Członek legendarnej Korony zachwycony: "Ta ekipa nas przebija. Jestem pod wrażeniem"

04-11-2017 07:30,
Redakcja

Przemysław Cichoń, wychowanek kieleckiego klubu, był w składzie legendarnej Korony, która w 2005 roku wywalczyła historyczny, pierwszy awans do Ekstraklasy. „Cichy” w kolejnym sezonie był pewnym punktem drużyny, do momentu, kiedy jego karierę przerwała groźna kontuzja. Jednak w pełni zdrowia, czy z urazem - wciąż wiele znaczył w szatni żółto-czerwonych.

Dla Korony, prowadzonej wówczas przez Ryszarda Wieczorka, były to niezwykle udane rozgrywki. Kielczanie, choć byli beniaminkiem, grali świetnie. Na koniec sezonu uplasowali się na wysokiej, 5. pozycji, a o sile drużyny stanowili wówczas m.in. Grzegorz Piechna, Paweł Golański, Arkadiusz Bilski, Marcin Kaczmarek czy Hermes.

REKLAMA

Jednak Cichoń nie ukrywa swojego zachwytu nad obecną Koroną. „W pierwszym sezonie w Ekstraklasie mogliśmy biegać dwa mecze z rzędum ale ta ekipa przebija tamtą. Jestem pod wrażeniem” – napisał na Twitterze.

Szczególne słowa skierował też w stronę innego wychowanka kieleckiego klubu, Jakuba Żubrowski. „A Kubie życzę, żebyś był pierwszym wychowankiem, który zagra w naszych barwach w europejskich pucharach. Droga daleka, ale przy tej dyspozycji - realne”.

fot. Łukasz Laskowski / PressFocus

Wasze komentarze

hehe2017-11-04 17:40:17
To ta legendarna Korona, co połowa zawodników prawomocnymi wyrokami skazana?
do hehe2017-11-04 18:22:46
cała polska liga jest taka "legendarna"
KORONiArz 812017-11-04 18:24:27
Komentarz do hehe - idz chlopie sie utop. Oni wiecej zrobili dla klubu - ty nigdy nie bedziesz legenda KORONY ciebie nikt nie bedzie pamiętał - idz lepiej odrob lekcje bo w poniedzialek na ósmą do zerowki dzieciaku

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group