Niehoff: Pan Zając wie, co ma mówić i nie będę go kontrolował

07-09-2017 19:32,
Maciej Urban

W Koronie jest od niespełna miesiąca, a już wpisał się na listę osób budzących po zmianach właścicielskich największe nadzieje w tym klubie. Nowy dyrektor ds. marketingu, Dominic Niehoff zapowiada rewolucję poprzez ewolucję, deklaruje wiele udogodnień dla kibiców, a także podkreśla chęć sprowadzania do Korony sponsorów z całego świata. – Czegoś takiego w ekstraklasie jeszcze nie było – powtarza kilkakrotnie podczas rozmowy.

Na świecie jest wiele ciekawych, a przy tym lepszych pod względem zawodowym miejsc, w których można budować swoją przyszłość. Szczególnie z takim CV. Dlaczego w takim razie zdecydował się pan na Kielce?

Dominic Niehoff: – Dobre pytanie. Ostatnie siedem lat spędziłem z rodziną w Turcji. Bardzo nam się tam podobało i powodziło. Mieliśmy dobrze, szczególnie, że pracowałem w dużej firmie, gdzie miałem pod sobą setkę ludzi, dookoła wielu znajomych, a i pogoda ładna, choć latem bywa trochę gorąco. Ale ostatnio uległa tam zmianie sytuacja polityczna, a i chcieliśmy, żeby nasze dzieci chodziły do innego przedszkola. Powiedzieliśmy sobie z żoną „OK, jeżeli tylko pojawi się taka możliwość, wyprowadzamy się z Turcji”. Wyboru mieliśmy dokonać między Niemcami, Austrią, Szwajcarią, Polską i Ukrainą, skąd pochodzi moja żona. Poważnie rozważaliśmy przeprowadzkę do Frankfurtu nad Menem. Niestety, nie jest on aż tak zielony. Trzeba byłoby na dobrą sprawę mieszkać 20-30 kilometrów od miasta i dojeżdżać. Moja żona zawsze była za Polską. Między tym krajem a Ukrainą jest pewne podobieństwo, w tym język. Dzieci teraz rozmawiają po angielsku i niemiecku, starszy nawet nauczył się w przedszkolu tureckiego, choć zaraz na pewno o nim zapomni. Tendencja jest jednak taka, że polski będzie miał wyuczony za kilka miesięcy.

Wracając do pytania, dlaczego Kielce? Pierwsza opcja była taka, że będę pracował tutaj, a mieszkanie znajdziemy w Krakowie. Ale to była myśl zanim zobaczyłem Kielce. Kiedy odwiedziłem to miasto, okazało się, że mamy komfort, bo do każdego miejsca jest blisko, jest zielono, a powietrze lepsze jak w Krakowie... Żyje się po prostu łatwiej. Żona powiedziała: „wiesz co, jak znajdziemy ładne mieszkanie i przedszkole, zostajemy”. Chciała zobaczyć to miasto na własne oczy, bo na Wikipedii o Kielcach za dużo nie jest napisane. Jest o Targach Kielce, Vive i Koronie. Za to mało jest zdjęć. Jak ktoś nie zna miasta, ciężko mu coś znaleźć.

REKLAMA

Mówimy o Wikipedii anglojęzycznej?

– Przeglądaliśmy nawet polską. Dlatego wydaje mi się, że w mieście również jest trochę do zrobienia. Szczególnie, że mamy co promować. Tyle ładnych punktów: tam gdzie są koncerty (Kadzielnia - przyp. red.), Rynek, cała ta zieleń, parki. Galerie to są wszędzie, ale te emocje można jakoś sprzedać.

Przy podejmowaniu decyzji o pracy w Koronie ważne było, że mam kontakt z właścicielem. Znamy się wiele lat. Co więcej, byłem u niego w innej sprawie. Spotkaliśmy się w Gloria Sports Arena, to najbardziej luksusowy kompleks sportowy w Europie. Mieliśmy projekt z panem Dieterem Burdenskim. W trakcje rozmowy zapytał: „Nie chcesz jechać ze mną do Polski? Zobaczysz mecz”. Trochę mi naopowiadał, był na to czas, bo zrobiliśmy autem 1000 kilometrów. Wypytywałem go o marketing, stronę internetową, biznes klub, sponsorów. Zaznaczył, że wszystko trzeba zacząć od zera. Nie wiedziałem nawet, że szukają tutaj kogoś. Ktoś był, ale robili, co trzeba było zrobić, jednak nie tak, żeby było lepiej. W drodze zaproponował mi zostać w Kielcach na 2-3 dni – „zobaczysz jak tu ludzie pracują, zwiedzisz miasto”. Zarząd powiedział, że mają na to miejsce 15 kandydatów, a ja wciąż nie wiedziałem, o co im chodzi. Zapytali mnie, co ja bym tutaj zmienił i zrobił, a w końcu padło pytanie, czy nie chcę zostać i przejąć tej funkcji. Jak powiedziałem żonie, że jest propozycja z Polski, odpowiedziała tylko: „super, jedziemy”. Kiedy zapytała o miasto, wspomniałem o Kielcach. Jej odpowiedź: „a gdzie to jest? Poczekaj, zaraz oddzwonię”. Przeglądała internet, ale na YouTube jest mało promocyjnych rzeczy… Teraz już jestem tutaj kilka tygodni, ostatnio zjechała cała rodzina i mam nadzieję, że będzie nam się tutaj bardzo podobać.

