informowały systematycznie media, które były Patronami Medialnymi: Echo Dnia, Radio i CKsport. Dodatków w styczniu retransmisję 11 godzin spotkań będzie można zobaczyć na antenie SPORTKLUBU. 

REKLAMA


Świetnie dopasowali się do tego również zawodnicy gospodarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Mistrzostw zdobywając dla Kielce aż 9 medali ! w tym cztery złote! Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Karol Skowerski (Nosan Kielce) zdobywca złotego i srebrnego medalu. W kategorii kobiet najlepsze zawodniczki to Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) oraz Katarzyna Wesołowska (TVSports.pl – Idoślubu.pl Kielce). Obie zdobyły złoto, srebro i brąz. Ostatni złoty medal dla Kielc to zasługa Tomasza Kapłana (Nosan Kielce).

Wyniki sportowe to oczywiście wynik ciężkiej pracy zawodników i sztabu szkoleniowego. Jeżeli chodzi o organizację samej imprezy to ogromna praca kilkudziesięciu osób i to nie tylko podczas samych Mistrzostw. Już w marcu ustalane były wszystkie szczegóły organizacyjne z hotelem czy TV.  Od września naruszyła ogólnopolska kampania promocyjna, a ostatnie dziesięć dni to praca po 20 godziny na dobę nie tylko po to aby przeprowadzić zawody, ale aby pokazać je całemu światu Mistrzostwa to bowiem ogromna szansa na promocję naszych bilardzistów, ale również Kielc i województwa. To jednak nie koniec bo czeka nas jeszcze przygotowanie materiałów dla ogólnopolskiej TV. Cieszę się jednak, że impreza spodobała się uczestnikom i gościom za co wielkie podziękowania należą się oczywiście głównym bohaterom czyli zawodniczkom i zawodnikom , ale również całemu sztabowi organizacyjnemu i sędziowskiemu oraz dziennikarzom i sponsorom  – podsumował Grzegorz Kędzierski – prezes Zarządu PZBil.

Akcja odbyła się przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Urzędu Miasta Kielce, Eurotech, Aramith, Brześć, Iwan Simonis pod Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezydenta Miasta Kielce, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Patronami Medialnymi były: TVP Kielce, Echo Dnia, ITV Kielce, Sportklub Polska, TVSPorts.pl, CKsport.pl, Radio Kielce.

KLASYFIKACJA MEDALOWA – TOP 3

1. NOSAN Kielce 3 2 1           
2. ERG Bieruń Folie 1 1 3
3. TVSports- Idoślubu.pl Kielce 1 1 1

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group