Korona walczy o wicelidera. Tak wysoko w tym sezonie jeszcze nie była!

04-12-2017 00:00,
Mateusz Kaleta

18. kolejka Lotto Ekstraklasy jest już praktycznie na finiszu. Przed nami ostatnie spotkanie tej serii gier. Dzisiaj w Krakowie kielecka Korona zmierzy się z Cracovią. I jeśli wygra, może być w wyjątkowo świetnych nastrojach.

Znamy już rozstrzygnięcia pozostałych meczów tej kolejki. Po ich rozegraniu żółto-czerwoni plasują się na czwartym miejscu w tabeli.

REKLAMA

Ale jeżeli Korona zwycięży, zamelduje się na pozycji wicelidera. Jest to możliwe z tego względu, że druga dotychczas Legia Warszawa straciła punkty remisując z Sandecją. Jeśli kielczanie pokonają Cracovię, zrównają się punktami z "Wojskowymi", ale na ich korzyść przemawiać będzie lepszy bilans bezpośrednich meczów.

W przypadku remisu Korona z powrotem wskoczy na trzecie miejsce - dokładnie takie, jakie zajmowała przed tą kolejką. Żółto-czerwoni zrównają się wprawdzie punktami z Jagiellonią, ale w tym momencie, kiedy ekipy rozegrały ze sobą tylko jeden mecz, o wyższym miejscu w tabeli zadecyduje lepszy bilans bramkowy. Ten natomiast jest po stronie Korony.

W najgorszym wypadku - porażki - kielczanie zachowają czwartą pozycję. 

Podopieczni trenera Gino Lettieriego mają o co walczyć. W grę wchodzą nie tylko ligowe punkty, ale także podtrzymanie fantastycznej serii 11 kolejnych meczów bez porażki. 

Pierwszy gwizdek arbitra w wyjazdowym meczu Korony z Cracovią dziś o godz. 18.

fot. Rafał Rusek / PressFocus

Wasze komentarze

andrzej2017-12-04 09:44:40
Jak zagrają na 100% to o 3pkt jestem spokojny, a jak zagrają na "pół-gwizdka' tak jak z Lubinem w PP..to może być nieciekawie(mam nadzieję, że te narzekania min. na śnieg, boisko nie było alibi na dzisiejszą strate punktów!). Korono, pokaż piłkarskiej Polsce, że wygrana z Legią to nie był przypadek!!!
arni2017-12-04 10:43:12
"W najgorszym wypadku - porażki - kielczanie zachowają czwartą pozycję. "- nie do końca ta jest. W przypadku porażki pogorszy nam się bilans bramkowy i niestety spadlibyśmy na 5 pozycję. Co oczywiście nie będzie miało miejsca bo i tak wygramy. KORONA
Menago2017-12-04 12:57:37
Na pół gwizdka to zagrali w Lubinie mecz ligowy, widać było od początku że pojechali po jeden punkt. W zawodnikach Korony pokutuje jeszcze ten syndrom średniaka ligowego że u siebie trzeba wygrywać a na wyjeździe wystarczy remis . Drużyna z czołówki musi wiedzieć że remis na wyjeździe to jest strata 2 punktów, a między pozycjami 3-7 jest różnica jednego zwycięstwa. Już straciliśmy punkty z Pogonią z którą wszyscy wygrywają, z Piastem, o Jagiellonii i Lechu już nie wspomnę bo to na własne życzenie. Ale głowa do góry i jedziemy po zwycięstwo, piłkarsko, i organizacja gry jest po naszej stronie.
kibic2017-12-04 14:49:32
Wygrać i wyciszyć pana Probierza.

Projekt i wykonanie: CK Media Group