Wie pan, właściwie to się robi dla rodziny. Chcieliśmy posłać dzieci do innej szkoły, żeby nie miały tamtejszej religii. Oczywiście ją akceptujemy i szanujemy, w końcu byliśmy tam gośćmi. Ale każdy ma swoje ideały. Natomiast szkoły prywatne są drogie. Więc podjęliśmy taki krok. Na początku było ciężko – cała ta logistyka, ciężarówka z dorobkiem, urzędy celne w Turcji i Polsce… Ale teraz będzie wszystko OK.

Ponoć w Kielcach wszystko zaczęło się od… poklepania prezesa po plecach. To właśnie wtedy miał pan do siebie przekonać Krzysztofa Zająca. Czy bezpośredniość i skracanie dystansu to klucz marketingu w Koronie?

– Wtedy nawet nie wiedziałem, że będziemy współpracować (śmiech). Piłka nożna generalnie jest bardzo podobna do biznesu turystycznego. Również sprzedajemy emocje. Na wycieczkę jedziemy z koleżanką, żoną, albo rodziną. Zależy nam na przyjemnie spędzonym czasie. W piłce nożnej idzie się po zwycięstwo. Kiedy nasza ulubiona drużyna przegrywa, te emocje również występują. Nawiązując do pana pytania – w Turcji mieliśmy milionowe kontrakty w biznesie turystycznym. Ale nie jesteśmy w banku, urzędzie, gdzie cały czas siedzi się w krawacie. Chociaż tutaj też są takie spotkania, które tego wymagają. Chciałbym uczynić piłkę nożną modniejszą, bardziej swobodną. Żeby na mecze przychodzili rodzice z dziećmi, które mogą liczyć również na eventy weekendowe. Planujemy zrobić tu dla nich znacznie więcej, żeby każdy cieszył się i nie mógł doczekać się tego meczu Korony.

To samo tyczy się sponsorów. Nowi już są i podkreślają często, że będą z nami współpracować od serca, bez reklam. Przyprowadzają swoich synów do szkółek, choć grali dotychczas w innych klubach. Sponsorzy podkreślają, że dotychczas nikt nie przyszedł do nich do zakładu z zaproszeniem: „niech pan przyjdzie na mecz, obejrzymy go razem, a jeżeli się spodoba, porozmawiamy na temat wspólnych możliwości”. Bo ja nie mam auta na sprzedanie. Trzeba siąść i dla każdego zrobić odpowiedni pakiet. Jeden może więcej, drugi mniej, inny chce więcej, ale teraz nie może. To wszystko musi się odbywać przez indywidualne rozmowy. Dotychczasowi sponsorzy są bardzo ważni, bo bez nich ten klub by nie funkcjonował. Pieniążki za „TV” nie wystarczą, dlatego trzeba to wszystko szanować. Ale jak pan zobaczy, mamy na stadionie jeszcze wiele wolnych miejsc reklamowych. Są one także za stadionem, na koszulkach, spodenkach, czy w Korona Team Club. Jednak tego nie zrobimy w dwa miesiące, wszystko trzeba wdrażać powoli, pamiętając o emocjach. Do mnie nie przychodzi się jak do dyrektora, tylko kolegi. Można usiąść i porozmawiać. Nie zamykamy się.

Czym właściwie jest Korona Team Club? Czy to miejsce dla określonej grupy sponsorów?

– Na pewno nie będę odróżniał w Korona Team Club, czy ktoś ma niebieskie, a może brązowe oczy, albo czy jest z Kielc, Poznania, Niemiec czy Turcji. Każdy ma możliwość wejścia. Będzie na niego czekała specjalna loża, różne pakiety, karnety i pojedyncze bilety. Choć wydaje mi się, że więcej tutaj pojawi się firm z Kielc i okolic, bo ktoś „międzynarodowy” często pomyśli o czymś więcej, jak Team Club. Szukają dłuższej formy współpracy i na innych zasadach. Ale do ich pozyskania potrzebny nam sportowy sukces, inaczej będzie nam ciężko.

Podobno siedliście ostatnio do rozmów z jednym z azjatyckich inwestorów.

