Kadrowicze z Korony na pełnej koncentracji. Kto zagrał i jak się spisał?

11-11-2017 08:34,
Piotr Ciesielski

Dobre rezultaty w meczach ligowych zaowocowały dużą liczbą powołań do kadr narodowych z zespołu Korony Kielce. Nika Kaczarawa wezwany został na pomoc reprezentacji Gruzji, zaś Ken Kallaste - Estonii. Co więcej, do drużyn U-21 Bośni i Hercegowiny oraz Polski ostatecznie załapali się kolejno Ivan Jukić i Krystian Miś. 

Jako pierwszy, listopadowy weekend reprezentacyjny rozpoczął Kallaste, jednak nie będzie on miło wspominał towarzyskiego meczu swojej reprezentacji. Estonia przegrała u siebie z Finlandią 0:3 (0:2), a boczny obrońca Korony Kielce rozegrał w tym pojedynku 45 minut. I niczym wielkim się nie wyróżnił. 

REKLAMA

W piątek odbyły się kolejne spotkania międzynarodowe. Gruzja Kaczarawy pokonała u siebie Cypr 1:0, ale napastnik z Kielc wszedł na boisko dopiero w 83. minucie za Giorgiego Kwilitaię. Zawodnik żółto-czerwonych już po chwili mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał z ostrego kąta obronił bramkarz rywali.

W gorszym położeniu znalazł się Krystian Miś. Nie załapał się on do ścisłej kadry Polski U-21 na wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi. Biało-czerwoni spisali się jednak fatalnie, cudem uratowali remis 2:2.

W zupełnie innym nastroju był Ivan Jukić. Znalazł się on w pierwszym składzie młodzieżowej drużyny Bośniaków na mecz eliminacyjny z Walią. Jego drużyna miała powody do radości, bowiem na wyjeździe wygrała wysoko, aż 4:0. Koroniarz nie zdobył żadnej z bramek. Na murawie w w 61. minucie zmienił go Mićo Kuzmanović. 

Kolejne mecze kieleckich zawodników już w nadchodzące dni. W niedzielę Estonia zmierzy się z Maltą. Dzień później Gruzja podejmie Białoruś, a we wtorek Polska U-21 spotka się w hitowo zapowiadającym się starciu eliminacyjnym grupy 3 - w Gdyni z Danią. 

Źródła: własne, korona-kielce.pl

fot. Krzysztof Porębski / PressFocus

Wasze komentarze

wazne2017-11-11 09:04:30
ze Miś jeździ w ogóle na tę kadre, ma potencjał, trzeba w niego inwestować.

Projekt i wykonanie: CK Media Group