Wisła pokonana, Korona w ćwierćfinale Pucharu Polski! Awans zapewnił gol Diawa w dogrywce!

20-09-2017 23:05,
Mateusz Kaleta

Po wielkich trudach i męczarniach Korona Kielce wywalczyła awans do ćwierćfinału Pucharu Polski! Regulaminowy czas potyczki z Wisłą Kraków zakończył się bezbramkowym remisem i zwycięzcę wyłonić musiała dogrywka. A tam lepsi okazali się złocisto-krwiści, który po trafieniu Djibrila Diawa pokonali rywali 1:0!

Ustalając skład na to spotkanie trener Gino Lettieri dokonał 3 zmian. Tym samym Włoch dał odpocząć zawodnikom, który dotychczas regularnie grali w lidze. Pierwszy raz w tym sezonie na boisku pojawił się Maciej Gostomski, a od pierwszej minuty wybiegli także Fabian Burdenski i Maciej Górski. Na lewej obronie zagrał natomiast Michal Gardawski.

Jako pierwsi w tym spotkaniu zaatakowali wiślacy, który już w 6. minucie przeprowadzili pierwszą ofensywną akcję. Błąd w środkowej strefie boiska popełnił Fabian Burdenski, który podał piłkę do przeciwnika. Z futbolówką na bramkę kielczan pognał Balaniuk, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zdołał zblokować Adnan Kovacević. Minutę później niepewnie interweniował Gostomski, ale strzał Boguskiego trafił w boczną siatkę.

Z minuty na minutę rozkręcali się również żółto-czerwoni. Kielczanie kilkakrotnie stwarzali zagrożenie po akcjach oskrzydlających, ale nic z tego nie wynikało. Gospodarzom brakowało precyzji, a niejednokrotnie popełniali też proste, niewymuszone błędy. Z czasem mecz znacznie się zaostrzył. Mniej było w nim jakości czysto piłkarskiej, więcej fauli i żółtych kartek.

Pierwszą stuprocentową okazję do objęcia prowadzenia Korona stworzyła sobie w 30. minucie spotkania. Piłkę na szesnastym metrze przyjął Kiełb, przełożył ją sobie na lewą nogę i mocno wstrzelił wzdłuż linii bramkowej. Akcję próbował zamykać Górski, ale był spóźniony i minął się z futbolówką.

Napięcie rosło z każdą minutą. Szczególnie nerwowo zrobiło się w 33. minucie meczu. Wiślacy wyszli z kontrą, którą usiłował zatrzymać Żubrowski. Pomocnik Korony starł się z przeciwnikiem w środkowej strefie boiska, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji faulu i ukarał zawodnika żółtym kartonikiem. To było jego drugie upomnienie. W konsekwencji obejrzał czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska. Decyzja arbitra była mocno kontrowersyjna.

Bezbramkowy wynik utrzymał się aż do końca pierwszej połowy. Czerwona kartka dla Żubrowskiego wymusiła na trenerze Lettierim roszady w przerwie meczu. Na boisku pojawili się Miś oraz Możdżeń, a zmianie uległo także formacja drużyny. Na drugą połowę kielczanie wyszli ustawieniem 5-3-1, które podczas akcji ofensywnych przeradzało się w formację 3-5-1.

Pierwszą podbramkową akcję w drugiej części meczu przeprowadzili wiślacy. Kapitalnym strzałem z 20 metrów popisał się Kamil Wojtkowski. Uderzona przez skrzydłowego piłka minęła jednak spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Gostomskiego. Gdyby to uderzenie było celne, bramkarz Korony nie miałby nic do powiedzenia.

„Biała Gwiazda” atakowała coraz odważniej. W 57. minucie po kombinacyjnej akcji gości i świetnym zagraniu piętą piłka ostatecznie trafiła do Halilovicia. Chorwat znalazł się w sytuacji sam na sam z Gostomskim, ten zdołał obronić jego strzał. Minutę później jeszcze groźniej uderzał Wojtkowski, ale i tym razem na posterunku był bramkarz Korony.