– Tak, to prawda. Ale uściślijmy jedną kwestię – nie chcę nikogo, kto wkupuje się do klubu. Inwestorów nie szukamy. Zależy nam na sponsorach znanych na całym świecie. Miałem już spotkania zarówno w Warszawie, jak i innych miejscach w sprawie współpracy. Jednak podkreślam, że istotny jest wynik sportowy. Nie ma wyjścia, chłopaki musza grać i zdobywać punkty.

Nie jest to trudna sytuacja, kiedy osoba nowa w środowisku stara się wejść w otoczenie sponsorów lokalnych? Czy jest na to jakiś patent?

– Nie ma. Moje drzwi są otwarte, a numer telefonu wszystkim znany. Chętnie spotkam się z każdym, kto ma pomysł na Koronę. Mamy bazę dotychczasowych kontaktów, będziemy ją poszerzać o nowe, ale nikomu z nich nie powiem, że Korona zaraz będzie mistrzem. Niemniej jednak mamy dobrą drużynę i trenera, nasze działania wspiera zarząd i chcę, byśmy wykonali dwa kroki do przodu. Proszę o otwartość naszych sponsorów. Pamiętajmy, że piłka jest w Polsce sportem numer jeden. To nie USA, gdzie baseball, koszykówka, czy futbol amerykański są na podobnym pułapie. Choć warto zaznaczyć, że w Kielcach mamy bardzo dobry klub - Vive, które zdobyło Ligę Mistrzów. Aż sam wpadnę tam niedługo.

Będzie na to sporo okazji.

– Jak najbardziej. Chciałbym z nimi współpracować. Jesteśmy w jednym mieście i zależy nam na dobrym kontakcie. Zaczynamy od zera, a właściwie jesteśmy już krok dalej. Jest Team Club, jak również podstawowe informacje na nowej stronie www.korona.team. Ale proszę spojrzeć nawet na moje biuro, nie było czegoś takiego przedtem. Powiedziałem, że chcę to miejsce.

(Nowe biuro dyrektora ds. marketingu znajduje się w jednej z loży VIP. Przytulne meble, lodówka po brzegi wypełniona słodkimi napojami i przeszklona ściana z widokiem na murawę)

W takim miejscu aż chce się rozmawiać o współpracy.

– No tak, komfort w rozmowie. Można podglądać treningi i rozmawiać. Nawet jak prezes Zając mnie odwiedził, chciał się zamienić biurami. Niestety – musiałem odmówić (śmiech). Mam wrażenie, że takich biur w ekstraklasie jest mało.

Zatrzymajmy się na chwilę przy Vive. Rozmawiając kiedyś z jednym z byłych prezesów Korony usłyszałem, że stworzenie czegoś na podobieństwo Klubu 100 przy „żółto-czerwonych” nie jest wykonalne, bo ów człowiek… nie znał struktury jego funkcjonowania (w tym momencie Niehoff okazał duże zaskoczenie - przyp. red.).   

– Klub 100 działa trochę inaczej jak Korona Team Club. U nas będą to indywidualne pakiety, comiesięczne spotkania z takimi ludźmi jak Rudi Völler, którzy będą opowiadać o perspektywach w piłce nożnej. Są to także spotkania z naszymi kontaktami unijnymi powiązanymi z funduszami. Podtrzymujemy również formułę śniadań prasowych. Mamy już chętnych z Kielc, Chęcin, a nawet Turcji. Ale to absolutnie żadna konkurencja dla Klubu 100. To inna para butów.

A propos działań marketingowych przy klubach sportowych, przypominam sobie rewelacyjny banner w Hull, kiedy do tamtejszego klubu dołączył Kamil Grosicki. Wszyscy wiedzieli, że „w Hull jest nowy szeryf”. Czegoś takiego w Kielcach zdecydowanie brakowało. To dziwne, szczególnie, że klub dzięki miastu zapewne mógłby liczyć na bardzo dużo przestrzeni reklamowej.

– Step by step. Bo na przykład jak się wjeżdża z Warszawy do Kielc, nigdzie nie ma bannera „Welcome to Kielce – City of Sport”, albo „Korona Kielce”. Widziałem tylko zielony znak. Masa ludzi przyjeżdża na Targi, oni powinni wiedzieć, że są w mieście sportu. Tym bardziej, że miasto ubiega się o ten tytuł. Będziemy rozmawiać nad rozszerzeniem współpracy w tym zakresie, bo brakuje mi takich informacji. Więcej jest o Galerii Korona, jak o Koronie Kielce. Musimy poznać możliwości miasta, wstawić bilboardy, dać coś nowego na autobusy. Miejsce jest, możliwości są.

Jak będzie od teraz wyglądać struktura marketingowa w Koronie?

– Dział marketingu, public relations i branding management. Zmiany dotkną także sklep kibica. Zależy nam na tym, żeby był otwarty dodatkowe 30 minut po zakończeniu spotkania. Bo jak się wygra, to są emocje, a tatuś chce dziecku kupić szalik i flagę.

Emocje kupują?

