Kibice Pogoni zamiast na mecz z Koroną jadą do... Kołobrzegu na rezerwy

29-09-2017 17:27,
Redakcja

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin Portowcy wydało oświadczenie przed najbliższym meczem swojej drużyny z Koroną Kielce. I choć nie ma w nim... ani słowa o tym spotkaniu, to jednak przekaz jest jednoznaczny.

A dotyczy on meczu trzecioligowych rezerw Pogoni, które w tym samym czasie – w sobotę o godz. 18 – będą rozgrywały swój wyjazdowy mecz z Kotwicą w Kołobrzegu.

REKLAMA

Grupa fanów „Dumy Pomorza” zachęca do tego, by... wybrać się właśnie na to spotkanie. Tym samym – opuścić pojedynek pierwszej drużyny na Stadionie Floriana Krygiera w Szczecinie. Dodajmy, że Pogoń sympatyzuje z Kotwicą, dlatego ten pojedynek jest nazywany „meczem przyjaźni”.

Ale to absolutnie nie jedyny powód takiej decyzji. 

"Dostaliśmy od nich (młodych piłkarzy rezerw - przyp. red.) zapewnienie, że tego dnia swoją postawą na boisku udowodnią, że są godnymi nosić herb naszego wspaniałego klubu na swoich piersiach. Tego samego nie można powiedzieć o ich starszych i dużo bardziej rozpoznawalnych kolegach" - czytamy w nim.

Przypomnijmy, że kibice mają mnóstwo pretensji do swojej drużyny o styl gry i słabe wyniki w tym sezonie. Więcej o tym napisaliśmy tutaj.

Oto pełna treść oświadczenia:

"Szanowni Kibice Pogoni Szczecin.

W związku z faktem, że od niedawna przyszła do nas kalendarzowa jesień, postanowiliśmy zrobić jej na przekór i zaprosić was nad morze.

Zapewniamy, że nie będziecie potrzebowali ciepłych ubrań, bo według wszystkich prognoz 30 września o godzinie 18 w Kołobrzegu będzie bardzo gorąco.

Jako Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin 'Portowcy' zapraszamy w imieniu młodych zawodników z zespołu rezerw Pogoni na mecz pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a Pogonią II Szczecin.

Dostaliśmy od nich zapewnienie, że tego dnia swoją postawą na boisku udowodnią, że są godnymi nosić herb naszego wspaniałego klubu na swoich piersiach.

Tego samego nie można powiedzieć o ich starszych i dużo bardziej rozpoznawalnych kolegach.

Dla dobra młodych zawodników lepiej byłoby odseparować ich od towarzyszy z szatni, tak żeby nie musieli czerpać złych wzorców.

Bilet na mecz kosztuje 10zł, ale mając w głowie powtarzane często hasło ' Cała Pogoń zawsze razem' jako Stowarzyszenie postanowiliśmy, że pokryjemy koszt biletu dla każdej osoby, która wybierze się na ten mecz.

Zapisy będą odbywały się od środy do piątku w pubie Jocker. Dojazd na mecz we własnym zakresie.

Liczymy na wysoką frekwencję wyjazdową i pamiętajcie, że to my tworzymy ten klub!

To my kibice, przyzwyczajeni do lat niepowodzeń i sportowego marazmu jedziemy do Kołobrzegu w celu obejrzenia piłkarzy, którzy oddadzą swoje serca walcząc za nasz klub na boisku. Nie mamy takiej gwarancji w sobotę przy Twardowskiego.

Panie Mroczek & Stolarczyk budzimy się.

Z kibicowskim pozdrowieniem.
SKPS"

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

ART2017-09-29 17:46:48
Nic to nas nie powinno obchodzic. Niezaleznie od tego, ile bedzie widzow, jaki bedzie dopin, my to musimy wygrac. Pogon slabiutka, my gramy ladnie, jednak punktow mamy troche za malo. Jezeli przegramy, to trzeba pogodzic sie z wiecznym przecietniactwem w naszym wykonaniu.
luk2017-09-29 21:56:45
A co to nas obchodzi!? Korona powinna wygrać w Szczecinie nawet przy pełnych trybunach! Pogoń jest jedną ze słabszych druzyna w Ekstraklasie jak nienajsłabszą! Inny wynik niż zwyciestwo Korony bedzie dyzym rozczarowaniem!!!!!
Andrzej2017-09-29 22:43:19
Panowie... Liczy sie tylko zwycięstwo Korony...inny wynik będzie rozczarowaniem!
Gora2017-09-29 22:47:15
Jezeli Korona to przegra, to jestem pewien, ze czeka nas kolejny sezon kopania sie w srodku tabeli bez nadziei na jakis sukces. Jezeli wygramy, to uwierze, ze stac nas na wiecej. Bez punktowania na wyjezdzie nic nie ugramy.
obserwator2017-09-30 00:01:30
Korona powali Pogoń na kolana. Trzy punkty po mecz jadą do Kielc. I czy się to komuś podoba czy nie to Korona wolnym krokiem idzie na mistrza w sezonie 20017/20018. Nie jakaś tam Legia, Wisła czy Lech.Oni już stracili tak zwane prawo pierwokupu jako jedyni do zwycięstwa.Dobra koniunkt
ura jak dla nich już się skończyła. Tym razem na piedestal wejdą inne zespoły co poniekąd były przez dzialaczy traktowane po macoszemu i odstawiane na .,boczny tor. Czyż to nie prawda panie Boniek i panowie działacze z PZPN ????
Hugo Boss2017-09-30 01:05:30
Jestem całym sercem za koroną ale z całym szacunkiem nam brakuje jakości w grze.Same serce do walki nie wystarczy bo zdecydowanie bardziej liczą się umiejętności.
Dominik2017-09-30 13:44:05
Jade z chcialem sie szalem wymienic
Krzysiek TYLKO POGOŃ2017-09-30 14:41:02
Oj scyzory, scyzory, ale dziś będzie lament w Kielcach. Mam nadzieje że poduchy do płaczu już przygotowane?!

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group