W Zabrzu wielka radość przed meczem z Koroną. Dotyczy Igora Angulo

16-10-2017 15:34,
Redakcja

Od doskonałej wiadomości rozpoczęli nowy tydzień, który zakończy się meczem z Koroną Kielce, przedstawiciele Górnika Zabrze. W poniedziałek ogłosili oni wiadomość, która wprost uradowała kibiców drużyny. Najlepszy napastnik ekstraklasy, Igor Angulo podpisał nową umowę z klubem.

To już przesądzone. O godzinie 15 Hiszpan złożył podpis pod nowym kontraktem z Górnikiem Zabrze. Poprzednia umowa obowiązywała do końca czerwca 2018 roku. Obecna wygasa w połowie 2020 roku. - To dla mnie bardzo ważny dzień. Czuję się w Zabrzu fantastycznie, przeżywam najlepszy czas w mojej karierze. Chciałem zostać tutaj na dłużej – mówi snajper

REKLAMA

Przypomnijmy, że Angulo trafił do Zabrza nieco ponad rok temu. Debiutował 10 sierpnia 2016 roku wchodząc na boisko w wygranym meczu z Legią Warszawa w Pucharze Polski, a pierwszego gola zdobył kilkanaście dni później w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Jego bramki pomogły Górnikowi wrócić do ekstraklasy. Igor zdobył ich w poprzednim sezonie 17, zostając królem strzelców pierwszej ligi. Ostatnią strzelił w meczu z Wisłą Puławy, gdzie Górnik wygrał 1:0. Wygrana oznaczała awans.

Także na boiskach ekstraklasy wychowanek Athletic Bilbao radzi sobie wybornie. W 11 kolejkach strzelił dwanaście bramek i otwiera listę snajperów ligi. Już dwa razy został wybrany na piłkarza miesiąca. W jednym wypadku otrzymał wszystkie możliwe do zdobycie głosy! Jego kolejne dwa gole dały Górnikowi awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. - Osiągnięcia indywidualne są ważne, ale najistotniejsza jest drużyna. Dlaczego zostaję? Zadecydowało wszystko. Fantastyczni kibice, piękny stadion, atmosfera w szatni, sztab trenerski… Myślę, że stać nas na jeszcze więcej. Będę w Zabrzu w sumie trzy lata, wierzę, że to będzie dla nas wszystkich bardzo udany czas – kończy Igor, który w ciągu roku zdobył dla Górnika 31 bramek w lidze i w Pucharze Polski! Na tym etapie rozgrywek ligowych jaki mamy dziś, lepszy w historii był tylko wielki Ernest Pohl.

- Uznaliśmy, że nie ma na co czekać. Rok temu szukaliśmy napastnika, który pomoże Górnikowi wrócić do ligi. Znaleźliśmy Igora. Jego dorobek w ciągu minionych dwunastu miesięcy przeszedł chyba wszelkie oczekiwania. On chce u nas grać, my też chcieliśmy, my z nami został. Stąd dzisiejsze porozumienie. To ważny dzień dla całego klubu, bo pokazuje, że chcemy się rozwijać i zależy nam na rozwoju drużyny. Ona jest najważniejsza, ale istotne są też indywidualności, które w ważnych momentach decydują o wyniku – komentuje podpisanie nowego kontraktu przez zawodnika prezes Górnika, Bartosz Sarnowski.

Angulo z nowym kontraktem wyjdzie na boisko po raz pierwszy w piątek o 20.30 przeciwko Koronie Kielce. Hiszpan już jest najbardziej skutecznym obcokrajowcem w historii Górnika.

Źródło: własne, gornikzabrze.pl

fot. Norbert Barczyk / Press Focus

Wasze komentarze

Foto2017-10-16 16:31:57
No i fajne..
Angulo2017-10-16 16:52:21
To już nie muszę się wysilać, bo kontrakt mam.
Luker2017-10-16 19:33:40
nie musi się wysilać, obrona Korony służy pomocą. Dla niego będzie to nowe doświadczenie "jechać na bramkarza, sam na sam, aż od połowy boiska".
Absolutely - do Luker2017-10-16 21:40:46
Tobie to chyba kanapki kradli . T3m ryja.
miki2017-10-17 16:42:04
Obyście się wszyscy nie zachłysnęli tym Górnikiem , nie mam nic przeciw temu klubowi . Zagrają dobrze niech wygrają , lecz trzeba pamiętać że Korona już nie raz ucierała nosa LIDEROM. Dlatego trochę pokory .
Hugo Boss2017-10-18 13:17:50
Górnik gaśnie i nie wytrzyma do końca ligi . Już to pisałem.Mistrzem Lech i pisałem to po pierwszej kolejce

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group