– Nie tylko. Po zwycięstwie wypije się jeszcze jedno piwo, człowiek po prostu się cieszy. Teraz dzięki Pumie mamy nowe rzeczy i jest na co zwrócić uwagę.

Wracając do pytania, zależy nam także na dobrym kontakcie z prasą. Chłopaki dobrze to robili, ale chcę, żeby tego kontaktu było jeszcze więcej. Żeby prasa z nami rozmawiała, co możemy tutaj zrobić. Często od kibiców przez social media otrzymuję wiadomości, żeby postawić forum, co chcę wdrożyć przy okazji nowej strony internetowej. Zależy mi na komunikacji nie tylko przez Facebooka i Twittera, które chłopaki dobrze prowadzą, ale również przez forum Korony. Plus do tego oczywiście aplikacja mobilna z biletem elektrycznym – informacje przez pop-up message, relacje live, akcje reklamowe itd. Mamy 2017 rok, bądźmy na bieżąco. Ale zróbmy coś, czego nie ma w całej ekstraklasie. Jeżeli tę aplikację wdrożymy, zrobimy to porządnie.

Czy planuje pan zatrudnienie do PR dodatkowych osób? A może Korona skorzysta z usług firmy zewnętrznej?

– A uważa pan, że jest to potrzebne?

Sądzę, że tak, choć pan tu jest specjalistą. Dlatego pytam.

– Trzeba najpierw zobaczyć, co chłopaki robią, jak pracują. Na razie dobrze to wygląda. Jeżeli pojawią się sportowe sukcesy, będziemy mieć więcej do zrobienia w PR i marketingu. Mamy już jedną firmę z Warszawy i Nowego Sącza, która mocna działa przy skokach narciarskich. Oni znają się na sport marketingu, a my musimy mieć ludzi posiadających liczne kontakty. Tym bardziej, że tutaj nie mamy żadnych koncernów paliwowych, dużych firm z branży turystycznej, albo banku, choć to między innymi właśnie bank wszedł nam teraz do Team Club.

Obecnie musimy na wszystko patrzeć z realizmem, bo niczego nie zrobimy w miesiąc. Mieliśmy mecz z Werderem, a tego jeszcze nie było. Jaka drużyna leci do Niemiec, prywatnym samolotem do Bremy, na mecz z pierwszym zespołem? Współpracowaliśmy przy tym finansowo z Werderem. Wisła, czy Legia nie mają na co dzień sparingów z klubami z Bundesligi. To są kontakty od pana Burdenskiego, z których możemy korzystać. To duży plus, że właściciel wywodzi się z piłki nożnej. Był bramkarzem niemieckiej reprezentacji, w Werderze rozegrał ponad 400 spotkań, a w roli trenera bramkarzy każdy jego podopieczny był w reprezentacji. Ten pan zna się na piłce i jakby nie widział w Kielcach potencjału, nie wszedłby w to. Wie ile zrobiłem, żeby sprowadzić tutaj całą swoją rodzinę. Jakby nie był to projekt długofalowy, pewnie bym się go nie podjął. Wiem, że zarówno on, jak i pan Zając razem z zarządem i pracownikami, to dłuższe przedsięwzięcie.

Filarem dotychczasowych działań marketingowych jest Korona TV? Jakie są pana wrażenia?

– Wiem, że to czołowa telewizja klubowa w Polsce. Na możliwości, jakie chłopaki mają, wykonują bardzo dużo dobrej pracy. To mi się podoba. Widzę, że to dobry środek informacji. Co ważne, współpracujemy również z TVP. Korona TV to ważny ośrodek dla kibiców, prasy, dla piłkarzy i wreszcie dla nas. Z ich możliwościami pracy, to co robią wykracza poziomem poza ekstraklasę.

Komunikacja na linii kibice – klub w ostatnim czasie pozostawiała wiele do życzenia.

– Jestem za ten dział odpowiedzialny od 15 sierpnia, przeszłości nie zmienię. Warto, żeby ludzie spojrzeli na to, co teraz dzieje się w marketingu. Mam dużo pozytywnych wiadomości od fanów Korony. Oczywiście pojawiają się też ubolewania, że przychodzi tutaj ktoś, kto nie jest Polakiem na przykład, ale trzeba działać na bazie także kontaktów międzynarodowych. Mamy je w Europie, Turcji, Chinach, Hongkongu. Pracowaliśmy nad nimi latami. Oczywiście nie podpiszemy 10 na 10 umów, ale jeżeli chociaż będzie 1 na 10 z wielkim fanem piłki, to mamy ogromny sukces.

Nowy inwestor nie miał dobrego wejścia w Kielcach, często ze względu na prezesa, który delikatnie mówiąc – czasami mówił zbyt dużo. Czy prezes teraz będzie konsultował z marketingiem swoje kontakty z mediami?

