Do wyboru Zająca do Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA potrzebnych było kilka tur głosowania

26-09-2017 20:06,
Redakcja

Dziś w Warszawie wybrano nową Radę Nadzorczą Ekstraklasy S.A. W jej skład wchodzą reprezentanci czterech najlepszych klubów ligi w danym sezonie, jedno miejsce zajmuje delegat PZPN, a dwa miejsca obsadzane są przedstawicielami dwóch innych klubów najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Teraz zdecydowano się na prezesa Pogoni Szczecin, Jarosława Mroczka oraz prezesa Korony Kielce, Krzysztofa Zająca. 

- Głosowanie jest tajne, więc nie wiemy, jak tak naprawdę rozkładały się głosy. Ale potrzebne było kilka tur, aby dojść do takiego właśnie rozwiązania - zdradza na antenie Polsatu Sport nowy przewodniczący RN, Karol Klimczak (prezes Lecha Poznań). - Prezes Mroczek sprawuje władzę w stabilnym klubie i od paru lat aktywnie działa na rzecz rozwoju Ekstraklasy. Z kolei Korona Kielce i prezes Zając to chęć spojrzenia na interesy mniejszych klubów. Bo nie możemy patrzeć tylko na te 2-3 najsilniejsze drużyny ligi, lecz też na pozostałe zespoły. 

REKLAMA

Więcej na temat wyników głosowania napisaliśmy TUTAJ.

Co jednak najciekawsze, świeżo upieczony przewodniczący zapowiada zmianę systemu ligi. - Wydaje się, że zrezygnujemy z ESA 37 i wrócimy do systemu rozgrywek "mecz - rewanż".  Dyskutujemy jednak jeszcze nad liczbą klubów w Ekstraklasie i póki co nie wiadomo, czy będzie to szesnaście drużyn, czy osiemnaście. Chciałbym, abyśmy do końca roku zaakceptowali nowy system rozgrywek i żeby wszedł on w życie już od nowego sezonu - podkreśla Klimczak.

Przypomnijmy, iż w maju zapadła decyzja, że w sezonie 2017/2018 utrzymany zostanie system ESA 37, jednak bez podziału punktów po fazie zasadniczej. 

Źródło Polsat Sport

fot. Anna Benicewicz-Miazg

Wasze komentarze

kalu2017-09-26 22:27:07
Ekstraklasa z 18 drużynami bez żadnych kombinacji. Tylko taki system rozgrywek!
lucas_ck2017-09-27 10:55:33
i po rundzie jesiennej pol ligi nie bedzie o nic gralo:p
ZaCK2017-09-27 16:04:18
Do lucas_ck w każdej poważnej lidze tak jest i nie jest to tylko i wyłącznie złe, bo pozwala na przegląd kadry i sprawdzenie większej ilości młodych zawodników.

Projekt i wykonanie: CK Media Group