Eksperci Canal+ pieją z zachwytu nad Koroną. Kiedyś irracjonalne, teraz dobre posunięcie

23-10-2017 00:39,
Redakcja

Krótko, aczkolwiek wyjątkowo pozytywnie skomentowano piątkowy mecz piłkarzy Korony Kielce z Górnikiem Zabrze w niedzielnym programie "Liga Plus Extra". Żółto-czerwoni zostali pochwaleni przez obecnych w studiu ekspertów za postawę w drugiej połowie spotkania.

- Gdy latem żegnano się w Kielcach z trenerem Maciejem Bartoszkiem, wydawało się to mocno irracjonalne. Ale dzisiaj chyba możemy uznać, że to było dobre posunięcie - zaczął prowadzący program Krzysztof Marciniak, dziennikarz stacji.

REKLAMA

- Grę Korony oglądało się z ogromną przyjemnością. Myślę, że Górnik się nie spodziewał, że gra z takim zespołem. Zabrzanie sądzili, że przewagę, którą sobie wypracowali, dowiozą do końca. A sądzę, że jakby ten mecz trwał jeszcze 15 minut, to Korona wyjechałaby z trzyma punktami - komentował Kazimierz Węgrzyn, ekspert Canal+.

- To zaskakujące, jak grała ta drużyna. Jak goniła wynik i stwarzała sytuacje. Tak właśnie wyobrażam sobie najlepsze zespoły w ekstraklasy, które potrafią odrabiać straty. To było imponujące - dodawał Węgrzyn.

Marciniak, na koniec, przypomniał jednak o statystykach. - Bilans na wyjazdach jest cały czas słaby, to się akurat nie zmieniło. A taki był powód rozstania z trenerem Bartoszkiem podawany w Kielcach - stwierdził.

Wasze komentarze

Menago2017-10-23 01:36:58
Ale rozczarował Pan Sławek, ewidentnie ciągnięty za koszulkę Dibril przez Angulo, co nie pozwoliło mu zebrać się do toczącej się piłki, A pan Sławek "że to była męska gra" no ani to dosłownie, ani w przenośni nic nie ma z męską postawą, to raczej taka podstępna i fałszywa zagrywa a tfu.....
A następna kontrowersja Paixao ciągnięty za koszulkę jest Var, sędzia dyktuje karnego a Pan Sławek tak,tak należał się karny no przecież ciągnął za koszulkę. Jak mu ciężko uwolnić się mentalnie od kolegów sędziów, a może nie chce szkodzić Radomiakowi teraz albo w przyszłości.
Stety2017-10-23 17:24:23
Pan Stempniewski zawsze broni sędziów.
Niestety do dzisiaj panuje przekonanie wśród komentatorów i dziennikarzy sportowych, szczególnie wśród sędziów, że Korna gra na pograniczu faulu. Stąd sędziowie łatwą ręką kartkują Koroniarzy, podczas gdy inne kluby z brutalniejszą grą (Arka) są łagodniej traktowane.
Spec2017-10-23 21:00:36
A CkSport dalej płacze za Bartoszkiem, dramar Panowie, Bartoszek byl zwolniony chociazby za gre na wyjazdach ale przypomne ze hołbiony przez was trener dostawał na wyjazdach łupnia (Gdynia, Białystok) a Lettieri w kazdym z meczow wyjazdowych nie tylko ocieral sie o zwyciestwo ale na to zwyciestwo po prostu zaslugiwal i punktuje lub przegrywa chociazby tak jak z Lechem 1:0 po przypadkowej bramce. Troszke racjonalizmu i skoncze juz piać z zachwytu za bezmyślnym trenerem ktory majac fure szczescia osiagnal fajny wynik

Projekt i wykonanie: CK Media Group