– Pan Zając wie, co ma mówić. Dlatego jest prezesem, postacią reprezentującą klub i nie będę kontrolował, co będzie mówił. Jest bardzo szczerym człowiekiem. Jak mu się coś nie podoba, to powie. Ja to potwierdzam. A najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo. Z panem Zającem, jeżeli ma pytania, zawsze rozmawiamy, co możemy zrobić, mamy codzienny kontakt i bardzo dobrze nam się współpracuje. Jednak nie robimy wszystkiego idealnie. Siadamy i zastanawiamy się nad poprawą działań wobec kibiców, sponsorów, pracowników, prasy. Chcemy być dużą rodziną, szczególnie, że mamy spokojnych kibiców chętnie wspierających klub. Tutaj bez problemu można przyjść z własną rodziną, co sam będę robił. Mamy tu naprawdę ładny stadion.

REKLAMA

Dodam tylko, że marketing weryfikuje wypowiedzi zawodników udzielających wywiady, którzy nie zawsze rozumieją dobrze język polski i mogą wystąpić nieporozumienia w komunikacji.

Ilu sprzedawców potrzebuje Korona, by zaspokoić jej potrzeby finansowe?

– Sprzedawców nie potrzebujemy. Współpraca ze sponsorami to nie sprzedaż telewizorów. Trzeba najpierw zachęcić ludzi do przychodzenia na Koronę, a potem wszystko się dzieje samo. Nie widzę piłki nożnej jako sprzedawca, bo podejście wymaga emocji, a ze sponsorem musimy czuć wspólną pasję. Ale też nie chcę mieć sponsora, który ani razu nie przyjdzie na mecz. Trzeba być z tym zespołem i nie patrzeć wyłącznie na korzyści płynące ze współpracy. Koronę trzeba mieć w sercu, inaczej nie będzie to funkcjonowało. Nie jesteśmy Schalke 04, Chelsea, czy Mönchengladbach. Oni sprzedają produkt o bardzo wysokim wskaźniku rentowności. Jednocześnie chcemy zwrócić większą uwagę nie tylko na biznesowych klientów, ale również rodziny przychodzące na mecz.

Kiedy możemy spodziewać się wyraźnych efektów pana pracy?

– Daty nie podam. Nawet zarządowi nie powiedziałem. Wszystko zależy od sukcesu sportowego i środków finansowych. Jednak za kilka miesięcy wszyscy zobaczą, że coś się dzieje. Ale nie rzucę, że 31 grudnia wszystko będzie gotowe. To trochę loteria, szczególnie w pryzmacie nowych pracowników, gdzie dopiero po kilku tygodniach można sprawdzić, czy dobrze wykonują swoje obowiązki. Budujemy piramidę, robimy krok w górę, by dostać się na szczyt. Może i zdobędziemy dużego sponsora, ale już za rok może go nie być. Wszyscy razem, z każdym sponsorem, musimy wykonać ogrom pracy. I nie jest tu ważne, czy daje 1000, a może 1 000 000 złotych. Do każdego podejdę tak samo, bo każdy z nich jest taki sam. Ma inne możliwości, ale będę się przed nimi tak samo kłaniał i cieszył, że przyszli na mecz. To jak w hotelu – jest standard za 100 euro, ale przychodzili ludzie płacący za prezydencką willę 25 tys. na dzień. Każdy był obdarowany taką samą serdecznością. Jedli to samo, pili tę samą colę, taką samą whisky czy wódkę.

Czy tak samo, jak za sponsorami, będzie pan rozglądał się za nowymi współpracownikami?

– Każdy może znaleźć mojego maila i wysłać CV, ponieważ szukamy ludzi.

To jasny sygnał, że szuka pan wsparcia do marketingu w Koronie.

– Jak najbardziej. To jednak nie znaczy, że będziemy się ograniczać tylko do własnych pracowników. Jak wspomniałem, teraz współpracujemy z firmą marketingową działającą w Warszawie i Nowym Sączu. Pomagają nam, ale szukamy ludzi zarówno do PR, jak i marketingu. Liczę, że podobnie jak pan Zając w moim przypadku, zobaczę kogoś i po minucie będę wiedział, że to ta osoba, z którą chcę pracować. Nie jesteśmy w banku, sądzie, gdzie siedzimy jak pingwinki. To jest piłka nożna.