Korona próbowała odpowiedzieć na akcje Wisły. Większość ofensywnych wypadów kielczan pod pole karne rywali było jednak skutecznie rozbijanych przez wiślaków. Kolejny celny strzał na bramkę kibice mogli zobaczyć dopiero w 82. minucie spotkania. Techniczne uderzenie Wojtkowskiego zostało jednak wyłapane przez bramkarza Korony.

Koroniarze próbowali jeszcze zagrozić bramce Buchalika, ale ataki żółto-czerwonych były bardzo przewidywalne dla gości. Dobrą akcję w doliczonym czasie meczu przeprowadził Gardawski. Skrzydłowy świetnie dośrodkował w pole karne, do uderzenia już składał się Jukić, ale piłkę zdołał głową wybić Cywka. Po regulaminowych 90 minutach meczu na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis. Aby wyłonić zwycięzcę, potrzebna była dogrywka.

A tą z dużym przytupem rozpoczęli piłkarze Korony. Już dwie minuty po jej rozpoczęciu Korona wyszła na prowadzenie! Kapitalnie z rzutu wolnego dośrodkował Cvijanović, piłkę przedłużył Rymaniak, a piłkę do siatki skierował Diaw. Kielczanie od razu poszli za ciosem. Podwyższyć prowadzenie mogli już w 101. minucie, kiedy kapitalnym prostopadłym podaniem Cebulę uruchomił Możdżeń. Pomocnik Korony wychodził na czystą pozycję, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Arsenicia. Do rzutu wolnego podszedł Możdżeń, jego strzał jednak otarł się o boczną siatkę.

Niewiele zabrakło, a Wiślacy zdołali by jeszcze wyrównać. Świetny strzał Kamila Wojtkowskiego z rzutu wolnego otarł się o mur, a spadającą „za kołnierz” piłkę zdołał jeszcze przerzucić nad poprzeczką Gostomski. To była zdecydowanie najgroźniejsza akcja rywali w dogrywce. Wynik nie uległ już jednak zmianom. Kielczanie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania i ostatecznie zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz Korona rozegra u siebie z Wisłą Kraków. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 września o godzinie 20:30.

Korona Kielce – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Diaw (92’)

Korona: Gostomski – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski – Żubrowski, Burdenski (46’ Możdżeń), Jukić, Cvijanović, Kiełb (79’ Cebula) – Górski (46’ Miś)

Wisła: Buchalik – Cywka, Arsenić, Gonzalez, Sadlok – Perez (69. Imaz) , Basha (84’ Llonch), Boguski (76’ Brożek), Halilović, Wojtkowski – Balaniuk

Żółte kartki: Górski, Żubrowski, Kiełb, Rymaniak, Możdżeń – Perez, Arsenić, Sadlok

Czerwona kartka: Żubrowski

Widzów: 5072

------------

Orzeł2017-09-20 23:27:49
Bravo za determinacje, Baravo za skuteczna grę w obronie, Bravo dla Gostomskiego!!!

Uslyszeć od Michalika który mówi ze ich gre można ocenić jednym słowem - Wstyd - bezcenne!!!