Rozmawiał Maciej Urban 

Wasze komentarze

Sztm2017-09-07 19:58:07
Wyluzowany gość. Z tego interesu będą dzieci.
ART2017-09-07 20:24:19
Z tym forum to racja. Jest drugi klub w Ekstraklasie bez takiego panelu dyskusyjnego? Na kibicowskiej stronie jest troche inny klimat niz ten, ktory na oficjalnym forum byl w 2005-2008 roku. Nie ma sie gdzie wypowiedziec, nie ma tematow, nie ma dyskusji.
kkfan2017-09-07 20:49:18
dużo mówi... poczekamy na efekty. Póki co droższe bilety i koszulki klubowe... jakby koszulka kosztowała 100 to ile osób by kupiło ale jak kosztuje 250 - to chyba raczej nie w tą stronę... to nie bundesliga. W Polsce zarabiamy w złotówkach Panie Niehoff:)
Niedup2017-09-07 21:18:02
To jest czlowiek czynu! Mało mówi i dużo robi! Brawo, panie Niedup
Koroniarz2017-09-07 21:48:57
Na nieoficjalnej stronie da się pogadać o sporcie i sytuacji w klubie, całkiem spoko to wygląda. Jakoś nie za bardzo widzę potrzebę tworzenia drugiego forum...
Menago2017-09-07 22:08:44
Na razie Pan Dyr pływa trochę w temacie, nie powiedział nic nowego czego nie znalibyśmy z większych klubów ekstraklasy (Lech,Legia) lub z Vive. Ale powołanie człowieka ekstra do tych spraw to krok w dobrym kierunku, a do tego obytego międzynarodowo daje nadzieje na wyjście poza lokalne układziki towarzysko-biznesowe. Szuka ludzi więc nie ma gotowych pomysłów, ale ważne że jest gość odpowiedzialny za tę działkę i Burdenski będzie go rozliczał z wyników. Na razie to tworzy się struktura taka a'la korpo, Burdenski zatrudnił do roboty Zajaca bo sam nie będzie się żyłował, Zajac wie że najtrudniejsz to pozyskać pieniądze a sam może na tym popłynąć, więc zatrudniają Niehoffa i prezes mówi " niech wymiata" , teraz Niehoff szuka ludzi do pracy no bo ktoś te pieniądze musi im zarobić, typowa układanka korporacyjna.
Po tym artykule widać że Dominik czyta wpisy bo jego hasła już przewijały się na forach, ale to dobrze bo gość jest z zewnątrz i niech wie co ludzie myślą.
Ale na marginesie, sprawa sparingu z Werderem to PRowsko była skopana, media wspomniały tylko i to lokalne, skład Werderu rezerwowy, boisko jakieś rekreacyjne, nasz skład też eksperymentalny, do tego brak wywiadów, ocen poszczególnych piłkarzy, jakiejś analizy co nam dał ten sparing, dziennikarze nie pojechali więc nie było szumu medialnego, nawet transmisji internetowej nie było, a skrót na YT 4 min. i to niemiecki( cztery akcje Werderu).
Podsumowując to w ostatni weekend więcej PRu dla Korony zrobił M.Borek w transmisji meczy repry mówiąc " Chiżniczenko były gracz Korony Kielce" przy oglądalności kilku milionów niż marketing ze Ściegniennego o meczu z drużyną z Bundesligi. Ogólnie przez 2 tyg. Cisza medialna co w drużynie, tylko prezes palnął typowy dla niego wywiadzik, a mecz już pojutrze.
Do menago2017-09-07 23:33:24
Spokojnie. rok-dwa lata
Marketing2017-09-08 02:35:19
Jak zwykle nic dobrego z tych obiecanek nie wyniknie. ..Dla mieszkańców miasta...na emalia szkoda czasu, bo nie widzi problemu. ..
debil2017-09-08 06:36:48
Ten pan posiada niesyeyy tylko wiedzę książkową tj 1 umowa na 10, budowanie relacji itd
Mkz2017-09-08 08:08:57
Jak to się mówi po owocach go poznamy. Mam nadzieje ze pójdzie to jakoś do przodu bo w porównaniu z tym co było na czasów miasta jest ogromna różnica oczywiście na plus. A koleś ma kontakty na całym świecie wiec może przyjdzie jakiś sponsor który podratuje nasz budżet. Oby tylko Korona wygrywała bo bez punktów to trudno będzie o sponsorów. Powodzenia kibic Korony
Darek2017-09-08 09:18:54
Polska Ukraina podobne nawet w języku. Chyba coś Ci się człowieku pomyliło. ...znasz ileś języków ale z wiedzą kiepska widzę na różne tematy. Polecam się doksztalcic
Kolo2017-09-08 10:31:21
Ja chce bilet elektryczny :)
Gość2017-09-08 10:55:28
Gdyby był taki doskonały to by w Kielcach nie wyładował !!!!
Gość2017-09-08 11:08:13
On juz promował Turcje w Chinach !!! I co z tego wyszło ??????
m&M2017-09-08 11:20:10
bardzo rozsądnie gada. życzę powodzenia i trzymam kciuki, muszę przyznać że bardzo to rozsądnie wszystko wygląda - a czas jest potrzebny. To nie cudotwórca Meresiński ;-)
r2017-09-08 12:27:25
Duzo gadki i podnoszenie cen, jak widac prawdziwy znafca marketingu. Jak nie bedzie wynikow tylko wyzsze ceny to sobie sprowadzicie Niemcow do ogladania tej kopaniny. Klub 100 to nic nowego, tak jest w VIVE.
miki +2017-09-08 14:17:18
PO co to wszystko na jeden tylko ekstraklasowy sezon Koron. Po roku jazda w dół.
Brawo2017-09-08 15:09:03
Prawda rodacy jest taka:
Jakby ten Niemiec miałby dobrą i prosperującą firmę w Turcji, to by nie zaczynał pracy w Koronie.
Janusz2017-09-08 16:31:35
Biznesu z Niemiec po prostu ;) a te mityczne kontakty z rynkiem azjatyckim, to juz mozna między bajki wlozyc ;)
Oj2017-09-08 17:26:01
Grubasku, Grubasku ;) ale sympatyczny jesteś, to Ci trzeba przyznać ;)
FiFi2017-09-08 21:10:44
Gość, 23 dni po objęciu funkcji dyrektora operacyjnego marketingu i PR udziela oficjalnego wywiadu, a większość z Was już go krytykuje. Aż dziw bierze, że nikt Mu nie zarzuca, że tak późno…

Wie das Sprichwort sagt: Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg.
Fufu2017-09-08 21:52:22
@Fifi ty Swinko : nie szwabuj, ale jeszcze chce coś dodać do twojego cytatu: Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg, aber man wird an seinen Taten gemessen.
FiFi2017-09-09 13:13:17
@Fufu
Zwracasz innym uwagę, a sam to samo „du schreibst’.
FuFara2017-09-09 13:59:14
@Fifi aka Dominic

Nie gwiazdorzysz i zjedz snickersa :)

Ostatnie wiadomości

Kolejny tydzień, kolejna seria promocji dostępnych w sklepie Odżywki dla Sportowców. Przypominamy, że czytelnicy portalu CKsport.pl mogą skorzystać z dodatkowych kodów promocyjnych. Przy zakupach na tej stronie wystarczy wpisać kod: cksport22, by cieszyć się z rabatu sięgającego 10 procent!
Pod koniec roku w Katarze odbędą się długo wyczekiwane Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. W tej edycji FIFA zmieniła swój standardowy kalendarz, organizując turniej w terminie od 21 listopada do 18 grudnia.
Osoby zainteresowane zakładami bukmacherskimi zdają sobie sprawę z tego, że najlepiej grać w internecie. Mamy mnóstwo legalnych firm i co najważniejsze, widać ogromną troskę o klientów. Najlepszym przykładem fakt, że proponowanie gry przez aplikację możemy określić normą. Nie musimy więc myśleć o tym, na jakiej stronie będzie najlepiej – po prostu ściągamy aplikację i sprawdzamy działanie. Tym samym nasze miejsce nie ma w zasadzie większego znaczenia – liczy się tylko połączenie z internetem, cz
Beniaminek z Kielc stoi przed kolejnym wyzwaniem w PKO BP Ekstraklasa. Korona w piątej kolejce ligowej zmierzy się z Wartą Poznań i wiele wskazuje na to, że zespół Leszka Ojrzyńskiego stoi w świetle faworyta tego spotkanie.
Korona Kielce rozegra swój piąty mecz w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy. Żółto-czerwoni podejmą na własnym boisku Wartę Poznań - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Trzecie spotkanie w historii Korony Kielce z Wartą Poznań zostanie rozegrane w poniedziałek 14 sierpnia. Ostatni raz oba zespołu mierzyły się jeszcze w rozrywkach 1. ligi, 13 lat temu.
Rezerwy Korony Kielce zremisowały 1:1 w meczu 2. kolejki III ligi z ŁKS-em Łagów. Derby powiatu kieleckiego obfitowały w wiele emocji, a żółto-czerwoni nie dokończyli tego pojedynku w pełnym składzie po czerwonej kartce dla Marcelego Zapytowskiego.
Sebastian Krasny będzie sędzią spotkania Korony Kielce z Wartą Poznań. Arbiter z Krakowa prowadził jeden z największych blamażów żółto-czerwonych na własnym stadionie.
Orlęta Kielce zaliczyły świetne wejścia do Hummel IV Ligi. Beniaminek rozgrywek pokonał u siebie 2:1 trzecią siłę poprzedniego sezonu, GKS Nowiny, choć przegrywał w tym spotkaniu 0:1. - Oceniłbym naszą grę na piątkę z plusem - mówi trener gospodarzy, Tomasz Kołodziejczyk.
W ten weekend swoje rozgrywki zainaugurują juniorskie drużyny Korony Kielce. Zespoły juniora starszego i młodszego przystąpią do rywalizacji w CLJ.
Orlęta Kielce zainaugurują sezon Hummel IV Ligi w roli beniaminka rozgrywek. Kielecki klub wraca na 5. poziom rozgrywkowy po 8-letnim rozbracie. Kadra zespołu została wzmocniona i czeka na pierwszy domowy mecz.
Do meczu Korony Kielce z Wartą Poznań pozostały 3 dni, a na liczniku sprzedanych biletów już wybiła liczba osiem tysięcy. Zapowiada się bardzo dobry wynik.
Nie udało się zespołowi z Chorzowa przedłużyć serii zwycięstw do czterech. "Niebiescy” w końcówce spotkania wypuścili zwycięstwo z rąk i muszą zadowolić się jedynym punktem w meczu z Górnikiem Łęczna.