Bravo Korona!!
Bryx2017-09-20 23:29:08
Ale jazda!
A widok wkur...nych kibiców Wisły po meczu bezcenny, hahahaha!
r2017-09-20 23:32:10
Brawo, wielkie dzięki za taką walkę. Teraz ich klepnąć w lidze i możecie resztę jesieni kopać się byle jak.
19732017-09-20 23:51:52
Kiełbowi niech ktoś wytłumaczy, że piłka nożna to gra zespołowa.
kalka2017-09-21 00:01:36
Brawo KORONO! Taktycznie wygląda to dużo lepiej niż za Bartoszka, bo dzisiaj w 10 obrona klasa. Diaw i Kovacevic czyścili wszystko i oczywiście należy wspomnieć o Gostomskim 3-4 bardzo dobre interwencje ratujące drużynę. Tylko niech już Kiełb się tak do wszystkiego nie rwie, bo chyba za dużo chce a umiejętności brakuje. W sobotę powtórka z rozrywki. rzeka w czapę!
Korona732017-09-21 00:17:49
Brawo Jukic, chłopak zasuwał cały mecz jak samochodzik.
Hugo Boss2017-09-21 01:34:29
Jestem kontent po takim meczu.Wiśloki dziś grali padaczkę i widać było brak dyrygenta na boisku po ich stronie.
Jarek2017-09-21 05:23:31
Mysle ze czas postawix na Gostoma w bramce bo jeat lepszy niz ALmerowicz !!!
azazel2017-09-21 06:18:14
Z całym szacunkiem do Kiełba ale nie jest w najwyższej formie. A przemotywowanie czasem bardziej szkodzi niż pomaga. Co by nie mówić całkiem dobra zmiana Cebuli, a Cvijanović we wrzutkach ze stałych fragmentów pokazuje klasę.
hehe2017-09-21 08:49:00
brawo dla czarnej fajki za bramkę ;)
Spec2017-09-21 08:59:25
Brawa dla chłopaków zagrali świetny mecz. Mimo żałosnych decyzji sędziego udało się odprawić wisłę z kwitkiem. Ogromne brawa dla wszystkich zawodników, podkreślam wszystkich. Górski i Burdenski też zrobili dużo dobrego w pierwszej połowie. Każdy zawodnik grał na maxymalnej koncentracji a waleczność niemal jak za najlepszych czasów Leszka Ojrzyńskiego. Brawa dla Trenera , który bardzo mądrze reagował na sytuację boiskową. Jak dla mnie ta ekipa od strony czysto piłkarskiej oraz wolicjonalnej jest o milion klas wyżej od drużyny Bartoszka. W zeszłym sezonie obrona nie istniała ( może dlatego że grał ciągle beznadziejny Dejmek) a i gra z przodu to był chaos. " Więcej szczęścia niż rozumu" - tak można to w skrócie opisać. Obecnie ekipa Lettieriego jest znacznie lepsza, szkoda że tylko szczęścia brakuje. Oby się ten limit pecha wyczerpał i teraz, po tak heroicznym meczu, zaczęły się adekwatne do stylu gry efekty wynikowe. Powodzenia Panowie! Czapki z głów
Domingos2017-09-21 09:07:49
Tak stronniczego sędziego w Kielcach to dawno nie było... A już jak Cebula wychodził sam na sam i dostał kosę a ten patałach wyciągnął tylko żółtko to przegięcie sięgnęło zenitu. Ile razy faulował Sadlok i pyskował do sędziego a dostał żółtą dopiero w dogrywce za faul na czerwoną... dobrze że wygraliśmy bo ten drukarz w Kielcach nie miałby czego szukać
Scyzio :)2017-09-21 09:42:52
Chciałem również pochwalić Górskiego. Był tam gdzie miał być. Zapierdzielał w pressingu aż miło. Przy takim obciążeniu jaki mu zgotowaliśmy zagrał naprawde dobrze. Wyobraźcie sobie ile by pomógł gdyby miał wiecej pewności siebie.
Jukić nie do za......bania! Brawo. Kiełbik zluzuj majty :) był tak spięty że kolana mu się nie zginały SZACUN bo zawsze chłopak chce ale nie jest już młodzikiem żeby się tak gotować na boisku. CHŁODNA GŁOWA i bedziesz kozak jak wiele razy do tej pory.
Ale cała drużyna MEGA walka aż miło było to oglądać. Wyjścia do kontry ( możę nie wszystkie ) ale piekna klepka. Miś nieokrzesany ale w tych okolicznosciach... bardzo mocno ciągnął do przodu kiedy było trzeba.
APROPOS Żubrowskiego jakiś taki elektryczny był .. kilka razy w ostatniej sekundzie oddawał piłkę o włos od przechwytu i kontry. Druga żółta oczywiście z kapelusza także nikt na pewno nie ma pretensji. Być może potrzebował jeszcze kilku minut żeby się rozkręcić.
bodzio2017-09-21 11:11:42
jedyną bolączką są ciągle nie celne podania i oczywiście straty,gdyby można było to zminimalizować,bylibyśmy na pewno w ścisłej czołówce,nawet może bez typowego napastnika.Reszta jest Panie trenerze OK.

Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W 25. kolejce Orlen Superligi zawodnicy Industrii Kielce zagrają na wyjeździe z Zepter-em KPR Legionowo. W ostatnich tygodniach beniaminek pozytywnie zaskakuje.