Wielkimi krokami zbliża się kolejny mecz Korony Kielce w Ekstraklasie. Po spotkaniach z bardziej uznanymi drużynami tym razem do Kielc przyjedzie teoretycznie słabszy rywal, jakim jest Warta Poznań. – Musimy podejść do tego meczu jak do dwóch poprzednich – mówi Oskar Sewerzyński.
Wirus grypy żołądkowej nawiedził szatnię Korony Kielce przed ostatnim meczem z Lechią Gdańsk. Jak wygląda sytuacja kadrowa na kilka dni przed starciem z Wartą Poznań?
- To gra o 6 punktów. Mega ważny mecz dla nas. Możesz mieć 1 punkt przewagi, albo 7, a to różnica - mówi przed starciem z Wartą Poznań Leszek Ojrzyński.
Orlęta Kielce wraz ze swoim partnerem 4 ECO ufundują voucher na Teneryfę. Konkurs będzie skierowany dla osób, które zakupią karnet na rundę jesienną Hummel IV Ligi, z udziałem beniaminka rozgrywek.
Już za tydzień w Hiszpanii wystartuje turniej towarzyski z udziałem Łomży Industrii Kielce. Pierwszym rywalem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie Helvetia Anaitasuna. – Nie możemy doczekać się tego, aby w końcu wyjść na boisko i pokazać to, co przerabiamy na treningach – mówi Paweł Paczkowski.
Rafał Mamla podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce. Golkiper parafował umowę do końca czerwca 2024 roku.
Blisko 2 tygodnie pracy za szczypiornistami Łomży Industria Kielce. Zawodnicy Talanta Dujshebaeva, jak ocenia sam szkoleniowiec, wkraczają w 4. mikrocykl. Pojawią się pierwsze mecze kontrolne.
Za zawodnikami Łomży Industria Kielce pierwsze tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Bramkarze, razem z cała drużyną, trenują nad motoryką i aspektami fizycznymi. Były kapitan mistrza Polski, Andreas Wolff, odniósł się również do nowych przepisów, które weszły w życie piłki ręcznej 1 lipca.
- Ciężka praca przed zawodnikami. Sama nazwa "okres przygotowawczy", więc przygotowujemy ich do właściwych obciążeń - mówi fizjoterapeuta zespołu, Tomasz Mgłosiek po dwóch tygodniach treningów zespołu mistrza Polski. Specjalista wyjaśnia również jaka czeka przyszłość nowych zawodników kielczan, którzy dołączyli do drużyny latem.
Pierwsze tygodnie pracy w Kielcach za nowym nabytkiem mistrzów Polski, Nedimem Remilim. Francuz trenuje z drużyną, choć na dwój debiut, z uwagi na uraz kolana, będzie musiał poczekać. - Miałem pewne problemy, ale jest dobrze. Przywykliśmy do gry z bólem. To nic wielkiego - sam, jednak uspokaja.
Według informacji portalu weszlo.com, piłkarz Korony Kielce, Zvonimir Petrović, uda się na wypożyczenie do zespołu występującego w słoweńskiej ekstraklasie.
W środę 10 sierpnia odbędzie się prezentacja drużyny Orląt Kielce. Beniaminek Hummel IV Ligi już w najbliższy weekend rozpocznie zmagania na 5. szczeblu rozgrywek.
Już 4. seria gier PKO Ekstraklasy osiągnęła metę w nowym sezonie piłkarskiej elity. Z kursu zwycięstw nie zbacza Wisła Płock, dowodzona przez Pavola Stano. Na dnie tabeli nadal Lech Poznań.
Blisko 92 tysiące kibiców wybrało się na stadiony PKO Ekstraklasy w minionej serii gier.
Kapitalny start nowego sezonu notuje Ruch Chorzów. Podopieczni Jarosława Skrobacza po 4 kolejkach pozostają niepokonani i dzięki temu wskoczyli na szczyt ligowej tabeli.
8 sierpnia zawodniczki Suzuki Korona Handball zaczęły przygotowania do nowego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Jak wyglądał pierwszy trening kielczanek w obiektywie?
Zapraszamy do odsłuchu programu Cały Ten Sport, którego audycja odbyła się w poniedziałek 8 sierpnia w Radiu eM Kielce. Dziennikarze podsumowali dwa zwycięskie spotkania Korony Kielce. Nie zabrakło również tematu z podwórka szczypiorniaka.

Projekt i wykonanie: CK Media Group